Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν όντως μπορείς να το κάνεις αυτό στείλε κάνα link να βλέπουμε και εμείς να μαθαίνουμε..στο xda δεν έχει τπτ.μπορουμε από αλλού να βρούμε roms?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν βγήκε, ΑΛΛΑ για το 750 όχι το 7505 (που έχω εγώ, μάλλον και εσύ)

Η διαδικασία είναι απλή μεσώ ODIN περνάς το firmware που έχεις κατεβάσει. Αν κάνω κάποιο λάθος να με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βγήκε, ΑΛΛΑ για το 750 όχι το 7505 (που έχω εγώ, μάλλον και εσύ)

Η διαδικασία είναι απλή μεσώ ODIN περνάς το firmware που έχεις κατεβάσει. Αν κάνω κάποιο λάθος να με διορθώσει κάποιος.

Η ρομ πρέπει να είναι για ίδιο μοντέλο, θα έχει πρόβλημα πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ πρέπει να είναι για ίδιο μοντέλο, θα έχει πρόβλημα πιστεύω.

 

Ναι, εννοώ το ΊΔΙΟ μοντέλο. Ευχαριστώ για την διόρθωση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε haki εμείς το φωνάζουμε τόσο καιρό αλλά δεν το θεωρούν upgrade του note 2 και το συγκρίνουν με το note 3. Mάλιστα το έχω προτείνει σε κάποιους που δεν θέλανε να δώσουν πάνω από 300 ευρώ και άρχισαν τα δεν έχει οθόνη full hd, έχει 2 gb ram κτλ. Ίσως αδικείται από το όνομα, έπρεπε να το βγάλουν note 3 mini :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πολλοί θεώρησαν ότι στο κοινωνικό τους στάτους δεν αρμόζει κάτι με μόνο 6 πυρήνες (με σκορ 35000) και περιχαρείς απέκτησαν 8 πυρήνες στην Wind μέσω του G750 (με σκορ 29000) και το αποτύπωμα μιάς χούφτας στον πισινό τους! :rotfl:

 

Ε όχι και 35000!

[ATTACH]49855[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να το πήρες 37!!!

 

Έχω ένα θέμα με το δικό μου, το fb messenger όταν είμαι με 3g πλέον δεν μου εμφανίζει τα notifications του παρά μόνο σε wifi. Πρέπει δλδ να ανοίγω το app για να δω αν έχω κάτι νέο.

Επίσης δεν έχω απενεργοποιμενο το background στο data usage και το sync το έχω ανενεργό. Αλλά και προηγουμένως ανενεργό το είχα.

 

Γνωρίζει κάτι κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα λευκό Neo εδώ και δύο μέρες και μόνο εξαιρετικές εντυπώσεις μου έχει αφήσει! Πολύ καλοφτιαγμένο, με οθονάρα, με άπειρα γκάζια και το Antutu στις 35000, με ατελείωτη μπαταρία και με απίστευτη κάμερα. Το πλεονέκτημα του S-Pen και όλα τα προαναφεθέντα σε τιμή κάτω από 300 ευρώ αποτελούν πιθανόν την καλύτερη αγορά αυτήν την στιγμή σ' αυτό το μέγεθος και απορώ πώς δεν έχει γίνει πιό δημοφιλές. Οι συγκρίσεις με "κινέζους" είναι άστοχες γιατί δεν έχουν ακόμη την δυνατότητα να λανσάρουν ακόμη ένα τόσο ολοκληρωμένο προϊόν.

 

Πάρτε το όσοι ψάχνετε κάτι σ' αυτήν την κατηγορία! Δεν παίζεται!

 

Όπως τα λες είναι και να προσθέσω επειδή είχα και το μεγάλο Note 3, ότι αυτή η μικρή διαφορά που έχουν μεταξύ τους στο πλάτος, κάνει το Neo να έχει πολύ καλύτερο και ξεκούραστο κράτημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με την 4.4 θα καλυτερέψουν ακόμη περισσότερο τα πράγματα. Αν και η samsung μας καθυστερεί.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μονο της 2 τελευταίες μέρες μου τρωει μπαταρια πολυ για καινούργιο κινητό ... εβαλα greenify κ απενεργοποιησα ολα τα απ.. εκτος συστήματος αυτα δεν μπορώ. .κ καπος το συμαζεψα .. αλλα ειναι το πιο κομπλέ κινητο που εχει περάσει απτα χερια μου.
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και δυο εβδομάδες, με το που το πήρα μετά από 2 μέρες έφυγα ταξίδι εξωτερικό, οπότε ίσα που πρόλαβα να το φέρω στα μέτρα μου. Εκμεταλεύθηκα και μια προσφορά της Sygic και του έβαλα πανευρωπαϊκό + HuD με 34€ για πάντα. Root δεν πρόλαβα να κάνω - και μάλλον δεν θα κάνω μέχρι να βρεθεί ο "σωστός" τρόπος ;) . Πρέπει να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την πρόοδο που έχει γίνει στο πακέτο hardware+software (είχα το LG L9), τα πάντα δουλεύουν χωρίς καμιά υποψία lag, η οθόνη είναι εντυπωσιακά καλή - δεν μπορώ να φανταστώ ότι η ανθρώπινη όραση μπορεί να ξεχωρίσει το full HD από το "σκέτο" HD στις 5,5 ίντσες - οι οποίες (ίντσες) επαρκούν πλέον για αρκετά περισσότερες εργασίες αλλά και καλύτερη ανάγνωση - σερφάρισμα κ.λ.π. Δεν έχω προλάβει να δουλέψω το "μολύβι", αλλά ανυπομονώ ...

Μια και το ανέφερα, το sygic έχει εξελιχθεί πολύ - δουλεύει απροβλημάτιστα, "βλέπει" κάμερες κ.λ.π. - και αν θες με 19€ ετησίως έχεις και traffic information - αλλά δεν έχω δει ακόμα αν χρειάζεσαι 3G για να κατέβουν.

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

Όντως θα έρθω να συμφωνήσω με όλα τα θετικά που προαναφέρθηκαν. Είμαι 100% ικανοποιημένος που αγόρασα το κινητό. Στα λεφτά του είναι ότι καλύτερο!! :D

 

Μια ερώτηση που την είχα κάνει και παλαιότερα.. Σας κλείνει και εσάς τις εφαρμογές; Συνήθως το facebook αλλά και άλλες καμιά φορά (μου το έχει κάνει και στο sygic ενώ βρίσκομαι σε πλοήγηση).. Και παρατηρώ ότι έχω ανοίξει πρόσφατα πολλές εφαρμογές. Οκ, κάποιες μπορεί να μένουν στη μνήμη και να πρέπει να απελευθερώσει χώρο το android.. Αλλά γιατί κλείνει την εφαρμογή που έχω στο προσκήνιο κι όχι τις υπόλοιπες;; :worry::worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ, δοκίμασε αν θες το πολύ καλό clean master για διαχείριση μνήμης και πολλά άλλα... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας πω ότι κι εγώ έχω τα καλύτερα λόγια για το κινητό το έχω από τον Ιούνιο και κανένα πρόβλημα, του αγόρασα μια μπαταρία 4700mAh από http://www.ebay.com/itm/171395378813?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 και κρατάει τουλάχιστον 5 ημέρες με 6.5 ευρώ κι έχω και την άλλη εφεδρική τ' αξίζει τα λεφτά της.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασμα τον chrome.. Και βρήκα την υγειά μου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέταξα .......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ, δοκίμασε αν θες το πολύ καλό clean master για διαχείριση μνήμης και πολλά άλλα... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

Το χρησιμοποιώ και κάνει συχνά καθαρισμούς από μόνο του..

 

Τότε κάτι άλλο θα είναι που το προκαλεί.. Ελπίζω να το ανακαλύψω.. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το δικό μου, το fb messenger όταν είμαι με 3g πλέον δεν μου εμφανίζει τα notifications του παρά μόνο σε wifi. Πρέπει δλδ να ανοίγω το app για να δω αν έχω κάτι νέο.

Επίσης δεν έχω απενεργοποιμενο το background στο data usage και το sync το έχω ανενεργό. Αλλά και προηγουμένως ανενεργό το είχα.

 

Γνωρίζει κάτι κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Πως τα παει αυτο το κινητο σε αποδοση σε βαρια παιχνιδια; π.χ. GTA

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας πω ότι κι εγώ έχω τα καλύτερα λόγια για το κινητό το έχω από τον Ιούνιο και κανένα πρόβλημα, του αγόρασα μια μπαταρία 4700mAh από http://www.ebay.com/itm/171395378813?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 και κρατάει τουλάχιστον 5 ημέρες με 6.5 ευρώ κι έχω και την άλλη εφεδρική τ' αξίζει τα λεφτά της.

 

Καλησπερα ,

 

το εψαχανα και εγω για την μπαταρια,ποση ωρα θελει για μια πληρης φορτιση ?

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

γνωρίζει κανείς να μου πει αν η συσκευή έχει gorilla glass ή όχι?

Ρωτάω γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να βρω μια standard απάντηση. ¨Εχω δει από gorilla glass 3 έως ότι δεν έχει gorilla glass!

Ευχαριστώ.

Edited by xs_creative
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

το εψαχανα και εγω για την μπαταρια,ποση ωρα θελει για μια πληρης φορτιση ?

 

Γύρω στη 1-2 ώρες γιατί εγώ τη φορτίζω μεταξύ 25-45%

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από μένα,

γνωρίζει κανείς να μου πει αν η συσκευή έχει gorilla glass ή όχι?

Ρωτάω γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να βρω μια standard απάντηση. ¨Εχω δει από gorilla glass 3 έως ότι δεν έχει gorilla glass!

Ευχαριστώ.

 

Εκτός από super amoled δε γνωρίζω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Antutu 4 τι αποτελέσματα βγάζει ... ??? ( γιατι το 5 έχει άλλη μέτρηση , πιο μεγάλη )

 

Εδώ είσαι! 32498.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...