Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά...χαχα...

Όντως το fix για την αντιστροφή των μνημών δεν δουλεύει όπως το αντίστοιχο στην AOSP.

Για να παίξει το vocalizer πρέπει ο φάκελος VocalizerEx να βρίσκεται στην εσωτερική μνήμη!!!

 

EDIT:Άκυρο για το Vocalizer. Μέσα από τις Ρυθμίσεις του Vocalizer υπάρχει δυνατότητα για αλλαγή του Voice data folder!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Θεωρώ ότι ο snapdragon είναι τουλάχιστον εφάμιλλος αν όχι καλύτερος από τον οκταπυρηνο. Επίσης θεωρώ ότι θα έχει και περισσότερες αναβαθμίσεις σε σχέση με mediatec. Ποια είναι η γνώμη σας; πχ το 1s έχει νεότερο android θεωρώ λόγω chipset

 

Το θέμα είναι αν θέλεις μονόκαρτο ή δίκαρτο, αυτό θα καθορίσει και την επιλογή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά .

Αγόρασα την εν λόγω συσκευή αλλά ...χόρτασα απο miui και μιάς και το +30 βάλε ,+30 βγάλε με κούρασε με το xiaomi redmi που είχα και έδωσα , σκέφτομαι να βάλω την aosp που κάποιο παληκάρι είπε πως έβαλε πιο πάνω !

-Είναι λειτουργική ;

-Πως κυλάει ως σήμερα σε εσάς που την βάλατε;-

-Θα την προτείνατε για την συσκευή μας;

-Κάποιο link για να την κατεβάσω ;

Όποια πληροφορία είναι βεβαίως ευπρόσδεκτη ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά .

Αγόρασα την εν λόγω συσκευή αλλά ...χόρτασα απο miui και μιάς και το +30 βάλε ,+30 βγάλε με κούρασε με το xiaomi redmi που είχα και έδωσα , σκέφτομαι να βάλω την aosp που κάποιο παληκάρι είπε πως έβαλε πιο πάνω !

-Είναι λειτουργική ;

-Πως κυλάει ως σήμερα σε εσάς που την βάλατε;-

-Θα την προτείνατε για την συσκευή μας;

-Κάποιο link για να την κατεβάσω ;

Όποια πληροφορία είναι βεβαίως ευπρόσδεκτη ...

Μιά χαρά είναι η AOSP.

Τη βρίσκεις εδώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι λέτε θα πάρει 4.4 η ακόμη και L? Κολλημένο στο 4.2 το βλέπω και με ανησυχεί.

 

H MIUI V6 θα έχει 4.4.

Λίγο υπομονή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψαξιμο κατέληξα και εγώ στο να αγοράσω αύριο το note. Προτείνετε κάποιο σαιτ γιατι πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουν??επίσης για αρχή χωρίς να το "σκαλισουμε" θα ήταν καλό να βάλουμε το multilanguange,root που προσφερουν τα διαφορα σαΐτ?κ μετά να ασχοληθώ με την ελληνική κοινότητα της miui...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψαξιμο κατέληξα και εγώ στο να αγοράσω αύριο το note. Προτείνετε κάποιο σαιτ γιατι πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουν??επίσης για αρχή χωρίς να το "σκαλισουμε" θα ήταν καλό να βάλουμε το multilanguange,root που προσφερουν τα διαφορα σαΐτ?κ μετά να ασχοληθώ με την ελληνική κοινότητα της miui...

Εγώ θα σου πρότεινα να το πάρεις με την official (αν δεν σε πειράζει που θα είναι χωρίς Ελληνικά):)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να το πάρεις με την official (αν δεν σε πειράζει που θα είναι χωρίς Ελληνικά):)

Θα ηθελα τα ελληνικα...και γιατι προτεινεις ρην οφισιαλ?θα χω καποιο θεμα με την μουλτι?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τα ελληνικα...και γιατι προτεινεις ρην οφισιαλ?θα χω καποιο θεμα με την μουλτι?

Έχει παρατηρηθεί ότι με το root που κάνουν οι Κινέζοι και/η με την multilanguage Rom που περνάνε μάλλον χαλάει το recovery και δεν μπορείς να μπεις σ' αυτό με τον συνδυασμό πλήκτρων (Power & Volume Down). Σε κάποιον φίλο επανήλθε φλασάροντας την Ελληνική Rom , που είναι rooted.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί ότι με το root που κάνουν οι Κινέζοι και/η με την multilanguage Rom που περνάνε μάλλον χαλάει το recovery και δεν μπορείς να μπεις σ' αυτό με τον συνδυασμό πλήκτρων (Power & Volume Down). Σε κάποιον φίλο επανήλθε φλασάροντας την Ελληνική Rom , που είναι rooted.

Σε κατι αλλο δεν θα υπαρχει προβλημα?εφαρμογες, play store,browsing?Σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Σε κατι αλλο δεν θα υπαρχει προβλημα?εφαρμογες, play store,browsing?Σε ευχαριστω παντως

Όχι, δεν υπάρχει πρόβλημα!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο minideal το πήρα και βάζουν μια Ρομ που τελειώνει σε 097. Δεν ειναι η μουλτι αλλά κάποια δική τους. Είχε recovery ανάποδο ,μη λειτουργικό αλλά με ελληνική Ρομ επανηλθα. Θα σου πρότεινα να πάρεις τη μαμά τη Ρομ (αγγλικά,κινέζικα) που έχει καλυτερη διαχείριση της μνημης και σωστο recovery. Αλλά όλα φτιάχνονται αν διαβάσεις λίγο.Όλα είναι σουπερ στο κινητό(θα ήθελα λίγο πιο φωτεινή οθόνη και καλύτερη διαχείρηση μνήμης και miui6).
Link to comment
Share on other sites

Την Miui 6 θα την πάρει και πότε;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την Miui 6 θα την πάρει και πότε;

 

Όλα τα Xiaomi θα πάρουν miui v6 εκτός από το Mi1.

Υπομονή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Έβαλα επάνω το lenovo super camera. Το zip που κατέβασα μάλλον δεν είναι καλό γιατί μου βγάζει όλο κάτι μυνήματα οτι δεν είναι για τη συσκευή μου. Πως καταργω τελείως την εγκατάσταση της εφαρμογής. Έχω φαει το τόπο αλλά δε το βρίσκω....

:(

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Έβαλα επάνω το lenovo super camera. Το zip που κατέβασα μάλλον δεν είναι καλό γιατί μου βγάζει όλο κάτι μυνήματα οτι δεν είναι για τη συσκευή μου. Πως καταργω τελείως την εγκατάσταση της εφαρμογής. Έχω φαει το τόπο αλλά δε το βρίσκω....

:(

Τσιμπας το εικονίδιο ,το σέρνεις ψηλά στο καδο, το πετάς και παπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπας το εικονίδιο ,το σέρνεις ψηλά στο καδο, το πετάς και παπαλα.

 

Πλάκα μου κάνεις? Τόσο απλά? :)

Και έτσι κάνει και απεγκατάσταση ? Το διαγράφει δηλαδή τελείως?

 

Ρωταω γιατί το έκανα με recovery και μου έχει βάλει και κάτι σκάνερ και αηδιες και θέλω να τα πετάξω όλα.

 

Και μετά να βρω ενα καθαρό ζιπ. Να το περάσω...

 

Edit. Δεν με αφήνει. Δε μου βγάζει κάδο όταν το τσιμπαω..... :(

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το better app manager...

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το better app manager...

 

 

Μπαααα.... Δε το βλέπει!

 

Μου έχει βάλει και αυτό και δε φεύγει ούτε αυτό....

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση που είχες κατεβάσει, κατέβαινε πακέτο με το QR reader. Αν διαγράψεις το reader, σου σβήνει πακέτο και τη lenovo.

Aυτή που σου είχα στείλει εγώ ήταν καθαρά η lenovo super camera με το library.

Eπειδή δεν πολυκαταλαβαίνω τι λες πάνω, υπάρχει μικρή περίπτωση να έχει σβηστεί ήδη κάποιο app και να σου δείχνει ακόμα το εικονίδιο. Λογικά με reboot θα εξαφανιστεί πάλι. Ίσως να έχει σβηστεί ήδη και γι'αυτό να μη σου βγάζει κάδο.

Edited by FreddyKrueger
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση που είχες κατεβάσει, κατέβαινε πακέτο με το QR reader. Αν διαγράψεις το reader, σου σβήνει πακέτο και τη lenovo.

Aυτή που σου είχα στείλει εγώ ήταν καθαρά η lenovo super camera με το library.

 

 

Είχα και τη δική σου και σήμερα που έβαλα τη GTV 20 μπερδεύτηκα ο βλάκας και πέρασα αυτή με το χαζοreader.... :)

 

Το QR reader πως να το σβήσω?

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Είχα και τη δική σου και σήμερα που έβαλα τη GTV 20 μπερδεύτηκα ο βλάκας και πέρασα αυτή με το χαζοreader.... :)

To έχεις ακόμα εκείνο το link? Ε βάλε την πάλι αφού διαγράψεις αυτή. Αυτή που έχεις, κάθε φορά που την ανοίγεις κάνει ένα popup τύπου "thanks for using levono super camera", ενώ η δική μου δεν έχει ούτε αυτό, ούτε το qr reader.

 

To QR reader δε διαγράφεται, άν το διαγράψεις, σου διαγράφει και τη lenovo. Αν το κατεβάσεις από το link που σου είχα δώσει, έχουν καταφέρει κ το έχουν διαχωρίσει συν το ότι είναι πιο καινούργια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το link που μου είχες δώσει ούτε το zip. Αυτό όμως είναι εύκολο. Θα πάω λίγες σελίδες πίσω που το είχες βάλει και θα το βρω.... :)

 

Το θέμα είναι αυτη τη σαχλαμαρα που έβαλα πως θα πετάξω. Μήπως επειδή την έβαλα με recovery δεν μπορώ να την πετάξω?

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...