Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα παντως που ειχα το Telefonet 1024 μου ριξανε το παγιο στα 20 ευρω!!!!

 

Ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα!

 

Μπράβο Vivodi....

Και σε μένα το ίδιο. Είναι μια προσφορά που είχε η Vivodi. Το πάγιο αυτό θα ισχύει για μερικούς μήνες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε κι αλλου, με τα ιδια λεφτα περνεις ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ αριθμο αστικων (οχι με οριο χρονου) και δεν πληρωνεις και ΟΤΕ.

Ρωτα σε Tellas, HOL και Forthnet για περισσοτερες πληροφοριες. Ολοι αυτοι ετοιμαζουν τα ιδιοκτητα δικτυα τους και σε 2-3 μηνες θα κατεβουν οι τιμες γενικως. Εγω θα ελεγα να περιμενεις να δεις τι θα γινει τελος καλοκαιριου. Ακουγεται οτι κι ο πΟΤΕ θα ριξει αρκετα τις τιμες.

Μη βιαστεις ειμαστε σε μεταβατικο σταδιο και η βιβοδι αυτη τη στιγμη δε συμφερει (και παγιο εχει και οριο χρονου ομιλιας).

 

καλη τυχη!

 

L.

 

Καλημερα φιλε καλλιτερη λυση αν εχεις βρονχο εκει VIDODI το cabletv με 65 ολα πληρωμενα και μορει να βλαλης και μεχρι 20 Mbps η το TELEFONET [2play]

Link to comment
Share on other sites

vivodi h' forthnet na protimisw;;;ta idioktita diktia pote energopoiountai gia tis dio etairies stin thessaloniki;;;

Μακριά από Vivodi (άσε που από Θεσσαλονίκη αποχωρεί).

Η Forthnet είναι μια καλή επιλογή, και στις περισσότερες περιοχές να την περιμένεις μέσα Ιουνίου. Γιατί ρωτάς εδώ, δε σε καλύπτει ο wizard της;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από Vivodi (άσε που από Θεσσαλονίκη αποχωρεί).

Η Forthnet είναι μια καλή επιλογή, και στις περισσότερες περιοχές να την περιμένεις μέσα Ιουνίου. Γιατί ρωτάς εδώ, δε σε καλύπτει ο wizard της;

 

ti ennoeis apoxwrei;;;eisai sigouros;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis apoxwrei;;;eisai sigouros;

Oχι, το γράφω για να περνάει η ώρα...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oχι, το γράφω για να περνάει η ώρα...

 

 

afto pou les apoklietai to ematha apo stelexos tis vivodi pou katexei ipsili thesi stin thessaloniki!!!akomi mou eipe oti peri ta mesa iouni i vivo tha dwsei solh thn thessaloniki idioktito !!!!!:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά υπάρχουν και τα άσχημα.

 

Απο 6 Φεβρουαρίου 2007 περιμένω μια μαμημένη μεταφορά γραμμής Maxx2 Full LLU + DslPhone. :mad: :!:

 

Που είναι οεο? :(

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

afto pou les apoklietai to ematha apo stelexos tis vivodi pou katexei ipsili thesi stin thessaloniki!!!akomi mou eipe oti peri ta mesa iouni i vivo tha dwsei solh thn thessaloniki idioktito !!!!!:)

Μήπως εννοούσε τη Forthnet;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα νεα τιμολογια της βιβοντι που βρισκονται στη σελιδα

http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=625

δεν αναφερεται πουθενα προπληρωμενη συνδρομη 6μηνη ή ετησια οπως αναφεροταν στους παλιους τιμοκαταλόγους.

 

Καταργηθηκαν οι προπληρωμένες συνδρομές ? Γνωρίζει κανείς κάτι ?

 

Προσπαθησα να επικοινωνησω με το 13880 αλλα κατεστει ενεφικτο προς το παρον.

 

Σε λιγες μερες λήγει η προπληρωμένη 6μηνη που εχω και θα ηθελα να την ανανεώσω, μπορώ ? η υποχρεωτικα πρεπει να παω αορίστου με 25 ευρω το μήνα οπως γράφει ο τιμοκατάλογος ? (ειμαι μεσω ΑΡΥΣ dslcube 1,5 χρονο τωρα στα 2048/256).

 

Ευχαριστώ.

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα με 13880 και με ενημερωσαν πως καταργηθηκαν οι προπληρωμενες συνδρομες για dslcube μεσω ΑΡΥΣ...

 

Γιατι αραγε ?

 

Γνωρίζει κανεις κατι ?

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις γιατι καταργηθηκαν οι προπληρωμενες συνδρομές ?

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε "μέσω ΑΡΥΣ", εννοούμε μέσω του δικτύου του ΟΤΕ. Προφανώς θέλουν πλέον να πουλάνε πακέτα μόνο μέσο του ιδιόκτητου (ποιανού? :lol: ) δικτύου τους.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αποχωρεί ή όχι η vivodi από Θεσσαλονίκη αλλά έχω να πω τα εξής που μου έχουν συμβεί με αυτήν την εταιρεία.Δεν ξέρω αν έχουν γίνει και σε άλλους ή εγώ είμαι τόσο γκαντέμο.Θα δείξει.

Πήρα το cube και έλεγε ότι θα έχει πάγιο 19.50€.Τον πρώτο μήνα αφού πέρασαν οι 5 δωρεάν ήρθε ένα πάγιο 36 και τον επόμενο 22.Και ενώ έπαιρνα συνέχεια τηλέφωνο στο 13880 κανένας δεν απαντούσε για ώρες και για μέρες.Επιπλέον οι κλήσεις σε αυτό το νούμερο χρεώθηκαν και στην βιβόντι αλλά και στον οτε ενώ έχω επιλέξει βασικό πάροχο την βιβόντι.Και φυσικά κανείς πάλι δεν απαντάει στην εξυπηρέτηση πελατών.Επιπλέον έχει περάσει 1 εβδομάδα που έστειλα φωτ.ταυτότητας για διακοπή και κανένας δεν έχει επικοινωνήσει μαζί μου.Εγώ από την πλευρά μου έχω να πω σε όσους ενδιαφέρονται για την συγκεκριμένη εταιρεία να το σκεφτούν 2-3 και βάλε φορές.Πάντως για την επιλογή εταιρείας εγώ θα περιμένω μετά το καλοκαίρι να δω τι θα γίνει που λογικά θα έχουν πέσει οι τιμές και θα μπουν και εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στο παιχνίδι μέσω συνεργασιών.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι, καταργήθηκαν οι προπληρωμένες, και μένα τελειώνει σε 10 μέρες...

Το θέμα είναι οτι θέλω να αλλάξω πάροχο αλλά δεν μπορώ, γιατί; γιατί θα πρέπει να περιμένω κανά 2 μήνες να ξανασυνδεθώ κι αυτό δε γίνεται(πρέπει νά`μαι συνέχεια online)...

Απλά μάλλον θα πηγαίνω με το μήνα στη vivodi και ελπίζω τέλος του χρόνου(απ`ότι λέει η forthnet) να μπω στο ιδιόκτητο της(λίγο απίστευτο για τα Γιάννενα)........

Link to comment
Share on other sites

και να θέλω να αλλάξω τη Vivodi, τρομάζω στην ιδέα μιας

2μηνης+ παραμονής χωρίς internet...........:X

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

και να θέλω να αλλάξω τη Vivodi, τρομάζω στην ιδέα μιας

2μηνης+ παραμονής χωρίς internet...........:X

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=92011

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτο που λεει ο lewton οι χρονοι σιγα σιγα ερχονται στα κανονικα τουσ , οπως πρεπει,επιπεδα.όπως εγω και αρκετοι αλλοι,οχι πολλοι βεβαια, ενεργοποιθηκαμε λιγο παραπανω απο τις 30 εργασιμεσ.

συγκεκριμενα εγω ,35 εργασιμες.

αλλα κλασικό κολπο για να μην μεινεις χωρις νετ ζητα 2η γραμμη απο ΟΤΕ,τζαμπα ειναι, και κανε εκει την ενεργοποιηση.(εχει χιλιοειπωθει στο adslgr.com)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μέσα Μαϊου ανανέωσα τη vivodi από 2048 σε 4096.

Πλήρωσα 139 για 6 μήνες, που ξεκινούν από 1/06 μέχρι 30/11.

Θα μετακομίσω στο Χολαργό, και πήρα τη vivodi και ρώτησα τι μπορώ να κάνω για να μην χάσω τα 139 ευρώ που πλήρωσα. Και μου είπε ότι για τη μεταφορά της adsl πρέπει να πληρώσω 119 ευρώ.

Μα για ανανέωση πλήρωσα 139 και για μια απλή μεταφορά θα πρέπει να πληρώσω 119?

Στο συμβόλαιο δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση?

 

Ευχαριστώ :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρονιά σου πολλά!!!

Δυστυχώς τα τέλη ειναι τα έξεις.

 

Μεταφορά εντός του δικτύου της Vivodi, δηλαδή είτε από Full σε Full, είτε από shared σε full, είτε από shared σε shared: Τέλος Μεταφοράς 119€

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει και η πιθανότητα να κάνουν μήνες να στη μεταφέρουν και τελικά και να πληρώσεις τα 119 Ευρώ και να έχεις χάσει και τη μισή συνδρομή που είχες προπληρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Antonio21 ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά :)

 

Τελικά δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με τη vivodi...

Ο καθένας μου λέει ότι θέλει!

Αν και ήμουν πολύ ευχαριστημένη από τη vivodi αποφάσισα στο καινούριο μου σπίτι να μην έχω vivodi.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...