Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GPS εξαιρετικό...Επίσης αυτό που κάνει εντύπωση είναι ότι και στο 3g η κατανάλωση είναι σχεδόν ίδια με το WiFi...

 

Προφανώς η μπαταρία τελικά είναι τέρας , παρόλη την μικρή ονομαστική της τιμή και γι' αυτό δεν σου φαίνεται η διαφορά λογικά στην κατανάλωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα πρωτα screenshots στο XDA έδειχναν 6-7 ώρες και αμέσως σκέφτηκα οτι τα νούμερα έχουν επιτευχθεί με τους "γνωστούς" τρόπους.Όμως πράγματι δείχνει οτι τις 5 ώρες τις εχει, και μιλάω με χρηση smartphone με data παντα ανοιχτα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν είναι τέρας, το power management είναι top-notch :)

 

Ναι εντάξει, τερατώδη διαχείριση θα ήταν το πιο σωστο να γράψω. : p

Πολυ καλά νέα αυτά, γιατί μπαταρία -οθόνη - κάμερα είναι λόγοι αναβάθμισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θετικά αυτά που διαβάζω για την αυτονομία παρ ολο τη μικρή χωρητικότητα της.

Το double tap πως πάει, δουλεύει όπως στο g2 ανοιξε/κλεισε.

Το sense μπορεί να απενεργοποιηθεί εντελώς πχ να βάλεις nova prime.;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To sense απενεργοποιείτε αν θέλεις...Δεν χρειάζεται να αλλάξεις launcher...

Το διπλό κλικ δουλεύει μια χαρά μόνο για να το ανοίξεις το κινητό...

Όσον αφορά την μπαταρία του εκτός τον άλλων Που αναφέρατε πρέπει να παίζει ρόλο και ο 801 παιδιά...

Μπράβο τους πάντως...

Όποιος θέλει δίνω το HTC one 2013 black στα 300 ευρώ...

Αυτό θα το κρατήσω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αντί δηλαδή να αντιγράψουν την LG αντέγραψαν τη Nokia όσων αφορά το double tap.

Κακός θα έλεγα από τους Ταιβανεζους, μιας και περίμενα ίδια πλήρη λειτουργία με το g2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αντί δηλαδή να αντιγράψουν την LG αντέγραψαν τη Nokia όσων αφορά το double tap.

Κακός θα έλεγα από τους Ταιβανεζους, μιας και περίμενα ίδια πλήρη λειτουργία με το g2

 

Κακώς όντως, αλλά τουλάχιστον με το screen off and lock λύνεται το θέμα με ένα swipe προς τα πάνω από το home.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς όντως, αλλά τουλάχιστον με το screen off and lock λύνεται το θέμα με ένα swipe προς τα πάνω από το home.

Αυτό δεν το κατάλαβα τι εννοείς.

Πως ακριβώς κλείνεις την οθόνη χωρίς το on off button.

Επίσης άμεσα διαθέσιμο στο Αμαζόν σε ασήμι και γκρι χρώμα

http://www.amazon.de/gp/product/B00J2SQRI0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

(Ήδη 7 κάτοχοι αναφέρουν πρώτες εντυπώσεις)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη κλειδώματος πάντως με double tap κλειδώνει . Τώρα γιατί δεν το κανει και από την αρχική , μονο αυτοί το ξέρουν.

Το δείχνει στο βίντεο του insomnia ,γυρω στο 10 κάτι το δείχνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη κλειδώματος πάντως με double tap κλειδώνει . Τώρα γιατί δεν το κανει και από την αρχική , μονο αυτοί το ξέρουν.

Το δείχνει στο βίντεο του insomnia ,γυρω στο 10 κάτι το δείχνουν.

 

Ναι το είδα το βίντεο κλειδώνει με double tap μόνο από τη lock screen και όχι από την start screen.

Περίεργο αυτό όντως πάντως λογικά πρέπει να είναι δυνατό να προστεθεί σαν λειτουργία σε μελλοντικό update από την htc.

Αυτό με το swype down η up πρέπει να τρέχει ανοιχτή κάποια εφαρμογή όπως ο browser πχ για να ξυπνήσει η οθόνη και να σε οδηγήσει κατευθείαν στην εφαρμογή που είχες αφήσει πριν.

 

Αν μπορεί κάποιος κάτοχος με nova prime και την εφαρμογή screen on and off να δοκιμάσει αν δουλεύει εξίσου το double tap είτε μόνο στο ξύπνημα της συσκευής είτε μόνο στο κλείσιμο η και στα 2 ταυτόχρονα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος κάτοχος με nova prime και την εφαρμογή screen on and off να δοκιμάσει αν δουλεύει εξίσου το double tap είτε μόνο στο ξύπνημα της συσκευής είτε μόνο στο κλείσιμο η και στα 2 ταυτόχρονα.

Με nova πάντως το screen off με double tab δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κατάλαβα τι εννοείς.

Πως ακριβώς κλείνεις την οθόνη χωρίς το on off button.

Επίσης άμεσα διαθέσιμο στο Αμαζόν σε ασήμι και γκρι χρώμα

http://www.amazon.de/gp/product/B00J2SQRI0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

(Ήδη 7 κάτοχοι αναφέρουν πρώτες εντυπώσεις)

 

Όταν κανείς swipe up από το home button δεν ανοίγει κανονικά το Google now; Μπορείς να το αλλάξεις και να σβήνει η οθόνη με το screen off and lock.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανείς swipe up από το home button δεν ανοίγει κανονικά το Google now; Μπορείς να το αλλάξεις και να σβήνει η οθόνη με το screen off and lock.

Κατάλαβα θα είναι χρήσιμο όταν είσαι στην start screen,διότι στην lock screen το double tap δουλεύει και να σβήνει η οθόνη.

Thanks.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο (geovass), Κωστα (Te_Salat), Νικο (galanakop) εχω πετρωσει για τα καλα με το νοτελι 3.

Ακουω εντυπώσεις από το Μ8 και λογους για να καψω το (πεμπτο) νοτελι 3 για να δοκιμασω αυτό.

Εχω ηδη βρει καποιους: εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, οθοναρα, sense... ακουω κι αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο (geovass), Κωστα (Te_Salat), Νικο (galanakop) εχω πετρωσει για τα καλα με το νοτελι 3.

Ακουω εντυπώσεις από το Μ8 και λογους για να καψω το (πεμπτο) νοτελι 3 για να δοκιμασω αυτό.

Εχω ηδη βρει καποιους: εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, οθοναρα, sense... ακουω κι αλλους...

 

Βαγγελη, ΔΕΝ εχει πενακι. Οτι και να κανεις, θα ειναι προσωρινο. Το ξερεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη, ΔΕΝ εχει πενακι. Οτι και να κανεις, θα ειναι προσωρινο. Το ξερεις.

Πιθανότατα Γιαννη μου. Εχω εθιστει στο πενακι. Και τα 3 gadgets της υπογραφης μου που εχω το τελευταιο τριμηνο τα ευχαριστιεμαι στο απολυτο, ελεω πενακιου. Οποτε μαλλον αν κανω κινηση με το Μ8 θα είναι μονο για δοκιμη.

Παντως μονο και μονο για την ποιοτητα του το ανακηρύσσω την καλυτερη επιλογή για καποιον που δεν ενδιαφέρεται για το spen...

ΥΓ Χαιρομαι παντως που εδώ και χρονια οι γνωστοι ψυχακηδες... ε... κινητακηδες ηθελα να πω, ειμαστε εδώ και συζητάμε για τα ατιμα τα κινητα...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα Γιαννη μου. Εχω εθιστει στο πενακι. Και τα 3 gadgets της υπογραφης μου που εχω το τελευταιο τριμηνο τα ευχαριστιεμαι στο απολυτο, ελεω πενακιου. Οποτε μαλλον αν κανω κινηση με το Μ8 θα είναι μονο για δοκιμη.

Παντως μονο και μονο για την ποιοτητα του το ανακηρύσσω την καλυτερη επιλογή για καποιον που δεν ενδιαφέρεται για το spen...

ΥΓ Χαιρομαι παντως που εδώ και χρονια οι γνωστοι ψυχακηδες... ε... κινητακηδες ηθελα να πω, ειμαστε εδώ και συζητάμε για τα ατιμα τα κινητα...

Οσο μας το επιτρεπει το μηνμονιο, θα το κανουμε :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο (geovass), Κωστα (Te_Salat), Νικο (galanakop) εχω πετρωσει για τα καλα με το νοτελι 3.

Ακουω εντυπώσεις από το Μ8 και λογους για να καψω το (πεμπτο) νοτελι 3 για να δοκιμασω αυτό.

Εχω ηδη βρει καποιους: εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, οθοναρα, sense... ακουω κι αλλους...

 

Εγώ θα σου πω ότι πρέπει να το πάρεις...

Εσύ είμαι βέβαιος επίσης ότι έστω και για το ****το θα το πάρεις...

Οπότε ο κύβος ερρίφθη αγαπητέ Βαγγέλη...

Αλλά!!!

Μην δώσεις το Νοτελι ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω ότι πρέπει να το πάρεις...

Εσύ είμαι βέβαιος επίσης ότι έστω και για το ****το θα το πάρεις...

Οπότε ο κύβος ερρίφθη αγαπητέ Βαγγέλη...

Αλλά!!!

Μην δώσεις το Νοτελι ...

 

+1

Το Μ8 αποτελεί μια πολύ καλή συσκευή με πολλά πλεονεκτήματα.

Εγώ το Νοτε 2 το εχω παροπλισμένο γιατι με κούρασε το μέγεθος και η πλαστικιλα.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω παιδιά για δοκιμή, αλλά πράγματι δε νομίζω ότι θα μπορέσει να υποκαταστησει το νοτελι μου. Μετά από 3,5 χρόνια είμαι πεπεισμένος ότι μόνο αυτή η σειρά κινητών μου κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...