Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντο όπως στη φωτογραφία

 

[ATTACH]50593[/ATTACH]

 

ΟΚ. Δούλεψε σ',ευχαριστώ πολύ :)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανείς κάποιο τρόπο σε MIUI 4.9.19 να αλλάξουμε το εικονίδιο της μπαταρίας σαν αυτό της cyanogen? (τον κύκλο με τον αριθμό μέσα που αλλάζει χρώμα)

Σε άλλα τηλέφωνα γίνεται εύκολα με gravitybox αλλά εδώ δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο.. (έχω WSM tools)

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω, δεν γίνεται στη miui..

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

εδώ ανέβασα το λογότυπο της miui σε περίπτωση που κάποιος φλασάρει μια ρομ σαν του ισπανού που βάζει το δικό του.Μπαίνουμε recovery,το φλασάρουμε και είμαστε έτοιμοι Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εδώ ανέβασα το λογότυπο της miui σε περίπτωση που κάποιος φλασάρει μια ρομ σαν του ισπανού που βάζει το δικό του.Μπαίνουμε recovery,το φλασάρουμε και είμαστε έτοιμοι

Φίλε, είσαι θεός :D

Η αλήθεια είναι οτι το λογότυπο που εμφανιζόταν στην αρχή με CM ROM ήταν μίζερο! Φλάσαρα το zip μέσα απο recovery και όλα μια χαρά τώρα. Να έχουμε και κάτι βρε αδερφέ απο τη miui να θυμόμαστε! :p

Link to comment
Share on other sites

μέχρι την 30 δηλαδή miui 4.9.5 η τελευταία έκδοση mi-tools 2.0.7 δουλεύει κανονικά.Στην 34 και μετά δε δουλεύουν τα περισσότερα πράγματα

Φίλε, είσαι θεός

Η αλήθεια είναι οτι το λογότυπο που εμφανιζόταν στην αρχή με CM ROM ήταν μίζερο! Φλάσαρα το zip μέσα απο recovery και όλα μια χαρά τώρα. Να έχουμε και κάτι βρε αδερφέ απο τη miui να θυμόμαστε!

Εχω δει 2 λογότυπα του.Ενα που γράφει xiancin σε μαύρο φόντο υποφέρεται κάπως.Αλλά το άλλο το πράσινο είναι πραγματικά άθλιο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εδώ ανέβασα το λογότυπο της miui σε περίπτωση που κάποιος φλασάρει μια ρομ σαν του ισπανού που βάζει το δικό του.Μπαίνουμε recovery,το φλασάρουμε και είμαστε έτοιμοι

 

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση μεσω recovery το αρχειακι αλλα ενω παει να το κανει install, μεσα σε δευτερολεπτα μου βγαζει "installation aborted" (το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες sd καρτες). Yπαρχει καποιο βημα που παραλειπω ισως? (Nα σημειωσω οτι δεν μετονομασα το αρχειο προσπαθησα να το εγκαταστησω ως εχει).

 

Νομιζω και πριν απο πολυ καιρο που πηγα να κανω update ελληνικης rom μου εκανε κατι τετοια (και μου ειχαν κοπει τα ποδια - μετα απο full wipes).. μηπως ειναι κατι γενικο που πρεπει να προσεξω? Καμια ιδεα?

Edited by Hatebreeder13
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση μεσω recovery το αρχειακι αλλα ενω παει να το κανει install, μεσα σε δευτερολεπτα μου βγαζει "installation aborted" (το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες sd καρτες). Yπαρχει καποιο βημα που παραλειπω ισως? (Nα σημειωσω οτι δεν μετονομασα το αρχειο προσπαθησα να το εγκαταστησω ως εχει).

 

Νομιζω και πριν απο πολυ καιρο που πηγα να κανω update ελληνικης rom μου εκανε κατι τετοια (και μου ειχαν κοπει τα ποδια - μετα απο full wipes).. μηπως ειναι κατι γενικο που πρεπει να προσεξω? Καμια ιδεα?

 

Μήπως να το έβαζες στη μνήμη του τηλεφώνου; Λέω τώρα... ίσως..

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανω ρεσταρτ στο Κινητο και μετα μου βαζει τον ηχο κλησεις στη σιγαση τωρα με την 4.9.30 το βλεπω αυτο.
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις... που χάθηκε ο mike_k? Τι του κάνατε;:D

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το έβαζες στη μνήμη του τηλεφώνου; Λέω τώρα... ίσως..

 

Sorry για την ισως χαζη απορια αλλα πως γινεται εγκατασταση με recovery απο μνημη του κινητου? Ποια ειναι η επιλογη? Νομιζα για καποιο λογο οτι ολα τα install πακετων προυποθετουν το αρχειακι να βρισκεται στην SD μονο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα είμαι σε AOSP...Βάλε το αρχείο στην internal (αν θυμάμαι καλά). Εικάζω... δεν είμαι σίγουρος :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει αυτο δεν το επιασα??

 

Δες το # 3182

(επαναφορά στο κεντρικό κουμπί της λειτουργίας εκκαθάρισης μνήμης που είχε πάει στο αριστερό μετά την ενημέρωση με την GTV-4.9.30)

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Το νεο με του smartdracon αξιζει ? Σε συνκριση με το προιγουμενο. Ενοοω Οτι το 4g ειναι που φθινο, γιατι. ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση μεσω recovery το αρχειακι αλλα ενω παει να το κανει install, μεσα σε δευτερολεπτα μου βγαζει "installation aborted"

 

Ποια recory έχεις; εγώ έχω TWRP 2.7.0.0. Και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Επίσης το αρχείο το δεν το μετονόμασα, το άφησα όπως το κατέβασα και το είχα στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω εγκατασταση μεσω recovery το αρχειακι αλλα ενω παει να το κανει install, μεσα σε δευτερολεπτα μου βγαζει "installation aborted" (το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες sd καρτες). Yπαρχει καποιο βημα που παραλειπω ισως? (Nα σημειωσω οτι δεν μετονομασα το αρχειο προσπαθησα να το εγκαταστησω ως εχει).

 

Νομιζω και πριν απο πολυ καιρο που πηγα να κανω update ελληνικης rom μου εκανε κατι τετοια (και μου ειχαν κοπει τα ποδια - μετα απο full wipes).. μηπως ειναι κατι γενικο που πρεπει να προσεξω? Καμια ιδεα?

 

Ξαναπέρασε το recovery και θα λυθεί το πρόβλημα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανω ρεσταρτ στο Κινητο και μετα μου βαζει τον ηχο κλησεις στη σιγαση τωρα με την 4.9.30 το βλεπω αυτο.

καποιος που εχει η ειχε το ιδιο προβλημα ?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρέχεις στο background άλλο πρόγραμμα που επηρεάζει τον ήχο κλήσης;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρέχεις στο background άλλο πρόγραμμα που επηρεάζει τον ήχο κλήσης;

Δεν ξερω ....Σαν τι δηλαδη πως θα το δω?

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποια recory έχεις; εγώ έχω TWRP 2.7.0.0. Και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Επίσης το αρχείο το δεν το μετονόμασα, το άφησα όπως το κατέβασα και το είχα στην sd.

 

Ξαναπέρασε το recovery και θα λυθεί το πρόβλημα.

 

Οι γνωσεις μου δυστυχως περιοριζονται στα απλα flash-αρισματα rom γιαυτο και δεν ξερω περισσοτερα. Σας ειναι ευκολο να κανετε ενα κοπο να μου πειτε πως περναω (με ασφαλεια προτιστως γιατι δεν εχω ορεξη να δημιουργησω καποιο προβλημα μιας κ ολα τρεχουν κομπλε) καποια αλλη εκδοση recovery αλλα και πως βλεπω την τρεχουσα εκδοση? To ΤWRP γινεται εγκατασταση σε μορφη app? Γιατι ειδα υπαρχει στο google play

Link to comment
Share on other sites

Οι γνωσεις μου δυστυχως περιοριζονται στα απλα flash-αρισματα rom γιαυτο και δεν ξερω περισσοτερα. Σας ειναι ευκολο να κανετε ενα κοπο να μου πειτε πως περναω (με ασφαλεια προτιστως γιατι δεν εχω ορεξη να δημιουργησω καποιο προβλημα μιας κ ολα τρεχουν κομπλε) καποια αλλη εκδοση recovery αλλα και πως βλεπω την τρεχουσα εκδοση? To ΤWRP γινεται εγκατασταση σε μορφη app? Γιατι ειδα υπαρχει στο google play

1η σελίδα, 1ο ποστ πως βάζουμε το recovery

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένας φίλος μου, παντελώς άσχετος με φλασαρισματα και τέτοια, έχει το κινητό μας με ΡΟΜ την miui- JHDCNBA97.0.....

 

Υπάρχει νεότερη;; Δεν του βγαίνει τίποτα όταν κάνει έλεγχο για αναβάθμιση....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...