Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είναι η πρώτη συσκευή μου HTC κάποιος ασφαλής Οδηγός για root?

 

Νωρίς ακόμα και για να το σκεφτείς???

Χαχα...

Εγώ ούτε καν τον Νόβα που έχω σε όλα μου τα κινητά δεν μου πάει η καρδιά να βάλω...

Είναι τόσο απροβληματιστο που δεν το πειράζω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όντως νωρίς είναι αλλά άμα έχεις συνηθίσει τι να κάνεις ??χαχα
Link to comment
Share on other sites

Νωρίς ακόμα και για να το σκεφτείς???

Χαχα...

Εγώ ούτε καν τον Νόβα που έχω σε όλα μου τα κινητά δεν μου πάει η καρδιά να βάλω...

Είναι τόσο απροβληματιστο που δεν το πειράζω...

 

Συμφωνώ. Μια ζωή με Nova ή Apex είχα στις συσκευές μου. Σε αυτήν μένω με το Sense 6.0 και αρουταριστος!

Η συσκευή είναι απόλαυση!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα σημείο υπεροχής για το M8!!!!

 

http://img845.imageshack.us/img845/2252/uv36.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στην παρέα,είμαι φανατικός αναγνώστης του φόρουμ παρόλο που σπάνια ποστάρω.

Το κινητό με έχει ενθουσιάσει πάρα πολύ και όλα τα reviews που διαβάζω με αφήνουν απόλυτα ικανοποιημένο.Το θέμα της κάμερας που πολλοί εμφανίζουν ως μειονέκτημα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο, μιας και απ'ότι είδα στα δείγματα οι διαφορές είναι ελάχιστες και πολύ λεπτομερείς.Μοναδικό θεματάκι για μένα το μέγεθος αλλά δυστυχώς έτσι είναι η μόδα και θα πρέπει να προσαρμοστούμε.

 

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους για το συνεχές feedback.Ρωτήθηκε και προηγουμένως αλλά δεν απαντήθηκε, έχουμε καμιά ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει το μαύρο χρώμα.

 

Επίσης τα 600 που λέει ο φίλος galanakop είναι λίρες; γιατί στο expansys που βλέπω τώρα η τιμή είναι στα 700€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στην παρέα,είμαι φανατικός αναγνώστης του φόρουμ παρόλο που σπάνια ποστάρω.

Το κινητό με έχει ενθουσιάσει πάρα πολύ και όλα τα reviews που διαβάζω με αφήνουν απόλυτα ικανοποιημένο.Το θέμα της κάμερας που πολλοί εμφανίζουν ως μειονέκτημα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο, μιας και απ'ότι είδα στα δείγματα οι διαφορές είναι ελάχιστες και πολύ λεπτομερείς.Μοναδικό θεματάκι για μένα το μέγεθος αλλά δυστυχώς έτσι είναι η μόδα και θα πρέπει να προσαρμοστούμε.

 

Ευχαριστώ πολύ τους φίλους για το συνεχές feedback.Ρωτήθηκε και προηγουμένως αλλά δεν απαντήθηκε, έχουμε καμιά ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει το μαύρο χρώμα.

 

Επίσης τα 600 που λέει ο φίλος galanakop είναι λίρες; γιατί στο expansys που βλέπω τώρα η τιμή είναι στα 700€.

 

Βασικά είναι χωρίς ΦΠΑ γι αυτό και η τιμή είναι κοντά στα 600.

Για την ακρίβεια 580...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι χωρίς ΦΠΑ γι αυτό και η τιμή είναι κοντά στα 600.

Για την ακρίβεια 580...

 

http://www.expansys.com.gr/htc-one-m8

 

HTC one (M8), 16GB Gun Metal

699,99 €

με Φ.Π.Α

 

Είμαι τυφλός και δεν το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/htc-one-m8

 

HTC one (M8), 16GB Gun Metal

699,99 €

με Φ.Π.Α

 

Είμαι τυφλός και δεν το βλέπω;

 

Σου απάντησε παραπάνω.

ΧΩΡΊΣ ΦΠΑ είναι τόσο όσο το πήρε.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το βασικό μου θέμα για να πάω στο Μ8 είναι το ύψος του. Είμαι στα όριά μου με το One όχι στο κράτημα, αλλά στην μεταφορά.

Θα τα ξεπεράσω με το Μ8 σίγουρα και πιθανώς να έχω θέμα και στο κράτημα.

Να πω την αλήθεια είμαι τόσο ικανοποιημένος με το Μ7 μου συν το γεγονός ότι θα πάρει και Sense 6 που δεν με βλέπω να το αλλάζω.

Ο μόνος λόγος θα ήταν το πρόβλημα με το μωβ στην κάμερα.

 

Πάντως να πω ότι πολλά από τα θετικά που αναφέρονται τώρα για το Μ8 υπήρχαν και πέρσι στο Μ7 (σε ανάλογο επίπεδο).

Τότε όμως δεχόταν μεγάλη κριτική από άτομα χωρίς καν να το έχουν πιάσει στα χέρια τους, μια που δεν είχε αρχίσει η Σάμσουνγκ να κουράζει πολλούς από τους φανς της. Με χαρά βλέπω ότι πλέον στο Μ8 γίνεται παραδοχή των θετικών αυτών σε κριτικές τεχνολογικών σάιτ-φόρουμ κτλ.

Για την κάμερα π.χ. πέρσι ίσχυε ακριβώς το ίδιο σε αντιστοιχία με τους τότε ανταγωνιστές. Για την ταχύτητα τα λέγαμε και πέρσι, σε σύγκριση με άλλα βαριά UI, αλλά οι φανς έκαναν ότι δεν τα έβλεπαν.

Αν η κάμερα είναι το Νο1 για κάποιον τότε ναι καλύτερα να κοιτάξει αλλού. Υπάρχουν και καλύτερες συνολικά προτάσεις. Αν όμως θέλει γρήγορη χωρίς κολλήματα συσκευή και ποιοτικό hardware για μένα είναι ιδανική λύση. Αρκεί φυσικά να είναι και προσιτή η τιμή...

 

Μες στο μυαλό μου είσαι αλλά δεν πειράζει. Τουλάχιστον μπορούμε πλέον να χαιρόμαστε που εμείς έχουμε αυτή την εμπειρία ένα χρόνο παραπάνω.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο expansys τα τηλέφωνα απο που ειναι;; έχουν καποιο λογοτυπο οταν το ανοίγεις; αν πάθει κατι η θελει αντικατασταση τι κανεις;; αποστολη μετα απο πόσες μερες το έχεις; ; και αν εχει με αντικαταβολή. Ευχαριστώ. .
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο expansys τα τηλέφωνα απο που ειναι;; έχουν καποιο λογοτυπο οταν το ανοίγεις; αν πάθει κατι η θελει αντικατασταση τι κανεις;; αποστολη μετα απο πόσες μερες το έχεις; ; και αν εχει με αντικαταβολή. Ευχαριστώ. .

 

Unbranded αγγλικα ,γαλλικά κυρίως.Συνεπώς δεν έχουν κάποιο λογότυπο.Έχει DOA 14 ημερες, αν θέλει service και καλύπτεται απο την εδώ αντιπροσωπεία προφανως το στέλνεις στο εδώ service.Αν η συσκευή θέλει αντικατασταση και είναι μέσα στο DOA σου ανοίγουν κωδικό επιστροφής και έρχεται η DHL και το παραλαμβάνει (Μηδενικό κοστος για το DOA).Λογικά το πήγαινε-ελα πρεπει να είναι 4 εργασιμες ημέρες (?)

Έχει αντικαταβολή (φυσικά με έξτρα κοστος σε σχέση με PayPal ή πιστωτική) και αν μένεις Αθήνα και το παραγγειλεις σήμερα,αύριο θα το εχεις.Το στέλνουν με dhl express και σου στέλνουν και το tracking number.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με το morelocale 2 δεν καταφερα να βαλω ελληνικα.θελει ροοτ η με abd η adb.μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Με το morelocale 2 δεν καταφερα να βαλω ελληνικα.θελει ροοτ η με abd η adb.μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Πως γίνεται να μην έχει ελληνικα:wacko:

Καινούργια φρούτα της htc.

Εφόσον είναι εντός ΕΕ έπρεπε να υπάρχει και ελληνικά σαν γλώσσα επιλογής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το morelocale 2 δεν καταφερα να βαλω ελληνικα.θελει ροοτ η με abd η adb.μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Καλημερα.Απο που το πηρες το κινητο? Σε ρωτω γιατι φιλος που το πηρε απο expansys και εβαλε τη sim του, στο αρχικο setup ειχε επιλογη τα ελληνικα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απο που το πηρες το κινητο? Σε ρωτω γιατι φιλος που το πηρε απο expansys και εβαλε τη sim του, στο αρχικο setup ειχε επιλογη τα ελληνικα.
Απο Αγγλια handec.Sim δεν εχω βαλει ακομα γιατι πρεπει να παρω την nano.

 

Εχω μπερδευτει απιστευτα.τι ειναι το Son Soff?

Πως θα ξεκλειδωσω τον bootloader?

Root τελικα υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλια handec.Sim δεν εχω βαλει ακομα γιατι πρεπει να παρω την nano.

 

Εχω μπερδευτει απιστευτα.τι ειναι το Son Soff?

Πως θα ξεκλειδωσω τον bootloader?

Root τελικα υπαρχει?

 

Με το που θα βάλεις την ελληνική sim λογικά θα σου βγάλει επιλογή και τα ελληνικά. Το ίδιο ισχύει νομίζω και για το morelocale. Αναγνωρίζουν την εντοπιότητα της κάρτας και σου δίνουν τις αντίστοιχες επιλογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως βιάζεσαι λίγο;

Ακόμα ελληνικά δεν έχεις βάλει στο κινητό και θες να ρουτάρεις;

Δούλεψέ το λίγο, δες τι σου αρέσει και τι όχι και μετά αποφασίζεις.

Υπάρχει ένα thread (τροποποιήσεις κτλ) που εξηγεί αρκετά από αυτά που ρωτάς με βάση το Μ7. Διάβασέ το για να καταλάβεις τι είναι όλα αυτά που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να μην εχει ελληνικα αν ειναι αγορασμενο απο handec.

Βαλε τη sim σου μεσα και θα στα βγαλει στις επιλογες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Τα του expansys έρχονται με ελληνικό ή ευρωπαικό φορτιστή;

 

Ελληνικός φορτιστής=(συνήθως) ευρωπαϊκός φορτιστής.Εκτός και αν εννοείς αγγλικός φορτιστής. Αν στην expansys γράφει (EU) τότε το προϊόν έρχεται με φορτιστή συμβατό για τις εδώ πρίζες.Τα κομμάτια που στέλνει είναι με ευρωπαϊκό φορτιστή (συμβατός με τις ελληνικές πρίζες)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικός φορτιστής=(συνήθως) ευρωπαϊκός φορτιστής.Εκτός και αν εννοείς αγγλικός φορτιστής. Αν στην expansys γράφει (EU) τότε το προϊόν έρχεται με φορτιστή συμβατό για τις εδώ πρίζες.Τα κομμάτια που στέλνει είναι με ευρωπαϊκό φορτιστή (συμβατός με τις ελληνικές πρίζες)

 

Ναι, αγγλικό εννοούσα και έγραψα ελληνικό! Έχετε υπόψιν και κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα που να μη χρεώνει ΦΠΑ (εταιρικό ΑΦΜ) και να στέλνει Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...