Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.Να κανω μια ερωτηση που ισωσ και να εχει απαντηθει αλλα λογω βιασυνης μου να μην το εχω ηδη δει.Εχω το dsl cube 512 και περα απο το γεγονος οτι εξεπλαγειν απο την ταχυτητα που μου το συνδεσανε 15 εργασιμες μερες ηθελα να ρωτησω με ποσα θα επρεπε να μου κατεβαζει.Ενα τεστ που εκανα εγραψε downstream 433,4kbps και upstream 107.6...Με ποσα θα επρεπε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες.Να κανω μια ερωτηση που ισωσ και να εχει απαντηθει αλλα λογω βιασυνης μου να μην το εχω ηδη δει.Εχω το dsl cube 512 και περα απο το γεγονος οτι εξεπλαγειν απο την ταχυτητα που μου το συνδεσανε 15 εργασιμες μερες ηθελα να ρωτησω με ποσα θα επρεπε να μου κατεβαζει.Ενα τεστ που εκανα εγραψε downstream 433,4kbps και upstream 107.6...Με ποσα θα επρεπε?
Μια χαρά είσαι, μη το ψάχνεις :)

Σορρυ μπερδεύτηκα. Εσυ σε τι ταχύτητα συνδέεσε και πόσο πληρώνεις?

Η DSL phone έχει μεγάλες διαφορές στις τιμές σε σχέση με τις χρεώσεις του ΟΤΕ?

Ξέχνα το phone. Μπορείς να πας στο site και να προσθέτεις τις τιμές DSL access + DSN net. Η διαφήμιση εννοεί ότι η vivodi δίνει συνδέσεις από 512 μέχρι 12mbps και το διαφημίζει αυτό, επειδή ο ΟΤΕ δε μπορεί. Δεν εννοεί ότι θα πάρεις 12 mbps με 512 τιμή. Ενδεικτικά η 1mbps κάνει 33+ΦΠΑ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

hi!

σχετικα με το δίκτυο της vivodi, μπορειτε να μου πείτε αν εχει καλές ταχύτητες? μενω στην Πάτρα. σκέφτομαι να βάλω vivodi (μέχρι τώρα έχω forthnet και είμαι πολύ ευχαριστημένος-αλλά δεν εχει φοιτητικό).

ευχαριστω

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

hi!

σχετικα με το δίκτυο της vivodi, μπορειτε να μου πείτε αν εχει καλές ταχύτητες? μενω στην Πάτρα. σκέφτομαι να βάλω vivodi (μέχρι τώρα έχω forthnet και είμαι πολύ ευχαριστημένος-αλλά δεν εχει φοιτητικό).

ευχαριστω

 

Στη Θεσ/νίκη, πολύ καλές (Download 50-55 Kb/sec με 512);)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

hi!

σχετικα με το δίκτυο της vivodi, μπορειτε να μου πείτε αν εχει καλές ταχύτητες? μενω στην Πάτρα. σκέφτομαι να βάλω vivodi (μέχρι τώρα έχω forthnet και είμαι πολύ ευχαριστημένος-αλλά δεν εχει φοιτητικό).

ευχαριστω

 

 

Φιλε μου εάν όντως είσαι στο Ρίο θα πρέπει να βάλεις Vivodi μέσω ΑΡΥΣ επειδή στην περιοχή σου δεν υπάρχει κόμβος της εταιρίας.ΑΡΥΣ σημαίνει γραμμή πΟΤΕ και πρόσβαση Βίβο.Κόμβος της Βίβο δυστυχώς αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο σε ότι αρχίζει από 26102χχχχχ και 261062χχχχ.Εγώ ήμουν τυχερός κάτοικος Αρόης όπου υπάρχει κάλυψη.Έκοψα λοιπόν τον πΟΤΕ και έβαλα Vivodi FULL LLU+Dsl Phone.Με 45€ το μήνα έχω 512/128,2 αρθμούς τηλεφώνου από 2611 εντελώς ανεξάρτητους και 500 λεπτά(8 ώρες και 20 λεπτά)δωρεάν οπουδήποτε στην Ελλάδα σε σταθερό.Σαφώς είμαι ικανοποιημένος από την υπηρεσία και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα όπου διατίθεται.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εάν όντως είσαι στο Ρίο θα πρέπει να βάλεις Vivodi μέσω ΑΡΥΣ επειδή στην περιοχή σου δεν υπάρχει κόμβος της εταιρίας.ΑΡΥΣ σημαίνει γραμμή πΟΤΕ και πρόσβαση Βίβο.Κόμβος της Βίβο δυστυχώς αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο σε ότι αρχίζει από 26102χχχχχ και 261062χχχχ.Εγώ ήμουν τυχερός κάτοικος Αρόης όπου υπάρχει κάλυψη.Έκοψα λοιπόν τον πΟΤΕ και έβαλα Vivodi FULL LLU+Dsl Phone.Με 45€ το μήνα έχω 512/128,2 αρθμούς τηλεφώνου από 2611 εντελώς ανεξάρτητους και 500 λεπτά(8 ώρες και 20 λεπτά)δωρεάν οπουδήποτε στην Ελλάδα σε σταθερό.Σαφώς είμαι ικανοποιημένος από την υπηρεσία και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα όπου διατίθεται.

 

 

τελικα πηρα τηλ. στην vivodi και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει ακομα το φοιτητικο στην Πατρα. οποτε και τις παρατησα τις προσπαθειες. anyway σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

1) ξέρει κάποιος αν η βίβο δίνει dsl σε τούμπα μέσω του δικού της δικτύου και αν όχι πότε θα δώσει?

2) έχει αναβαθμίσει (διπλασιάσει) στη συγκεκριμένη περιοχή τις ταχύτητες?

3) είμαι με κύβο στο 512 τούμπα θεσσαλονίκης που λήγει 26 αυγούστου. τι με συμφέρει να πάω σε 6μηνο 512 που δεν ξέρω την τιμή για να μην χάσω της πόρτα ή να πάω σε κύβο πάλι κάνοντας την αίτηση από τώρα? θα γλιτώσω χρόνο αναμονής?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

jerei kaneis an h vivodi tha diplasiasei taxithtes??

Τις έχει ήδη διπλασιάσει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε Full LLU;

Σε full LLU δεν τις διπλασίασε, αλλά έριξε τις τιμές κάτω από το μισό. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε full LLU δεν τις διπλασίασε, αλλά έριξε τις τιμές κάτω από το μισό. ;)

 

Όχι!!!!

Μόνο στα προπληρωμένα! Εγώ δεν θέλω προπληρωμένο. :mad:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τοτε γιατί κατεβάζω όπως και πριν με 58kbps? (Γιάννενα-Cube)

Γιατί στα Γιάννενα δεν έχει διπλασιάσει ο ΟΤΕ τις προσβάσεις.

Η Vivodi έχει διπλασιάσει δωρεάν τους τυχερούς που τους έχει διπλασιάσει και ο ΟΤΕ (για το πιλοτικό διάστημα, μετά βλέπουμε), και έριξε τις τιμές στα shared/full κάτω από το μισό αν πάρεις προπληρωμένο.

Όχι!!!!

Μόνο στα προπληρωμένα! Εγώ δεν θέλω προπληρωμένο.

Τότε ή θα περιμένεις να πέσουν οι τιμές στις αορίστου ή μπορείς απλά να πληρώσεις ένα εξάμηνο με πιστωτική και μετά να τα βάζεις λίγα-λίγα. Δε θα μπουν μεγάλοι τόκοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τότε ή θα περιμένεις να πέσουν οι τιμές στις αορίστου ή μπορείς απλά να πληρώσεις ένα εξάμηνο με πιστωτική και μετά να τα βάζεις λίγα-λίγα. Δε θα μπουν μεγάλοι τόκοι.

 

 

Συγγνώμη ο ΟΤΕ διπλασιασμό δεν κάνει στις αορίστου;

Αν ήθελα προπληρωμένο θα έπερνα DSLκουτο!!!

Που πήγε η προοδευτική Vivodi που πρώτη αυτή έκανε μειώσεις τιμών και μετα ακολουθούσαν οι υπόλοιποι!

Τώρα διπλασίασε τις ταχύτητες ο ΟΤΕ, κάτι που έκανε παλιά η Vivodi και την παρακαλάμε πότε θα το κάνει και σε μας!

Τέλος πάντων, ξέρουμε πότε θα προχωρήσει σε διπλασιασμό και σε Full LLU;

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί βλέπω διαφήμιση το cube 2048 στα 99ευρώ(μαζί με φπα) για 5 μηνες, πριν απο ένα μήνα έκανα ανανέωση για 6μην. με 118ευρά, στο πηγάδι κατ... δηλαδή....
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ο ΟΤΕ διπλασιασμό δεν κάνει στις αορίστου;

Αν ήθελα προπληρωμένο θα έπερνα DSLκουτο!!!

Που πήγε η προοδευτική Vivodi που πρώτη αυτή έκανε μειώσεις τιμών και μετα ακολουθούσαν οι υπόλοιποι!

Τώρα διπλασίασε τις ταχύτητες ο ΟΤΕ, κάτι που έκανε παλιά η Vivodi και την παρακαλάμε πότε θα το κάνει και σε μας!

Τέλος πάντων, ξέρουμε πότε θα προχωρήσει σε διπλασιασμό και σε Full LLU;

Δε διπλασίασε ακόμα ο ΟΤΕ. Σε πιλοτικό είναι.

Δε μπορείς να δώσεις λίγο χρόνο στη Vivodi να απαντήσει και στις συνδέσεις αορίστου;

Ήδη τα προπληρωμένα είναι εξαιρετικά (με εξαίρεση το ότι κατήργησαν πολύ κακώς το φθηνό για τις συνδέσεις ΑΡΥΣ στα 512).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

lewton , μαζί σου. (Εχω αορίστου από 10/2004 τότε που έκανε το 512, 100 ευρώ το μήνα).

 

Ωστόσο αναβάθμισα πρόσφατα σε 1mbit και μου κάνει κάπως η τιμή των 2mbit στο προπληρωμένο , ενώ αν αναβαθμίσω σε 2mb θα πρέπει να πληρώνω 71 Ευρώ το μήνα.

 

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα παίξει.

 

Απορία. Αν βάλουμε όλοι 2mb...υπάρχει από πίσω το δίκτυο να τα καλύψει? Η θα είναι 1 και 2mb μόνο κατ'όνομα? Λέω εγώ τώρα. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

lewton , μαζί σου. (Εχω αορίστου από 10/2004 τότε που έκανε το 512, 100 ευρώ το μήνα).

 

Ωστόσο αναβάθμισα πρόσφατα σε 1mbit και μου κάνει κάπως η τιμή των 2mbit στο προπληρωμένο , ενώ αν αναβαθμίσω σε 2mb θα πρέπει να πληρώνω 71 Ευρώ το μήνα.

 

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα παίξει.

 

Απορία. Αν βάλουμε όλοι 2mb...υπάρχει από πίσω το δίκτυο να τα καλύψει? Η θα είναι 1 και 2mb μόνο κατ'όνομα? Λέω εγώ τώρα. :)

Ελπίζουμε να αντέξει. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί βλέπω διαφήμιση το cube 2048 στα 99ευρώ(μαζί με φπα) για 5 μηνες, πριν απο ένα μήνα έκανα ανανέωση για 6μην. με 118ευρά, στο πηγάδι κατ... δηλαδή....

 

Καλημέρα.

 

Κι εγώ τα ίδια έχω κάνει και περιμένω....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Θα ήθελα να μου προτείνετε μια οικονιμική λύση.

Εχω βραχυκυκλωθεί πολύ άσχημα με όλα αυτά.Πήρα και στη βιβόντι αλλά τα λένε τόσο γρήγορα στο τηλέφωνο που δεν κατάλαβα και πολλά

Δεν έχω ΟΤΕ

Τον έχω κόψει επειδή θέλω να βάλω Full Vivodi και η περιοχή μου καλύπτετε επειδή είναι Θησείο

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μου βγει οικονομικά ;

Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι 209 ευρώ ντούκου και 9μισι ευρώ το μήνα πάγιο .Αρα πάει γύρω στα 3μιση κατοστάρικα αν υπολογίσω και ρούτερ ( τι είναι αυτό ; ) και ειδικό μόντεμ

Σε πόσο καιρό από όταν κάνεις την αίτηση είσαι Ok ;

Αν δώσω 250 ευρώ και όχι 209 λέει πάει από 1024 σε δυό χιλιάδες κάτι ταχύτητα ( είναι πολύ καλύτερα δηλαδή ;)

Μου είπε ότι σταθερό θα έχω μέσω ίντερνετ ( δηλαδή ; )

Τελικά καλά έκανα και έκοψα τον ΟΤΕ ; με τον ΟΤΕ πλήρωνα καμμιά κατοσταριά το δίμηνο ή εβδομηνταριά ογδονταριά και με γραμμή απλή και ίντερνετ δωρεάν συνδρομή την απλή σύνδεση από τη vodafone

Δε τα καταλαβαίνω όλα αυτά τα μεγαμπιτ γιγαμπιτ και πάει λέγοντας http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/music/musik25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Θα ήθελα να μου προτείνετε μια οικονιμική λύση.

Εχω βραχυκυκλωθεί πολύ άσχημα με όλα αυτά.Πήρα και στη βιβόντι αλλά τα λένε τόσο γρήγορα στο τηλέφωνο που δεν κατάλαβα και πολλά

Δεν έχω ΟΤΕ

Τον έχω κόψει επειδή θέλω να βάλω Full Vivodi και η περιοχή μου καλύπτετε επειδή είναι Θησείο

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να μου βγει οικονομικά ;

Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι 209 ευρώ ντούκου και 9μισι ευρώ το μήνα πάγιο .Αρα πάει γύρω στα 3μιση κατοστάρικα αν υπολογίσω και ρούτερ ( τι είναι αυτό ; ) και ειδικό μόντεμ

Σε πόσο καιρό από όταν κάνεις την αίτηση είσαι Ok ;

Αν δώσω 250 ευρώ και όχι 209 λέει πάει από 1024 σε δυό χιλιάδες κάτι ταχύτητα ( είναι πολύ καλύτερα δηλαδή ;)

Μου είπε ότι σταθερό θα έχω μέσω ίντερνετ ( δηλαδή ; )

Τελικά καλά έκανα και έκοψα τον ΟΤΕ ; με τον ΟΤΕ πλήρωνα καμμιά κατοσταριά το δίμηνο ή εβδομηνταριά ογδονταριά και με γραμμή απλή και ίντερνετ δωρεάν συνδρομή την απλή σύνδεση από τη vodafone

Δε τα καταλαβαίνω όλα αυτά τα μεγαμπιτ γιγαμπιτ και πάει λέγοντας http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/music/musik25.gif

Γειά σου φίλε μου!

Μπορείς να βάλεις με 259,00 € για έναν χρόνο σε ταχύτητα των 2048 kbps.

Θα χρειαστείς και έναν router για να σνδεθείς, οπότε υπολόγιζε να πάρεις το 585 με περίπου 80 € αν δεν κάνω λάθος.:)

Όταν βάλεις full llu από βιβόντι μπορείς να έχεις και τηλφωνία μέσω ιντερνετ.

Δεν θα επηρεάζεται από το ανέβασμα/κατέβασμα που κάνεις, μιας και σου δίνουν περισσότερη ταχύτητα για το τηλέφωνο.

Θα πληρώσεις για αυτό € 11,90 εφάπαξ τέλος, και κάθε μήνα θα πληρώνεις για το τηλέφωνο € 9,52. Με αυτό το αντίτιμο η vivodi σου πρσφέρει 2 αριθμούς τηλεφώνου της μορφής 211...... και 5 ώρες τηλεφωνημάτων σε σταθερά της ελλάδας. Μόνο με € 9,52 ;)

Συνολικά, θα σου βγει:259+80+11,9=351 περίπου(είναι και το router)

351/12=29,25 €+9,52 €=38,77€ τον μήνα.

Αυτό αν το σκεφτείς χοντρά χοντρά περίπου έτσι βγαίνει :)

Επίσης από την στιγμή που θα κάνεις την αίτηση, υπολόγιζε 1,5 μήνα τουλάχιστον!

Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι δεν θα υπάρχει και χρονοχρέωση απλά το πάγιο για το Internet όπως ισχύει με όλες τις συνδέσεις dsl! :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση

Να πας στα γραφεία της Βιβόντι για υπάλληλος :)

Πω πω πολλά είναι ε ; 40 το μήνα δηλαδή 80 το δίμηνο :p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση

Να πας στα γραφεία της Βιβόντι για υπάλληλος :)

Πω πω πολλά είναι ε ;........... 40 το μήνα δηλαδή 80 το δίμηνο .... :p

λες? :lol:

 

Μην ξεχνάς τις 5 ώρες δωρεάν σταθερά το μήνα.

Αν βάλεις το πακέτο των 209 € γλυτώνεις περίπου 5 €, και χάνεις την μισή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...