Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενετε την απαντηση της Vivodi γιατι μετα θα λετε:

εχεις ΟΤΕ; -1000

 

Αυτες οι τιμες fostirop λογικά θα αλλαξουν :shifty:

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις με το -1000...:cool: :rolleyes:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβα τι εννοεις με το -1000...:cool: :rolleyes:

 

Μάλλον εννοεί -1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας από τον ΟΤΕ σε αστικά - υπεραστικά σε σύγκριση με τη Vivodi, μιας και δίνει 500 λεπτά το μήνα. ;)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί -1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας από τον ΟΤΕ σε αστικά - υπεραστικά σε σύγκριση με τη Vivodi, μιας και δίνει 500 λεπτά το μήνα. ;)
Δεν εννοουσα τα 500 λεπτα.

Απαντησα -1000 σε αντιπαραθεση με το +1 "αν εχεις ΟΤΕ",της προηγουμενης σελιδας.

Να δουμε τι ετοιμαζει η Vivo και δεν εχει απαντησει στον ΟΤΕ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ενώ έχω αναβαθμιστεί σε 1mbit από τη Δευτέρα η Vivodi Μου κάνει περίεργα κόλπα!:p

Κατεβάζω με 70-80kb/s με dl manager και το upload μου είναι 15-20kb/s.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατά μπερδευτεί

Να ρωτήσω κάτι.

Ωραία ,άντε και διάλεξα αυτό που δίνεις 209 ευρώ και 10 ευρώ το μήνα vivodi full κτλπ

Τι άλλο πρέπει να πάρω για να δουλέψει ; πρέπει να αγοράσω μόντεμ καινούργιο φαντάζομαι αλλά τι μόντεμ ; εσωτερικό εξωτερικό ; μπορώ να βάλω ασύρματο για να μην σέρνω καλώδια μέχρι το δωμάτιο ; για πείτε μου αν μπορείτε

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατά μπερδευτεί

Να ρωτήσω κάτι.

Ωραία ,άντε και διάλεξα αυτό που δίνεις 209 ευρώ και 10 ευρώ το μήνα vivodi full κτλπ

Τι άλλο πρέπει να πάρω για να δουλέψει ; πρέπει να αγοράσω μόντεμ καινούργιο φαντάζομαι αλλά τι μόντεμ ; εσωτερικό εξωτερικό ; μπορώ να βάλω ασύρματο για να μην σέρνω καλώδια μέχρι το δωμάτιο ; για πείτε μου αν μπορείτε

Ευχαριστώ

 

Να πάρεις το router Speedtouch 585. Έχει 4 Ethernet για σύνδεση με 3 Η/Υ (η 1 χρειάζεται για το ATA=Analogue Telephone Adaptor, μια συσκευή που βγάζει τις 2 τηλεφωνικές γραμμές σου) και Ασύρματη σύνδεση για αρκετούς υπολογιστές. Θα χρειαστείς και μία ασύρματη κάρτα δικτύου για τον υπολογιστή σου γιατί θα είναι στο δωματίο σου και δεν θες να σέρνεις καλώδια. :)

Σου στέλνω μία πρόχειρη φωτογραφία με το router και το ΑΤΑ. Δε χρησιμοποιώ το ασύρματο γιατί τα έχω όλα στο σαλόνι. ΑΤΑ, Η/Υ, Δορυφορικός Δέκτης, xBox! :D

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το μοντεμ μπορεις να το νοικιαζεις με 3.90 ευρω το μηνα απο την βιβο,αλλα μπορεις να το αγορασεις και αν θες.Τιμη δεν θυμαμαι καμια 70 ευρω,διορθωστε με αν κανω λαθος.Το dsl phone ειναι 8 ευρω το μηνα παγιο με 500 λεπτα αστικα και υπεραστικα δωρεαν.Στα υπολοιπα οι χρεωσεις πανω κατω ιδιες με ΟΤΕ.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε μείνει λίγο πίσω.

Η Vivodi δε δίνει πλέον Alcatel router + Cisco ATA για το DSLphone.

Δίνει (δωρεάν, με χρησιδάνειο όμως) έναν wireless router, με 4 ethernet και 2 υποδοχές για τα τηλέφωνα. Δηλαδή μια συσκευή router+ATA μαζί.

Επομένως για τους νέους συνδρομητές το DSLphone έχει μοναδικά κόστη το τέλος ενεργοποίησης (11,9€) και το μηνιαίο πάγιο των 9,52€. Τιμές με ΦΠΑ.

 

Έτσι όμως είναι ριγμένοι οι παλιοί, που έπρεπε να πάρουν Αlcatel....

Και καλά όσοι το αγόρασαν, είναι δικό τους πλέον, αλλά όσοι το νοικιάζουν έχουν παραπάνω μηνιαίο κόστος από όσους γραφτούν τώρα στην υπηρεσία. :mad:

Αυτός είναι ο δεύτερος λόγος που όταν με καλύψει η Forthnet θα φύγω από τη Vivodi (ο πρώτος είναι το WiFi στα Starbucks και ο τρίτος είναι η δωρεάν dial-up σύνδεση).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να μας καλυψη η forthnet και θα δεις οτι πολυς κοσμος θα φυγει αν δεν αλλαξει τακτικη η βιβο.Αλλα και να αλλαξει πολλα ατομα περιμενουν την forthnet να τους δωσει το πρασινο φως.Δεν συγκρινονται οι δυο εταιριες.Η μια ειναι Ψηλα(Forthnet) και η Αλλη(βιβο) στα χαμηλα.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα σε αλλο forum οτι η vivodi εβγαλε δελτιου τυπου πως θα αναβαθμιση της ταχυτητες στο διπλασιο! Εχει ακουσει κανεις τιποτα; Αν θελετε σας παραπεμπω στο forum να το δειτε!
Link to comment
Share on other sites

http://www.vivodi.gr στο popup που εμφανίζεται αναφέρει σε δελτίο τύπου ότι θα αναβαθμιστουν όλοι εκτός σ'εκείνους που έγινε ήδη αναβάθμιση μεσα στο καλοκαίρι (ήταν μέρος κάποιας προσφοράς απο 1 στα 2mbit νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα σε αλλο forum οτι η vivodi εβγαλε δελτιου τυπου πως θα αναβαθμιση της ταχυτητες στο διπλασιο! Εχει ακουσει κανεις τιποτα; Αν θελετε σας παραπεμπω στο forum να το δειτε!

 

Ναι, αλλά απ ότι κατάλαβα μόνο για ΑΡΥΣ!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά απ ότι κατάλαβα μόνο για ΑΡΥΣ!!! :(

 

Δηλαδή οι καινούργιες τιμές της Vivodi για 1024/256 το μήνα είναι:

Full LLU: 40,22 € AΡΥΣ ADSLaccess: 37,84 €

Ενώ οι παλιές ήταν:

Full LLU: 40,22 € AΡΥΣ ADSLaccess: 58,07 €

 

Νιώθει άλλος αδικημένος που έχει Full LLU ή μόνο εγώ; :cry:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι καινούργιες τιμές της Vivodi για 1024/256 το μήνα είναι:

Full LLU: 40,22 € AΡΥΣ ADSLaccess: 37,84 €

Ενώ οι παλιές ήταν:

Full LLU: 40,22 € AΡΥΣ ADSLaccess: 58,07 €

 

Νιώθει άλλος αδικημένος που έχει Full LLU ή μόνο εγώ; :cry:

 

 

Ειναι δυνατον να ισχυσει κατι τετοιο μονο για ΑΡΥΣ; Θα κανει μεγαλο λαθος η vivodi.. Εγω δηλαδη που εχω FULL LLU και πληρωνω 40 ευρω για 1024 ειναι φυσιολογικο ενω οι αλλες εταιρις τα δινουν στη μιση τιμη; Πιστευω πως θα το αλλαξει για ολους.. Δεν μπορει να κανει διαφορετικα, θα χασει πολλους πελατες.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία λέει ότι μέσα στο Σεπτέμβρη θα μειωθούν πολύ οι τιμές των LLU, και ότι από Οκτώβρη θα τιμολογηθούμε με τις νέες.

Αν δε γίνει αυτό πάντως μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη, προβλέπω ότι πολύς κόσμος θα στείλει ΦΑΞ διακοπής.

Για την ώρα, αφού το Σεπτέμβρη τον χρεωθήκαμε κανονικά, ας περιμένουμε 2-3 εβδομάδες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία λέει ότι μέσα στο Σεπτέμβρη θα μειωθούν πολύ οι τιμές των LLU, και ότι από Οκτώβρη θα τιμολογηθούμε με τις νέες.

Αν δε γίνει αυτό πάντως μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη, προβλέπω ότι πολύς κόσμος θα στείλει ΦΑΞ διακοπής.

Για την ώρα, αφού το Σεπτέμβρη τον χρεωθήκαμε κανονικά, ας περιμένουμε 2-3 εβδομάδες.

 

Δεν ξέρω :( ...η Vivo έχει μειώσει τις τιμές της σύμφωνα με τον ανταγωνισμό αλλα για τα προπληρωμένα πακέτα (6 και 12 μήνες)...φοβάμαι μην σταματήσει εκεί...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω :( ...η Vivo έχει μειώσει τις τιμές της σύμφωνα με τον ανταγωνισμό αλλα για τα προπληρωμένα πακέτα (6 και 12 μήνες)...φοβάμαι μην σταματήσει εκεί...:worry:

Αυτό λέω.

Είπαν ότι έρχονται και στα αορίστου οι μειώσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δε γίνει αυτό πάντως μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη...

 

@ lewton: το κατάλαβα ;) Εδώ αναφερόμουν!!

Link to comment
Share on other sites

GiorgosH πληροφοριες εχω απο την Vivodi δεν εργαζομαι εκει

 

Πιστεύω δεν ενδιαφέρει κανέναν, αν δουλεύεις στη vivo ή όχι. Το θέμα είναι οι πληροφορίες που δίνεις να είναι έγκυρες και οι full llu να μην περιμένουν πχ μέχρι τα χριστούγεννα μέχρι να δουν προσφορά.;)

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού δεν εργάζεσαι εκεί δεν είσαι δεσμευμένος να μην μας πεις τίποτα.. Πες μας λοιπόν μπας και τους γλυτώσεις καμιά 10αριά πελάτες :P
Link to comment
Share on other sites

Εγω που σκεφτομαι να κανω προπληρωμενο εξαμηνο στο 1Mbit να το δωσω να παει στο διαολο ή να μην το δώσω.Αν το δώσω, να το δώσω τώρα ή να περιμένω τελη Σεπτεμβρίου (εν ειναι το ιδιο να πληρώνεις 33 ευρω στην 384 οταν το 1Mb έχει 23 ευρω με το πακετο!!!!).Αν το δώσω τώρα θα μου στείλουν λογαριασμό για τον μισό Σεπτεμβρη ή οχι.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...