Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η xiaomi ανακοίνωσε χρονοδιάγραμμα αναβάθμισης όλων των συσκευών σε miui 6

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8063-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%8E%CE%BD-Redmi/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικά πάλι καλά που πάμε.... γιατί το τοπίο ήταν πολύ θολό. Βέβαια ακόμη και τώρα η ανακοίνωση αναφέρεται στις κινέζικες rom και όχι στις global.
Link to comment
Share on other sites

Οι ελληνικές ρομ από το xiaomi_miui.gr είναι μετάφραση των κινέζικων και όχι των global, οπότε δεν έχουμε πρόβλημα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαινόμαστε... Πιο πολύ θέμα ψυχολογίας είναι η 4.4. Lolipop θα ήταν upgrade :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα.

πηρα το κινητο απο b2cbuying μου ηρθε γνησιο το κινητο με το αριθμο γνησιοτητας και οτ εβαλα στο σαιτ και ολα καλα.

μου ειχαν βαλει την ρομ με multilanguage και playstore μια που ηταν 97.0 . ειχε θεμα η ρομ με την περισροφη της οθονης μια εκανε μια δεν εκανε. δοκιμασα τα παντα και τιποτα μισοδουλευε. ετσι λοιπον ειπα να αλλαξω ρομ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΡΧΟΝΤΕ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ!! βαζω uncle tools να περασω twrp αλλα δεν ηταν root το κινητο ετσι επρεπε απο το recovery το stock να μπω και να το κανω ρουτ. βρησκω οτι ηθελε να πατησεις τα πληκτρα volume down + power και με βγαζει σε κατι κινεζικα που εμοιαζε με recovery ομως δεν ηταν. τα μεταφρασα και ηταν απλα για να τσεκαρεις αισθητηρες και τετοια. ετσι λεω ας πατησω το volume up + power και μεβγαζει τοτε εκει που εχει 3 επιλογες για ρεψοωερυ και κατι αλλα. (κανονικα τα κουμπια ηταν αντιθετα) επελγα το recovery και δεν με εβαζε. βρε παταγα το + το - το power αλλα δεν με εβαζε δεν μπορουσα να πατησω καμια επιλογη, μονο να κατεβαζω το βελακι για το ποιο θα επιλεξω. απογοητευτηκα. και ετσι καπου βρησκω πως αν μπεις στο τηλεφωνο και πατησεις update θα σου βγαλει και μια επιλογη που θα λεει reboot to recovery. παω εκει στο update και με πεταγε στην αρχικη οθονη. τα πηρα στο κρανιο λεω τι γκαντεμια ειναι αυτη τι εχουν κανει στο κινητο? βαζω SP FLASH TOOL το επαναφερω στην ρομ την 27.0.1 με αποτελεσμα να ειμαι ροοτ. παω να μπω στο recovery νομιζωντας πως εφτιαξε μα παλι τα ιδια... αναποδα κουμπια χωρις να επιλεξεις κατι. ξανα μεσα στο τηλεφωνο παω update βγαινει το reboot to recovery παταω τσακ και μπαινει επιτελους στο ριμαδι το recovery. μιας και ηθελα ελλινηκα ομως στο miui επρεπε να αλλαξω ρομ. βαζω παλι uncle tools βαζω twrp βαζω την ρομ την ελληνικη την τελευταια την GTV απο την xiaomi hellas κανω reboot to recovery απο uncle tools μπαινω σε twrp κανω wipes μπαινει κανονικα η ρομ δουλευει τελεια και το μονο που δεν σουλευει ειναι το home button οταν το πατας παρατεταμενα δεν κανει τιποτα, δηλαδη δεν ενοιγει τα tasks. πως μπορω να διορθωσω αυτο με το recovery με τα πληκτρα για να μπαινω απο εκει? και πως θα φτιαξω τα tasks με το home button? :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις την Ελληνική 4.11.14

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-37-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-4-11-14-Rooted/#files

από Ασφάλεια/Αναβάθμιση/Αριστερό πλήκτρο αφής/Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης.

Για recovery μερικές σελίδες πίσω είχα δώσει Link για το TWRP 2.8.1. Αποσυμπιέζεις, παίρνεις το αρχείο recovery.img και το περνάς με το Mobileuncle Tools, η φλασάρεις το zip όπως είναι από recovery.

 

EDIT: Αν έχεις την τελευταία Ελληνική αντι για το Home πατάς παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

zoiszenith δες εδω..

(αν έχω καταλάβει σωστά το θέμα σου..)

 

Καντο όπως στη φωτογραφία

πρέπει να πας ρυθμίσεις - πλήκτρα και να κάνεις ενεργοποίηση στο μεσαίο πλήκτρο

[ATTACH]50593[/ATTACH]

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις την Ελληνική 4.11.14

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5869-Stable-37-0-Xiaomi-Redmi-Note-GTV-4-11-14-Rooted/#files

από Ασφάλεια/Αναβάθμιση/Αριστερό πλήκτρο αφής/Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης.

Για recovery μερικές σελίδες πίσω είχα δώσει Link για το TWRP 2.8.1. Αποσυμπιέζεις, παίρνεις το αρχείο recovery.img και το περνάς με το Mobileuncle Tools, η φλασάρεις το zip όπως είναι από recovery.

 

EDIT: Αν έχεις την τελευταία Ελληνική αντι για το Home πατάς παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο αφής.

 

ok με το home button λυθηκε. τωρα για το recovery το εχω περασει το twrp οπως ειπα και πιο πανω απλα δεν μπορω να μπω οταν κλεισω το τηλεφωνο με το volume down και το power button στο recovery. πρεπει να ανοιγω την συσκευη και μετα να παταω reboot to recovery μονο ετσι μπαινει στο twrp.

Link to comment
Share on other sites

ok με το home button λυθηκε. τωρα για το recovery το εχω περασει το twrp οπως ειπα και πιο πανω απλα δεν μπορω να μπω οταν κλεισω το τηλεφωνο με το volume down και το power button στο recovery. πρεπει να ανοιγω την συσκευη και μετα να παταω reboot to recovery μονο ετσι μπαινει στο twrp.

Αυτό είναι πρόβλημα, όπως έχω γράψει κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5568364#post5568364

Κανονικά με το φλασάρισμα της Ελληνικής θα έπρεπε να έχει λυθεί.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τελικα οντως λυθηκε το προβλημα. τωρα πλεον μπαινω κανονικα στο recovery και με κλειστο τηλεφωνο. ευχαριστω για ολα!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Αγόρασα χθές μια 16άρα microsd class 10 και προσπάθησα με τον παρακάτω οδηγό

http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd

να μπορώ να μεταφέρω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα. Εκανα αυτά που λέει οδηγός

αλλά η κάρτα μου δείχνει πλέον την μνήμη που έβαλα ( 5gb) για τις εφαρμογές.!!! Βέβαια

το διόρθωσα αφού έκανα delete.

Kάποιος άλλος τρόπος για να μπορώ να βάλω στην κάρτα και εφαρμογές;;;

( Σε απλά ελληνικά παρακαλώ λόγω ασχετοσύνης :wacko:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκανες σωστά και πιστεύω ότι είναι η ονομασία του partition σε ext3.

Ξανακάνε την διαδικασία και ονόμασε το ext4. Μην περιμένεις να δεις αλλαγή σε μνήμη γιατί δεν φαίνεται, απλά θα δεις μειωμένη την μνήμη της sd γιατί το υπόλοιπο θα ενοποιηθεί με την εσωτερική μνήμη.

Και μη ξεχάσεις μετά το τέλος της διαδικασίας να επιλέξεις τις εφαρμογές που είναι μετακινούμενες μέσα απο το link2sd και θες να φύγουν από την εσωτερική μνήμη να επιλέξεις "σύνδεση" και όχι "μετακίνηση στην SD".

Προσοχή!! Σύνδεσε (μετέφερε) μόνο εφαρμογές που έχεις εσύ εγκαταστήσει και δεν είναι συστήματος.

Επίσης μετά από κάθε εγκατάσταση νέας ρομ, να ανοίγεις το link2sd και να επανασυνδέεις το ext4 για να δει το τηλέφωνο τις εφαρμογές που είχες μεταφέρει εκεί με την "σύνδεση".

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έκανες σωστά και πιστεύω ότι είναι η ονομασία του partition σε ext3.

Ξανακάνε την διαδικασία και ονόμασε το ext4. Μην περιμένεις να δεις αλλαγή σε μνήμη γιατί δεν φαίνεται, απλά θα δεις μειωμένη την μνήμη της sd γιατί το υπόλοιπο θα ενοποιηθεί με την εσωτερική μνήμη.

Και μη ξεχάσεις μετά το τέλος της διαδικασίας να επιλέξεις τις εφαρμογές που είναι μετακινούμενες μέσα απο το link2sd και θες να φύγουν από την εσωτερική μνήμη να επιλέξεις "σύνδεση" και όχι "μετακίνηση στην SD".

Προσοχή!! Σύνδεσε (μετέφερε) μόνο εφαρμογές που έχεις εσύ εγκαταστήσει και δεν είναι συστήματος.

Επίσης μετά από κάθε εγκατάσταση νέας ρομ, να ανοίγεις το link2sd και να επανασυνδέεις το ext4 για να δει το τηλέφωνο τις εφαρμογές που είχες μεταφέρει εκεί με την "σύνδεση".

 

Thanks φίλε θα το κοιτάξω...:rolleyes:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σ' εμένα η vifrom , μέχρι στιγμής (παρόλο που κάποιες φορές σταματούν τα settings) μια χαρά τα πάει. :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σ' εμένα η vifrom , μέχρι στιγμής (παρόλο που κάποιες φορές σταματούν τα settings) μια χαρά τα πάει. :)

Ωραίος!!!

Είναι το μεγαλύτερο σκορ που έχει δημοσιευθεί για το Note;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!

Είναι το μεγαλύτερο σκορ που έχει δημοσιευθεί για το Note;

 

Thanks είδα ότι έκανε αναβάθμιση το antutu Σωκράτη και το έτρεξα μια να δω.Δεν ξέρω για το σκορ, αλλά η αλήθεια είναι ότι η ρομ είναι σφαίρα και ευγενική με την μπαταρία :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

.....η ρομ είναι σφαίρα και ευγενική με την μπαταρία :)

 

:lol::lol::lol:Πολύ πετυχημένη διατύπωση:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!

Είναι το μεγαλύτερο σκορ που έχει δημοσιευθεί για το Note;

 

To Antutu 5.5 βγάζει λίγο μεγαλύτερο σκορ από την έκδοση 5.3 .

Link to comment
Share on other sites

Χε χε σας έφαγα όλους.

Vifrom κι εγώ.

Χρόνια πολλά καλή χρονιά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραίος!!! Καλή χρονιά!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!!!:)

 

απο μπαταρια τι λεει το note ποσες ωρες οθονης βγαζει κ απο αυτονομια πως παει?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σαν κάτοχος του redmi note ...ετοιμάζομαι να πάρω για δικο μου άτομο το 1s αλλά μου πρότειναν να πάρω το 4g τι λέτε?επίσης έχει διάφορες απο το δικο μας εκτοσ απο της 2 σιμ?Μην το έχουν αλλάξει πολύ και έχει προβλήματα..αυτό φοβαμαι!

Επίσης οποίος μπορεί βοήθεια εδώ για το θέμα της επιλογής http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407770

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...