Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]43793[/ATTACH]

Respect στο καλύτερο τηλέφωνο που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου τα τελευταία4-5 χρόνια...

Κοντεύει τις 3 ημέρες από την τελευταία φόρτιση(Ελέω s5) με χρήση only WiFi με πάνω από 250 φωτογραφίες τραβηγμένες αυτό το διάστημα που ανεβαίνουν επίσης στο drodbox και έχει ακόμα τουλάχιστον 2-2.5 ώρες ακόμα με WiFi.

Στις 3 ημέρες χρήσης 5-5.5 ώρες οθόνη...

Τι να πω μπράβο τους...

Το δε τηλέφωνο τα λένε βέβαια και τα παιδιά που το έχουν είναι ότι πιο γρήγορο και σμουθ με διάφορα κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...

Και πάλι μπράβο τους!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]43793[/ATTACH]

Respect στο καλύτερο τηλέφωνο που έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου τα τελευταία4-5 χρόνια...

Κοντεύει τις 3 ημέρες από την τελευταία φόρτιση(Ελέω s5) με χρήση only WiFi με πάνω από 250 φωτογραφίες τραβηγμένες αυτό το διάστημα που ανεβαίνουν επίσης στο drodbox και έχει ακόμα τουλάχιστον 2-2.5 ώρες ακόμα με WiFi.

Στις 3 ημέρες χρήσης 5-5.5 ώρες οθόνη...

Τι να πω μπράβο τους...

Το δε τηλέφωνο τα λένε βέβαια και τα παιδιά που το έχουν είναι ότι πιο γρήγορο και σμουθ με διάφορα κυκλοφορεί αυτή την στιγμή...

Και πάλι μπράβο τους!!!

 

Νικολα ερωτηση.Το δουλευεις με power mode?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ιmpressive!

Να το παραγγειλω σε grey ή ασημι;

Κανονισε να ειναι πιο αργο απο Ν5! Απο σενα θα ζητησω τα λεφτα μετα!!!:lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Νικολα ερωτηση.Το δουλευεις με power mode?

 

Όχι...Νορμάλ το έχω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ιmpressive!

Να το παραγγειλω σε grey ή ασημι;

Κανονισε να ειναι πιο αργο απο Ν5! Απο σενα θα ζητησω τα λεφτα μετα!!!:lol:

 

Εγω παντως που τα δουλευω διπλα διπλα (n5+m8) δεν βλεπω διαφορα στη ταχυτητα υπερ του m8.Τοση μαλιστα που να δικαιολογει τη τεραστια διαφορα στη τιμη.Στη μπαταρια σιγουρα το m8 του ριχνει στα αυτια

 

 

 

 

Όχι...Νορμάλ το έχω...

Οκ.Και εγω normal το δουλευω.Βασικα μονο εσενα εμπιστευομαι με τους χρονους γιατι τα 8 ωρες που παρουσιαζονται θεωρω οτι ειναι με power mode κτλ κτλ.5 με 5.30 ωρες το θεωρω εφικτο.Οχι τιποτα αλλο θα παει να το παρει κανενα παιδι και θα περιμενει 8 ωρες (εχουν γραφτει σε διαφορα φορα fb κτλ κτλ)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που τα δουλευω διπλα διπλα (n5+m8) δεν βλεπω διαφορα στη ταχυτητα υπερ του m8.Τοση μαλιστα που να δικαιολογει τη τεραστια διαφορα στη τιμη.Στη μπαταρια σιγουρα το m8 του ριχνει στα αυτια

 

Ε καλα δεν περιμενω τεραστιες διαφορες, καθως το Ν5 ειναι ηδη σφαιρατο στα παντα. Πραγματικα για 325€ που το πηρα, ειναι αποκαλυψη. Οσον αφορα στην αυτονομια του Ν5, τον τελευταιο καιρο εχει βελτιωθει τοσο πολυ σημειο, σε σημειο που γυρναω το απογευμα σπιτι και εχω 60-65% ακομα, οποτε λογικα με το HTC θα εχω 70+, αρα παω για 2 μερες αυτονομια ανετα.

LED εχει το ΗΤC ετσι;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα δεν περιμενω τεραστιες διαφορες, καθως το Ν5 ειναι ηδη σφαιρατο στα παντα. Πραγματικα για 325€ που το πηρα, ειναι αποκαλυψη. Οσον αφορα στην αυτονομια του Ν5, τον τελευταιο καιρο εχει βελτιωθει τοσο πολυ σημειο, σε σημειο που γυρναω το απογευμα σπιτι και εχω 60-65% ακομα, οποτε λογικα με το HTC θα εχω 70+, αρα παω για 2 μερες αυτονομια ανετα.

LED εχει το ΗΤC ετσι;

 

Ναι εχει.Μου φαινεται πιο καλη υλοποιηση απο το m7

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που τα δουλευω διπλα διπλα (n5+m8) δεν βλεπω διαφορα στη ταχυτητα υπερ του m8.Τοση μαλιστα που να δικαιολογει τη τεραστια διαφορα στη τιμη.Στη μπαταρια σιγουρα το m8 του ριχνει στα αυτια

 

 

 

 

 

Οκ.Και εγω normal το δουλευω.Βασικα μονο εσενα εμπιστευομαι με τους χρονους γιατι τα 8 ωρες που παρουσιαζονται θεωρω οτι ειναι με power mode κτλ κτλ.5 με 5.30 ωρες το θεωρω εφικτο.Οχι τιποτα αλλο θα παει να το παρει κανενα παιδι και θα περιμενει 8 ωρες (εχουν γραφτει σε διαφορα φορα fb κτλ κτλ)

 

Αργύρη συμφωνώ. Δεν υπάρχουν περιθώρια να γίνει πιο γρήγορο απο το Ν5. Ίσως σε κάποιες εφαρμογές και με ελάχιστη διαφορά

Αυτό που σε κάνει να νομίζεις οτι είναι πιο γρήγορο είναι η εξαιρετική ομαλότητα, αυτή η γλυκιά συμπεριφορά που την συναντάς παντού ότι και να κάνεις, οποια στιγμή και αν το κάνεις.

 

Αυτό είναι που με κάνει να συγχωρώ τις ατέλειες της κάμερας.

Ατέλειες που εντοπίζω αυτές τις μέρες που συγκρίνω 3 συσκευές ταυτόχρονα και στο S4 octa, στις δύσκολες συνθήκες.

 

Και το HTC αλλά και το S4 δεν μπορούν να δώσουν την ιδια ευκρίνεια σε όλα τα σημεία του πλάνου. Μιλώ για φωτογραφίες δωματίου και όχι εξωτερικά πλάνα όπου μπορεί να υπάρχει διαφορετικό βάθος πεδίου.

 

Για την αυτονομία κι εγώ θεωρώ υπερβολικά κάποια νούμερα που έχουν γραφτεί και μάλλον αφορούν χρήση μόνο με wifi και χωρίς καθόλου μετακινήσεις.

Η αυτονομία του Νίκου είναι εφικτή, αναλόγως την χρήση που του έκανε.

Δεν παύει να έχει την καλύτερη αυτονομία που έχω δει αναλόγως το μέγεθος της μπαταρίας του.

Βγάζει καλύτερος χρόνους σε σχέση με το Note 8 μου και την θηριώδη μπαταρία του.

Οι 5,5-6 ώρες οθόνης είναι στάνταρ με μικτή χρήση 3g-wifi. Δεν μιλώ για LTE.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, τελικά έχει τον 801? Κάνω το τεστ στο Antutu έχω σκορ 33793, ενώ στο device info μου λέει ότι το cpu model είναι Qualcomm Snapdragon 800.

Μπορεί κάποιος να δει στο δικό του και να μου πει τι του βγάζει..

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι στο θέμα της αυτονομίας γίνεται μια σύγχυσης ΚΑΘΕΝΑΣ εχει το δικό του setup και τον δικό του τροπο λειτουργίας,άρα οι χρόνοι που δίνονται ειναι καθαρά υποκειμενικοι.π.χ για μένα 1 μέρα λειτουργίας θεωρείται απο τις 6.45 εώς τις 23.00 που ξαπλώνω με συγκεκριμένο τροπο διαχείρισης της συσκευής.:rolleyes::rolleyes::ninja:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Για να λύσω την απορία, το SoC MSM8974AB που φοράει το M8 μέχρι πριν δύο μήνες η Qualcomm το τοποθετούσε στη σειρά Snapdragon 800. Mε την παρουσίαση του Xperia Z2, το ΜSM8974AB μετεφέρθηκε στη σειρά Snapdragon 801 μαζί με το MSM8974AC που διαθέτει το Samsung Galaxy S5. Προφανώς η Qualcomm υπέκειψε στις πιέσεις των OEM και έκανε τη μετονομασία για να δείχνουν οι φετινές ναυαρχίδες ότι διαθέτουν «φρέσκο» SoC.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο πείσω μέρος στο κουτί του το γράφει καθαρά.

Δες το.

 

 

Καλησπέρα Αργυρη..απο ακουστικό στην συνομιλία πως τα παει;;

Link to comment
Share on other sites

Πηγα λιγο και ασχολήθηκα με το m8 σε ενα μαγαζι που το ειχε φερει μαζι με το s5.

Εγω εχω note 3 αλλα με ενοχλει η κακη ορατοτητα στο φως του ηλιου και η κακη ποιοτητα των υλικων. Επομενη συσκευη μου θελω να μην εχει amoled και να ειναι πολυ ποιοτικη σαν κατασκευη. Θα περιμενω ακομα να πεσει η τιμη του one αλλα ειναι στα υποψην ειτε αυτο ειτε o διαδοχος του g2.

 

Η οθονη του note σαν μεγεθος για μενα είναι αψογη οποτε αυτο που με ενοχλει πολυ στο οne ειναι οτι περα απο τις 5 ίντσες χανεις και το κατω κομματι με τα κουμπια. Υπαρχει τροπος να εμφανιζεται μονο σε συγκεκριμενες περιπτώσεις? Χρειάζεται launcher αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αργυρη..απο ακουστικό στην συνομιλία πως τα παει;;

 

Απλά τέλειο και σε αυτόν τον τομέα! !!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί (είναι πολλές οι σελίδες) αλλά όλα τα μοντέλα όλων των συσκευών 4G Verizon πωλούνται ξεκλείδωτα.

Δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει κάποια παγίδα σε αυτήν την είδηση.

Τα iPhone 5 & 5S από την εταιρεία αυτή όντως πωλούνται ξεκλείδωτα.

Το αναφέρω διότι εφόσον ισχύει, θα μπορούσε να γίνει η αγορά από Αμερική αρκετά φθηνότερα.

Βέβαια, το πιο πιθανό είναι να μην ισχύει η εγγύηση. Προφανώς το GWS δεν εμπίπτει σε αυτήν την περίπτωση αφού η συσκευή θα προέρχεται από εταιρεία των ΗΠΑ.

Μήπως το έχει πάρει κανείς από Αμερική ώστε να μας πει αν όντως ισχύει ότι είναι ξεκλείδωτα;

Πάντως, 100% υπάρχει νομοθεσία που αναγκάζει την Verizon να πουλάει όλες τις 4G συσκευές τις ξεκλείδωτες.

Ουσιαστικά ψάχνω μια χειροπιαστή εμπειρία από κάποιον εδώ.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις μετά από 10 μέρες συμβίωσης.

-Έχοντας κάνει πλέον 6 κύκλους με τη μπαταρία(γιατί θέλει λίγο training), θα έλεγα, με ανοικτά όλα τα κλασσικά sync(3 mail, fb,fb msger,viber,whatsapp,weather, αλλα Sync ktl) τη μισή μέρα σε 3g,αλλιώς σε wifi, μου βγάζει μετά από 2 μέρες χρήση( ~35 ώρες σερί) περί τις 4 ώρες οθόνη και 2 ώρες ομιλία. Χαρακτηριστικά το LG G2 που είχα, φαίνεται ελάχιστα καλύτερο. Μου φαίνεται πως σε wifi το LG κρατούσε καλύτερα αλλά σε 3g κρατά περισσότερο το HTC. Πολύ καλύτερο πάντως από το One.

- Από κει και πέρα, η κάμερα είναι πολύ πρακτική, τα κάνει όλα γρήγορα και σωστά, μου αρέσει αυτό. Η μπροστινή κάμερα για το Skype κτλ τέλεια.

-Λένε για τη συνολική απόκριση της συσκευής, είναι πολύ καλή όντως, τα <50ms της οθόνης νομίζω φαίνονται σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα, που έχουν >100ms.

-Ηχεία πολύ καλά, βέβαια δεν είδα διαφορά τραγική από το One m7, αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος, μιλάς άνετα με ανοικτή ακρόαση.

-Τα κουμπιά για τα ηχεία δυστυχώς, όπως τα κρατώ τουλάχιστον, τα πατώ καταλάθος πολύ εύκολα, και αυξομειώνουν την ένταση χωρίς να το επιθυμώ. Φταίει ίσως που είμαι αριστερόχειρας.

-Προσοχή στο σώμα, το άτιμο γρατζουνιέται πολύ εύκολα, το προσέχω, αλλά δε παύει να με χαλάει λίγο αυτή η ευαισθησία του.

Μια μόντα θέλει μόνο για να κλειδώνει η οθόνη, μιας και δε φτάνουμε το κουμπί, υπάρχει τέτοια πλέον σε φλασάρισμα σε custom recovery.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί (είναι πολλές οι σελίδες) αλλά όλα τα μοντέλα όλων των συσκευών 4G Verizon πωλούνται ξεκλείδωτα.

Δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει κάποια παγίδα σε αυτήν την είδηση.

Τα iPhone 5 & 5S από την εταιρεία αυτή όντως πωλούνται ξεκλείδωτα.

Το αναφέρω διότι εφόσον ισχύει, θα μπορούσε να γίνει η αγορά από Αμερική αρκετά φθηνότερα.

Βέβαια, το πιο πιθανό είναι να μην ισχύει η εγγύηση. Προφανώς το GWS δεν εμπίπτει σε αυτήν την περίπτωση αφού η συσκευή θα προέρχεται από εταιρεία των ΗΠΑ.

Μήπως το έχει πάρει κανείς από Αμερική ώστε να μας πει αν όντως ισχύει ότι είναι ξεκλείδωτα;

Πάντως, 100% υπάρχει νομοθεσία που αναγκάζει την Verizon να πουλάει όλες τις 4G συσκευές τις ξεκλείδωτες.

Ουσιαστικά ψάχνω μια χειροπιαστή εμπειρία από κάποιον εδώ.

 

Verizon είναι η δικιά μου συσκευή και μάλιστα, αν τη κάνεις s-off/custom rom παίζουν και τα 4G κανονικά. Εν συντομία, όλες οι αμερικάνικες συσκευές htc one M8 μπορούν να παίξουν στην Ελλάδα(ακόμη κ της Sprint, ωστόσο είναι η μοναδική νομίζω που δε θα παίζει σε 4g)

Edited by ergotelis
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανενας custom rom?Εγω εβαλα πρωτα την HD και τωρα την Viper.Η HD πολυ σταθερη και με καλη μπαταρια αλλα χωρις πολλα πολλα tweeks η viper δεν ξερω ακομα ποσο σταθερη ειναι μιας και την εβαλα σημερα αλλα εχει πολλα tweeks!

 

Θα περιμενω 2 μερες να δω πως θα τα παει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Mια που το έχετε αρκετοί, κάντε και μια επίσκεψη από το τόπικ με τις φωτογραφίες και βάλτε μερικά δείγματα.

Έτσι για να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πουλησω μιας και θελω να δοκιμασω και αλλες ναυαρχιδες.Αν ενδιαφερεται κανεις ας στειλει πμ.

 

Η καμερα ειναι πολυ καλη και το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι για μακρυνες εικονες.Δηλαδη δεν ειναι να πας σε ενα βουνο πχ και να τραβηξεις φωτο.εχει ωραια χρωματα ωραιες λειτουργειες και ειδικα το 3d effect ειναι φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου από ebay.de στα 610 ευρώ σε ασημί χρώμα.:p

Παραλαβή με το καλό επόμενη εβδομάδα

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει το κινητο.

 

Μάλιστα με το που ολοκληρώθηκε η δικιά μου παραγγελία τσίμπησε 20 ευρώ πάνω η συσκευη.

http://www.ebay.de/itm/141237425732?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...