Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζίφος τελικά με την 3,9. Κατεβαίνει με 25 kbs και αφού φας κάνα 2 ώρες, μετά πέφτει η σύνδεση. Όποιος θέλει την url ας μου στείλει μήνυμα.

 

Γιατί θέλεις την 3.9; Υπάρχει η 5 και η αναβάθμιση σε 4.4

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ κανένα παράπονο δεν έχω. Είναι λόγο της αϋπνίας. :)

 

Αν έχεις χρόνο για σκότωμα δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=54297457

 

...Battery life is fine in Multi-language Kit-Kat rom. After many small changes, I have ported multi-language kit-kat successfully. Working perfectly.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω, με τον download manager η 3.9 κατεβαίνει με 250 kbs! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρειάζομαι την 3.9 για να δω τα translation xml strings με σκοπό να μεταφράσω την 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι την 3.9 για να δω τα translation xml strings με σκοπό να μεταφράσω την 4.4.2.

 

 

:w00t::up::yahoo::dance::clap::respect::respect:

 

Αν το καταφέρεις αυτό... σε κερνάω και ένα καφέ... μη σου πω και δυό:lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω τα strings, έχω προσπαθήσει να τα περάσω με επιτυχία μπορώ να πω αλλά όταν πάω να την κάνω εγκατάσταση μου βγάζει installation aborted. κάνω εγκατάσταση μέσω το stock recovery.
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα και εδώ μήπως σου κάνει...

 

http://androidxda.com/download-amoi-stock-rom-models

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και από εκεί. Κάτι γίνεται με το decompile/compile. Θα τα καταφέρω που θα μου πάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχετε καμία άλλη recovery να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε και η ν5 στο needrom:D

 

Multilang , Rooted...

 

http://www.needrom.com/mobile/amoi-a928w-2/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας να μου πως να επαναφέρω ΙΜΕΙ για 4,4,2? Από mobile uncle με AT command δεν πιάνει μου βγάζει μήνυμα ''command cannot be sent in user build''. Το έχω ρουτάρει εννοείται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Πέρασα και εγώ τη V5 αλλά έχει πολλές κινέζικες εφαρμογές. Ξέρει κανείς πως φεύγουν; Thanks.

 

Πας Ρυθμίσεις->Εφαρμογές και κάνεις απεγκατάσταση μια-μια. Όσες είναι περασμένες σαν εφαρμογές συστήματος πρέπει να το ρουτάρεις πρώτα μετά κατεβάζεις το Root browser από playstore το ανοίγεις και πας System->app και διαγράφεις τα apk τους. Αν δεν βγάζεις άκρη ποια να διαγράψεις προσπάθησε να θυμηθείς τα εικονίδια τους. Όσα έχουν και odex διέγραψε και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε τον ρώτησα αν έχει root για να του προτείνω αυτό:

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidware.uninstallmaster&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dapp+master&pcampaignid=APPU_1nTRU_XvOuGE4gS84oCQAQ

 

για να μη μπλέξει με το sysrem

Link to comment
Share on other sites

έχετε καμία άλλη recovery να δοκιμάσω?

 

Εγώ έχω CWM που την έχω φτιάξει με το droid tools για το τηλ μας

 

Θες να σου την στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα που να είναι πιό ψαγμένοι εδώ μέσα???

 

Η στο xda???

 

Εγώ δυστυχώς δεν την κατέχω την βαρβαρικήν:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά αλλά ξαναγύρισα στη 3.9. Όταν πατούσα παρατεταμένα τα εικονίδια στη V5 για να απεγκαταστήσω ή να μετακινήσω κάποια εφαρμογή δε κινιόντουσαν. :mad: Υπάρχει multilanguage KitKat χωρίς battery issues να αλλάξω εκεί; Πολύ καλό το AppMaster!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συναγωνιστές έχω ένα θέμα...:mad:

 

Όταν δέχομαι μία κλήση και έχει το πρόθεμα +30 ενώ ο αριθμός είναι αποθηκευμένος σε επαφή δεν μου βγάζει το όνομα του καλούντος

 

Το έχει και κάποιος άλλος αυτό το θέμα?

 

Υπάρχει τρόπος να λυθεί?

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Περνάς όλους τους αριθμούς με +30 μπροστά.:) Υπάρχει κάποιος που ξέρει να κάνει nvram backup? Αν δεν ξέρει θα του πω εγώ αρκεί να έχει χρόνο. Μέσω mtk droid tools γίνεται, δεν είναι τίποτα. Ας μου στείλει πμ να του πω γιατί το χρειάζομαι οπωσδήποτε. (δεν έxω wifi):mad:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ την Πέμπτη σε χρόνο ρεκόρ. Οι πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές, ιδίως από την οθόνη και την μπαταρία (πρώην χρήστης Nexus 4). Μειονεκτήματα προς το παρόν η αίσθηση των πλήκτρων ρύθμισης της έντασης και η ένταση του ηχείου.

 

παιδιά ποιο Link χρησιμοποιήσατε για την V5 από needrom; Ποιό αρχείο κατεβάσατε;

 

Εγώ χρησιμοποιήσα αυτό: https://yadi.sk/d/VjWCJUgINQv8e και κατέβασα το My_a928w_v50_deod.zip Ταλαιπωρήθηκα λίγο με την εγκατάσταση, γιατί δεν ολοκληρωνόταν με το stock recovery, αλλά τελικά όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ολα καλα με το κολλημα που ειχε φαει. Περασα την v5 και εφτιαξε. Το μονο θεμα η περιστροφη της οθονης η οποια δεν λειτουργει σωστα πλεον ενω πριν ηταν μια χαρα..αν υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει...λεω να ξαναπερασω την ρομ μηπως στρωσει το κινητο.... Και κατι ακομη εχετε δοκιμασει πολλες ρομ?? Η V5 ειναι οτι καλυτερο μπορουμε να βαλουμε; εχει κ μενα 2 κινεζικες επιλογες στην καρτελα ισχυος οπως κ σε ακομη εναν στο forum. Αναφερθηκε πιο πισω κ με φωτο. Τι μπορουμε να κανουμε γιαυτο ξερει κανεις; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η καρτέλα ισχύος?:confused:

Στην κυρια οθονη εκει που ειναι η ωρα κ.λ.π πανω δεξια εαν την κατεβασεις κατω σου βγαζει μια καρτελα με επιλογες οπως wifi,gps κ.λ.π. αυτην εννοω,εκει που βγαινουν οι ειδοποιησεις. Εχει δυο επιλογες κατω. Στα αγγλικα ειναι notificatios και toggles. Εμενα μου τα βγαζει κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...