Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια του τελικα ποσο ειναι 2100 ή 2250 αυτες τις τιμες δινουν μινιντηλ και του2σι

Μπορει να μας πει καποιος κατοχος για το ποσο κραταει η μπαταρια και με τη χρηση?

 

Edit και δεν γραφει πουθενα για otg , δεν υποστηριζει? Παραξενο με φαινετε

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα. Αργότερα που θα έχω χρόνο θα αρχίσει το testing και θα σας πω αποτελέσματα. Πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι καλές. Αγορά από minideal, συσκευασία καλή, η θήκη που δίνουν δώρο δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Η οθόνη του δείχνει πολύ καλή ("ζωντανή") στο λίγο που το άνοιξα. Το πίσω καπάκι είναι πολύ λεπτό. Γενικά το κινητό είναι κομψό.

Η μπαταρία είναι 2.100mAh για το φίλο που ρωτάει.

 

Θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Αργότερα που θα έχω χρόνο θα αρχίσει το testing και θα σας πω αποτελέσματα. Πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι καλές. Αγορά από minideal, συσκευασία καλή, η θήκη που δίνουν δώρο δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. Η οθόνη του δείχνει πολύ καλή ("ζωντανή") στο λίγο που το άνοιξα. Το πίσω καπάκι είναι πολύ λεπτό. Γενικά το κινητό είναι κομψό.

Η μπαταρία είναι 2.100mAh για το φίλο που ρωτάει.

 

Θα επανέλθω...

Περιμένουμε τα νέα σου.

Αν μπορείς κοίταξε μερικά ερωτήματα που είχα στην σελίδα 5.

Με εκτίμηση

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

απο mobile uncle ίσως?

 

Η εφαρμογη αυτη βοηθαει μαλλον αλλα στο συγκεκριμενο ηταν σχεδον τερμα η ενταση του ηχειου κ δεν μπορεσα να κανω πολλα πραγματα. Δεν ειναι τοσο χαλια το ηχειο απλα ειναι πιο χαμηλα απο αρκετα αλλα που εχω ακουσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως λεει κ ο φιλος λιγο πιο πανω η θηκη,ναι δεν ειναι ποιοτητας. Εμενα συγκεκριμενα στην γωνια επανω εσπασε κ λιγο. Το εχω συνεχεια ομως μες την τσεπη κ κινουμε διαρκως, ισως γιαυτο. Εστω κ ετσι την δουλιτσα της την κανει κ αν χαλασει αγοραζεις μια αλλη. Εχει κ με 4-5€ σε διαφορες σελιδες. Η οθονη πολυ καλη κ η αφη του επισης. Η μπαταρια κραταει αναλογικα οπως σε ολα τα smartphone. Νομιζω ειναι καλη. Μπορουσε κ καλυτερη αλλα ειναι καλη,αποδεκτη.

 

Mechanical

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η βοήθειά σου ήταν πολύτιμη.

Συνημμένα έχω μια φωτό για το είδος του πληκτρολογίου που ερωτούσα στο προηγούμενο μηνυμά μου. (Σε ορθια θέση χρησιμοποιώ αυτό και αυτόματα σε οριζόντια βγαίνει το QWERTY).

Περιμένω νέα σου.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Ανδρέας

 

Φιλε ανδρεα λογικα αυτο το ειδος πληκτρολογιου θα μπορεις να το βρεις στο play store και να το κατεβασεις. Το κινητο εχει το κλασικο του android..γραμμα-γραμμα. Δεν βρηκα κατι που να μπορω να το αλλαξω στο πληκτρολογιο που θες. Αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας μας πει.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το έχει πάρει ας μας πει τη γνώμη του, τι λέει από μπαταρία? τα 2100 βγάζουνε κανά 2 μέρες με internet καμιά ώρα τη μέρα και λίγες κλήσεις? Aπό οθόνη, κάμερα, ταχύτητα πως πάει? Από τα 32gb πόσα μένουν ελεύθερα? Από minideal που το παραγγείλατε είχατε κανά θέμα και πόσες μέρες σας έκανε το παραλάβετε? Στείλτε και link αν μπορείτε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια.

Η γυναίκα μου παρέλαβε το Amoi A928w από το Το2c γεμάτο με κινέζικες εφαρμογές και χωρίς google play store.

Μέσα από το Anzi app store προσπάθησα να εγκαταστήσω το google play service αλλά μετά από την εγκατάσταση δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το έχει πάρει ας μας πει τη γνώμη του, τι λέει από μπαταρία? τα 2100 βγάζουνε κανά 2 μέρες με internet καμιά ώρα τη μέρα και λίγες κλήσεις? Aπό οθόνη, κάμερα, ταχύτητα πως πάει? Από τα 32gb πόσα μένουν ελεύθερα? Από minideal που το παραγγείλατε είχατε κανά θέμα και πόσες μέρες σας έκανε το παραλάβετε? Στείλτε και link αν μπορείτε.

 

Ναι φιλε. Τις βγαζουνε 2 μερες ετσι οπως λες κ με τερμα φωτεινοτητα. Η οθονη του πολυ καλη...αναλυση κ χρωματα..επισης κ η καμερα. Για ταχυτητα μια χαρα, κ χωρις 3g με απλη g ταχυτητα παει πολυ καλα.

Απο μνημη μενουν καπου 27gb ελευθερα. Απο minideal κανενα θεμα μονο καποιες κινεζικες εφαρμογες που αφησανε μεσα κ επρεπε να τις σβησω εγω ενω τους ειπα οτι δεν τις θελω. εκανε κανα 25 μερο να ερθει με σ/κ μεσα, 20εργασιμες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Mechanical. Η μπαταρία 2 ημέρες με normal χρήση φαίνεται να τη βγάζει. Η οθόνη είναι εντυπωσιακή (ανάλυση, χρώματα, κλπ). Σε HD Video με αφήνει πολύ ικανοποιημένο. Το κινητό δεν φαίνεται να κολλάει πουθενά.

Η κάμερα δείχνει καλή. Έκανα μερικές λήψεις χωρίς προβλήματα. Νυχτερινή σε συνθήκη με χαμηλό φωτισμό ικανοποιητική. Θα τραβήξω καμιά φωτογραφία και θα την ανεβάσω.

Αγορά από minideal, κινέζικες εφαρμογές δεν υπάρχουν, το έστειλαν rooted (όπως το ζήτησα). Η εξυπηρέτηση του minideal ήταν ταχύτατη (αποστολή σε 2 ημέρες) και παράδοση σε 3 εβδομαδες περίπου.

Είχε κάνει κάποιος παρατήρηση για κάποια κατάλοιπα της κινέζικης γλώσσας. Εγώ το "τρέχω" με Αγγλική γλώσσα, το μόνο που παρατήρησα είναι πως όταν εγκαθιστώ νέα εφαρμογή, το banner στο εικονίδιο της νέας εφαρμογής γράφει new στα κινέζικα (δεν το θεωρώ πρόβλημα καθώς μετά το πρώτο run εξαφανίζεται).

Antutu benchmark βγάζει 27472. Το GPS δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη εκτεταμένα, οπότε επιφυλάσσομαι.

Ποιότητα κλήσης πολύ καλή. Ακούω και ακούγομαι καθαρά. Συνδεσιμότητες με wifi, bluetooth, 3g network χωρίς πρόβλημα.

Edited by ispm
Link to comment
Share on other sites

Ναι κ σε μενα ετσι κανει με νεες εφαρμογες βγαζει κινεζικα γραμματα πανω στο εικονιδιο κ με το πρωτο πατημα φευγει.

 

Καποιος που να μπορει να βοηθησει για ρουτ στο συγκεκριμενο κινητο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος που να μπορει να βοηθησει για ρουτ στο συγκεκριμενο κινητο?

 

Δοκίμασε αυτό και πες μου αν σου δούλεψε...

 

http://www.shuame.com/en/root/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Amoi A928w αγοράστηκε από το To2c για την γυναίκα μου. Το τηλέφωνο ήρθε με Κινεζο-Αγγλική rom φορτωμένο με κινέζικες εφαρμογές και χωρίς google εφαρμογές. Φορτίστηκε την περασμένη Τρίτη το βράδυ χωρίς να μπει sim (micro sim) και αμέσως συνδέθηκε με το wi-fi. Ζήτησε να κάνω κάποια updates και φόρτωσε πολύ γρήγορα καινούργια έκδοση build number A928W_V4.0. έσβησα κάποιες κινέζικες εφαρμογές και αφέθηκε στην άκρη λόγω έλλειψης micro sim. Επικοινώνησα με το To2c για την έλλειψη google play και τις κινέζικες εφαρμογές και μου ζήτησαν να τους στείλω video. Την Παρασκευή το πρωί μπήκε micro sim και τέθηκε ξανά σε συνεχή λειτουργία και με λίγη ομιλία και αρκετό internet από wi-fi η μπαταρία του άδειασε πριν από λίγο, άρα πρέπει να κρατάει ~2 μέρες. Η οθόνη του πολύ καλή, το τηλέφωνο πολύ γρήγορο χωρίς υποψία lag αλλά το software άθλιο (Κινεζο-Αγγλική rom). Είχε εγκατεστημένο κάποιο κινέζικο play store (Anzi ) με το οποίο κατέβασα google play κλπ αλλά δεν τα άφηνε το σύστημα να τρέξουν. Από τον stock browser δεν μπορούσες να μπεις στο facebook.

Κατέβασα και φόρτωσα τον chrome και έχω πολύ γρήγορη μετάφραση στις κινεζοσελλίδες και πλεον μπορεί η γυναίκα μου να μπαίνει facebook μέσα από τον chrome. Εβαλα στην εφαρμογή που είχε για e-mails το gmail της γυναίκας μου και τα μυνήματα φορτώθηκαν ακαριαία.

Έστειλα μύνημα στο to2c και μου στείλαν λινκ και κωδικό για να κανω ρουτ και να βάλω την multilingual rom αλλά με το λινκ κατεβάσα 1 πρόγραμμα (BaiduYunGuanjia_4.6.1 which is only 7.94mb) το οποίο είναι στα κινέζικα και με τετράγωνα στη θέση χαρακτήρων. Τους έγραψα ξανά και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που είναι στο δρόμο και έρχεται:D και playstore έχει , και ελληνική γλώσσα και δεν βλέπω να έχει κινέζικες εφαρμογές...

 

http://www.minideal.net/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-1-7ghz-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html

 

Απ' ότι φαίνεται στο βίντεο και στις φώτο τουλάχιστον;)

Link to comment
Share on other sites

Το Amoi A928w αγοράστηκε από το To2c για την γυναίκα μου. Το τηλέφωνο ήρθε με Κινεζο-Αγγλική rom φορτωμένο με κινέζικες εφαρμογές και χωρίς google εφαρμογές. Φορτίστηκε την περασμένη Τρίτη το βράδυ χωρίς να μπει sim (micro sim) και αμέσως συνδέθηκε με το wi-fi. Ζήτησε να κάνω κάποια updates και φόρτωσε πολύ γρήγορα καινούργια έκδοση build number A928W_V4.0. έσβησα κάποιες κινέζικες εφαρμογές και αφέθηκε στην άκρη λόγω έλλειψης micro sim. Επικοινώνησα με το To2c για την έλλειψη google play και τις κινέζικες εφαρμογές και μου ζήτησαν να τους στείλω video. Την Παρασκευή το πρωί μπήκε micro sim και τέθηκε ξανά σε συνεχή λειτουργία και με λίγη ομιλία και αρκετό internet από wi-fi η μπαταρία του άδειασε πριν από λίγο, άρα πρέπει να κρατάει ~2 μέρες. Η οθόνη του πολύ καλή, το τηλέφωνο πολύ γρήγορο χωρίς υποψία lag αλλά το software άθλιο (Κινεζο-Αγγλική rom). Είχε εγκατεστημένο κάποιο κινέζικο play store (Anzi ) με το οποίο κατέβασα google play κλπ αλλά δεν τα άφηνε το σύστημα να τρέξουν. Από τον stock browser δεν μπορούσες να μπεις στο facebook.

Κατέβασα και φόρτωσα τον chrome και έχω πολύ γρήγορη μετάφραση στις κινεζοσελλίδες και πλεον μπορεί η γυναίκα μου να μπαίνει facebook μέσα από τον chrome. Εβαλα στην εφαρμογή που είχε για e-mails το gmail της γυναίκας μου και τα μυνήματα φορτώθηκαν ακαριαία.

Έστειλα μύνημα στο to2c και μου στείλαν λινκ και κωδικό για να κανω ρουτ και να βάλω την multilingual rom αλλά με το λινκ κατεβάσα 1 πρόγραμμα (BaiduYunGuanjia_4.6.1 which is only 7.94mb) το οποίο είναι στα κινέζικα και με τετράγωνα στη θέση χαρακτήρων. Τους έγραψα ξανά και περιμένω απάντηση.

 

μου φαίνεται ότι play store περνάς από recovery για να σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το κινητό αυτό για 2-3 βδομάδες απο minideal. Ήρθε με google play, χωρις κινέζικες εφαρμογές και rooted. Αποφάσισα να βάλω το android 4.4.2 εφόσον είχε το 4.2.2 . Εγγαταστάθηκε με επιτυχία κάνοντας install update από το recovery. Το κινητό δεν έχει όμως πλέον root και θα χρειαστώ και recovery για να βάλω gapps μιας και δεν έχει... Καμία συμβουλή;

(δοκίμασα το rootgenius, superoneclick, oneclickroot, αλλά δεν κατάφερα να το κάνω root. Επίσης από gapps γίνεται να εγγατασταθούν από το stock recovery ή μονο απο custom;)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά η 4.4.2?

 

Αγγλικά και κινέζικα μόνο

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως κάποιος από τους χρήστες θα μπορούσε να σχολιάσει το GPS; Εκτός από την ταχύτητα σύνδεσης, θα με ενδιέφερε και η ακρίβεια: είναι δυνατή η πλοήγηση; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως κάποιος από τους χρήστες θα μπορούσε να σχολιάσει το GPS; Εκτός από την ταχύτητα σύνδεσης, θα με ενδιέφερε και η ακρίβεια: είναι δυνατή η πλοήγηση; Ευχαριστώ πολύ!

 

Έχοντας εγγαταστήσει το πρώτο navigator που βρήκα free στο google play, θα έλεγα ότι το gps είναι αρκετά γρήγορο, συνδέθηκε στους δορυφόρους σε λιγότερο από ένα λεπτό, τόσο εντός όσο και εκτός σπιτιού. Το μόνο που πρόσεξα ήταν ότι με έδειχνε μισό εκατοστό πιο δίπλα από το μέρος που είμουν (εκτός δροόμου δηλαδή), αλλά δεν ξέρω άμα ήταν πρόβλημα της εφαρμογής μιας και το συνηθίζεις. Κατα τα'λλα αρκετά καλό θα έλεγα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά χωρίς καμμία ρύθμιση να υποθέσω απο εσένα?

 

Η μόνη ρύθμιση ήταν που άνοιξα το gps :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν ρωτάς το minideal με ποιο πρόγραμμα το κάνει root?

 

θα προσπαθήσω

edit: η εξυπηρέτηση μου είπε ότι το vroot κάνει για την συγκεκριμένη συσκευή, εξακολουθεί όμως να μην έχει root

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και 4 ώρες να το κάνω root και τώρα κατάλαβα ότι δεν πρέπει να έχει τους σωστούς drivers εγγατεστημένους... Ενώ κάνω απεγγατάσταση τους παλιούς drivers από το device manager εξακολουθεί να βλέπει το κινητό ως HTC... καμία ιδέα;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ενώ κάνω απεγγατάσταση τους παλιούς drivers από το device manager εξακολουθεί να βλέπει το κινητό ως HTC... καμία ιδέα;

 

Βλέπει το κινητό ως HTC?:w00t::up:

 

Τέτοια λέγε μου να πάω στο αεροδρόμιο απο τώρα:lol:

 

Πέρα απο την πλάκα μήπως χρησιμοποιεί κάποιο driver της HTC?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει το κινητό ως HTC?:w00t::up:

 

Τέτοια λέγε μου να πάω στο αεροδρόμιο απο τώρα:lol:

 

Πέρα απο την πλάκα μήπως χρησιμοποιεί κάποιο driver της HTC?

 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, στο Minideal μου είπαν ότι θα μου δώσουν απάντηση αύριο.

http://i823.photobucket.com/albums/zz160/xamouras/htcamoi.png

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...