Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ SERCREEP! Και εγώ στα ίδια συμπεράσματα κατέληγα...! Μήπως ξέρεις και πως τελικά μπορώ να περάσω JAVA εφαρμογές μέσω υπερύθρων? Έχω κάνει άπειρες προσπάθειες, άλλα δεν καταλήγω πουθενα αν εξαιρέσεις το reboot που κάνει μόνο του το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα everyone! Να κάνω μια ερώτησ κ εγώ! Μόλις παρέλαβα το κινητό απο nomatica.com (πολύ όμορφο! :love: ) κ σκέφτομαι πώς να το συνδέσω με τον υπολ. Να παραγγείλω bluetooth dongle η usb cable? ( κ τα δυο μαζί κ με έξοδα αποστολής κοστίζουν κάτω από 10Ε στο ebay - μαίμου προφανώς αλλά καινούρια!). Βασικά με ενδιαφέρει αν το καλώδιο θα είναι ταχύτερο στ μεταφορά, αθώς κ αν θα μου επιτρέπει περισσότερες λειτουργίες.Thanks! :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις bluetooth για τους εξής λόγους:

 

1. Ειδικά στο Samsung D500 εγώ πετυχαίνω ταχύτητες μεταφοράς κοντά στα 40 kbytes/s, έτσι η μεταφορά μεγάλων αρχείων γίνεται γρήγορα. Δεν ξέρω αν με το καλώδιο θα πετύχεις μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά και το bluetooth είναι ικανοποιητικότατο.

2. Έχω άσχημες εμπειρίες με καλώδια τρίτων κατασκευαστών από το Ebay. Αγόρασα ένα καλώδια για το Samsung E330 με συσκευασία που περιείχε οδηγούς, το καλώδιο αναγνωρίστηκε κανονικά αλλά η σύνδεση με το κινητό ήταν αδύνατη. Μετά αγόρασα και δεύτερο καλώδιο για το ίδιο κινητό το οποίο δεν περιείχε οδηγούς. Βρήκα κάποιους οδηγούς αλλά και πάλι δεν επικοινωνούσε με το κινητό.

3. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το bluetooth και με άλλα ή μελλοντικά κινητά σου.

4. Γλυτώνεις την ταλαιπωρία συνδέσεων καλωδίων κάθε φορά που θέλεις να μεταφέρεις κάτι.

5. Με το καλώδιo μεταφοράς δεδομένων δεν έχεις περισσότερες δυνατότητες από το bluetooth, ούτε μπορείς να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού της συσκευής, χρειάζεσαι ειδικό σειριακό καλώδιο.

6. Μπορείς να δημιουργήσεις δίκτυο bluetooth μεταξύ υπολογιστών. Μπορείς ακόμα να χρησιμοποιήσεις ακουστικά bluetooth για να ακούς μουσική από τον υπολογιστή, να συνδέσεις ποντίκι, πληκτρολόγιο ή εκτυπωτή που έχει πομπό bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις bluetooth για τους εξής λόγους:

 

1. Ειδικά στο Samsung D500 εγώ πετυχαίνω ταχύτητες μεταφοράς κοντά στα 40 kbytes/s, έτσι η μεταφορά μεγάλων αρχείων γίνεται γρήγορα. Δεν ξέρω αν με το καλώδιο θα πετύχεις μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά και το bluetooth είναι ικανοποιητικότατο.

2. Έχω άσχημες εμπειρίες με καλώδια τρίτων κατασκευαστών από το Ebay. Αγόρασα ένα καλώδια για το Samsung E330 με συσκευασία που περιείχε οδηγούς, το καλώδιο αναγνωρίστηκε κανονικά αλλά η σύνδεση με το κινητό ήταν αδύνατη. Μετά αγόρασα και δεύτερο καλώδιο για το ίδιο κινητό το οποίο δεν περιείχε οδηγούς. Βρήκα κάποιους οδηγούς αλλά και πάλι δεν επικοινωνούσε με το κινητό.

3. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το bluetooth και με άλλα ή μελλοντικά κινητά σου.

4. Γλυτώνεις την ταλαιπωρία συνδέσεων καλωδίων κάθε φορά που θέλεις να μεταφέρεις κάτι.

5. Με το καλώδιo μεταφοράς δεδομένων δεν έχεις περισσότερες δυνατότητες από το bluetooth, ούτε μπορείς να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού της συσκευής, χρειάζεσαι ειδικό σειριακό καλώδιο.

6. Μπορείς να δημιουργήσεις δίκτυο bluetooth μεταξύ υπολογιστών. Μπορείς ακόμα να χρησιμοποιήσεις ακουστικά bluetooth για να ακούς μουσική από τον υπολογιστή, να συνδέσεις ποντίκι, πληκτρολόγιο ή εκτυπωτή που έχει πομπό bluetooth.

thanks για την ολοκληρωμένη απάντηση! Με κάλυψες πλήρως! Εντάξει, πείστηκα πάω για μπλε δόντι! Mόνο που τώρα έχω μια ακόμα απορία: Το σειριακό καλώδιο για αναβάθμιση λογισμικού, κάνει μόνο αυτή τη δουλειά, ή μπορεί κανείς να το χρησιμοποιεί κ όπως το απλό usb? Γιατί Δν έχω ελληνικό firmware k an στη euroelectronics κάνουν τις πάπιες κ δν μου το βάλουν σκέφτομαι να την περάσω μόνος μου..αλλά αν είναι να δώσω 30Ε για το σειριακό + άλλα για το μπλου, εντάξει μιλάω με greeklish στα σμσ :rolleyes: κ αγοράζω απλά μπλουτουθ να κάνω τη δουλειά μου!Αυτά!Ευχαριστώ κ πάλι! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ SERCREEP! Και εγώ στα ίδια συμπεράσματα κατέληγα...! Μήπως ξέρεις και πως τελικά μπορώ να περάσω JAVA εφαρμογές μέσω υπερύθρων? Έχω κάνει άπειρες προσπάθειες, άλλα δεν καταλήγω πουθενα αν εξαιρέσεις το reboot που κάνει μόνο του το κινητό...

 

http://users.skynet.be/yozy/d500/d500-6.htm

 

Den yparxei efkoloteros tropos apo afton pou grafei to tutorial. An kai ta exw kataferei kai me bluetooth aftos o tropos einai gelios.

Akoloutha ta vimata kai tha eisai entaxei

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalimera exw d500. Otan me kaloun o ixos klisis xtupa gia peripou 30 sec. mono. Mporw na auksisw tin diarkeia? Thelw na balw gia ixo klisis mp3 kai opos katalabenaite thelw na goustarw otan xtupa. Euxaristw

 

Opoio mp3 kai na valeis pou na einai perisotero apo 30 sec to paizei osi ora thes. To dokimasa molis twra kai epeze oulaxiston 1 lepto. Vres enan ixo pou na einai perisotero apo 30 sec.

Link to comment
Share on other sites

sorry pou argisa toso kairo na apantisw apla den exw katholou xrono kai epeidh me endiaferei para poly to thema ayto h version pou eida oti grafei sto kinhto mou einai D500BDEB2 an xereis kati parapanw kai se voithisei ayto...

tnx prokatalavolika...

 

Egw apo ti exw dei dio ekdoseis kikloforoun me glwssa tin elliniki

I D500BDEA4

KAI D500BDEB2

tis dio aftes ekdoseis exw dei mexri twra se osa kinita d-500 exoun pesei sta xeria mou. Avrio tha mou ferei o aderfos mou to kinito tou na to psaxw (exei tin nea ekdosi) na dw pies einai i diafores tou.

 

Pantws gia to thema tou kenou stous ixous kliseis dokimasate an to kathe tragoudi pou vazete gia ixo klisis exei kapoio keno prin xekinisei na paizei?

Min perimenete 1 mp3 pou einai 3 lepta na min exei keno 1 sec, Prepei na parete to mp3 kai na to kopsete.

Gia na min lew megales kouventes avrio pou tha parw to kinito me tin nea ekdosi sta xeria mou tha apantisw an ftaei i ekdosi i i sigasi gia 1-2 sec tou kathe tragoudiou.

Link to comment
Share on other sites

Το σειριακό καλώδιο για αναβάθμιση λογισμικού, κάνει μόνο αυτή τη δουλειά, ή μπορεί κανείς να το χρησιμοποιεί κ όπως το απλό usb?

Δυστυχώς το σειριακό καλώδιο είναι ακατάλληλο για μεταφορά δεδομένων, κάνει μόνο για αναβάθμιση λογισμικού της συσκευής. Μια καλή ιδέα θα ήταν να το αγοράσεις και αφού κάνεις την αναβάθμιση λογισμικού σε ελληνική γλώσσα να το ξαναπουλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Opoio mp3 kai na valeis pou na einai perisotero apo 30 sec to paizei osi ora thes. To dokimasa molis twra kai epeze oulaxiston 1 lepto. Vres enan ixo pou na einai perisotero apo 30 sec.

Brika olokliro tragoudi mp3 alla kai pali i diarkeia einai 30 sec. Mipos ftaiei to oti exw tilefoniti kai proothisi klisewn kai meta apo 30sec energopoiountai auta? exw cosmote

Link to comment
Share on other sites

Brika olokliro tragoudi mp3 alla kai pali i diarkeia einai 30 sec. Mipos ftaiei to oti exw tilefoniti kai proothisi klisewn kai meta apo 30sec energopoiountai auta? exw cosmote

 

Αν σταματάει να χτυπάει και η κλήση στην οθόνη φαίνεται να συνεχίζεται τότε δέν φταίει ο τηλεφωνητής. Αν σταματάει τελείως η κλήση δέν υπάρχει αμφιβολία οτι φταίει ο τηλεφωνητής. Ελπίζω να έγινα κατανοητός! :)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Ε τι ειπες τωρα βρε? Δηλαδη οταν καποιος σε καλει χτυπαει για 30 δευτερολεπτα το τηλ και μετα βγαινει ο τηλεφωνητης,πως να συνεχισει το ringtone να χτυπαει??? Απο μονο του? Δηλαδη αν συνεχισει να χτυπαει και το σηκωσεις εσυ στα 50 sec,με ποιον θα μιλησεις αφου στον αλλο εχει βγει ο τηλεφωνητης??? Φανταζομαι οτι μπορεις να ακουσεις ολο το mp3 μονο αν πας εσυ στους ηχους κλησης και το βαλεις να παιξει..
Link to comment
Share on other sites

kalimera.endiaferomai na agoraso to d500 kai tha ithela na rotiso kapia pragmatakia.mp3 boreis na valeis kai se sms kai se kliseis omilias?i piotita anaparagogis sto iheio oso kai sta akoustika axizei?se sigrisi me k-s700 ehei kalitero exoteriko iheio?k telos dinei ena iheiaki mazi sti siskevasia?afto to hrisimopoieis k gia anihti akroasi?efharisto ek ton proteron :)
Link to comment
Share on other sites

Brika olokliro tragoudi mp3 alla kai pali i diarkeia einai 30 sec. Mipos ftaiei to oti exw tilefoniti kai proothisi klisewn kai meta apo 30sec energopoiountai auta? exw cosmote

Φιλε μου δοκιμασε τα τραγουδια που εχω "κοψει" απο τον φακελο μου. Ειναι μονο τα ρεφρεν και ετσι δεν χρειαζεται να απενεργοποιησεις τον τηλεφωνητη σου. Παντως αν δε το σηκωσεις τα πρωτα 30 δεπτερολεπτα μην περιμενεις να κατσει ο αλλος να αφησει το κινητο να χτυπαει! Δε προκειται να ακουσεις ποτε ολοκληρο τραγουδι για ηχο κλησης (Ποιος περιμενει 3.5 λεπτα + οταν σε καλει?)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

kalimera.endiaferomai na agoraso to d500 kai tha ithela na rotiso kapia pragmatakia.mp3 boreis na valeis kai se sms kai se kliseis omilias?i piotita anaparagogis sto iheio oso kai sta akoustika axizei?se sigrisi me k-s700 ehei kalitero exoteriko iheio?k telos dinei ena iheiaki mazi sti siskevasia?afto to hrisimopoieis k gia anihti akroasi?efharisto ek ton proteron :)

 

Μπορείς να βάλεις mp3 για ήχο κλήσης αλλά δυστυχώς όχι για sms :(

Η ποιότητα αναπαραγωγής ήχου είναι πολύ καλύτερη από των k-s700 ( έχει 64 κανάλια) και είναι πολύ δυνατό, δηλ. δεν νομίζω να χρειαστείς το ηχειάκι το οποίο όντως το χρησιμοποιείς και για ανοιχτή ακρόαση. :)

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα γιατί δεν μου δουλεύει η διαδικασία με τις υπέρυθρες? Ακολουθώ τις συμβουλές αλλά τελικά το κινητό κάνει reboot... Άλλη διαδικασία δεν υπάρχει? Η έκδοσή μου είναι η D500BDED1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ριξτε μια ματια στον φακελο μου με τα mp3!

Προσθεσα δυο καινουρια! Ελπιζω να σας αρεσουν και να κανουν εσας και το κινητο σας ξεχωριστο! ;)

Δωστε προσοχη στην διαφημιση της LOREAL! :lol:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δωστε προσοχη στην διαφημιση της LOREAL! :lol:

Τώρα την ανακάλυψες εσύ την διαφήμιση?! Προπολεμική είναι!!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...