Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα και εγώ το Redmi Note. Γνωρίζει κανείς πως διαγράφω τις εφαρμογές του κινητού; Δυστυχώς από το μενού δεν με αφήνει. Επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως μπορώ να απεγκαταστήσω τo facebook app που είχε μέσα το κινητό για να βάλω το επίσημο από το Play Store, μιας και η εφαρμογή του Play Store είναι η πιο καινούργια.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα και εγώ το Redmi Note. Γνωρίζει κανείς πως διαγράφω τις εφαρμογές του κινητού; Δυστυχώς από το μενού δεν με αφήνει. Επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως μπορώ να απεγκαταστήσω τo facebook app που είχε μέσα το κινητό για να βάλω το επίσημο από το Play Store, μιας και η εφαρμογή του Play Store είναι η πιο καινούργια.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

με titanium backup σβήνεις τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αγόρασα και εγώ το Redmi Note. Γνωρίζει κανείς πως διαγράφω τις εφαρμογές του κινητού; Δυστυχώς από το μενού δεν με αφήνει. Επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνωρίζει πως μπορώ να απεγκαταστήσω τo facebook app που είχε μέσα το κινητό για να βάλω το επίσημο από το Play Store, μιας και η εφαρμογή του Play Store είναι η πιο καινούργια.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Πρώτα το κάνεις root (διάβασε το παρών νήμα) και μετά κατέβασε αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidware.uninstallmaster

 

και σβήσε ότι θέλεις;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επιλογή απενεργοποίησης πραγματοποιησης κληησεων απο το πλήκτρο κλήσεων του Bluetooth;

Όλο πατιεται και κάνω άσκοπες κλήσεις Έχω την εντύπωση οτι κάπου είχα δει κάτι αλλά δε θυμάμαι αν ήταν ρύθμιση ή εφαρμογή.

Θέλω να μπορώ να απαντάω στις κλήσεις που μου κανουν όταν με παίρνουν κ να κλείνω τη κλήση στο τέλος, αλλά όχι να κάνω κλήσεις τελευταίου αριθμού

 

Αυτην είχα στο πρηγούμενο κινητό και δούλευε ΟΚ

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.nanabit.callconfirm

( υπάρχουν και άλλες παρόμοιες..)

 

Στο NOTE μου όμως δεν δουλεύει .........αλλά δεν με απασχολεί γιατί το bt που έχω τώρα δεν πατιέται εύκολα:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Δεύτερη μέρα χρήσης του κινητού και έχω κολλήματα στην εφαρμογή των επαφών, όταν πάω να κάνω edit μια συγκεκριμένη επαφή με πολλά στοιχεία καταχωρημένα.

 

Μου κολλάει και βγάζει αυτό το μήνυμα :

 

[ATTACH]49426[/ATTACH]

 

Κάνεις με το ίδιο πρόβλημα;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για μηνυματα ποια εφαρμογη προτεινετε?

Εχω δουλεψει το Handcent SMS και ειναι πολυ ωραιο, αλλα δεν ξερω εαν υποστηριζει 2 sim.

Στο αντιστοιχο νημα του LG L9 II που διαβαζω, λενε τα παιδια εκει για το Textra, καλο ειναι?

Παλαιοτερα καποιοι εδω νομιζω λεγατε και για το Go SMS αν θυμαμαι καλα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Για μηνυματα ποια εφαρμογη προτεινετε?

Εχω δουλεψει το Handcent SMS και ειναι πολυ ωραιο, αλλα δεν ξερω εαν υποστηριζει 2 sim.

Στο αντιστοιχο νημα του LG L9 II που διαβαζω, λενε τα παιδια εκει για το Textra, καλο ειναι?

Παλαιοτερα καποιοι εδω νομιζω λεγατε και για το Go SMS αν θυμαμαι καλα..

Και τωρα αυτο λεμε, GoSMS. Υποστηριζει ελληνικα 160 χαρακτηρες, δικαρτο, τα παντα ολα :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα αυτο λεμε, GoSMS. Υποστηριζει ελληνικα 160 χαρακτηρες, δικαρτο, τα παντα ολα :p

 

Και για το +30 μπροστα στις επαφες? Για θυμισε μου..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Και για το +30 μπροστα στις επαφες? Για θυμισε μου..
Δεν χρειαζεται κανενα τετοιο τρικ :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται κανενα τετοιο τρικ :)

 

Το εβαλα Οκ, ωραιο, αλλα προσπαθω εδω και ωρα να απενεργοιποιησω την ειδοποιηση απο την μαμα εφαρμογη sms, οτι και να αλλαξω βγαζει ειδοποιηση απο την μαμα εφαρμογη και οχι απο το go sms που εθεσα και σαν default. (Εχω απενεργοποιηση και τις ειδοποιησεις απο την μαμα εφαρμογη υποτιθεται και εκανα και επανεκκινηση)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τις διπλες ειδοποιησεις τις απενεργοποιησα απο τις ρυθμισεις της Γραμμης καταστασης.

Εχω αλλο προβλημα τωρα. Δεν μου ερχεται ειδοποιηση, ουτε ηχος κατα το εισερχομενο μηνυμα ενω ολες οι ρυθμισεις στο Go sms φαινονται οκ

 

edit :

 

και διαβαζοντας καποια πραγματα σε διαφορα αλλα φορουμ, βλεπω οτι αρκετεοι εχουν θεματα με το Go sms και τις ειδοποιησεις..

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.Θα το παραγγειλω σημερα αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω και τρεις μερες εχασα την μπαλα.Δεν το κατεχω πολυ το "αθλημα" με αλλαγες rom αλλαθα ηθελα να το δοκιμασω.Τελικα να το παρω με multi ή custom rom?Αν το παρω με την custom rom ειναι ευκολο μετα να περασω την Ελληνικη απο το miui.gr?:wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Με τις aosp το μονο κακο που εχω βρει ειναι οτι δεν παιζει το ραδιο χωρις ακουστικα οπως στην miui

Με την DragonFly παίζει και χωρίς ακουστικά. Όταν το ανοίγεις σου λέει μεν ότι πρέπει να συνδέσεις ακουστικά, πατάς ΝΑΙ και προχωράει κανονικά χωρίς να συνδέσεις ακουστικά.:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθειά σας

Εχω εδώ και 2 μήνες το note και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όμως στα μέσα Αυγούστου μου έκανε το εξής

Όταν ήμουν στο Internet ( ειδικά μετά από 1-1/2 ώρα χρήσης ) μου κόλλαγε το ιντερνετ. Επρεπε να κάνω επανεκκίνηση και κάποιες φορές ξανακόλλαγε πάλι μετα από λίγο Αυτό μου το έκανε αρκετές φορές.

Να πώ ότι το αγόρασα από vickmall και είναι root ενώ έχει την multilangue επάνω, δηλαδή δεν έχω πειράξει τίποτα

Τι φταίει;; ( παράκληση όχι πολλά τεχνικά γιατί είμαι και ολίγον ... άσχετος:rolleyes:)

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα το go sms αλλα δεν μου βγαζει τους 160χαρακτηρες. Πρεπει να επιλεξω κατι?

 

Από τις ρυθμίσεις του GO SMS ->Send & Receive -> ADVANCED - SMS/MMS Advanced Settings -> Enable locale support

και στο Supported languages -> Greek SMS Mode

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.Θα το παραγγειλω σημερα αλλα με ολα αυτα που διαβαζω εδω και τρεις μερες εχασα την μπαλα.Δεν το κατεχω πολυ το "αθλημα" με αλλαγες rom αλλαθα ηθελα να το δοκιμασω.Τελικα να το παρω με multi ή custom rom?Αν το παρω με την custom rom ειναι ευκολο μετα να περασω την Ελληνικη απο το miui.gr?:wacko::wacko::wacko:

 

Καμια βοηθεια????

Link to comment
Share on other sites

Με την DragonFly παίζει και χωρίς ακουστικά. Όταν το ανοίγεις σου λέει μεν ότι πρέπει να συνδέσεις ακουστικά, πατάς ΝΑΙ και προχωράει κανονικά χωρίς να συνδέσεις ακουστικά.:lol:

Οντως λειτουργεί αλλά λόγω του ότι το καλώδιο λειτουργεί ως κεραία,πιάνει ελάχιστους σταθμούς

Link to comment
Share on other sites

Οντως λειτουργεί αλλά λόγω του ότι το καλώδιο λειτουργεί ως κεραία,πιάνει ελάχιστους σταθμούς

 

Εννοείται!!!:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

εχω σκασει να το περιμενω ποτε θα ερθει :sorry:

 

 

αυτο το " Item in conta IPS " απο την πρωτη μερα σταθερα εκει τοσες μερες

Edited by NickSS
Xiaomi Redmi Note MTK - MIUI GR V4.9.5 INTERCOOLER
Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια????

 

Μην αγχώνεσαι.

Όλοι συνιστούν να το αγοράζουμε με την αγγλοκινεζικη ρομ, γιατί η multi που βάζουν τα μαγαζιά χαλάει το recovery. Αν ρίξεις μια ματιά λίγες σελίδες πίσω, θα δεις ότι έχει γραφτεί πολλές φορές.

Αλλά και με τη multi να το πάρεις, πάλι δε τρέχει τίποτα γιατί φτιάχνεται...

Το θέμα είναι για τι χρήση το θέλεις το κινητό, και αν θα ασχοληθείς με αλλαγές ρομ κτλ.

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω σκασει να το περιμενω ποτε θα ερθει :sorry:

 

Η αναμονή, μεγαλώνει τη χαρά της πρώτης επαφής με το κινητό. Έκανες μια πολύ καλή επιλογή και θα το χαρείς από τη πρώτη μέρα.

Λιιιιγο υπομονή ακόμα :)

:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε mike_k ειμαι ασχετος με αλλαγες rom και τετοια.Απλα να εχει Ελληνικα και αν θα κανει καποια στιγμη αναβαθμηση σε 4.4 να μην την χασω!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση:)

Τι λες να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το τσιμπισω το κινητακι για δεύτερο μια χαρα το βλεπω να ρωτήσω κατι ειδα πως πλέον η χιαομι εχει αποθήκες στην Ευρώπη και πλέον δεν πληρώνουμε τελωνεία και τέτοια ισχύει ; να το παρω απο εδω ;

http://www.xiaomishop.com/29-xiaomi-redmi-hongmi-note

 

Επίσης ποιό να πάρω το 3g το 8πυρινο η το 4g το 4πυρινο ;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...