Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά, δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να αναβαθμίσει κανείς, πέρα από τη χαρά της ασχολίας. Η αναβάθμιση τονώνει επίσης και την ψυχολογία του χρήστη (έχω kitkat!). Επειδή για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει το gps θα ψαχτώ για καμιά "καλή" 4.2. Έχετε να μου προτείνετε κάποια απροβλημάτιστη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλοκαίρι το ιδιο επαθε ενας φιλος που του το ειχα παρει, το αποτέλεσμα ηταν οτι η οθονη ηταν τοσο λεπτή που ανοιξε με την μια.ετσι πήραμε οθονη-τζαμι.

Αρα η παραγγελία που καναμε για τζαμι ηταν αχρηστη.

Καλύτερα παρε τα πακέτο, για 25 $ δεν αξίζει να φας χρονο κ ταλαίπωρια.

 

ok θα το παρω κομπλε να γινει δουλεια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ok θα το παρω κομπλε να γινει δουλεια.

 

Τα περισσοτερα απο αυτα να ξερεις δεν εχουν κόλλα για να κανεις τη τοποθετηση, πριν κάνεις την αγορά μιλα με τον πωλητη τουλαχιστον αν μπορει να σου βαλει αλλιώς να αγορασεις αυτοκόλλητη ταινία διπλής όψης 3M που ειναι ειδική για αυτες τις δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να αναβαθμίσει κανείς, πέρα από τη χαρά της ασχολίας. Η αναβάθμιση τονώνει επίσης και την ψυχολογία του χρήστη (έχω kitkat!). Επειδή για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύει το gps θα ψαχτώ για καμιά "καλή" 4.2. Έχετε να μου προτείνετε κάποια απροβλημάτιστη?

 

Από ότι έχω δει το μοντέλο (αλλά κι ένα UMI C1 που έτυχε να δω) έχουν ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το GPS (έχω την Ρώσικη AOSP 4.4.2)

Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ...

Ίσα ίσα που πιάνει, (δοκίμασα διάφορα tools) και χάνει το σήμα με το παραμικρό.

Δοκιμάζοντας προγράμματα και ρυθμίσεις το μόνο που είδα ΚΑΠΩΣ να δουλεύει είναι όταν χρησιμοποίησα τους χάρτες HERE (ths NOKIA) και ΧΩΡΙΣ να έχω ανοικτό το 3G Data. Ισως να γίνεται κάποια παρεμβολή ανάμεσα στο GPS Και στα Data δεν ξερω.

 

PS επειδή πήρα και 2ο S660 (δεν είχα δοκιμάσει καθόλου το GPS :cry: ):cry: το οποίο έχει την 4.2 πάνω βλέπω ότι έχει την ίδια συμπεριφορά, οπότε αποκλείω να έχει θέμα το συγκεκριμένο κομμάτι

Link to comment
Share on other sites

Κι ότι έχω κατεβάσει την kit kat aosp και ετοιμάζομαι για εγκατάσταση. Με την 4.2 πάντως, το gps μου δουλεύει καλά σε 2 συσκευές. Στην αρχή θέλει κάτι ώρες να βρει τους δορυφόρους και μετά είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγκατέστησα την S660_KK_FRESH_V1.01, θα βρείτε εδώ ότι χρειάζεται (το flash tool και την rom): http://z5h64q92x9.net/tr-url/ru-en.en/https/yadi.sk/d/JF65IfQfbcAFU .

 

Αρνητικά που είδα εκ πρώτης όψεως:

1. Έχει κάτι ρώσικα κατάλοιπα στον dialer και κατά τόπους αγγλικά (όπως και κάποιες παλιότερες εκδόσεις 4.2).

2. Οι αναπάντητες και τα μηνύματα ανάβουν όλα με πράσινο λαμπάκι, αλλά αυτό όποιος θέλει το αλλάζει.

3. Η camera είναι 6MP αλλά γίνεται 8MP με αυτό το patch: http://z5h64q92x9.net/tr-url/ru-en.en/https/yadi.sk/d/lwoXUPu4bbzRH

 

Θετικά:

Όλα δουλεύουν καλά (και το gps), είναι 4.4.2, είναι ήδη root και υποστηρίζει και ασύρματη μετάδοση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει το μοντέλο (αλλά κι ένα UMI C1 που έτυχε να δω) έχουν ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το GPS (έχω την Ρώσικη AOSP 4.4.2)

Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ...

Ίσα ίσα που πιάνει, (δοκίμασα διάφορα tools) και χάνει το σήμα με το παραμικρό.

Δοκιμάζοντας προγράμματα και ρυθμίσεις το μόνο που είδα ΚΑΠΩΣ να δουλεύει είναι όταν χρησιμοποίησα τους χάρτες HERE (ths NOKIA) και ΧΩΡΙΣ να έχω ανοικτό το 3G Data. Ισως να γίνεται κάποια παρεμβολή ανάμεσα στο GPS Και στα Data δεν ξερω.

 

PS επειδή πήρα και 2ο S660 (δεν είχα δοκιμάσει καθόλου το GPS :cry: ):cry: το οποίο έχει την 4.2 πάνω βλέπω ότι έχει την ίδια συμπεριφορά, οπότε αποκλείω να έχει θέμα το συγκεκριμένο κομμάτι

 

Κατέβασε αυτό το πρόγραμμα από το Google play https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps μετά στης ρυθμίσεις του εν λόγω προγράμματος βάλε τον δορυφόρο Ευρώπης και μετά βάλε Ελλάδα θα σου ανεβάσει 100% την απόδοση του GPS σου είναι γκαραντί αυτό που σου λέω, βαλτό και περιμένω σχόλιο σου( ανοίγεις την εφαρμογή , στο πεδίο continent επιλέγεις Europe και στο region Greece, και στην ουσία έτσι διευκολύνει την αναζήτηση δορυφορων)!:up:

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασε αυτό το πρόγραμμα από το Google play https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps μετά στης ρυθμίσεις του εν λόγω προγράμματος βάλε τον δορυφόρο Ευρώπης και μετά βάλε Ελλάδα θα σου ανεβάσει 100% την απόδοση του GPS σου είναι γκαραντί αυτό που σου λέω, βαλτό και περιμένω σχόλιο σου( ανοίγεις την εφαρμογή , στο πεδίο continent επιλέγεις Europe και στο region Greece, και στην ουσία έτσι διευκολύνει την αναζήτηση δορυφορων)!:up:

 

Η' ακόμα καλύτερα, να ακολουθηθεί αυτός ο οδηγός... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο κατεβάζοντας και το επιπλέον πρόγραμμα MTK mobileuncle Tools (google play) και πιστεύω ότι ακολούθησα σωστά τα βήματα λοκάρο εκτός από την πρώτη φορά που πιστεύω θέλει να πάρει της ρυθμίσεις περιμένοντας κάνα λεπτό από το μπαλκόνι του σπιτιού μου τουλάχιστον 7 δορυφόρους σε λιγότερο από 5 sec τέλειο ας το περάσουν και οι υπόλοιποι φίλοι του S660.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο κατεβάζοντας και το επιπλέον πρόγραμμα MTK mobileuncle Tools (google play) και πιστεύω ότι ακολούθησα σωστά τα βήματα λοκάρο εκτός από την πρώτη φορά που πιστεύω θέλει να πάρει της ρυθμίσεις περιμένοντας κάνα λεπτό από το μπαλκόνι του σπιτιού μου τουλάχιστον 7 δορυφόρους σε λιγότερο από 5 sec τέλειο ας το περάσουν και οι υπόλοιποι φίλοι του S660.

 

Το έχω βάλει αλλά εκεί που ο οδηγός λέει

Στην καρτέλα EPO

-Τσεκάρουμε τα: Enable EPO και Auto Download

δεν ειναι ενεργό λέει απλά "EPO (DOWNLOAD)"

το πατας και δεν γίνεται τίποτα.

 

Βασικά με προβληματίζει ότι βλέπω να πιάνει δορυφόρους αλλά με τίποτα να μην πηγαίνει πάνω από 30-35%

Στο δρόμο χάνει το σήμα όλη την ώρα.

 

Για εξωτερικό ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ GPS που να συνδέεται με bluetooth Με το κινητό έχεις κάποιος άποψη?

Edited by mourp
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πάλι τα βήματα από την αρχή και κάνε επανεκκίνηση.

Τα εχω κάνει 2 φορές...

Τα ίδια

Ερώτηση: με τι ένταση πιάνει τους δορυφόρους?

Εχετε δει ποτέ πάνω από 40?

 

Το δοκίμασα ξανά στο δρόμο, μόνο το HERE δουλεύει, ΑΛΛΑ γιατί προβλέπει που θα πας και σε ξεγελά ακολουθώντας τη διαδρομή.

Αν αλλάξεις δρόμο ή σταματήσεις σε φανάρι αυτό συνεχίζει να σε ταξιδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κάνει 2 φορές...

Τα ίδια

Ερώτηση: με τι ένταση πιάνει τους δορυφόρους?

Εχετε δει ποτέ πάνω από 40?

 

Το δοκίμασα ξανά στο δρόμο, μόνο το HERE δουλεύει, ΑΛΛΑ γιατί προβλέπει που θα πας και σε ξεγελά ακολουθώντας τη διαδρομή.

Αν αλλάξεις δρόμο ή σταματήσεις σε φανάρι αυτό συνεχίζει να σε ταξιδεύει.

 

Ζήτησε από τον athanaso77 να σε βοηθήσει σε αυτό είναι διαχειριστής της σελίδας αυτός αν έχει κάτι υπόψιν να είσαι σίγουρος θα σου πει.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κάνει 2 φορές...

Τα ίδια

Ερώτηση: με τι ένταση πιάνει τους δορυφόρους?

Εχετε δει ποτέ πάνω από 40?

 

Το δοκίμασα ξανά στο δρόμο, μόνο το HERE δουλεύει, ΑΛΛΑ γιατί προβλέπει που θα πας και σε ξεγελά ακολουθώντας τη διαδρομή.

Αν αλλάξεις δρόμο ή σταματήσεις σε φανάρι αυτό συνεχίζει να σε ταξιδεύει.

 

Εγώ το έκανα όπως είπε ο athanaso77 και σήμερα έκανα δοκιμή κοίτα δορυφόρους που κλειδώνει σε τουλάχιστον 5 sec.

http://s7.postimg.org/4qaegtd5j/Screenshot_2014_12_13_14_19_53.jpg"]http://s7.postimg.org/4qaegtd5j/Screenshot_2014_12_13_14_19_53.jpg[/url]

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ψάχνω για καινούριο κινητό και είμαι ανάμεσα στο μοντέλο αυτό και στο v5 της ζτε

Σκέφτομαι να αγοράσω το λενόβο από το μινιντιλ.. Όσοι το αγοράσατε από εκεί μείνατε ευχαριστημένοι γενικά;

Επίσης μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο κιτκατ και αν ναι, επηρεάζεται η απόδοσή του;

Και κάτι τελευταίο. Από ό,τι είδα δεν υπάρχει κάποιο πλήκτρο για ένα γενικό μενού με όλες τις εφαρμογές ε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει απο το minideal kai to To2C και στα 2 δεν ειχα πρόβλημα.

Αναβάθμιση γίνεται (ψαξε πιο πισω και θα δεις πως)

Αν κάνεις την "επίσημη" θα βάλει Κινέζικη έκδοση που δεν έχει Playstore.

Έχω δοκιμάσει 3 ROM.

Πιο πολύ την AOSP που είχε το καλό ότι κράταγε περισσότερο η μπαταρία, αλλά είχα θέματα με το GPS

Εδώ και λίγες μέρες έχω την "058", καλή φαίνεται αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να την κάνω root και μου φαίνεται ότι καταναλώνει πιο εύκολα την μπαταρία. Συγκεκριμένη επιστημονική μέτρηση δεν εχει γίνει, "μπακαλίστικα" το μετράω

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το sygic εε? Με ποιά rom είσαι εδώ?

Εγώ το έκανα όπως είπε ο athanaso77 και σήμερα έκανα δοκιμή κοίτα δορυφόρους που κλειδώνει σε τουλάχιστον 5 sec.

http://s7.postimg.org/4qaegtd5j/Screenshot_2014_12_13_14_19_53.jpg"]http://s7.postimg.org/4qaegtd5j/Screenshot_2014_12_13_14_19_53.jpg[/url]

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ έχω θέμα στο gps με την aosp.

Έχω αγοράσει απο το minideal kai to To2C και στα 2 δεν ειχα πρόβλημα.

Αναβάθμιση γίνεται (ψαξε πιο πισω και θα δεις πως)

Αν κάνεις την "επίσημη" θα βάλει Κινέζικη έκδοση που δεν έχει Playstore.

Έχω δοκιμάσει 3 ROM.

Πιο πολύ την AOSP που είχε το καλό ότι κράταγε περισσότερο η μπαταρία, αλλά είχα θέματα με το GPS

Εδώ και λίγες μέρες έχω την "058", καλή φαίνεται αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να την κάνω root και μου φαίνεται ότι καταναλώνει πιο εύκολα την μπαταρία. Συγκεκριμένη επιστημονική μέτρηση δεν εχει γίνει, "μπακαλίστικα" το μετράω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή (η S026_140228) είναι η πιο καλή rom μέχρι στιγμής στη συσκευή μου. Σε αυτήν επίσης δουλεύει το gps καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω δοκιμάσει. Ενημερωτικά έχει βγει και η επίσημη multilanguage kit kat 062.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Δεν ανοιγω νεο θεμα

 

Εχει βγει καινουργιο S660w

 

με 8χ cpu 2gb ram 5" 1080p οθονη και τιμη απο 138€

 

Μηπως το εχει παρει κανεις για να μας πει εντυπωσεις? Το ζαχαρωνω για αγορα

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-lenovo-phone-S660-w-android-4-4-5-0-2-0Ghz-mtk6592-octa-core/32216265056.html

Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ: Αν το πάρεις, πάρε και ένα καφάσι μπανάνες να το ταΐζεις γιατί μιλάμε για όσο δε παίρνει άλλο ΜΑΪΜΟΥ συσκευή. Μην αγοράζετε από τους πωλητές στο Ali, κυκλοφορούν πολλά μαϊμού τηλέφωνα εκεί μέσα, να προτιμάτε τα γνωστά κινεζομάγαζα (MInideal, Vickmall, To2c κ.λπ.).
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ από την 58 στην 62

Δείχνει να δουλεύει πιο "ομαλα' και έχει φτιαχτεί και το Bug που δεν έβλεπε από το USB του PC την SD.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ από την 58 στην 62

Δείχνει να δουλεύει πιο "ομαλα' και έχει φτιαχτεί και το Bug που δεν έβλεπε από το USB του PC την SD.

 

Μεγειές... Θα την δοκιμάσω από αύριο. Το gps δουλεύει καλά?

Edited by yiorta
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές... Θα την δοκιμάσω από αύριο. Το gps δουλεύει καλά?

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα, μολις κάνω μια στανταρ διαδρομη που χάνεται σε συγκεκριμένα σημεία θα ποσταρω

 

PS ξέρει κάποιος πως γίνεται root? είδα διάφορους οδηγούς αλλά δε βγάζω άκρη :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...