Jump to content

Sony Xperia Z2 Tablet


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω εγώ την θήκη, νομίζω οτι αξίζει.......

Έχει καταφέρει κάποιος με το Z2 να ελέγξει αποδικοποιητή οτε tv ?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω αγανακκτησει από το tab pro 10.1 λέω να αλλάξω και δεν ξέρω ποιο μα επιλέξω. Είμαι ανάμεσα στο z2 Tablet και Nexus 9. Ξέρω ότι με τα χαρακτηριστικά του ζ2 πρέπει να πετάει το μηχάνημα αφού έχει τα ίδια με το νοτε 3 που επίσης έχω. Ασ κάνει μια ενημέρωση κάποιος. Περίμενω προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δύο πράγματα πρέπει να αναρωτηθείς.. Πρώτον πόσο σημαντικό είναι για εσένα το να έχει το tablet, vanilla Android και δεύτερον (και σημαντικότερο για εμένα) αν μπορείς να ζήσεις με ένα τάμπλετ (to Nexus είναι αυτό) που δεν παίρνει επεκτάσιμη μνήμη. Εγώ αν και με το κινητό μου και τα 16gb τα θεωρώ αρκετά, στο τάμπλετ θέλω να έχω άπλετο χώρο (για περιοδικά, βιβλία, ταινίες κτλ). Αν εσύ βολεύεσαι και με τις υπηρεσίες cloud τότε οκ. Όπως και να έχει και τα 2 είναι από τα κορυφαία, αν όχι ΤΑ κορυφαία. Προσωπική μου άποψη πάρε το Sony. Είναι καλό σε όλα και έχει και κορυφαία μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

+ 1 σε αυτά που γράφει ο kopskiller. Αυτά πρέπει να λάβεις υπόψη σου...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πολύ νεκρα στο θέμα. Δεν έχει πολύ πέραση το ταμπλετ; εγώ μάλλον για αυτό είμαι μετά από την σημερινή επίσκεψη στο Saturn και για 4η φορά επέστρεψα το tab pro 10.1. Ελπίζω μετά το note 3 που έχω να μην μου φενετε ότι σέρνεται όπως με το tab pro.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ νεκρα στο θέμα. Δεν έχει πολύ πέραση το ταμπλετ; εγώ μάλλον για αυτό είμαι μετά από την σημερινή επίσκεψη στο Saturn και για 4η φορά επέστρεψα το tab pro 10.1. Ελπίζω μετά το note 3 που έχω να μην μου φενετε ότι σέρνεται όπως με το tab pro.

 

Η Ζ2 είναι σφαιρατη με οθοναρα και δεν θα αφήσει κανένα ανικανοποίητο ..

αλλα βλέπεις τα Σονυ ,οι ειδήμονες τα σνομπάρουν ...:rolleyes:

Μονο για αυτούς που ξέρουν κι εμπιστεύονται :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Και μάλιστα το plaisio πριν δυο τρεις μέρες έβγαλε την WiFi έκδοση σε super τιμή (για επίσημη εισαγωγή)
Link to comment
Share on other sites

το εχω μια βδομαδα τωρα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. μου κανει εντυπωση που δεν εχει κινηση το θεμα. το προτεινω ανεπιφυλακτα ;)

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκέφτομαι με την τιμή που έχει τώρα στο πλαίσιο.

Απο μπαταρία πως τα παει?

Και για την οθόνη άκουσα ότι κάνει πολύ αντανάκλαση, είναι άνετο να διαβάζεις ή κουράζει?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα μήνα περίπου και έχω να πω μόνο τα καλύτερα........

Ελαφρύ, λεπτό, super μπαταρία, δεν κολλάει πουθενά, η οθόνη δεν έχει κανένα θέμα.......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσες ώρες βγάζει περίπου οθόνη στο αυτόματο?

Μπορείς να έχεις δύο εφαρμογές ταυτόχρονα στην οθόνη όπως γίνεται με τα Samsung.?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσες ώρες βγάζει περίπου οθόνη στο αυτόματο?

Μπορείς να έχεις δύο εφαρμογές ταυτόχρονα στην οθόνη όπως γίνεται με τα Samsung.?

 

Δεν είναι ακριβώς όπως στη Samsung.. Σου δίνει κάποιες εφαρμογές που μπορείς να τις ανοίξεις σε μίνι παράθυρα, όπως οι εφαρμογές qslide της LG.

 

Ευχαριστώ sorteps για την απάντηση!

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην τιμή που είναι τώρα το καλοβλέπω.Μια ερώτηση στα παιδιά που το έχουν.Η οθόνηέχει καλή απόκρηση στο scrolling και το touch γιατί εχω ενα vero 8860 και εχω καεί.Το touch κάνει οτι θέλει ,ζουμάρει ξεζουμάρει και γενικά μου εχει σπάσει τα νευρα.Α και κάτι ακόμα.Στα παιχνίδια πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε χωρίς να το έχω, μόνο απ το λίγο που το δούλεψα σε κατάστημα, είναι μια χαρά η ανταπόκριση!

Είχα κι εγώ ένα Vero και σε 6 μήνες άλλαξα digitizer,και γενικά σερνωταν..

Κι εγώ σκέφτομαι να το πάρω σε αυτήν την τιμή, αλλά με προβληματίζει το μέγεθος του! (Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το note 10.1 2014)

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε με το digitizer του vero.Μου εχει σπάσει τα νεύρα.Οσο για το μέγεθος γιατί σε προβλημιτίζει;Σου φαίνετε μικρό;Εγω δεν το εχω δει απο κοντά αλλά σκοπεύω να παω στο πλαίσιο να το δώ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το παράγγειλα κι εγώ αλλά από Γερμανία που μένω το 32gb. Μου βγήκε 499 αλλά χαλάλι γιατί το Tab pro 10.1 που είχα πραγματικά ήθελα να το σπάσω.
Link to comment
Share on other sites

Απλε Μικρό δεν το λες σε καμία περίπτωση! Είναι πάνω από 2 εκατοστά μεγαλύτερο σε μήκος απ το νοτε πράγμα που μειώνει αρκετά τη φορητοτητα!

 

Μαχιμε δεν θα πρότεινες δηλαδη τα Samsung? εγώ όπως τα είδα από κοντά μου φάνηκε ότι έχει διαφορά στην οθόνη και τα ηχεία, όπου υπερτερουσε η Samsung αλλά σε ταχύτητα ήταν καλύτερο το Sony.

Edited by unfused
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η οθόνη δεν με επηρεάζει τόσο στην επιλογή του ταμπλετ και τηλεφώνου όσο η αμεσότητα απόκρισης σε πραγματικές συνθήκες, δηλαδή να το έχουμε περάσει εφαρμογές και να τρέχουν widget. Σε αυτον τον τομέα η Samsung με χάνει, δεν ξέρω τι φταίει αλλά σε σύγκριση με το note 3 το Tab pro 10.1 ήταν απλά χάλια. Για να μην φεύγω από το θέμα, προτίμησα Sony για τα 3gb ram και τον επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από προχθές του ταμπλετ, απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι ώρας, πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή σε αυτή την τιμή είναι ότι καλύτερή επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα απο κοντά στο Πλαίσιο.Μου άρεσε πολύ.Και η οθόνη πολύ καλή και είχε και καλή απόκρηση στο touch.Είχα κάποιες αμφιβολίες γιατί είχα διαβάσει σε κάποια site οτι δεν είχε καλό .touch.Σε αυτή την τιμή πιστεύω οτι είναι οτι καλύτερο υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...