Jump to content

DooGee DG350


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ζητησουν επιπλεον χρηματα για να τα στειλουν?

 

Αν το προπληρώσεις όχι, το κακό με τα pre-order όμως είναι ότι δεν γνωρίζεις το πότε θα το στείλουν.

φυσικά και ζητάνε επιπλέον χρήματα κάποια καταστήματα. Έχει γινει πολλες φορές στο παρελθόν. Επίσης πολυ συχνο ειναι να μην το στελνουν ποτε, να σου ακυρώνουν τη παραγγελία, ή να το στέλνουν μετά απο μήνες, που η τιμή του έχει πέσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Σηκώνει συζήτηση το θέμα αλλά δεν είναι του παρόντος, σε γενικές γραμμές έχω δει να γίνεται και έτσι... και αλλιώς. Anyway, συνεχίζουμε στα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δείξτο μου που το είδες για ελληνικά, γιατί το πιο πάνω youtube του umi x1, δεν δείχνει ελληνική γλώσσα και χλωμό το doogee να έχει άλλο firmware, αυτό που βάζει η Alps που το συναρμολογεί θα έχει.

Στο δε doogee.cc δεν είναι να το κοιτάς, αυτοί μιλάνε για android 4.2.9 και 8gb rom, ενώ το τηλέφωνο έχει 4gb. Καταλαβαίνεις τι σόι εταιρία είναι, ούτε μια αντιγραφή τα χαρακτηριστικά που τους στέλνει το εργοστάσιο δεν είναι ικανοί να κάνουν.

 

Η δε umi μιλάει για 2000mAh μπαταρία, οπότε κρατάμε αυτό το νούμερο για όλους τους κλώνους (γενικός κανόνας στους κινέζους πιστεύουμε το μικρότερο νούμερο, έχουν ένα θέμα με το μέγεθος και αυτοί)...

 

μπορείς να βάλεις πολύ εύκολα και playstore και ελληνικά πάντως.

είχα παραγγείλει 3 charmpin g7 πριν 2 μήνες, το ένα είχε playstore και ελληνικά ενώ τα άλλα 2 όχι.

με ένα root όλα πήγαν ρολόι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα θ ανέβει η τιμή. Εγώ το πήρα σε παρόμοια τιμή απ το εργοστάσιο χωρίς καν μεταφορικά κλπ έξοδα, απλά βαράνε τα μαγαζιά χαμηλές τιμές τώρα για να μαζέψουν κόσμο, και μόλις έχουν στοκ θα τις ανεβάσουν, κλασσική τακτική κινέζων. Πάντως αύριο θα είναι έτοιμα τα πρώτα κομμάτια, Δευτέρα θα σας πώ εντυπώσεις!

 

έκανες παραγγελία directly από το εργοστάσιο? για ποιο μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις πολύ εύκολα και playstore και ελληνικά πάντως.

είχα παραγγείλει 3 charmpin g7 πριν 2 μήνες, το ένα είχε playstore και ελληνικά ενώ τα άλλα 2 όχι.

με ένα root όλα πήγαν ρολόι :)

όλα τα doogee εχουν κανονικά play store κλπ google services

έκανες παραγγελία directly από το εργοστάσιο? για ποιο μοντέλο?

πολλά μοντέλα. Αλλά δεν μου τα στειλαν ακόμη, το DG350 καθυστερεί επειδή....έβγαλαν μπαταρία που δεν χωρούσε καλά στο καπάκι :wacko: Λένε αυτή τη βδομαδα θα ναι έτοιμες οι σωστές μπαταρίες.. ούτε σωστό production design δεν ξέρουν να κάνουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει απο τo focalprice και μου ειπανε οτι θα καθυστερησουνε λογο προβληματος με τον προμηθευτη....
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει απο τo focalprice και μου ειπανε οτι θα καθυστερησουνε λογο προβληματος με τον προμηθευτη....

 

Εμπλεξες αδερφε.Ακυρωσε και παρε το UMI X1 Pro απο to2c,minideal ή vickmall να χεις το κεφαλι σου σιγουρο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εμπλεξες αδερφε.Ακυρωσε και παρε το UMI X1 Pro απο to2c,minideal ή vickmall να χεις το κεφαλι σου σιγουρο.

 

κι εγώ έχω κάνει παραγγελία 4 dg350

αλλά είδα τώρα οτι βάλανε άλλες 12 μέρες presell στο focalprice

μάλλον πάει για ακύρωση...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα τα στειλαν απ το εργοστάσιο, οπότε κάντε υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Να σαι ρωτησω απο το εργαστησιο πως το παραγγειλες??

Στελνουν μονο ενα κομματι?

Και η τιμη ποσο ειναι ?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Να σαι ρωτησω απο το εργαστησιο πως το παραγγειλες??

Στελνουν μονο ενα κομματι?

Και η τιμη ποσο ειναι ?

Μόνο χονδρική με DHL παίρνεις απ το εργοστασιο.

Link to comment
Share on other sites

Ααα σε ευχαριστω.

Το κινητο αυτο υποστηριζει OTG?

Το πιθανότερο όχι

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο focalprice μου το στειλανε!!! :D:D:D:D:D περιπου ποσες μερες κανει να ερθει ?γιατι κατι ειδα στο στο σιτε τους για 45! :blink:
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα απο focalprice μου το στειλανε!!! :D:D:D:D:D περιπου ποσες μερες κανει να ερθει ?γιατι κατι ειδα στο στο σιτε τους για 45! :blink:

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το κινητό εμφανισιακά είναι απομίμηση του Huawei P6. Για την τιμή του είναι πολύ καλό, και εμφανισιακά και επεξεργαστικά.

To2c 110$. Έχω το t5s με αντίστοιχα χαρακτηριστικά και τιμη και πετάει. Το Doogee έχει καλύτερη οθόνη 720p και αντικειμενικά είναι πιο όμορφο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το κινητό εμφανισιακά είναι απομίμηση του Huawei P6. Για την τιμή του είναι πολύ καλό, και εμφανισιακά και επεξεργαστικά.

To2c 110$. Έχω το t5s με αντίστοιχα χαρακτηριστικά και τιμη και πετάει. Το Doogee έχει καλύτερη οθόνη 720p και αντικειμενικά είναι πιο όμορφο.

Δε θα λεγα πως μοιάζει με το Ascend P6 http://s29.postimg.org/eoqnqme6b/2014404102905.jpg

 

Το τηλέφωνο είναι τέλειο για τα λεφτά του, πολύ ποιοτικό. Μόνα μείων σε σχέση με το T5s: Η κάμερα του είναι κατώτερη, σε ευκρίνεια (το φλας του όμως πολύ δυνατότερο) κι η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή. Κατά τ άλλα τα σπάει!

Θα ενημερώσω για ό,τι άλλο παρατηρήσω

Link to comment
Share on other sites

Δε θα λεγα πως μοιάζει με το Ascend P6 http://s29.postimg.org/eoqnqme6b/2014404102905.jpg

 

Το τηλέφωνο είναι τέλειο για τα λεφτά του, πολύ ποιοτικό. Μόνα μείων σε σχέση με το T5s: Η κάμερα του είναι κατώτερη, σε ευκρίνεια (το φλας του όμως πολύ δυνατότερο) κι η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή. Κατά τ άλλα τα σπάει!

Θα ενημερώσω για ό,τι άλλο παρατηρήσω

Μηπως σου ειναι ευκολο να μας δειξεις μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες με το doogee?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ειναι ευκολο να μας δειξεις μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες με το doogee?

Ανέβασα 17 φωτογραφίες σε zip. Τραβήχτηκαν πριν λίγο, απογευμα με συννεφιά και χωρίς ήλιο. Οι εσωτερικού χώρου με φλας είναι σε σκοτάδι, έχει δυνατό φλας και τραβάει φωτεινές φωτογραφίες (πιο φωτεινές απ το DG2014 και το T5s πχ, αλλά δε φτάνει το THL W8 μου), αλλά η ευκρίνεια της κάμερας του DG350 είναι κατώτερη, λόγω μικρότερου αισθητήρα. Ανεκτές πάντως

http://experts-mobiles.gr/cart/upload/sample_photos/DG350-rearCamera.zip

απο μπαταρια τι λεει? ποσες μερες κραταει?

Προς το παρόν μου φαίνεται πως πάει πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω ότι η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή πράγματι, κι η οθόνη επίσης.

Στο μαύρο χρώμα, το καπάκι είναι ψηφιδωτό με ωραία αίσθηση, όμως στο λευκό έχει γυαλιστερή επιστρωση κι είναι τελείως λείο, αλλά ανθεκτικό χωρίς να γρατζουνιέται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο ΝΕΤ βρίσκω αντικρουόμενες απόψεις για τα χαρακτηριστικά του, θα ήθελα αν μπορείς να μου κάνεις την χάρη να διευκρινήσεις κάποια από αυτά (αν μπορείς φυσικά):

- FM Radio (αν και μάλλον έχει αφού αυτό το λέει στο επίσημο site)

- Διαστάσεις

- Βάρος

 

Αν και ψηνόμουν για το λευκό, αυτά που είπες παραπάνω μάλλον με κάνουν να πάω προς το μαύρο...

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο ΝΕΤ βρίσκω αντικρουόμενες απόψεις για τα χαρακτηριστικά του, θα ήθελα αν μπορείς να μου κάνεις την χάρη να διευκρινήσεις κάποια από αυτά (αν μπορείς φυσικά):

- FM Radio (αν και μάλλον έχει αφού αυτό το λέει στο επίσημο site)

- Διαστάσεις

- Βάρος

 

Αν και ψηνόμουν για το λευκό, αυτά που είπες παραπάνω μάλλον με κάνουν να πάω προς το μαύρο...

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

FM radio έχουν όλα τα mediatek, ειναι ενσωματωμένο στο chipset

Διαστάσεις και βάρος δεν μέτρησα, κι επίσης μου έφυγαν όλα τα κομμάτια σε λίγες μέρες. Όταν ξαναφέρω στο κατάστημα θα τα ελέγξω. Πάντως το πάχος 6.6mm είναι μόνο στις άκρες που κάνει καμπύλη προς τα μέσα, ειναι κλασσικό οι κινέζοι να μετράνε εκεί το πάχος:p Αλλά δε νομίζω να φτάνει ούτε τα 9mm στο υπόλοιπο μέρος. Δες το κι εδώ https://www.youtube.com/watch?v=3USPrvak46I

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο μπραβο για το γρηγορο review . Αντε με το καλο και μια ολοκληρωμενη παρουσιαση οταν παραλάβεις καινουρια...
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...