Jump to content

Ένσημα και ταμείο ανεργίας


isolove
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Εργαζομαι απο τις 4/7/2016 έως 7/9/2017 με 25 ένσημα το μηνα! Δικαιουμαι ταμέιο ανεργιας; Ειναι η πρώτη φορα δεν εχω ξαναπάρει επιδομα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας! Εργαζομαι απο τις 4/7/2016 έως 7/9/2017 με 25 ένσημα το μηνα! Δικαιουμαι ταμέιο ανεργιας; Ειναι η πρώτη φορα δεν εχω ξαναπάρει επιδομα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

 

Θέλει τα δυο τελευταία χρονιά να έχεις από 80 ένσημα (δηλαδή από 7/9/2014 έως 7/9/2015 και 7/9/2016 έως 7/9/2017) και το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες.

 

Edit: Δυστυχώς τα τελευταία δυο χρονιά δεν είναι ημερολογιακά άλλα προς τα πίσω από την ημερομηνία απόλυσης κανε τα χαρτιά σου εσύ κανονικά μήπως έχει αλλάξει κάτι αλλιώς μπορείς να πάρεις αυτό:

 

Ειδικό Βοήθημα μετά από τρίμηνη παραμονή στα μητρώα ανέργων ΟΑΕΔ

 

Οι άνεργοι που δεν έχουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης, δεν υπάγονται στις κατηγορίες του άρθρου 22 του Ν. 1836/89 (οικοδόμοι, λατόμοι, ασβεστοποιοί κ.λ.π) και παραμένουν γραμμένοι στα μητρώα ανέργων του ΟΑΕΔ για τουλάχιστον τρεις μήνες, δικαιούνται του επιδόματος αυτού, που ισούται με 15 βασικά ημερήσια επιδόματα ανεργίας και καταβάλλεται ανά τρίμηνο σε τρεις συνολικά δόσεις μέσα στο ίδιο έτος.

 

Προϋπόθεση για να λάβουν το βοήθημα είναι να έχουν πραγματοποιήσει 60 τουλάχιστον ημερομίσθια κατά τη διάρκεια του δωδεκάμηνου που προηγείται της υποβολής της αίτησης για το εν λόγω βοήθημα και της εγγραφής τους στα μητρώα ανέργων του ΟΑΕΔ και το εισόδημά τους να μην υπερβαίνει ένα καθορισμένο ποσό.

Edited by Kopan0s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Εργαζομαι απο τις 4/7/2016 έως 7/9/2017 με 25 ένσημα το μηνα! Δικαιουμαι ταμέιο ανεργιας; Ειναι η πρώτη φορα δεν εχω ξαναπάρει επιδομα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

 

Ερωτήσεις σχετικά με Επιδόματα Ανεργίας

 

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ

 

Πότε δικαιούμαι να λάβω επίδομα;

 

Για να εισπράξετε επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ:

 

πρέπει να είστε μισθωτός και να έχει λήξει ή να έχει καταγγελθεί από τον εργοδότη (απόλυση) η σύμβαση εργασίας σας.

να είστε ως εργαζόμενος ασφαλισμένος στον κλάδο ανεργίας του ΟΑΕΔ

να έχετε συμπληρώσει μέσα στο 14μηνο ή 12μηνο που προηγείται της αίτησής σας τον αριθμό των ημερομισθίων που προβλέπονται ανάλογα με το επάγγελμά σας.

(από 01.01.2014) να μην έχετε επιδοτηθεί εντός της τετραετίας πριν την ένταξη στην επιδότηση πάνω από 400 ημέρες.

 

 

 

Αν ο άνεργος επιδοτείται για πρώτη φορά:

 

Για τον άνεργο που επιδοτείται για πρώτη φορά, ο ελάχιστος αριθμός ημερομισθίων που πρέπει να έχει συμπληρώσει για να δικαιούται να λάβει επίδομα είναι 80 κατ’ έτος την τελευταία διετία πριν την υποβολή της αίτησης για την επιδότησή του, εκ των οποίων τα 125 ημερομίσθια πρέπει να έχουν πραγματοποιηθεί το τελευταίο 14μηνο χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι πριν την απόλυση μήνες.

 

Επίσης, επίδομα ανεργίας λαμβάνει και ο εργαζόμενος που κατά τα δύο έτη πριν την καταγγελία ή τη λήξη της σύμβασής του έχει πραγματοποιήσει 200 ημέρες εργασίας (χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι μήνες) και όχι λιγότερες από 80 ημέρες εργασίας κάθε έτος.

 

http://prev.oaed.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=216&Itemid=360&lang=el

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σε όποιον γνωρίζει...

Εκανα αίτηση για το 3μηνο βοήθημα του ΟΑΕΔ στις 6/6/2017 η οποία και ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ στις 8/9/2017. Ωστόσο, ενώ στις ηλεκτρονικές Υπηρεσίες του ΟΑΕΔ φαίνεται οτι εγκρίθηκε κανονικά και οτι εντάχθηκα στην 3μηνη επιδότηση, ΔΕΝ έχει πιστωθεί το ποσό στον λογαριασμό μου!

Παρασκευές πληρώνει ο ΟΑΕΔ, σωστά;

Τι νομίζετε οτι συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ προοιμίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν έχω πάρει ταμείο ανεργίας οαεδ , εργαζόμουν 5χρόνια και απολύθηκα το 2017." Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει 200 ημέρες εργασίας στα 2 προηγούμενα χρόνια, πριν την απολυσή του χρόνια." Θα πρέπει να υπολογίσω τα ένσημα του 2015, 2016 ή 2016 με 2017 (πλην τους 2 τελαυταίους μήνες ) ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ταμείο ανεργίας οαεδ , εργαζόμουν 5χρόνια και απολύθηκα το 2017." Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει 200 ημέρες εργασίας στα 2 προηγούμενα χρόνια, πριν την απολυσή του χρόνια." Θα πρέπει να υπολογίσω τα ένσημα του 2015, 2016 ή 2016 με 2017 (πλην τους 2 τελαυταίους μήνες ) ?

 

ΤΑ έτη δεν είναι ημερολογιακά είναι με βάση το ποτε θα γραφτείς ταμείο. Αν απολύθηκες πχ 1/10 και γραφτείς ΟΑΕΔ 10/10 τα έτη μετράνε από δυο μήνες πριν και πίσω. Δηλαδή από 10/8/2016-10/8/2017 το πρωτο και δευτερο έτος 10/8/2015-10/8/2016 νομίζω αυτο μετράει τη πρώτη φορα μονο και θέλει τουλάχιστον 80 ένσημα ανά έτος. Για το ύψος του επιδόματος και μήνες μετράς από 10/8/2017 και πριν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά γεια σας.Αν μπορείτε να βοηθησετε...Βγηκε απόφαση για ταμείο 8 μηνων μπηκα για 3 μηνες και υστερα προσληφθηκα με αποτελεσμα να κοπει το ταμειο.Επειδη τωρα σταματησα τη δουλεια θέλω να το συνεχίσω. Ο τωρινος εργοδοτης δε μου δινει απολυση αλλα παραιτηση.Για να το ξαναπαρω να το συνεχισω δηλαδη παιζει να μπορω να προσληφθω απο καποιον αλλο κ να με κανει αυτος απόλυση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.Αν μπορείτε να βοηθησετε...Βγηκε απόφαση για ταμείο 8 μηνων μπηκα για 3 μηνες και υστερα προσληφθηκα με αποτελεσμα να κοπει το ταμειο.Επειδη τωρα σταματησα τη δουλεια θέλω να το συνεχίσω. Ο τωρινος εργοδοτης δε μου δινει απολυση αλλα παραιτηση.Για να το ξαναπαρω να το συνεχισω δηλαδη παιζει να μπορω να προσληφθω απο καποιον αλλο κ να με κανει αυτος απόλυση?

 

Δεν σου δινει παραιτηση.Παραιτηση σε εκβιαζει να υπογραψεις.Δεν υπογραφεις και πας στην Επιθεωρηση εργασιας.Αν υπογραψεις παραιτηση ξεχνα το ταμειο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δινει παραιτηση.Παραιτηση σε εκβιαζει να υπογραψεις.Δεν υπογραφεις και πας στην Επιθεωρηση εργασιας.Αν υπογραψεις παραιτηση ξεχνα το ταμειο.

 

Σωστός σε αυτό! Βέβαια αν μπορεί να πάει σε άλλη δουλειά να γίνει εικονική πρόσληψη και να τον απολύσει σε τρεις μέρες μπορεί να συνεχίσει κανονικά το ταμείο του

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δινει παραιτηση.Παραιτηση σε εκβιαζει να υπογραψεις.Δεν υπογραφεις και πας στην Επιθεωρηση εργασιας.Αν υπογραψεις παραιτηση ξεχνα το ταμειο.

 

Καπως ετσι. Μετα απο μια εβδομαδα ταλαιπωριας κ απειλες εκατερωθεν με καλεσε κ υπεγραψα καταγγελια συμβασης που ηταν οκ απ οσο προλαβα να διαβασω..Αφου υπεγραψα μου ειπε οτι θα το καταθεσει αυτος την αλλη μερα στον οεαδ..Μα ξεχασα να ζητησω κ εγω αντιγραφο ο χαζος. και λεω τωρα εγω..Δεν επρεπε να εχω αντιγραφο, τι θα δωσω απο βδομαδα στον οαεδ?Αλλα αν οντως το καταθεσει αυτος, το παιρνει απο κει ο οαεδ για το επιδομα..Σωστα?Τωρα να μην το καταθεσει επιτηδες και να μ εχει ασφαλισμενο κ γω να καθομαι δε ξερω..Βασικα πρεπει να παω οαεδ να δω τι εγινε..thnx για το ενδιαφερον

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστός σε αυτό! Βέβαια αν μπορεί να πάει σε άλλη δουλειά να γίνει εικονική πρόσληψη και να τον απολύσει σε τρεις μέρες μπορεί να συνεχίσει κανονικά το ταμείο του

 

Φιλε μου πηρα τηλ τον οεαδ(καλα πηρα σε 6 7 περιοχες τηλ οι περισσοτεροι δεν ξερανε τιποτα)κ ενας μου ειπε οτι κοιτανε παντα την τελευταια συμβαση εργασιας αλλα μ λεει θα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 12 ενσημα για να ξανασυνεχισεις το ταμειο..Τωρα τι να πω κ γω δεν ξερω εχω μπερδευτει...Κ κατι τελευταιο,η δουλεια μ καλως η κακως προυποθετει αρκετα δοκιμαστικα υπο το φοβο του προστιμου 10.500 σε ασφαλιζουν κ για ενα 4ωρο δοκιμαστικο.Εγω ρε παιδια με το νεο αυτο συστημα του οαεδ που σε κοβει με μισο ενσημο θα πρεπει ανα μια εβδομαδα να βγαινω απο το ταμειο κ μετα να παρακαλαω τ αφεντικα σε περιπτωση που δε με κρατησουνε μνα μου υπογραφουνε την καταγγελια συμβασης,αν ειναι δυνατον..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σκιαχτρο ακου λιγο επειδη η αγορα εργασιας ειναι ταλιμπαν και ο κοσμος ειναι για σφαλιαρες η συμπεριφορα σου σε τετοιους εργοδοτες πρεπει να ειναι και αναλογη.

Ενημερωνεις επιθεωρηση εργασιας.Οτι παρεις τα παιρνεις ΓΡΑΠΤΑ! και σε αντιγραφα... η επιθεωρηση εργασιας δεν ξερω αν δουλευει η οχι αλλα το λιγοτερο ειναι οτι θα σου πει καπιοιος πως να κινηθεις σωστα αναλογα με το τι κανεις.Ο πολιτισμος σε αυτην την χωρα εχει τελειωσει εδω και αιωνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δεν εχω παρει ποτε ταμειο ανεργιας

Το 2016 είχα 80 ΗΜΕΡ. ΑΠΑΣΧ. Το 2017 είχα 48 ΗΜΕΡ. ΑΠΑΣΧ. Και το 2018 έχω 135 ΗΜΕΡ. ΑΠΑΣΧ. Θα πάρω ταμείο ανεργίας

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αιτηση αύριο τα κρίσιμα διαστήματα είναι

α) 1/9/17-31/8/18

β) 1/9/16-31/8/17

Εκεί μέσα πρέπει να δεις αν έχεις τα ένσημα και όχι το 17 ή το 18 .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος αν εφόσον πάρεις το εποχικό επίδομα (που είναι για κάποιους συγκεκριμένους κλάδους εργασίας) υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά να πας να κάνεις αίτηση και να πάρεις ταμείο ανεργίας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος αν εφόσον πάρεις το εποχικό επίδομα (που είναι για κάποιους συγκεκριμένους κλάδους εργασίας) υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά να πας να κάνεις αίτηση και να πάρεις ταμείο ανεργίας?

 

H το ενα δικαουσαι η το αλλο.Δηλαδη αν εχεις δουλεψει πχ 12 μηνες σε εποχικο η μη επαγγελμα αν απολυθεις μπαινεις στο τακτικο επιδομα ανεργιας δηλαδη για εναν χρονο.Αυτο που λες δεν γινεται σε καμια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

H το ενα δικαουσαι η το αλλο.Δηλαδη αν εχεις δουλεψει πχ 12 μηνες σε εποχικο η μη επαγγελμα αν απολυθεις μπαινεις στο τακτικο επιδομα ανεργιας δηλαδη για εναν χρονο.Αυτο που λες δεν γινεται σε καμια περιπτωση.

 

Κατάλαβα..Πηρα το επίδομα(458€ εφάπαξ πριν λίγες μέρες) πριν απολυθώ και τώρα έγινε η απόλυση και έλεγα μήπως μπορώ να κάνω τα χαρτιά για ταμείο.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..Πηρα το επίδομα(458€ εφάπαξ πριν λίγες μέρες) πριν απολυθώ και τώρα έγινε η απόλυση και έλεγα μήπως μπορώ να κάνω τα χαρτιά για ταμείο.Ευχαριστώ

 

Μισο γιατι κατι η διατυπωσες λαθος η καταλαβα εγω λαθος...Ειπες οτι αν απολυθεις αν δικαιουσε το εποχικο επιδομα ανεργιας και μετα το τακτικο... και σου απαντησα οχι εφοσον δικαουσε το τακτικο ασχετα αν εισαι σε τουριστικο κλαδο... θα παρεις τακτικο και οχι πρωτα το ενα και μετα το αλλο.. εσυ μου λες οτι πηρες επιδομα πριν απολυθεις.... πως γινεται να παρεις επιδομα ανεργιας πριν την απολυση??

Το επιδομα ανεργιας ειτε τακτικο ειτε σε εποχιακα επαγγελμματα δινεται μετα την απολυση και μονο τοτε.Εχω καταλαβει κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Μισο γιατι κατι η διατυπωσες λαθος η καταλαβα εγω λαθος...Ειπες οτι αν απολυθεις αν δικαιουσε το εποχικο επιδομα ανεργιας και μετα το τακτικο... και σου απαντησα οχι εφοσον δικαουσε το τακτικο ασχετα αν εισαι σε τουριστικο κλαδο... θα παρεις τακτικο και οχι πρωτα το ενα και μετα το αλλο.. εσυ μου λες οτι πηρες επιδομα πριν απολυθεις.... πως γινεται να παρεις επιδομα ανεργιας πριν την απολυση??

Το επιδομα ανεργιας ειτε τακτικο ειτε σε εποχιακα επαγγελμματα δινεται μετα την απολυση και μονο τοτε.Εχω καταλαβει κατι λαθος?

 

Όχι εννοώ ότι πήρα το εποχικό επίδομα το οποίο είναι για κάποιους κλάδους συγκεκριμένους (http://www.oaed.gr/eidiko-epochiko-boethema) και πάει με βάση τα ένσημα της προηγούμενης χρονιάς.Και δεν ήξερα αν μπορώ να πάρω ταμείο ανεργίας εφόσον πήρα αυτό το επίδομα,αν υπάρχει δηλαδή κάποιος κανόνας που λέει ότι ταμείο ανεργίας παίρνει όποιος δεν δικαιούται κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ ότι πήρα το εποχικό επίδομα το οποίο είναι για κάποιους κλάδους συγκεκριμένους (http://www.oaed.gr/eidiko-epochiko-boethema) και πάει με βάση τα ένσημα της προηγούμενης χρονιάς.Και δεν ήξερα αν μπορώ να πάρω ταμείο ανεργίας εφόσον πήρα αυτό το επίδομα,αν υπάρχει δηλαδή κάποιος κανόνας που λέει ότι ταμείο ανεργίας παίρνει όποιος δεν δικαιούται κάτι άλλο.

 

μου ειπανε και οτι εγω θα μπορω να το παρω που δουλεψα εποχιακα 4 μηνες σε τουριστικο κλαδο του χρονου τετοια εποχη μου ειπανε να κανω αιτηση , ανεξαρτητα αμα τον 2019 θα δουλευω παλι τους ιδιους μηνες, αρκει να μην αλλαξω ποστο μου ειπανε , υπαρχει καποια αλλη προυποθεση αυτην την στιγμη; .

επισης μου εκανε εντυπωση ενα αλλο που μου ειπε οτι αμα ειχα μαζεψει 70 ενσημα και ενω θα ειχε κοπει ηδη η καρτα ανεργιας οταν θα πηγαινα να την ξανα βγαλω θα μπορουσανε να ανανγωριστει ο χρονος αυτος σαν ανεργια καπως ετσι μου ειπε εκεινη κατι που δεν κατανοησα διοτι ειχα ηδη 75 ενσημα. Το εχετε κατανοησει αυτο; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζετε κάτι παρακαλώ. Εργάζομαι με ένσημα από 1/13 μέχρι 7/17. Μετά έκανα την στρατιωτική μου θητεια μέχρι Μάρτιο και έπειτα την 6μηνη πρακτική μου μέχρι Οκτώβριο. Δικαιούμαι επίδομα ανεργίας?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα αίτηση για το επίδομα ανεργίας για να το πάρω για 1η φορά και μου εμφάνισε ότι απορρίφθηκε (ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕ 80 ΗΜ/ΣΘΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΕΤΟΣ). Ωστόσο το 2017 είχα 86 ημερομήσθια και φέτος δούλεψα σεζόν σε ξενοδοχείο από 21 απριλίου μέχρι 20 Σεπτεμβρίου και άλλη μια μέρα στις 10 Οκτωβρίου. Ξέρετε μήπως γιατί βγήκε αυτή η απόφαση ή αν έχουν κάνει λάθος από τον ΟΑΕΔ; Στις προϋποθέσεις αναφέρει ότι δεν υπολογίζονται οι ημέρες εργασίας των δύο τελευταίων μηνών. Αν μου κάνουν πρόσληψη και απόλυση μια μέρα του Νοεμβρίου θα υπολογιστούν οι 2 τελευταίοι μήνες εργασίας του Οκτωβρίου και του Νοεμβρίου που ουσιαστικά θα είναι μόνο 2 ημερομισθια;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού απολύθηκες στις 10 Οκτωβρίου δικαιούσε να κάνεις καινούρια αίτηση μέχρι 10 Δεκεμβρίου. Κάνε μια προσπάθεια από Δευτέρα.

Εκεί δεν θα υπολογιστεί ο Οκτώβριος και ο Νοέμβριος , θα υπολογιστεί όμως όλος ο Σεπτέμβριος

Αυτό ίσως σου δώσει τα ένσημα που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γνωρίζεις μήπως αν τα 80 ημερομίσθια που πρέπει να έχω το προηγούμενο έτος αναφέρονται για όλο το 2017 ή αν θα πρέπει να είναι συμπληρωμένα κάποιο συγκεκριμένο διάστημα μέσα στο 17? Γιατί τα ένσημα μου είναι διάσπαρτα 2μιση μήνες το καλοκαίρι και τα υπόλοιπα μέσα στον Νοέμβριο και τον Δεκέμβριο. Φοβάμαι μήπως κάποια δεν τα προσμετράνε... Ελπίζω να μην χρείαζονται ένσημα και από το 2016 γιατί δεν έχω καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς ένσημα από ολτώβριο 16 μέχρι σεπτέμβριο 17 και από Οκτώβριο 17 μέχρι Σεπτέμβριο 18.
Link to comment
Share on other sites

Αφού απολύθηκες στις 10 Οκτωβρίου δικαιούσε να κάνεις καινούρια αίτηση μέχρι 10 Δεκεμβρίου. Κάνε μια προσπάθεια από Δευτέρα.

Εκεί δεν θα υπολογιστεί ο Οκτώβριος και ο Νοέμβριος , θα υπολογιστεί όμως όλος ο Σεπτέμβριος

Αυτό ίσως σου δώσει τα ένσημα που χρειάζεσαι.

 

Αφου απολυθηκε 10 Οκτωβριου θα μετρησουν τα ενσημα που εχει μεχρι 9 Αυγουστου!

 

Δε μετραει ποτε κανεις αιτηση αλλα ποτε ληγει η συμβαση σου/απολυση σου..Οποτε και να κανει απο την στιγμη που δεν εχει τα ενσημα δεν αλλαζει κατι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...