Jump to content

UMI X3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guys τσεκάρετε εδώ προσφορές για 2 ημέρες στα umi http://www.coolicool.com/Promotions/UMI-smartphone/.

Λέει ότι θα είναι εώς -90$.

http://www.coolicool.com/umi-x3-mtk6592-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-3g-smartphone-g-32984

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys τσεκάρετε εδώ προσφορές για 2 ημέρες στα umi http://www.coolicool.com/Promotions/UMI-smartphone/.

Λέει ότι θα είναι εώς -90$.

http://www.coolicool.com/umi-x3-mtk6592-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-3g-smartphone-g-32984

 

Πράγματι το δίνουν για 248.99$ . Φαίνεται ωραίο κινητό, δυνατό! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδες λεω να το αγορασω το κινητο!!! μερικες ερωτησεις:

 

1. τι sar εχει? μην βγαλουμε και 3ο αυτι :lol:

2. απο αυτονομια ειναι καλο? με μετρια χρηση βγαζει 2 24ωρα? (αληθεια η μπαταρια του μπορει να αλλαξει?)

3. gps εχει καλο? κλειδωνει ευκολα?

4. απο ποιο site προτεινετε να το αγορασω?

5. ειναι υπερτουμπανο το κινητακι ή ειμαι λαθος? :lol:

 

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό το μαγάζι είναι έγκυρο;

Δείτε εδώ τιμή! http://www.tinydeal.com/umi-x3-55-ips-ogs-fhd-mtk6592-octa-core-android-422-phone-p-123692.html?currency=USD

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαγάζι είναι έγκυρο;

Δείτε εδώ τιμή! http://www.tinydeal.com/umi-x3-55-ips-ogs-fhd-mtk6592-octa-core-android-422-phone-p-123692.html?currency=USD

 

Nαι, εκει που ολοι τα πουλανε 260$, ηρθε ενας 'εγκυρος' και το πουλαει 100$ λιγοτερα.

 

Τετοια πραγματα δεν θελουν καν ρωτημα.

Link to comment
Share on other sites

To tinydeal είναι γνωστό κατάστημα και σίγουρα ανοιχτό περίπου 3 χρόνια. Έχω ψωνίσει 3-4 φορές ως τώρα χωρίς κανένα προβλημα. Όχι κινητά όμως.

 

Τελευταία αγορά ήταν μία λάμπα SMD LED με βύσμα Ε14 στις 13/12/2013 που παρέλαβα κανονικά.

 

Αλλά όπως λέει και στο προϊόν, η τιμή είναι presell άρα όπως όλα τα κινεζάκια μετά θα σου ζητήσουν επιπλέον λεφτά.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό σε 20 ημέρες από το prcfrog. Προσεκτική συσκευασία και δωράκι ένα micro sd reader.

 

Οι εντυπώσεις μου έως τώρα από το κινητό είναι εξαιρετικές. Σαν σημείο αναφοράς έχω το τρέχων κινητό μου, ένα Samsung Note (N7000).

 

Θετικά:

  • Πολύ γρήγορο:όλες οι συνήθεις εφαρμογές (browsers,email, chat) ανοίγουν ακαριαία, multitasking χωρίς κανένα κόλημα.
  • Οθόνη: αντίθεση και ανάλυση (τα 1080p ίσως είναι υπερβολή)
  • Γρήγορη εστίαση της κάμερας, ικανοποιητική ποιότητα
  • Μπαταρία: Με αρκετή χρήση, wifi always on, μπορείς να βγάλεις 2+ ημέρες.

Αρνητικά:

  • Το σχήμα του και κυρίως το πίσω καπάκι από λείο πλαστικό δεν σου δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι- οριακά άβολο να το κρατάς με το ένα χέρι.
  • Η συσκευασία δε περιλαμβάνει ακουστικά, otg cable , θήκη ή λοιπά αξεσουάρ

Σε gps, ποιότητα ήχου όλα εξαιρετικά. Αν κάποιος το σκέφτεται και έχει οποιαδήποτε απορία, ευχαρίστως να απαντήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό σε 20 ημέρες από το prcfrog. Προσεκτική συσκευασία και δωράκι ένα micro sd reader.

 

Οι εντυπώσεις μου έως τώρα από το κινητό είναι εξαιρετικές. Σαν σημείο αναφοράς έχω το τρέχων κινητό μου, ένα Samsung Note (N7000).

 

Θετικά:

  • Πολύ γρήγορο:όλες οι συνήθεις εφαρμογές (browsers,email, chat) ανοίγουν ακαριαία, multitasking χωρίς κανένα κόλημα.
  • Οθόνη: αντίθεση και ανάλυση (τα 1080p ίσως είναι υπερβολή)
  • Γρήγορη εστίαση της κάμερας, ικανοποιητική ποιότητα
  • Μπαταρία: Με αρκετή χρήση, wifi always on, μπορείς να βγάλεις 2+ ημέρες.

Αρνητικά:

  • Το σχήμα του και κυρίως το πίσω καπάκι από λείο πλαστικό δεν σου δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι- οριακά άβολο να το κρατάς με το ένα χέρι.
  • Η συσκευασία δε περιλαμβάνει ακουστικά, otg cable , θήκη ή λοιπά αξεσουάρ

Σε gps, ποιότητα ήχου όλα εξαιρετικά. Αν κάποιος το σκέφτεται και έχει οποιαδήποτε απορία, ευχαρίστως να απαντήσω. :)

 

Μπράβο ρε traction! Περίμενα έναν. Δηλαδή εκτός από το καπάκι που όλο και με κάτι διορθώνεται το κινητό λες πως είναι αστεράκι. Μετά από κανα 2-3 μέρες κάνε το κόπο και δες αν η μπαταρία σε βγάζει 2 μέρες με normal χρήση. Ααα και επίσης επειδή μερικά site το αναφέρουν κ άλλα όχι. Παίρνει SD?

 

prcfrog παίζει κανα κουπονάκι και το πήρες?

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό σε 20 ημέρες από το prcfrog. Προσεκτική συσκευασία και δωράκι ένα micro sd reader.

 

Οι εντυπώσεις μου έως τώρα από το κινητό είναι εξαιρετικές. Σαν σημείο αναφοράς έχω το τρέχων κινητό μου, ένα Samsung Note (N7000).

 

Θετικά:

  • Πολύ γρήγορο:όλες οι συνήθεις εφαρμογές (browsers,email, chat) ανοίγουν ακαριαία, multitasking χωρίς κανένα κόλημα.
  • Οθόνη: αντίθεση και ανάλυση (τα 1080p ίσως είναι υπερβολή)
  • Γρήγορη εστίαση της κάμερας, ικανοποιητική ποιότητα
  • Μπαταρία: Με αρκετή χρήση, wifi always on, μπορείς να βγάλεις 2+ ημέρες.

Αρνητικά:

  • Το σχήμα του και κυρίως το πίσω καπάκι από λείο πλαστικό δεν σου δίνει ωραία αίσθηση στο χέρι- οριακά άβολο να το κρατάς με το ένα χέρι.
  • Η συσκευασία δε περιλαμβάνει ακουστικά, otg cable , θήκη ή λοιπά αξεσουάρ

Σε gps, ποιότητα ήχου όλα εξαιρετικά. Αν κάποιος το σκέφτεται και έχει οποιαδήποτε απορία, ευχαρίστως να απαντήσω. :)

 

Συνεχίζει να σου αρέσει ή έχεις βρει κάτι ακόμη; Δώσε καμμιά πληροφορία γιατί είσαι ο μόνος που το έχει. :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφερθεί πως είναι η 4G LTE έκδοση του κινητού με 3GB RAM. Από ότι γνωρίζω πρόκειται να είναι με τον 6595 και όχι 6592. Άστο έχει ο θεός. Εδώ μόλις βγήκε το πρώτο Umi X3 Που υποτίθεται έκανε release απο τον Ιανουάριο.

 

Ακόμη και έτσι πάντως τα λεφτά σε καμία περίπτωση δεν είναι πραγματικά. Το One Plus one το παίρνεις φθηνότερα.

Μάλλον πρέπει να στείλουμε κανα pm στον traction γιατί δεν βλέπει το θέμα.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφερθεί πως είναι η 4G LTE έκδοση του κινητού με 3GB RAM. Από ότι γνωρίζω πρόκειται να είναι με τον 6595 και όχι 6592. Άστο έχει ο θεός. Εδώ μόλις βγήκε το πρώτο Umi X3 Που υποτίθεται έκανε release απο τον Ιανουάριο.

 

Ακόμη και έτσι πάντως τα λεφτά σε καμία περίπτωση δεν είναι πραγματικά. Το One Plus one το παίρνεις φθηνότερα.

Μάλλον πρέπει να στείλουμε κανα pm στον traction γιατί δεν βλέπει το θέμα.

 

Το one απλα δεν ειναι 2καρτο οποτε μη συγκρισιμο με το UMI X3S .

 

http://www.merimobiles.com/umi-rice-x3-octa-core-4g-smartphone_p/meri8407.htm

 

TECH SPECS:

Warranty:

1 Year, click here for details

CPU:

Octa-core MT6592 2.0GHz

Memory:

3GB RAM + 32GB ROM

Up to (TF-Card), MAX support 64GB

Screen:

5.5" 1080P

Capacitive Multi-Touch Screen

4G LTE network

3G Network:

WCDMA:850/2100MHz

2G Network:

GSM 850/1800/1900MHz

Audio:

3.5MM headphone jack

MP3,AAC,WAV,etc.

Video:

AVI,MP4,FLV,3GP,MOV,ASF,MPEG,RMVB,H.263,H.264,etc.

Features and highlights:

Octa-Core processor

Bluetooth 4.0

Wi-Fi:IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

Micro USB 2.0

Dual cameras :13.0MP back camera with flashlight/Auto Focus front :2.0MP

GPS

Gyoscope

Compass

FM radio

Dual Sim,supports W+G/G+G

Gravity Sensor

Proximity sensor

3.5mm stereo audio jack

Schedule Power on/off

Camera:

Front: 2.0MP Rear 16.0MP

Battery:

Battery capacity in 3500mAh

Package Content:

UMI rice X3

USB cable

1 battery

Charger

Color:

Black,White

Language:

Support Multi-language

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το one απλα δεν ειναι 2καρτο οποτε μη συγκρισιμο με το UMI X3S .

 

Καλα κατσε να βγει και βλεπουμε αν θα ειναι dual sim, γιατι εγω το σκαρί του ιδιο με του Χ3 το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ήδη έχω το κινητό 20 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία του είναι απλά εξαιρετική: 2 ημέρες άνετα. Σε σύγκριση πάντα με το Samsung Note I (cyanogen), τα πάντα είναι πιο γρήγορα: browsing, εφαρμογές κτλ.

 

Στα αρνητικά του θα μπορούσα να σημειώσω:

- Μέγεθος και βάρος. Θα μπορούσε το bezel να είναι μικρότερο.

- Ανακλάσεις οθόνης. Με άμεσο ήλιο δυσκολεύεσαι να δεις την οθόνη.

- Δεν παίρνει εξωτερική SD

- Δεν ανοίγει το καπάκι για αλλαγή μπαταρίας. Απαιτεί ξεβίδωμα,λύσιμο κτλ.

- Δεν είναι εύκολο να βρεις συμβατή θήκη

- Δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για custom rom's, όπως συμβαίνει με τα κινητά δημοφιλών κατασκευαστών.

 

Συμπερασματικά, δε νομίζω να απογοητευτεί κάποιος με την αγορά του. Σήμερα, είναι μια εξαιρετική value for money επιλογή.Κοιτάει στα ίσια τα flagships των άλλων εταιριών απλά δεν είναι ο killer τους ;)

Edited by traction
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ήδη έχω το κινητό 20 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία του είναι απλά εξαιρετική: 2 ημέρες άνετα. Σε σύγκριση πάντα με το Samsung Note I (cyanogen), τα πάντα είναι πιο γρήγορα: browsing, εφαρμογές κτλ.

 

Στα αρνητικά του θα μπορούσα να σημειώσω:

- Μέγεθος και βάρος. Θα μπορούσε το bezel να είναι μικρότερο.

- Ανακλάσεις οθόνης. Με άμεσο ήλιο δυσκολεύεσαι να δεις την οθόνη.

- Δεν παίρνει εξωτερική SD

- Δεν ανοίγει το καπάκι για αλλαγή μπαταρίας. Απαιτεί ξεβίδωμα,λύσιμο κτλ.

- Δεν είναι εύκολο να βρεις συμβατή θήκη

- Δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για custom rom's, όπως συμβαίνει με τα κινητά δημοφιλών κατασκευαστών.

 

Συμπερασματικά, δε νομίζω να απογοητευτεί κάποιος με την αγορά του. Σήμερα, είναι μια εξαιρετική value for money επιλογή.Κοιτάει στα ίσια τα flagships των άλλων εταιριών απλά δεν είναι ο killer τους ;)

 

Για θήκες και ROM είναι σχετικά καινούργιο αν και ανακοινώθηκε καιρό τώρα. H οθόνη και οι ανακλάσεις που λες δεν μου άρεσαν πολύ. δοκίμασες να το έχεις σε τέρμα φωτισμό και όχι στο αυτόματο? Μήπως το αυτόματο είναι γενικά σκοτεινό.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει το κινητό notification led? Η μπαταρία τι μέγεθος έχει τελικά, γιατί παντού λέει 3150.

Επιπλέον, πόσο σου κρατάει η μπαταρία μετά από 1 μήνα χρήσης;

free yourself
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα..Σκεφτομαο να παρω το UMI 3X...θελω να ρωτησω αν σου εχεο βγαλει καποιο προβλημα μεχρι τωρα και αν δουλευει αξιοπιστα και αν λειτουργει σωστα το GPS..Ειναι αξιοπιστω να το αγορασω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το παρέλαβα προχθες το κινητό.

Καλό μου φαίνεται, μόνο που αντιμετωπίζω ένα θέμα. Η μπαταρία δε βγάζει ούτε μέρα...

Φταίει το ότι ακόμα δεν έστρωσε με φορτίσεις - αποφορτίσεις;

Το αντίστοιχο POMP C3 που πέρασε από τα χέρια μου έβγαζε τη μέρα με πολύ έντονη χρήση...

Τι στο καλό;

free yourself
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα

Ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο.Αν μπορει καποιος που το εχει καιρο να μου γραψει ενα μικρο review για να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη.Πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα και το GPS γιατι τα χρησιμοποιω συχνα και τα δυο

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ας το να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και μετά θα κρίνεις την απόδοση της μπαταρίας.

 

Το έκανα αρκετούς κύκλους. Προς το παρόν βλέπω ότι θέλει τουλάχιστον 3-4 ώρες φόρτιση (αν και δείχνει από τη 1η ώρα ότι φόρτισε). Η μπαταρία κρατάει πολύ εύκολα 1 μέρα (με χρήση δεδομένων, gps, ομιλία). Το μόνο πρόβλημα που ακόμα αντιμετωπίζω είναι ότι η μπαταρία δείχνει ότι πέφτει πολύ γρήγορα και πρέπει να του κάνω reboot για να συνέλθει (αν συνέλθει).

Δοκίμασα μία εφαρμογή που λέει ότι φτιάχνει το αρχείο της διαχείρισης μπαταρίας αλλά τίποτα.

Υπάρχει καμιά άλλη λύση σε αυτό;

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Πω πω... Τώρα το είδα το μήνυμα.

Ναι αυτήν την εφαρμογή έβαλα. Δεν κατάλαβα να έκανε κάτι...

Πάντως, μετά από τόσο καιρό, τώρα έφτιαξε η ένδειξη της μπαταρίας..

Ενώ μέχρι πριν 2 μέρες έδειχνε να έχει φορτίσει πλήρως σε 1 ώρα, τώρα δείχνει σε 3,5 και απιπλέον η καμπύλη είναι ευθεία κατα τις 3,5 ώρες (πριν ήταν τεθλασμένη με μία γραμμή σχεδόν κατακόρυφη και δεύτερη παράλληλη με τον άξονα).

Επιπλέον, κράτησε 3 μέρες δίχως επανεκίννηση, ενώ πριν έπρεπε να το κάνω επανεκίνηση για να δείξει το σωστό ποσοστό της μπαταρίας).

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...