Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες, με την τελευταια ρομ (επισημη color os 2.0) εχω το εξης θεμα. 1 στις 4 κλησεις είναι με πολύ χαμηλη ενταση, σαν να το εχω καπου στη μεση δηλαδή (αλλα στην πραγματικοτητα είναι στο τερμα).

Στις υπολοιπες είναι μια χαρα, δυνατος και φυσικα παντα πεντακάθαρος (χωρις distortion κλπ).

Με τις παλιες ρομ, όπως φυσικα και με ολες τις CM παιζει αψογα. Τι γινεται?

Φλασαρα ξανα, εκανα ένα σωρο wipe, αλλα τζιφος.

Εχετε τετοιο θεμα?

Επαναλαμβάνω όχι σε ολες τις κλησεις, σε ένα μικρο μερος αυτων.

 

Αν και δεν μίλησα πολύ το Σαββατοκύριακο ισα ισα μου φάνηκε πως δυνάμωσε η ένταση σε σχέση με την 1.2.6. Θα κοιτάξω από αύριο που ξεκινάει πάλι η δουλειά :cry: και θα σου πω αν προκύψει κάτι.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν μίλησα πολύ το Σαββατοκύριακο ισα ισα μου φάνηκε πως δυνάμωσε η ένταση σε σχέση με την 1.2.6. Θα κοιτάξω από αύριο που ξεκινάει πάλι η δουλειά :cry: και θα σου πω αν προκύψει κάτι.

 

Δες το σε μπόλικες κλησεις γιατι εμενα δε μου το παρουσιαζει παντα. Απλα ενώ το εχω τερμα, παρατηρω ότι σε καποιες κλησεις (αγνωστο πως και γιατι) είναι σαν να το εχω χαμηλωμενο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μίλησα πολύ το Σαββατοκύριακο ισα ισα μου φάνηκε πως δυνάμωσε η ένταση σε σχέση με την 1.2.6. Θα κοιτάξω από αύριο που ξεκινάει πάλι η δουλειά :cry: και θα σου πω αν προκύψει κάτι.

 

Και σε μένα έχει ανέβει η ένταση από ότι στην 1.2.6.

τον ήλιο στην οθόνη κλειδώματος μπορεί κάποιος να τον δοκιμάσει να μου πει αν λαγκαρει;;

Και η μπαταρία στην αναμονή με κιτ κατ είναι άριστη. Με την 1.2.6 μου έπεφτε 1% κάθε 1.5 ώρα περίπου με όλα κλειστά εκτός από το σήμα και τώρα σε 9 ώρες μου έπεσε 1%.τεράστια διαφορά

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω μιλήσει ιδιαίτερα έχω Πολύ καλό ήχο..τι ηχείο είναι καμπάνα..Όχι δεν παρκάρει σε εμένα ο ήλιος..προχθές το έβγαλα από την πρίζα στις 12 και το έβαλα σε deep power saving...στις 8.30 ακόμη στο 100%

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...Η κάμερα μου την δίνει που δεν βγάζει το hdr όπως στην 1..Ίσως δοκιμάσω καθαρή εγκατάσταση σε μερικές μέρες γιατί Επανέφερα το backup ..Για την ώρα το γύρισα σε ART από DAVLIC να δω πως θα πάει

 

Δοκίμασα να βάλω και γω ART και ενώ έκανε την διαδικασία μετά το restart στο μενού μου έγραφε ότι έχω DALVIK. Το έκανα ξανά αλλά πάλι τα ίδια. Επίσης κατέβασα και το ArtChecker για να σιγουρευτώ και μου έβγαλε ότι έχω DALVIK

Link to comment
Share on other sites

Παιδια macro πως τραβάμε ?? Έχει καποια επιλογή ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δες το σε μπόλικες κλησεις γιατι εμενα δε μου το παρουσιαζει παντα. Απλα ενώ το εχω τερμα, παρατηρω ότι σε καποιες κλησεις (αγνωστο πως και γιατι) είναι σαν να το εχω χαμηλωμενο...

 

Σήμερα με αρκετές διαφορετικές κλήσεις μου φάνηκε πως οι κλήσεις ακούγονταν πολύ καλά μεν αλλά σε κάποιους ίσως πιο χαμηλά και σε κάποιους πιο δυνατά. Μήπως τελικά αντί να έχει κάτι το δικό μας τηλέφωνο να παίζει ρόλο το κινητό αυτού που μιλάμε ή η περιοχή για το σήμα?

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με αρκετές διαφορετικές κλήσεις μου φάνηκε πως οι κλήσεις ακούγονταν πολύ καλά μεν αλλά σε κάποιους ίσως πιο χαμηλά και σε κάποιους πιο δυνατά. Μήπως τελικά αντί να έχει κάτι το δικό μας τηλέφωνο να παίζει ρόλο το κινητό αυτού που μιλάμε ή η περιοχή για το σήμα?

 

Ακριβως! Σε όλα τα oppo είναι ετσι (δοκιμασα κι αυτό φιλου κι ειχε το ιδιο θεμα) και τα παιδια που εγραψαν παραπανω αν ψαχτουν θα παρατηρησουν το ιδιο. Πεντακάθαρος, μεν, ηχος, αλλα σε μερικες περιπτώσεις πιο χαμηλος. Δεν ξερω που μπορει να οφείλεται, όμως συμβαινει και σε μερη με θορυβο καθίσταται πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα έκανα καμια 10ρια κλησεις. Ήταν όλες το ίδιο δυνατές. Δυνατότερες απ'οτι στην1.2.6. Και το θυμάμαι γιατί με την παλιοτερη έκδοση δεν άκουγα σε θορυβώδες περιβάλλον. Θα το ξανακοιταξω
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οχι σχετικό με το Find αλλά για το νέο Ν3

 

http://www.gizchina.com/2014/10/22/oppo-n3-price-confirmed-china/

 

Λένε για τιμή ~700$ ή 'οπως πιστεύω εγώ με βάση την φωτό που βλέπω ~550$ !!!

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το Ν3 υπάρχει πλέον ξεχωριστό θέμα όπου μπορούμε να συζητάμε... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402540

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες με έχει ταράξει στην αποσύνδεση. Πίστευα ότι είναι το δίκτυο αλλά αλλάζοντας πόλεις το πρόβλημα παράμενε. Έχω την 2 έκδοση rooted. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ και έστησα από την αρχή χωρίς επαναφορά..πιστεύω ότι θα τους παρει κάνα &δίμηνο για να έρθει στα ίσια τής..πάντως θέμα με τον ήχο του ακουστικού δεν έχω αν και δεν μοιάζει με της 1.2.0 πχ..τρώει κάτι παγώματα κάποιος ώρες..ειδικά στον chrome..

Σε ART είναι πιο γρήγορο αλλά τρώει πιο πολλά σκαλωματα..Η μπαταρία φαίνεται αρκετά βελτιωμένη

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά δουλεύει..Μήπως είναι το Δίκτυο,καμία αναβάθμιση;;

 

 

Τελικά δεν είναι θέμα δικτύου. Η αναβάθμιση της OPPO φταίει σε COLOR OS2. Μπήκα στο forum τους και υπάρχει πολύς κόσμος με αυτό το πρόβλημα.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά θέματα Η 2..άντε να βγει το πρώτο updates να στρώσει το θέμα..Η Τελευταίες εκδόσεις της 1 δεν είχαν σχεδόν κανένα θέμα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά θέματα Η 2..άντε να βγει το πρώτο updates να στρώσει το θέμα..Η Τελευταίες εκδόσεις της 1 δεν είχαν σχεδόν κανένα θέμα

 

 

Τι θέμα εχεις με την 2;

Εγώ την εχω καμια βδομάδα και δεν εχω εντοπίσει κάτι ...

Link to comment
Share on other sites

Πχ δύο θεματάκια με τις επαφές και ένα σοβαρό στις κλήσεις.

 

1. Πλέον μπορείς να σορτάρεις με βάση το επώνυμο, όταν το κάνω αυτό κρασάρουν οι επαφές/

2. Εάν έχεις αποθηκεύσει επαφή με κεφαλαία μπορείς να την βρεις μόνο με κεφαλαία στην αναζήτηση ενώ στην 1.2.6 δεν είχε σημασία εάν έκανες την αναζήτηση με μικρά ή κεφαλαία

3. Κόβει ξαφνικά την συνομιλία ή για να καλέσεις κάνεις τρεις με τέσσερις φορές προσπάθεια. Αυτό όμως δεν το κάνει σε όλους αλλά όπως ανέφερεα και πιο πάνω είναι διαπιστωμένο στο forum της Oppo.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι να.μου πει κανείς Πως βάζουμε 160 χαρακτήρες στα sms?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πχ δύο θεματάκια με τις επαφές και ένα σοβαρό στις κλήσεις.

 

1. Πλέον μπορείς να σορτάρεις με βάση το επώνυμο, όταν το κάνω αυτό κρασάρουν οι επαφές/

2. Εάν έχεις αποθηκεύσει επαφή με κεφαλαία μπορείς να την βρεις μόνο με κεφαλαία στην αναζήτηση ενώ στην 1.2.6 δεν είχε σημασία εάν έκανες την αναζήτηση με μικρά ή κεφαλαία

3. Κόβει ξαφνικά την συνομιλία ή για να καλέσεις κάνεις τρεις με τέσσερις φορές προσπάθεια. Αυτό όμως δεν το κάνει σε όλους αλλά όπως ανέφερεα και πιο πάνω είναι διαπιστωμένο στο forum της Oppo.

 

Το 1ο και το 3ο εγώ δεν το εχω.

Το δεύτερο το κάνει και σε εμένα αλλα δεν το είχα παρατηρήσει .

 

Ρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι να.μου πει κανείς Πως βάζουμε 160 χαρακτήρες στα sms?

 

Δεν γίνεται με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων .

Πρέπει να δοκιμάσεις κάποια άλλη εφαρμογή μηνυμάτων . Π.χ. Handcent...

 

Υ.Γ. Ποτε ξαναρώτησες ;

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το textra ίσως στην επόμενη αναβάθμιση...Βάλε αναζήτηση πρώτα επώνυμο και κάνε αναζήτηση με το Α...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει αυτό που είπε 1 φίλος ότι ο ήχος του 7 είναι καλύτερος απο το 7α?? Πίστευα ότι εχουν ιδια chip ηχου.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το textra ίσως στην επόμενη αναβάθμιση...Βάλε αναζήτηση πρώτα επώνυμο και κάνε αναζήτηση με το Α...

 

Έτσι κρασαρει ...

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο και το 3ο εγώ δεν το εχω.

Το δεύτερο το κάνει και σε εμένα αλλα δεν το είχα παρατηρήσει .

 

 

Εάν το σορτάρεις απλά με το επώνυμο και σε μένα δεν κρασάρει, όταν όμως πάω να κάνω την αναζήτηση τότε κρασάρει. Δεν ξέρω εάν φταίει το γεγονός πως έχω όλες τις επαφές στο google και όχι στο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά για την ώρα και για να λύσω το πρόβλημα έβαλα το Rocketdial που έχει ένα σωρό επιλογές και σκινς και δουλεύει μια χαρά χωρίς το πρόβλημα της αναζήτησης με τα μικρά/κεφαλαία.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...