Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πάτε να εισάγετε μια νέα επαφή πάνω από τα πεδία ονομάτων δεν έχει κάτι πολύ μικρά γράμματα με ένα βελάκι που δείχνει κάτω; Πατώντας εκεί θα σας δώσει την επιλογή να τα αποθηκεύει στο λογαριασμό Gmail σας αντί στο τηλέφωνο...

 

Αν πατήσεις συνεχόμενα πάνω σε κάποια επαφή σου βγαζει ένα μενού στο κάτω μέρος της οθόνης η τελευταία επιλογή είναι "move to" (ενα τετραγωνάκι με κάτι διακεκομμένες από κάτω) το πατάς και σου εμφανίζει που θες να στείλεις την επαφή.

 

Ευχαριστώ παιδιά, τα έχουν λίγο κρυμμένα...:rolleyes: Μπορούμε μήπως να επιλέξουμε σαν default τον λογαριασμό της google?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά, τα έχουν λίγο κρυμμένα...:rolleyes: Μπορούμε μήπως να επιλέξουμε σαν default τον λογαριασμό της google?

Αν κάνεις αυτό που λέει ο Feregorn, μετά σου τις βάζει αυτόματα στο Gmail τις νεες επαφες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει απο χθες το κινητό κανει συνέχεια επανεκκίνηση και ζητάει πιν! Δεν εθχα πειράξει τίποτα μέχρι το βράδυ οποτε και έβαλα την cyanogen μηοως διορθώσει αλλά ακόμα κι έτσι παλι κανει επανεκκίνηση! Πως μπορω να δω τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ερωτηση προς τους κατοχους. Πως είναι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων?

Είναι δυνατο, ακουτε σωστα σε θορυβωδες περιβαλλον?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ερωτηση προς τους κατοχους. Πως είναι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων?

Είναι δυνατο, ακουτε σωστα σε θορυβωδες περιβαλλον?

Σου ήρθε ή οχι ακόμα ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ερωτηση προς τους κατοχους. Πως είναι το ακουστικο κατά τη διαρκεια των κλησεων?

Είναι δυνατο, ακουτε σωστα σε θορυβωδες περιβαλλον?

Βαγγέλη πολύ καλό το ακουστικό. Καμία σχέση με το 1+1 αν αυτό έχεις στο μυαλό σου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αυτό που λέει ο Feregorn, μετά σου τις βάζει αυτόματα στο Gmail τις νεες επαφες.

 

Εσεις το έχετε ψάξει πολύ βλέπω!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Εκανα και επαναφορά αλλά παλι κανει επανεκκίνηση που κ που! Με τοβπου μπαίνω για πρωτη φορά μετα την επαναφορά αρχίζει κ κατεβάζει εφαρμογές αυτόματα παρόλο που απενεργοποιησα την αυτόματη επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα και επαναφορά αλλά παλι κανει επανεκκίνηση που κ που!

 

Έχεις υποθέτω αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση; Επίσης δεν φαντάζομαι να επαναφέρεις κάποιο backup. Δοκίμασε τη συσκευή σου μετά από επαναφορά χωρίς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς και παρατήρησε το...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις επαναφέρει αυτόματα αν και έχω βγάλει την επιλογή αυτόματης επαναφοράς απο τις ρυθμίσεις! Τώρα μου το κανει και στην cyanogen. Έχει κάπου οδηγό πως θα επαναφερω την color os όπως ηταν όταν ηρθε; Εννοώ χωρίς να κάνω root..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το opportunity forum ξανά την ρομαντική την stable και φλασαρε την από την κάρτα μνήμης..Μετά Κάνε της πρώτες ρυθμίσεις..το update που θα σου βγάλει μάλλον και ξεκινά το στήσιμο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολύ καλό το ακουστικό. Καμία σχέση με το 1+1 αν αυτό έχεις στο μυαλό σου...

 

παιδια εχω το εξης θεμα: Σε πολλες κλησεις ο ηχος ακούγεται πολύ χαμηλα (σε ένα μεγαλο ποσοστο των κλησεων). Ειμαι με 1.2.6i και hardware 15/09 (φρεσκο δηλαδή).

Ψάχνοντας στα φορα της oppo ειδα ότι υπηρχε θεμα που υποτίθεται ότι λυθηκε με την 1.2.4 (αλλα πολλοι -όπως κι εγω- αναφερουν ότι κατι τετοιο δεν ισχυει και σε θορυβωδες περιβαλλον υπαρχει θεμα σε πολλες κλησεις).

Ποια είναι η εμπειρια σας?

Λεω να φλασαρω CM. Τι λετε, παιζουν καλα? Οι nightly?

 

@geornivr : Ηρθε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν μια χαρά..Η αλήθεια είναι ότι πριν την 1.2.4 το ακουστικό και το ηχείο ήταν πιο δυνατά..άλλα και πάλι δεν με ενοχλεί..αν θες ξαναφλασαρε την Ρομ η δοκίμασε την beta 2.03..Για εμένα είναι καλύτερη η color αν και πίνει πολύ μπαταρία.

Περιμένουμε εντυπώσεις και περιμένουμε και φωτο με hdr και αργό κλειστρο την νύχτα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το 7 η το 7α?

Εγω φλασαρα ολες τις custom βασισμένες στην color os 1.2.6i, αλλα παλι τα ιδια. Οι μισες κλησεις με πολύ χαμηλη ενταση (αλλα και πολλες με κανονικη, δυνατη ενταση. Πολύ περιεργο)...

Οποτε δοκιμασα CM. Εδώ όλα αψογα. Αρα είναι καθαρα θεμα color OS.

Άλλος κατοχος 7 να μας πει?

ΥΓ Υπαρχει beta 2.0 της Color OS για το 7 (όχι το 7a)?

Δε βρηκα καπου...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το 7Α έχω...αν σου πω ότι νόμιζα ότι οι ίδιες Ρομ μπαίνουν και στα 2 με κάποιες διάφορες ..Τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει για το 7 την beta

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη για το off τοπικ αλα εψαξα και δεν βρηκα για αγγελιες πωλησεις...λοιπον πουλαω το oppo find 7 ασπρο χρωμα αγορασμενο τον αυγουστο με την κουτα ολα τα παρελκομενα και μια θηκη σε αριστη κατασταση...το πουλαω λογο αγορας iphone 6 τιμη 350..ευχαριστω και συγνωμη παλυ
Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη για το off τοπικ αλα εψαξα και δεν βρηκα για αγγελιες πωλησεις...λοιπον πουλαω το oppo find 7 ασπρο χρωμα αγορασμενο τον αυγουστο με την κουτα ολα τα παρελκομενα και μια θηκη σε αριστη κατασταση...το πουλαω λογο αγορας iphone 6 τιμη 350..ευχαριστω και συγνωμη παλυ

Δεν έμεινες ευχαριστημένος και από το oppo προτιμάς το iphone?

Link to comment
Share on other sites

Μορε το oppo μια χαρα τηλεφωνο ειναι και πολυ ομορφο...απλα μια ζωη ios τελικα δεν ειναι για μενα το android οτι εχσι συνηθησει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το opportunity forum ξανά την ρομαντική την stable και φλασαρε την από την κάρτα μνήμης..Μετά Κάνε της πρώτες ρυθμίσεις..το update που θα σου βγάλει μάλλον και ξεκινά το στήσιμο

 

Πρεπει να έχω το oppo rexovery; έχω το twrp και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση τη Ρομ μου βγάζει σφάλμα executing binary κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Eχω το 7α, σκεφτομαι να παω στο 7αρι ,τι λετε αξιζουν τα 70 ευρω που θα δωσω παραπανω για να το παρω ?

Ειχε κανεις απο σας 7α και πηγε σε 7αρι 32αρι?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα αξιζει, 3 γιγα ραμ, 32 rom και φυσικα το βασικοτερο, μια υπεροχη qhd οθονη. Επειδή ειχα 4 φορες και το lg g3, μπορω να σου πω πως το find 7 είναι ανωτερο σε ολους τους τομεις (ηχεια, ποιοτητα κατασκευης, χρονος φορτισης κλπ). Προχωρα...
Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη για το off τοπικ αλα εψαξα και δεν βρηκα για αγγελιες πωλησεις...λοιπον πουλαω το oppo find 7 ασπρο χρωμα αγορασμενο τον αυγουστο με την κουτα ολα τα παρελκομενα και μια θηκη σε αριστη κατασταση...το πουλαω λογο αγορας iphone 6 τιμη 350..ευχαριστω και συγνωμη παλυ

 

Φιλε σου εστειλα μνμ και δεν απάντησες.Απάντησε μου...ενδιαφερομαι

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα αξιζει, 3 γιγα ραμ, 32 rom και φυσικα το βασικοτερο, μια υπεροχη qhd οθονη. Επειδή ειχα 4 φορες και το lg g3, μπορω να σου πω πως το find 7 είναι ανωτερο σε ολους τους τομεις (ηχεια, ποιοτητα κατασκευης, χρονος φορτισης κλπ). Προχωρα...

 

 

Eυχαριστω για την απαντηση ,αλλα ειναι ανωτερο κ απο αποψη οθονης?Ειχα κ εγω lg g3 και ειχα διαβασει οτι απο φωτεινοτητα ειναι καλυτερο απο το oppo το 32αρι και με πιο περισσοτερη λεπτομερεια.Τελος το off topic μετα την απαντηση σου..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...