Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To παρήγγειλα και εγώ σήμερα απο vickmall.Η αλήθεια ειναι πως δε τρελαίνομαι για την miui και θα πάω σε κάποια απο τις aosp ή samsung look roms απο το needrom ή στη τελική θα το παλέψω για κάποιο δικό μου port ρομ αλλά το προτίμησα έναντι των άλλων ανώνυμων mtk κινητών λόγω του ότι θεωρώ στο "περιφερειακό" hw πχ κάμερα,gps ειναι καλύτερο απο το μέσο όρο των mtk της "σειράς".
Καλως ηλθες απο δω Χρηστο :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβασα σε 2-3 reviews οτι επειδή ο αισθητηρας της καμερας δεν είναι bsi, ειναι χάλια οι φωτογραφίες τη νυχτα! Ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μία παραγγελία απο vickmall και απο εμένα.

Ελπιζω να μην είναι 'τοσο' παντοφλα..:)

Εχασες......ειναι.:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το αποκαλώ "τέρας"

Όχι τόσο για τις διαστάσεις όσο για τα θηριώδη specs.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τις οδηγίες για την εγκατάσταση θέματος, αλλά μου βγάζει το μήνυμα "'ο διακομιστής δεν είναι διαθέσιμος.. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές. Κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ τις οδηγίες για την εγκατάσταση θέματος, αλλά μου βγάζει το μήνυμα "'ο διακομιστής δεν είναι διαθέσιμος.. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές. Κάποια βοήθεια;

 

Εχεις κανει λογαριασμο?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει λογαριασμο?

Ναι, έχω κάνει. Πέρασα απροβλημάτιστα ένα άλλο θέμα, σε άλλα που δοκίμασα δεν τα κατάφερα. Επίσης οι file manager που εγκατέστησα εγώ δεν βλέπουν την κάρτα, τη βλέπει μόνο ο file manager της Ελληνικής ρομ.

Edited by arnaougeo
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση: πώς φλασάρουμε την ελληνική rom, υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Κατεβάζοντας τη rom θα βρεις και τις οδηγίες.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζοντας τη rom θα βρεις και τις οδηγίες.

Αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5118-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-GTV-X-XX-ROM-%CE%BC%CE%B5-Root-TWRP-recovery/ τον οδηγό βρήκα αλλά δεν βοηθάει καθόλου μιας και δεν έχω ούτε φάκελο "system" ούτε "updater" στην οθόνη μου. Το Νοτε το πήρα από minideal και φοράει την multi rom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5118-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-GTV-X-XX-ROM-%CE%BC%CE%B5-Root-TWRP-recovery/ τον οδηγό βρήκα αλλά δεν βοηθάει καθόλου μιας και δεν έχω ούτε φάκελο "system" ούτε "updater" στην οθόνη μου. Το Νοτε το πήρα από minideal και φοράει την multi rom.

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο καθώς το παρέλαβα με την αυθεντική rom και οι επιλογές του οδηγού υπήρχαν κανονικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ok, κάποιος άλλος που να είχε την multilanguage rom και να έβαλε την ελληνική ή την original αγγλική?? Edited by sunn
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε multilanguage απο vickmall και ενω εχω κατεβασει την ελληνικη δεν μπορω να μπω να κανω update βγαζει error μεσα απο το μενου του τηλ οταν παω να περασω το zip.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε multilanguage απο vickmall και ενω εχω κατεβασει την ελληνικη δεν μπορω να μπω να κανω update βγαζει error μεσα απο το μενου του τηλ οταν παω να περασω το zip.

Αντιγραψε την ελληνική Ρομ στην εξωτερική κάρτα μπες σε recovery και κάνε update to sd βρες την Ρομ και πατά οκ, εγώ έτσι το έκανα και δούλεψε μια χαρά:)

Edited by Pater77
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά .. γιατί στο vickmall ειναι ποιό ακριβό απο το minideal .?

Και καλα......τα κανουν τα Κινεζοπουλα αυτα........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα χθες απο to2c σε 18 ημέρες. Το τηλέφωνο αξίζει τα λεφτά του. Εντυπωσιάστηκα απο την οθόνη το gps και το wifi, που είχα προβλήματα με άλλες συσκευές. Μια βοήθεια θα ήθελα σχετικά με τη θήκη που πήρα με τα παραθυράκια, τα οποία όμως δεν γνωρίζω πως να τα ενεργοποιήσω. Γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια,. Εχω ενα Redmi Note, και ενω ολα ηταν καλα, χθες το εκλεισα, το ανοιξα κι κολλησω στο αρχικο λογοτυπο "mi". Απο τοτε κανει συνεχεια το ιδιο, κολλαει εκει. Δεν εχω κανεναν γνωστο που να ξερει, τα μαγαζια εδω δεν ασχολουνται με Κινεζικα κινητα και ο υπαλληλος στο ονλαιν μαγαζι που το αγορασα, δεν μου δινει να καταλαβω τι πρεπει να κανω, απανταει μετα απο ωρα χωρις να με βοηθαει αρκετα κλπ.

 

Σε pc με Windows Vista, παω να κανω αυτο: http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

Στο 3ο βημα κολλαω για δυο λογους:

α) ο driver Link2 εχει κατι αρχεια σε .inf, που δεν μου κανουν κατι.

β) ο driver Link3 ειναι PdaNet. Παω να τον κανω install και σε καποια φαση μου βγαζει την ενδειξη που φαινεται στην εικονα που επισυναπτω. Στην ενδειξη αυτη λεει να ενεργοποιησω το usb στο κινητο μου. Το κινητο μου ομως δεν με βαζει καν μεσα στο μενου, απλα κολλαει στο λογοτυπο "mi"

Mετα παω να κανω αυτο: http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

Αλλα παλι κολλαω γιατι ο driver που μου δινει ειναι ο ιδιος, ο PdaNet ο οποιος δεν εγκαθισταται λογω του οτι μου βγαζει την ιδια ενδειξη (φαινεται στο συννημενο αρχειο)

Edited by LandJ
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω, μια βοηθεια παιδια, δεν μπορω αλλο. Εχω ενα Redmi Note, και ενω ολα ηταν καλα, χθες το εκλεισα, το ανοιξα κι κολλησω στο αρχικο λογοτυπο "mi". Απο τοτε κανει συνεχεια το ιδιο, κολλαει εκει. Δεν εχω κανεναν γνωστο που να ξερει, τα μαγαζια εδω δεν ασχολουνται με Κινεζικα κινητα και ο υπαλληλος στο ονλαιν μαγαζι που το αγορασα, δεν μου δινει να καταλαβω τι πρεπει να κανω, απανταει μετα απο ωρα χωρις να με βοηθαει αρκετα κλπ.

 

Σε pc με Windows Vista, παω να κανω αυτο: http://en.miui.com/thread-23268-1-1.html

Στο 3ο βημα κολλαω για δυο λογους:

α) ο driver Link2 εχει κατι αρχεια σε .inf, που δεν μου κανουν κατι.

β) ο driver Link3 ειναι PdaNet. Παω να τον κανω install και σε καποια φαση μου βγαζει την ενδειξη που φαινεται στην εικονα που επισυναπτω. Στην ενδειξη αυτη λεει να ενεργοποιησω το usb στο κινητο μου. Το κινητο μου ομως δεν με βαζει καν μεσα στο μενου, απλα κολλαει στο λογοτυπο "mi"

Mετα παω να κανω αυτο: http://xiaomi.eu/community/threads/sp-flash-tool-guide-unbrick-your-device.24488/

Αλλα παλι κολλαω γιατι ο driver που μου δινει ειναι ο ιδιος, ο PdaNet ο οποιος δεν εγκαθισταται λογω του οτι μου βγαζει την ιδια ενδειξη (φαινεται στο συννημενο αρχειο)

 

 

Οποτε τι να κανω; Σας παρακαλω παιδια, βοηθηστε με,

Χρειαζομαι καθοδηγηση με λεπτομερεια, μια επικοινωνια με καποιον, σας παρακαλω, ενα τηλεφωνο, ενα σκαιπ..

 

Κατέβασε την Ελληνική 3.15 από εδώ και γράψ' την σε μία SD κάρτα.

Βάλε την κάρτα στο τηλέφωνο.

Κράτα πατημένα το vol- και power μέχρι να δεις άσπρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Με το vol- επέλεξε το recovery και πάτα το vol+ για επιβεβαίωση.

Μόλις δεις το ρομποτάκι πάτα το power και θα δεις τις επιλογές του recovery.

Επέλεξε με το vol- apply update from external storage (κάπως έτσι) και επιβεβαίωσε με το vol+.

Επέλεξε το αρχείο της rom και επιβεβαίωσε με vol+.

Μετά reboot και είσαι οκ.

Θα σου δουλέψει κατά 99%.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...