Jump to content

Sony Xperia Z2 Tablet


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παρέλαβα σήμερα. Εν αναμονή για Δευτέρα που θα το έχουν μάλλον στο Saturn.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στη παρεα και γω απο χθες.υπαρχει τροπος να γινει ρουτ?εχει πολυ σκουπιδι μεσα
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές και σιγά σιγά το στείλω. Πολύ γρήγορο μέχρι στιγμής αν και το έχω μερικές ώρες. Καμία σχέση με το tab pro 10.1.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά.Όταν το στήσετε να μας πείτε εντυπώσεις.και για την οθόνη θα ήθελα να μου πείτε.Έχει καλή αίσθηση το touch;
Link to comment
Share on other sites

υπερευχαριστημένος με το ταμπλετ,ταχυτατο με αψογη οθονη και καλη μπαταρια,δε μου αρεσουν τρία πραγματα ,τα μεγαλα μπεζελ,η οθονη αντανακλαει στον ηλιο και το οτι εχει αρκετα προγραμματα που δε μπορω να βγαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ακουστει τιποτα για το lolipop?

Link to comment
Share on other sites

υπερευχαριστημένος με το ταμπλετ,ταχυτατο με αψογη οθονη και καλη μπαταρια,δε μου αρεσουν τρία πραγματα ,τα μεγαλα μπεζελ,η οθονη αντανακλαει στον ηλιο και το οτι εχει αρκετα προγραμματα που δε μπορω να βγαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ακουστει τιποτα για το lolipop?

Εμένα το τελευταίο μόνο δεν μου άρεσε. Ξέρει κανείς εάν η μπαταρία έχει 2 χρόνια εγγύηση όπως όλη η συσκευή η λιγότερο; Από περιέργεια ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

υπερευχαριστημένος με το ταμπλετ,ταχυτατο με αψογη οθονη και καλη μπαταρια,δε μου αρεσουν τρία πραγματα ,τα μεγαλα μπεζελ,η οθονη αντανακλαει στον ηλιο και το οτι εχει αρκετα προγραμματα που δε μπορω να βγαλω

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ακουστει τιποτα για το lolipop?

 

Όταν λες ότι η οθόνη αντανακλά στον ήλιο σε τι βαθμό? Είναι δηλαδή εφικτό να διαβασεις?

Επίσης σε κλειστό χώρο έχεις πάλι προβλήματα με αντανάκλαση?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και την θήκη και το τζάμι (το τζάμι σπασμένο)... Μέχρι στιγμής μόνο τα καλύτερα έχω να πω.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να διαβασεις σε φως οπως μπορεις με ολα τα ταμπλετ της αγορας,το προβλημα ηταν στο αυτοκινητο που το εβαλα για gps ,ηταν υπο γωνια και ειχε πολλες αντανακλάσεις
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να διαβασεις σε φως οπως μπορεις με ολα τα ταμπλετ της αγορας,το προβλημα ηταν στο αυτοκινητο που το εβαλα για gps ,ηταν υπο γωνια και ειχε πολλες αντανακλάσεις

Με τι βάση το έβαλες σας gps ?

Link to comment
Share on other sites

εχει κατι μαγνητικές που μπαινουν στη θηκη αν θες να ψαξεις,εγω το ακουμπαω σε ορθια θεση και ταιριαζει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα το tablet z2 wifi 339 απο πλαισιο,Το ταμπλετ δεν κολλαει πουθενα τα χρωματα τις οθονης πολυ φυσικα και το touch πολυ καλο παροτι σε 1 review στο techblog ειχε ενα θεμα το συγκεκριμενο της παρουσιασης.Πολυ λεπτο και ελαφρυ και πολυ ομορφο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα εχθές και σιγά σιγά το στείλω. Πολύ γρήγορο μέχρι στιγμής αν και το έχω μερικές ώρες. Καμία σχέση με το tab pro 10.1.

Ευτυχως που δεν πηρα το pro 10.1λογω καλυτερης αναλυσης και προτιμησα το z2.

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα το tablet z2 wifi 339 απο πλαισιο,Το ταμπλετ δεν κολλαει πουθενα τα χρωματα τις οθονης πολυ φυσικα και το touch πολυ καλο παροτι σε 1 review στο techblog ειχε ενα θεμα το συγκεκριμενο της παρουσιασης.Πολυ λεπτο και ελαφρυ και πολυ ομορφο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευτυχως που δεν πηρα το pro 10.1λογω καλυτερης αναλυσης και προτιμησα το z2.

Η οθόνη σε εμένα δεν παίζει τον σημαντικότερο ρόλο σε ένα ταμπλετ η κινητό. Ίσως αυτή ήταν και η ευθύνη για την άθλια απόδοση του Tab pro 10.1 σε συνδυασμό με την ραμ και τον επεξεργαστή. Μεγάλη διαφορά είδα και στην ποιότητα. Επίσης το igo που το έτρεξα στο Tab pro 10.1 σερνοτανε ενώ στο z2 ρολαρει πολύ όμορφα. Το μόνο θέμα είναι η αντικατάσταση μπαταρίας όταν αυτό χρειαστεί που θα με δυσκολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αυτά που ακούω για την οθόνη.Καλορίζικο στα παιδιά που το έχουν.Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να το πάρω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Οθονη καλη,λεπτο ελαφρι και γρηγορο,η μπαταρια με μετρια χρηση μου κραταει 2.5 μερες,στο antutu μου εβγαλε λιγο πανω απο 41.000
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση για αυτους με την εκδοση με τα 16GB. Πως ειναι το partition της μνημης; Ποσο χωρο εχει διαθεσιμο για εφαρμογες;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

11,20 GB. Παίρνει όμως και sd μνήμη

 

1. Εχει δηλαδη ολη τη μνημη σε ενα partition; Δεν ειναι οπως καποια αλλα Android με δυο partitions (internal & usb storage) που σε αφηνουν να αποθηκευσεις εφαρμογες μονο στο internal το οποιο συνηθως ειναι 2GB και δε φτανει για τιποτα;;

 

2. Λογικα το tablet δεν εχει δικαιωματα superuser απο τη μανα του ετσι;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους κι εγώ!!! :)

Christian και τα 11,2 είναι σε ένα partition και μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές χωρίς κάποιον περιορισμό.

Η οθόνη του είναι πολύ καλή σε απόκριση, άμα κοιτάξεις βέβαια από κοντά μπορείς να διακρίνεις πιξελ αλλά δεν είναι κάτι τραγικό, αυτό που με προβληματιζει είναι ότι κοιτώντας την οθόνη από κοντά στο άσπρο και στο γκρι φαίνεται σαν να κάνει νερά μέσα στο χρώμα, δεν ειναι δηλαδή ομοιομορφο. Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι αντίστοιχο ?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους κι εγώ!!! :)

Christian και τα 11,2 είναι σε ένα partition και μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές χωρίς κάποιον περιορισμό.

Η οθόνη του είναι πολύ καλή σε απόκριση, άμα κοιτάξεις βέβαια από κοντά μπορείς να διακρίνεις πιξελ αλλά δεν είναι κάτι τραγικό, αυτό που με προβληματιζει είναι ότι κοιτώντας την οθόνη από κοντά στο άσπρο και στο γκρι φαίνεται σαν να κάνει νερά μέσα στο χρώμα, δεν ειναι δηλαδή ομοιομορφο. Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι αντίστοιχο ?

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση! Μεσα στην εβδομαδα θα παραλαβω και το δικο μου και θα τσεκαρω αυτο που αναφερεις! ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

πηρα την 32gb λευκη εκδοση στα 399 με λευκη θηκη δωρο , εδωσα και 15 ευρω για ζελατινα οποτε 414 ευρω συνολο...

 

πολυ καλη τιμη , απο καταστημα αποκλειστικο αντιπροσωπο

 

το ταμπλετ ειναι απιστευτα γρηγορο και πολυ ωραιο σε ολα τα επιπεδα... δεν νομιζω να ζηταει καποιος τιποτα περισσοτερο απο συσκευη τετοιου ειδους

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Είδες να κάνει καθόλου νερά η οθόνη στο γκρι ?

Και κάτι ακόμα, η κάμερα πως σου φαίνεται? γιατί εμένα με απογοήτευσε.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

πηρα την 32gb λευκη εκδοση στα 399 με λευκη θηκη δωρο , εδωσα και 15 ευρω για ζελατινα οποτε 414 ευρω συνολο...

 

πολυ καλη τιμη , απο καταστημα αποκλειστικο αντιπροσωπο

 

το ταμπλετ ειναι απιστευτα γρηγορο και πολυ ωραιο σε ολα τα επιπεδα... δεν νομιζω να ζηταει καποιος τιποτα περισσοτερο απο συσκευη τετοιου ειδους

Ζελατίνα ή tempered glass πήρες με τόσα λεφτά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...