Jump to content

Cubot S208


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρα και γω σε προσφορα ατα 85€ για χρηση ταμπλετ χωρις καρτες σιμ για ενα πιτσιρικά.

Το δοκιμασα ομως πριν το δωσω και έχει καλό σήμα και WIFI, πολυ καλή οθόνη και GPS που έκανε και 20 λεπτα να κλειδωσει (χωρις δεδομένα). Root με Routgenius

Η ρομ που εχει ειναι μετα απο ΟΤΑ που εγνε η CUBOT_4041C_V11 αλλά εχει προβλημα με την SD. Αρκετες εφαρμογες μπερδευουν την μνηνμη με την εσωτερικη SD με την εξωτερικη SD και οταν λες εγγκατάσταση στο τηλεφωνο κανουν στην μνήμη του τηλεφωνου και όχι στην εσωτερικη SD ή αν λες στην SD τοτε στην εξωτερικη SD. Επισης οταν εχεις βαλει εξωτερικη SD η USB συνδεση με το PC χανεται μετα απο λίγο. Επισης αλλάζει Mac Address σε καθε επανεκκινηση

Στην Cubot βρηκα αυτη τη ρομ

S208 TF Card Upgrade firmware link

http://pan.baidu.com/s/1jGyu87c

Ξερει κανεις αν ειναι multilingual αν εχει Ελληνικα και Google play?

Και αν λυνει το παραπανω προβλημα βεβαια

Edited by jefman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιες φορές αισθάνομαι ότι τσάμπα καθόμαστε και γράφουμε ένα ολόκληρο κατεβατό...

 

Στο ανέβασαν και εδώ το review: http://www.pandawill.com/free-trial/index/view/id/48/

Αρα λογικά πήρες και το refund απο το trial η ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Στο ανέβασαν και εδώ το review: http://www.pandawill.com/free-trial/index/view/id/48/

Αρα λογικά πήρες και το refund απο το trial η ακόμα;

 

Α οχι δεν ειναι δικο μου αυτο το review, αλλο παλικαρι το ανεβασε. Εγω μονο το βιντεο εκανα, δεν εγραψα text review.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σας βγηκε καλο το τηλεφωνο παιδια,επειδη ενδιαφερετε καποιος γνωστος μου ?

Διαβασα σε ξενα φορουμ για κατι προβληματα,γι αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Λοιπόν μου ήρθε και εμένα, για ένα φίλο.

Εντυπωσιακό! Μαύρο, πανέμορφο, slim με θήκη (πολύ καλή με παραθυράκι το οποίο

έχει και πλαστικό στην τρύπα, άρα δεν χαραζεται.)

Καλή ποιότητα κατασκευής... Δεν έχω κάτι αρνητικό να πω εκτός από το touch το οποίο είναι κάπως περίεργο, ελπίζω λόγω του χοντρόυ screen protector που του έχουν φορεμενο /ATTACH][ATTACH]51269[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Όντως η οθόνη είναι πολύ καλή και πραγματικά δεν σου κάνει για τέτοιας ανάλυσης.

Όλο το σύνολο είναι πολύ καλό, το μόνο που μου φαίνεται περίεργο είναι το ΧΟΝΤΡΟ screen protector που φοράει πάνω και χαλάει το touch.(θα το αφήσει πάνω προς το παρόν μιας και ειναι καμμενος με σπασμενες οθόνες).

Το είχε και εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν το έβγαλα. Έβγαλα όμως την επάνω ζελατίνα με το χαρτάκι με το νούμερο 2, που σου λέει να το τραβήξεις. Απλά θέλει προσοχή να μην βγάλεις την κυρίως μεμβράνη προστασίας.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ενδιαφερομαι για το εν λογο κινητο. εχω 2 ερωτησεις.θελω να παραγγειλω δυο συσκευες απο pandawill θα ειναι καλυτερο να τις παραγγειλω ξεχωριστα η μαζι ? τα μαρκαρουν ως δωρο απο μονοι τους η πρεπει να τους το πω? ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω απο αυτους
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν παθων απ το σερβις τους θα σου λεγα παρτο απο αλλου. H' ρωτα τους ιδιους και αν σε βοηθησουν στο sales support προχωρα γιατι δεν εχω και αλλο μαγαζι να προτεινω...
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν παθων απ το σερβις τους θα σου λεγα παρτο απο αλλου. H' ρωτα τους ιδιους και αν σε βοηθησουν στο sales support προχωρα γιατι δεν εχω και αλλο μαγαζι να προτεινω...

 

τι ενοεις δηλαδη δεν σου στειλανε καποιο κινητο? πληρωσες τελωνειο? η κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω απο app και δε μπορω να γραψω τα λινκ.τα λεω στο νημα "καταστηματα & εγγυηση".

Απατεωνες δεν ειναι, απλα ειναι της ταλαιπωρίας αν κατσει στραβη...

Τελος για το τελωνειο υπαρχει επισης αλλο νημα να ρωτησεις (εκτος αν σου απαντησει πρωτα αλλος εδω).

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω απο app και δε μπορω να γραψω τα λινκ.τα λεω στο νημα "καταστηματα & εγγυηση".

Απατεωνες δεν ειναι, απλα ειναι της ταλαιπωρίας αν κατσει στραβη...

Τελος για το τελωνειο υπαρχει επισης αλλο νημα να ρωτησεις (εκτος αν σου απαντησει πρωτα αλλος εδω).

 

καλως ρε φιλε ευχαριστω..αν και εμενα με νοιαζει πιο πολυ να μην πληρωσω τελωνειο αν τα παραγγειλω και τα δυο μαζι γιατι αν δω οτι δεν ερχετε κανω dispute αλλα μαλλον θα τα παραγγειλω ξεχωριστα τελικα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω ότι χωριστά είναι καλύτερα. Άσε που αν κάτσει στραβή, οποιασδήποτε μορφής, λογικά θα κάτσει μόνο στο ένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...