Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάς για τη χρήση μπαταρίας; Γιατί στο battery information γράφει το χρόνο από την εκκίνηση μόνο.

 

Σε αυτή την έκδοση υπάρχει και η εφαρμογή Mi Fit, ( η τελευταία έκδοση ) με ρύθμιση ειδοποίησης. Μπορεί όμως να διαγραφεί μιας και δεν είναι εφαρμογή συστήματος.

 

Στην επόμενη έκδοση μάλλον θα αφαιρέσω το δικτυακό ραδιόφωνο μιας και δεν υποστηρίζει ραδιόφωνα εκτός Κίνας.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πάω να πατήσω πάνω στο ρολογακι για να δω χρήση μπαταρίας κρασαρει η εφαρμογή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Με την ουσιαστική βοήθεια κάποιου γνωστού μου τόλμησα και έβαλα την έκδοση 4,4,2 KOT android και έκδοση MIUI 5.3.20 !

Μπορώ να πω ΘΕΤΙΚΑ όλα ήταν δίχως τίποτα το ιδιαίτερο και παρατράγουδο……

Έγινε πιο εμφανίσιμο το ρολόι κα γενικά όπως σας στέλνω φωτογραφίες που τράβηξα από κάποιο άλλο κινητό. Σχετικά με την μπαταρία που αναφέρει ο φίλος μας….δεν έχω τέτοιο πρόβλημα που αργότερα θα σας βγάλω και φωτογραφία πως δείχνει το μενού η μπαταρία μέσω από κέντρο έλεγχου (που έχει τον καθαρισμό, χρήση δεδομένων, λίστα φραγμών κλπ….

Το μενού της φωτογραφίας…. Μπήκαν κάποια νέα «καλούδια» δεν το έψαξα πολύ…., η επαφές το ίδιο δεν είδα αλλαγή.

Προσπάθησα να μπω στο gps αλλά δεν ξέρω κάτι δεν έκανα καλά, κάτι δεν πήγαινε καλά και δεν μπορούσε να βρει δορυφόρο (πάντα χωρίς την χρήση του ιντερνετ) δεν το πολύ έψαξα γιατί αυτό το κομμάτι αν και με ενδιαφέρει πολύ δεν το ξέρω να το δουλεύω και περιμένω τον γιο μου (18 χρονών) να μου πει πως δουλεύει!!!!!!

Γενικά μου αρέσει όλο το περιβάλλον μόνο ένα μέρος του περιβάλλον είναι στα Αγγλικά που το δείχνω στις φωτο μου….

Συγχαίρω όλα τα παιδιά που έκαναν την νέα έκδοση!!!!:):D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Εχω ένα μικρό πρόβλημα , όποιος γνωρίζει παρακαλώ τα φώτα του. Εχω το τηλέφωνο, όπως ήρθε από vickmall και multilangue,και είναι super. Δεν το έχω πειράξει καθόλου και ούτε θέλω λόγω ασχετοσύνης.......Εχω αποθηκεύσει στο εικονίδιο « μουσική » διάφορα τραγούδια που έχω κατεβάσει από το mobogenie. Εως σήμερα τα τραγούδια τα άκουγα από handsfree – Bluetooth ή από σκέτα καλώδια handsfree. Όμως εδώ και κάποιες μέρες τα τραγούδια δεν μπορώ να τα ακούσω και από τα 2 handsfree Bluetooth ( έχω 2 το ένα είναι το xiaomi 7300 και το άλλο ένα «μαιμού» SAMSUNG HM 6000 ) μόνο από τα καλώδια handsfree. Κοίταξα τις ρυθμίσεις του κινητού, αλλά δεν βρήκα άκρη. Καμμία ιδέα;

( Σε απλά ελληνικά παρακαλώ καθότι ψιλοάσχετος :p)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Η

Γεια σας! Με την ουσιαστική βοήθεια κάποιου γνωστού μου τόλμησα και έβαλα την έκδοση 4,4,2 KOT android και έκδοση MIUI 5.3.20 !

Μπορώ να πω ΘΕΤΙΚΑ όλα ήταν δίχως τίποτα το ιδιαίτερο και παρατράγουδο……

Έγινε πιο εμφανίσιμο το ρολόι κα γενικά όπως σας στέλνω φωτογραφίες που τράβηξα από κάποιο άλλο κινητό. Σχετικά με την μπαταρία που αναφέρει ο φίλος μας….δεν έχω τέτοιο πρόβλημα που αργότερα θα σας βγάλω και φωτογραφία πως δείχνει το μενού η μπαταρία μέσω από κέντρο έλεγχου (που έχει τον καθαρισμό, χρήση δεδομένων, λίστα φραγμών κλπ….

Το μενού της φωτογραφίας…. Μπήκαν κάποια νέα «καλούδια» δεν το έψαξα πολύ…., η επαφές το ίδιο δεν είδα αλλαγή.

Προσπάθησα να μπω στο gps αλλά δεν ξέρω κάτι δεν έκανα καλά, κάτι δεν πήγαινε καλά και δεν μπορούσε να βρει δορυφόρο (πάντα χωρίς την χρήση του ιντερνετ) δεν το πολύ έψαξα γιατί αυτό το κομμάτι αν και με ενδιαφέρει πολύ δεν το ξέρω να το δουλεύω και περιμένω τον γιο μου (18 χρονών) να μου πει πως δουλεύει!!!!!!

Γενικά μου αρέσει όλο το περιβάλλον μόνο ένα μέρος του περιβάλλον είναι στα Αγγλικά που το δείχνω στις φωτο μου….

Συγχαίρω όλα τα παιδιά που έκαναν την νέα έκδοση!!!!:):D

Την ίδια έχω και εγώ είναι πολύ καλή και σταθερή.

 

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι δεν ξυπνάει με τα πλήκτρα έντασης ενώ στην προηγούμενη δούλευε.

 

Αντί να τραβάς φώτο με άλλο κινητό γιατί δεν παίρνεις sreenshot να φαίνεται και πιο καθαρά.;

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και από την μπάρα τον διακοπτων

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη πως ανέβασα φωτογραφίες από άλλο κινητό αλλά ΔΕΝ ξέρω καθόλου από screenshot!!! Πως γίνεται;;; το power και το volume με κλείνει και με βάζει στη ….ρετζιστερ στο μενού για προγραμματισμό κλπ…. πώς να το κάνω;;;; είναι λειτουργία που μου χρειάζεται….

Όσο για την μπάρα των διακοπτών…. Τι να κάνω;;; τι να πατώ στην μπάρα;;;; μπορείτε να μου πείτε;;;;;:wacko::worry:

Link to comment
Share on other sites

Στην μπάρα διακοπτών υπάρχει εικονίδιο "Screenshot". Το επιλέγεις και παίρνεις screenshot απο την οθόνη του κινητού.

Ο συνδιασμός με τα πλήκτρα (power & volume down) τα πατάς ταυτόχρονα για περισσότερο απο 2 δευτερόλεπτα.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Κάτω στην μπάρα άμα το πατήσω υπάρχει σε μένα Move aps Widgets ταπετσαρία και εφέ. Που είναι αυτό που μου λες φίλε;;; Είμαι λίγο αρχάριος και τώρα μαθαίνω…..:worry::dizzy:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58486[/ATTACH]

Το εικονίδιο με το ψαλιδακι είναι.

Αλλιώς πατάς power vol- ταυτόχρονα .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω στην μπάρα άμα το πατήσω υπάρχει σε μένα Move aps Widgets ταπετσαρία και εφέ. Που είναι αυτό που μου λες φίλε;;; Είμαι λίγο αρχάριος και τώρα μαθαίνω…..:worry::dizzy:

 

Θα σύρεις με το δάκτυλό σου το πανω μέρος της οθόνης και θα σου εμφανιστεί η μπάρα διακοπτών...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ….ομολογώ ότι «φίδια» με ζώσανε!!!!!! :wacko::confused:Σ’εμένα δεν έχει αυτό το εικονίδιο!!!!!

Αυτό είναι το που βγάζει το δικό μου κινητό!!!!! Που πήγε αυτή η εφαρμογή;;;;;;:!::!:

Link to comment
Share on other sites

αν σύρεις την οθονη αυτη λίγο κάτω θα το βρεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ….ομολογώ ότι «φίδια» με ζώσανε!!!!!! :wacko::confused:Σ’εμένα δεν έχει αυτό το εικονίδιο!!!!!

Αυτό είναι το που βγάζει το δικό μου κινητό!!!!! Που πήγε αυτή η εφαρμογή;;;;;;:!::!:

 

Προφανώς δεν το εχεις στα εικονιδια που εμφανίζονται πάνε σε αυτό που λεει προσωποποιηση και βαλτο επανω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΘΕΡΜΑ για τις απαντήσεις σας. τελικά έσυρα την οθόνη προς τα κάτω και το βρήκα!!!!!! (μαζί με κάτι άλλα περίεργα εικονίδια που θέλουν ψάξιμο για το τι κάνουν. Φυσικά να δω και πως δουλεύει αυτό το εικονίδιο με την φωτογραφία…..

Ευχαριστώ θερμά…..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς να βάλω δύο φορές το Skype στο κινητό;

 

Γιατί να το βάλεις δύο φορές;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πώς να βάλω δύο φορές το Skype στο κινητό;

 

Σαν εφαρμογή και μέσω browser το ανοιγεις σαν δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν εφαρμογή και μέσω browser το ανοιγεις σαν δεύτερο.

Αυτό δεν είναι λειτουργικό θέλω δυο φορές να εγκατασταθεί για να είναι stand by σε δυο ακάουντ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να το βάλεις δύο φορές;

Για να έχω δυο account online

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα με ένα πρόγραμμα apkeditor Αλλά στο πακέτο Skype όταν πατάω για clone βγάζει σφάλμα κάτι με java

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

MIUI ROM 5.3.27

Όπως κάθε παρασκευή η τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G βρίσκεται στο λογαριασμό μου στο BasketBuild.

Εδώ και μερικές εκδόσεις είναι αρκετά σταθερή η MIUI6 για καθημερινή χρήση (υπάρχουν ακόμα κάποια bugs).

 

Όσοι έχουν προηγούμενη έκδοση θα την κατεβάσουν μέσω της εφαρμογής "Αναβάθμιση" (όπως πάντα!).

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

MIUI ROM 5.3.27

Όπως κάθε παρασκευή η τελευταία έκδοση για το Redmi Note 3G βρίσκεται στο λογαριασμό μου στο BasketBuild.

Εδώ και μερικές εκδόσεις είναι αρκετά σταθερή η MIUI6 για καθημερινή χρήση (υπάρχουν ακόμα κάποια bugs).

 

Όσοι έχουν προηγούμενη έκδοση θα την κατεβάσουν μέσω της εφαρμογής "Αναβάθμιση" (όπως πάντα!).

Κάτι καινούργιο για εμάς που έχουμε ακόμα την δική σου JHDCNBL 40.0.523??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου αξίζει πλέον η μετάβαση σε miui v6. Σταθεροτατη όλα λειτουργούν άψογα, μπράβο φίλε deliopoulos για την δουλειά σου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι λειτουργικό θέλω δυο φορές να εγκατασταθεί για να είναι stand by σε δυο ακάουντ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να έχω δυο account online

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα με ένα πρόγραμμα apkeditor Αλλά στο πακέτο Skype όταν πατάω για clone βγάζει σφάλμα κάτι με java

Κανενας φίλος να βοηθήσει με τα φώτα του;

Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...