Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν από πρωί στις 10 έως 10 το βράδυ αλλά με πολύ λίγη χρήση (μισή ώρα τηλέφωνα και περίπου αν θυμάμαι άλλα 40 λεπτά οθόνη- αλλά να συγχρονίζει 3 λογαριασμοί email. Viber watsapp,

box, sync me, Dropbox, one drive, Facebook Twitter instagram και τι άλλο δεν θυμάμαι) και 3g εννοείται μόνο στον on δηλαδή χωρίς κόλπα που ούτως ή άλλως δεν κάνω στη μπαταρία το έκλεισα στο 78%..απλα δεν κατεβαίνει όταν δεν το χρησιμοποιείς κάτι που δεν συνέβαινε με την color.. Από εφαρμογές έχω βάλει γύρω στις 140.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όταν από πρωί στις 10 έως 10 το βράδυ αλλά με πολύ λίγη χρήση (μισή ώρα τηλέφωνα και περίπου αν θυμάμαι άλλα 40 λεπτά οθόνη- αλλά να συγχρονίζει 3 λογαριασμοί email. Viber watsapp,

box, sync me, Dropbox, one drive, Facebook Twitter instagram και τι άλλο δεν θυμάμαι) και 3g εννοείται μόνο στον on δηλαδή χωρίς κόλπα που ούτως ή άλλως δεν κάνω στη μπαταρία το έκλεισα στο 78%..απλα δεν κατεβαίνει όταν δεν το χρησιμοποιείς κάτι που δεν συνέβαινε με την color.. Από εφαρμογές έχω βάλει γύρω στις 140.

Με ποια rom είσαι;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod η τελευταία nightly. 806 νομίζω λέγεται.

http://download.cyanogenmod.org/?device=find7

Τις παραπάνω επιδόσεις σου, με την color os δεν τις πιάνω με καμία δύναμη, οπότε μιλάμε για τεράστια διαφορά!!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει. Και εγώ color είχα για στην αρχή. Και έχω το oppo find 7 με την qhd οθόνη που έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από το απλό.
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod η τελευταία nightly. 806 νομίζω λέγεται.

http://download.cyanogenmod.org/?device=find7

 

μπήκα στο link που έδωσες και παρατήρησα πως μόνο μέσα στον Αύγουστο έχει βγάλει 5 αναβαθμίσεις. Γνωρίζεις εάν αυτές τις παίρνει με ΟΤΑ ή χρειάζεται σε κάθε αναβάθμιση να κατεβάσεις όλη την ROM?

 

δοκίμασες καθόλου να τραβήξεις φωτογραφία ή video για να δεις αν έχει διαφορά από την ColorOS? τα settings σε αυτά είναι τα ίδια από θέμα αναλύσεων πχ ultraHD κτλ.

Edited by chris_dd
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς κανε τις δοκιμές που σου είπε ο chris_dd γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι υπήρχε θέμα με την ανάλυση.

επίσης υπάρχει κάποιο φόρουμ σχετικό γιατί από ότι είδα στο φόρουμ τους δεν υπάρχει θέμα για το find7.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς κανε τις δοκιμές που σου είπε ο chris_dd γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι υπήρχε θέμα με την ανάλυση.

επίσης υπάρχει κάποιο φόρουμ σχετικό γιατί από ότι είδα στο φόρουμ τους δεν υπάρχει θέμα για το find7.

 

Εάν το λες σε εμένα όλα κομπλέ. Αυτήν δουλεύω μέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το λες σε εμένα όλα κομπλέ. Αυτήν δουλεύω μέρες τώρα.

Υπάρχουν για την κάμερα οι ίδιες ρυθμίσεις σε photo & video?? Αναβάθμιση ΟΤΑ παίρνει?

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν για την κάμερα οι ίδιες ρυθμίσεις σε photo & video?? Αναβάθμιση ΟΤΑ παίρνει?

 

Η εφαρμογή της κάμερας δεν είναι ίδια με την color. Ota έχει.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της κάμερας δεν είναι ίδια με την color. Ota έχει.

 

Η εφαρμογή της cameras είναι καλύτερη στην coloros.Στη cm δεν εχεις την ultra hd επιλογή.εγώ έχω βαλει την εφαρμογή της cameras του one plus one που είναι πολύ καλη!

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και τρεις ωρες ... για το ξεφορτισμα δεν εχω ακομα γνωμη αλλα για το φορτισμα δεν υπαρχει που8ενα αλλου αυτο... ειναι σαν ψεμα !
Link to comment
Share on other sites

Οποιος κατοχος oppo 7 σκέφτεται να το δωσει.Ας μου στείλει κανενα μηνυμα.Ενδιαφερομαι για αγορα σε λογικη τιμη.Ευχαριστω. Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω εδω και τρεις ωρες ... για το ξεφορτισμα δεν εχω ακομα γνωμη αλλα για το φορτισμα δεν υπαρχει που8ενα αλλου αυτο... ειναι σαν ψεμα !

Χε χε, τα ιδια παθαμε ολοι οταν πρωτοφορτισαμε.

 

Και μια σημερινη φωτο με το κινητο, η οποια χανει πολυ στο pc.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

http://www.dropbox.com/s/67hs9qp2jfg1pqu/Screenshot_2014-08-08-21-28-39-950.png

 

μαλλον κατι κανω λαθος αλλα με αντιγραφη διευθυνσης φαινετε..

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Ολα καλα παρελαβα και εγω πολυ ομορφο κινητακι ωραια οθονη λιγο πιο βαρυ απο note 3 ..αν και 2κ δεν συγκρινεται με τις οθονες τις samsung προσωπικη αποψη με την μπαταρια δεν εχω θεμα καθως η τοσο γρηγορη φορτιση μ λυνει τα χερια..εχω ενα θεματακι δεν μπορωνα εγκαταστησω το navigon..ξερει κανεις τι παιζει ?εχει τυχει σε καναν αλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ενα θεματακι δεν μπορωνα εγκαταστησω το navigon..ξερει κανεις τι παιζει ?εχει τυχει σε καναν αλλον?

 

Το έχεις γνήσιο ή "σπασμένο"; Αν το έχεις γνήσιο απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Αν το έχεις "σπασμένο" πουθενά σε αυτό το forum μιας και απαγορεύεται εδώ να συζητάμε για παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Ολα καλα παρελαβα και εγω πολυ ομορφο κινητακι ωραια οθονη λιγο πιο βαρυ απο note 3 ..αν και 2κ δεν συγκρινεται με τις οθονες τις samsung προσωπικη αποψη με την μπαταρια δεν εχω θεμα καθως η τοσο γρηγορη φορτιση μ λυνει τα χερια..εχω ενα θεματακι δεν μπορωνα εγκαταστησω το navigon..ξερει κανεις τι παιζει ?εχει τυχει σε καναν αλλον?

Κάνε την ρύθμιση που περιγράφω εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5547603

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ρουταρα και του πέρασα την cm.

Πραγματικά άλλο τηλέφωνο αγαπητοί φίλοι μου.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ρουταρα και του πέρασα την cm.

Πραγματικά άλλο τηλέφωνο αγαπητοί φίλοι μου.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Μπορούμε να πάρουμε backup οπως είναι το τηλέφωνο με την color os και τις εφαρμογές που έχει εγκατεστημενες, ούτως ώστε αν δεν μου αρέσει η cm να ξαναπερασω την color os?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ρουταρα και του πέρασα την cm.

Πραγματικά άλλο τηλέφωνο αγαπητοί φίλοι μου.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Για πες..... Με ενδιαφέρει, αν και το έδωσα..

 

Με την cm

1)από μπαταρία, πως πάει;;

2)μπορείς ακόμα να τραβήξεις φώτο από την κεντρική οθόνη, χωρίς να ανοίξεις κανονικά την κάμερα;;

3)πέτυχες καλύτερο συγχρονισμό με Facebook κτλ;;

4)απο διαχείριση ram, πάει καλύτερα;;; Με την color OS είχε ελεύθερα 600-80π ΜΒ συνήθως

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Για πες..... Με ενδιαφέρει, αν και το έδωσα..

 

Με την cm

1)από μπαταρία, πως πάει;;

2)μπορείς ακόμα να τραβήξεις φώτο από την κεντρική οθόνη, χωρίς να ανοίξεις κανονικά την κάμερα;;

3)πέτυχες καλύτερο συγχρονισμό με Facebook κτλ;;

4)απο διαχείριση ram, πάει καλύτερα;;; Με την color OS είχε ελεύθερα 600-80π ΜΒ συνήθως

 

Μπαταρία αλλού. Σαν one plus one.

Φώτο ναι μπορείς. Δουλεύουν τα gesture.

Facebook κτλ. Κανένα πρόβλημα.

Ram ενώ έχω 150 εφαρμογές μόνιμα 1, 3 gb ελεύθερα. (μιλάμε για το find και όχι το find a)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία αλλού. Σαν one plus one.

Φώτο ναι μπορείς. Δουλεύουν τα gesture.

Facebook κτλ. Κανένα πρόβλημα.

Ram ενώ έχω 150 εφαρμογές μόνιμα 1, 3 gb ελεύθερα. (μιλάμε για το find και όχι το find a)

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπανω.

Μεγάλη πρόοδο προς τα μπρος με την cm.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπανω.

Μεγάλη πρόοδο προς τα μπρος με την cm.

 

Είδες διαφορά με το ακουστικό με το αρχείο που σου ανέβασα?

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία αλλού. Σαν one plus one.

Φώτο ναι μπορείς. Δουλεύουν τα gesture.

Facebook κτλ. Κανένα πρόβλημα.

Ram ενώ έχω 150 εφαρμογές μόνιμα 1, 3 gb ελεύθερα. (μιλάμε για το find και όχι το find a)

 

 

Δουλεύουν τα gestures οπως στην color ?

Η έχει δυο τρία βασικά ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...