Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως 29.500 δεν είδα ποτέ. Και το έχω αρκετό καιρό.

32.800 antutu 4, 31800 με 4 x. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία, το αναφέρω για στατιστικούς λόγους.

 

Το έγραψα πρίν χωρίς καμία διάθεση να θίξω κανένα ιδιοκτήτη 3 Neo

Απλά για να επισημάνω την διαφορά αποτελέσματος λόγω αλλαγής του τρόπου μέτρησης , κάτι που παρατηρώ τελευταία όταν και "καλά" πλασάρονται ( διαφημιστικού τύπου ) αναβαθμίσεις ...

No.1 ακόμα χειρότερο αποτέλεσμα από αυτό που αρχικά έγγραψα

No.2 επίσης χαμηλό

Υπάρχουν και αρκετά με 29 και 30,000 και 32,000+ εδώ στο GSM ARENA

 

ΑΛΛΑ γράφω ότι δεν παίζει κανένα ρόλο . Η συσκευή είναι πολύ καλή .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αφού ήμουν στο ψάξιμο ένα μήνα,σε λίγες μέρες θα σας κάνω παρέα απ'ότι φαίνεται :P Να το αγοράσω από σκουτζομάγαζο (έχω και 2-3 εδώ κοντά) ή παίζει κάπου αλλού ακόμη καλύτερη τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Οκ,τότε.Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα το έχω στα χέρια μου.Να ρωτήσω.Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που έχει? Υπάρχει οποιαδήποτε ενημέρωση σχετικά με το L?
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα... Το κινητό μουλαρώνει (κολλάει) πολύ συχνά με την σύνδεση στο διαδίκτυο (wifi). Την μια στιγμή

φορτώνει σφαίρα τη σελίδα και την επόμενη κολλάει βγάζοντας μετά από κάποια δευτερόλεπτα το μήνυμα "no response" κτλ.

Τι φταίει άραγε; Κάποιο σετάρισμα στο router (όλα τα άλλα κινητά, tablets παίζουν μια χαρά πάντως), στο κινητό ή να το πάω πίσω??

Link to comment
Share on other sites

:!: Τροποποιήθηκαν και αφαιρέθηκαν μηνύματα. :!:

Δεν χρειάζεται να αναλωνόμαστε σε ανούσιες διαμάχες μεταξύ μας και αν πιστεύουν κάποιοι το αντίθετο, υπάρχουν τα pm. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα... Το κινητό μουλαρώνει (κολλάει) πολύ συχνά με την σύνδεση στο διαδίκτυο (wifi). Την μια στιγμή

φορτώνει σφαίρα τη σελίδα και την επόμενη κολλάει βγάζοντας μετά από κάποια δευτερόλεπτα το μήνυμα "no response" κτλ.

Τι φταίει άραγε; Κάποιο σετάρισμα στο router (όλα τα άλλα κινητά, tablets παίζουν μια χαρά πάντως), στο κινητό ή να το πάω πίσω??

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση το router? Αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα άλλαξε το channel στις ρυθμίσεις του router. Kαλό θα είναι να δοκιμάσεις και το κινητό στο σπίτι ενός φίλου σου ή σε μια καφετέρια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση το router? Αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα άλλαξε το channel στις ρυθμίσεις του router. Kαλό θα είναι να δοκιμάσεις και το κινητό στο σπίτι ενός φίλου σου ή σε μια καφετέρια.

 

Σήμερα, εδώ και κανά δίωρο, πάει σφεντόνα...για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει από Ιταλία μόλις κυκλοφόρησε και η εγγύηση το καλύπτει πλήρως γιατίτην έχω χρησιμοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει από Ιταλία μόλις κυκλοφόρησε και η εγγύηση το καλύπτει πλήρως γιατί την έχω χρησιμοποιήσει.

 

Τι παρουσίασε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχω το κινητό περίπου πέντε μήνες. Κατά διαστήματα το τηλέφωνο έσβηνε ή έκανε επανεκκίνηση μόνο του και για να το ενεργοποιήσω πάλι έπρεπε να αφαιρώ και να επανατοποθετώ την μπαταρία του. Την τελευταία φορά το άφησα το βράδυ με 75% μπαταρία και το πρωί το βρήκα απενεργοποιημένο. Όταν το ενεργοποίησα η μπαταρία ήταν στο 25%. Το κινητό από την πρώτη στιγμή φοράει την original S-VIEW της Samsung. Mετά από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω χωρίς την S-VIEW. Δύο μέρες τώρα όλα είναι φυσιολογικά. Μου φαίνεται όμως περίεργο να φταίει η θήκη. Μήπως γνωρίζει κάτι κάποιος σχετικά; Θα το δουλέψω ακόμα λίγες μέρες χωρίς τη θήκη μήπως ήταν τυχαίο και το πρόβλημα τελικά εντοπίζεται αλλού.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Έχω το κινητό περίπου πέντε μήνες. Κατά διαστήματα το τηλέφωνο έσβηνε ή έκανε επανεκκίνηση μόνο του και για να το ενεργοποιήσω πάλι έπρεπε να αφαιρώ και να επανατοποθετώ την μπαταρία του. Την τελευταία φορά το άφησα το βράδυ με 75% μπαταρία και το πρωί το βρήκα απενεργοποιημένο. Όταν το ενεργοποίησα η μπαταρία ήταν στο 25%. Το κινητό από την πρώτη στιγμή φοράει την original S-VIEW της Samsung. Mετά από πολύ ψάξιμο αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω χωρίς την S-VIEW. Δύο μέρες τώρα όλα είναι φυσιολογικά. Μου φαίνεται όμως περίεργο να φταίει η θήκη. Μήπως γνωρίζει κάτι κάποιος σχετικά; Θα το δουλέψω ακόμα λίγες μέρες χωρίς τη θήκη μήπως ήταν τυχαίο και το πρόβλημα τελικά εντοπίζεται αλλού.

Φίλε μου και εμένα σήμερα το πρωί το βρήκα κλειστό και έχω και εγώ την s view. Την έχω μέρες όμως και μου το έκανε πρώτη φορά. Χωρίς την s viewδεν θυμάμαι κάτι αντίστοιχο, εκτός από ένα δύο random reboot.Μπορεί να είναι θεμα του λογισμικου.Εχετε άλλοι τέτοια θέματα?

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

η οθόνη του πως φαίνεται σε μια ελληνική ηλιόλουστη μέρα?

Στα sites του εξωτερικού διαβάζω ότι είναι αρκετά καλή και ευκρινής στον ήλιο, αλλά τι γίνεται με τον δυνατό ελληνικό ήλιο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου έχει κάνει 2-3 φορές είναι να κλείνει και να πρέπει να βγάλω και να βάλω την μπαταρία για να ξανά ανοίξει. Χρησιμοποιώ κι εγώ s-view θήκη αλλά μου το έκανε και πριν από αυτή. Χθες για παράδειγμα, έπαιζε με το κινητό μια φίλη μου, πάτησε το κουμπί κλειδώματος για να σβήσει η οθόνη και όταν το ξαναπήρε στα χέρια της να το κοιτάξει, ήταν κλειστό!! :cry:

Ρεζίλι!! :X:O:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως όλα αυτά είναι θέματα του λογισμικού...και εμένα ήταν στο 6% η μπαταρία..πάω να το φορτίσω..το συνδέω με τον φορτιστή και δεν έγινε τίποτα.. :lol: ...δεν δούλευε τπτ ...όλα τα κουμπια γιοκ...και απλα ήταν αναμμένο το κόκκινο φωτάκι που σου δείχνει οτι δεν έχει μπαταρία...έβγαλα την μπαταρία..την έβαλα..όλα ΟΚ .. :rolleyes: Εχω και εγω την sview επάνω...την εργοστασιακή...Αλλά πραγματικά πιστεύω οτι ειναι καθαρά θέμα λογισμικού...Με την νεα έκδοση θα φτιάξουν πολλά πιστεύω..και ίσως χαλάσουν άλλα χαχα...Μονο την μπαταρια μου μην χαλάσει γιατι μου κρατάει 3 μέρες άνετα.......μηχανήματα... Το note 2 που εχω τραβάει restart μονο του ..εκει στο άκυρο..αλλα οκ..μια φορα το μηνα και αν...

Εμείς καλά να είμαστε και όλα τα άλλα γίνονται ..

Τα σέβη μου :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

η οθόνη του πως φαίνεται σε μια ελληνική ηλιόλουστη μέρα?

Στα sites του εξωτερικού διαβάζω ότι είναι αρκετά καλή και ευκρινής στον ήλιο, αλλά τι γίνεται με τον δυνατό ελληνικό ήλιο?

 

 

Είναι πραγματικά πολύ καλή έως άριστη κάτω απο τον ήλιο..Προσωπικά δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο...Ισως ...μοναδικό μειονέκτημα οταν είναι στο αυτόματα και είσαι εντός κλειστού χώρου...τα δείχνει λίγο πιο σκοτεινά απο ότι θα έπρεπε...κατά την γνώμη μου...Προσωπικά την ανεβάζω την ένταση της οθόνης όταν είμαι μέσα...Το εχω διαβάσει και σε ξένα φορα αυτό... ;)

Link to comment
Share on other sites

'Ολως περιέργως, όχι, ούτε στην 4.4.2. Πάντως η εργοστασιακή ρύθμιση είναι "απαλή". Υπολογίζω ότι είναι κάτι αντίστοιχο του "Επαγγελματική φωτογραφία".

 

Haki, πως συμπεριφέρεται η Kitkat??

Μας ενδιαφέρει όπως πάντα μπαταρία, μνήμη, απόδοση... :)

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA αναφέρουν και καλύτερη μπαταρία... :)

Άντε να δούμε πότε θα τα δώσουν για το Βουλγάρικο...

Link to comment
Share on other sites

Σε μνήμη και ομαλότητα λειτουργίας είναι ξεκάθαρα καλύτερη. Τα 300 επιπλέον ΜΒ ελεύθερης RAM είναι θεαματικότατη βελτίωση. Ο Chrome ρολάρει σε επίπεδο Nexus 5...σπρώχνεις την σελίδα του myphone από την κορυφή και τρακαίρνει στο τελευταίο online μέλος παραμένοντας καθαρή σε όλη την διαδρομή! :p Σε μπαταρία ίσως είναι λιγουλάκι χειρότερη αλλά τι να πούν τα περισσότερα που θέλουν δύο φορτίσεις την ημέρα.

 

 

Και εγω μεχρι τωρα μου φαινεται λιγο χειροτερη, αλλα ειμαι ακομα στην 2 φορτιση μετα την 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω πάρει μια μπαταρία 4700mhΑ για το Galaxy note 3 neo και κανείς φορτιστής δεν μου τη φορτίζει πλήρως μόνο μέχρι το 90%, έχω ψάξει για μεγαλύτερο φορτιστή αλλά τίποτα, ξέρει κάποιος καμιά λύση;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά η αναβάθμιση;; Γιατί πάει τόσο αργά;; :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το τίμημα είναι το ότι γράφει ο Knox (λόγω του ρουταρίσματος που μετά φεύγει).

 

haki.. Δεν εχω καταλάβει, ποιος είναι ο ρόλος του κnox ?

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τάχα για "προστασία κακόβουλων επιθέσεων". Αν φλασάρουμε έστω και μιά φορά λογισμικό που δεν είναι επίσημο (πχ. για ρουτάρισμα) γράφει o Κnox "1", δεν επανέρχεται με τίποτε και η Samsung δεν αναγνωρίζει την εγγύηση ακόμη και αν το κινητό επανέλθει σε πλήρως στοκ κατάσταση.

 

Α μαλιστα! Εμενα γραφει ηδη 1 αρα την πατησα ...χμ ..:lol::lol: δε πειράζει ... ευχαριστω Haki.

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...