Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλά ...Νέος εδώ γράφω για πρώτη φορά...Μπορεί να μου πεί καποιος συνοπτικά ποια ειναι τα μειονεκτήματα του κλωνου του s4 ασχέτως των χρημάτων που δίνουμε γιατί βλέπω αγγελίες με άτομα που τα πουλάνε και λέω να πάρω ένα μέχρι να βγεί το grand 2..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους!!

 

τα σπάει η νέα ρομ!!Επιτέλους το κινητό δουλεύει σωστά!!Stargreek σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Υ.Γ. Σόρρυ για την απουσία του ΣΚ αλλά έπηξα..Σήμερα κατάφερα και την έβαλα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εβαλες φιλε μου και απο που;ειναι καλη;ειδες μεγαλη διαφορα και αν σε πανω σε τι;

 

Επιτέλους!!

 

τα σπάει η νέα ρομ!!Επιτέλους το κινητό δουλεύει σωστά!!Stargreek σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Υ.Γ. Σόρρυ για την απουσία του ΣΚ αλλά έπηξα..Σήμερα κατάφερα και την έβαλα!! :)

 

Ποια rom εβαλες φιλε μου και απο που;ειναι καλη;ειδες μεγαλη διαφορα και αν σε πανω σε τι;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!

 

τα σπάει η νέα ρομ!!Επιτέλους το κινητό δουλεύει σωστά!!Stargreek σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Υ.Γ. Σόρρυ για την απουσία του ΣΚ αλλά έπηξα..Σήμερα κατάφερα και την έβαλα!! :)

 

Ο Γιωργος ειναι δυναμη,πολλα χρονια ασχολειται με τα κινεζικα γενικα.......:p

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!

 

τα σπάει η νέα ρομ!!Επιτέλους το κινητό δουλεύει.σωστά!!Stargreek σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Υ.Γ. Σόρρυ για την απουσία του ΣΚ αλλά έπηξα..Σήμερα κατάφερα και την έβαλα!! :)

 

Καλησπερα. Αν και ο star ειναι μαστερ στα τεχνολογικα μπορεις να μας πεις ονομαστικα 1.2.3 κλπ διαφορες της νεας ρομ του stargreek σε σχεση με την μαμα ρομ για το gt-i9502 να καταλαβουμε τι εννοεις?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αν και ο star ειναι μαστερ στα τεχνολογικα μπορεις να μας πεις ονομαστικα 1.2.3 κλπ διαφορες της νεας ρομ του stargreek σε σχεση με την μαμα ρομ για το gt-i9502 να καταλαβουμε τι εννοεις?? ;)

 

Νομίζω ότι τα θέματα σχετικά με το λογισμικό θα ήταν καλύτερα να τα αναλύσει ο ίδιος ως πιο ειδικός..Όσον αφορά εμένα, είχα θέμα με επανεκκινήσεις του κινητού που τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν τις έχω.Επιπλέον, έχει εγκατεστημένες αρκετές χρήσιμες εφαρμογές, όπως καλύτερη κάμερα, το meteos, faster gps, gravity box κτλ, που έχουν αναφερθεί εδώ μέσα ότι βελτιώνουν το κινητό, οπότε τις έχεις όλες μαζεμένες.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, νομίζω ότι είναι καλύτερο να απευθυνθείτε στον ίδιο για λεπτομέρειες πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν η rom του stargreek κανει και για το hdc galaxy legend με τη μια sim;

 

και κατι τελευταιο να ρωτησω γιατι σας επρηξα..

διαβασα ολα τα post και λετε οτι εχει εδω μεσα οδηγους για root.

εγω γιατι δεν ειδα κανενα λινκ ???

επισης σε αλλο σαιτ βρηκα καποιους οδηγους αλλα ειναι για επεξεργαστες MT6589.

εγω που εχω το hdc galaxy s4 legend με επεξεργαστη universal5410 μπορω να το κανω;

αν οχι μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ για το συγκεκριμενο κλονο;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν η rom του stargreek κανει και για το hdc galaxy legend με τη μια sim;

 

Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις αφου κανεις πρωτα backup την δικη σου.Για οτι θες τα εχει στο λινκ που εχει η ρομ βιντεο αρχεια τα παντα ροοτ recovery κτλπ.Εγω πιστευω οτι θα εισαι οκ εαν εχεις hdc galaxy legend με τη μια sim

Link to comment
Share on other sites

Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις αφου κανεις πρωτα backup την δικη σου.Για οτι θες τα εχει στο λινκ που εχει η ρομ βιντεο αρχεια τα παντα ροοτ recovery κτλπ.Εγω πιστευω οτι θα εισαι οκ εαν εχεις hdc galaxy legend με τη μια sim

Ωραια θα το δοκιμασω και θα σας πω και εγω εντυπωσεις.

να σε ρωτησω και κατι αλλο root για το κηνιτο που εχω ειναι το ιδιο με αυτο που ειναι για MTK6589;η διαφορετικο;

ευχαριστω πολυ φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

1) Οταν φορτιζει μην το χρησιμοποιεις, καποιες φορες δεν δουλευει σωστα το touch screen οταν ειναι σε φορτιση.

2) Αν ξαναδιαβασεις το topic εχω πει απειρες φορες, freezαρουμε την εφαρμογη "ρολοι". Για να το κανεις αυτο χρειαζεσαι καποιο tool οπως το rom tooolbox πχ. Εννοειται πως εισαι root ετσι?

 

 

ειναι θέμα φορτιστή, δοκίμασε με άλλο αν εχεις κάποιο αυθεντικο και θα δεις οτι δεν θα σου το κάνει .:)

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο να ρωτησω γιατι σας επρηξα..

διαβασα ολα τα post και λετε οτι εχει εδω μεσα οδηγους για root.

εγω γιατι δεν ειδα κανενα λινκ ???

επισης σε αλλο σαιτ βρηκα καποιους οδηγους αλλα ειναι για επεξεργαστες MT6589.

εγω που εχω το hdc galaxy s4 legend με επεξεργαστη universal5410 μπορω να το κανω;

αν οχι μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ για το συγκεκριμενο κλονο;

 

MTK6589 είναι ο universal.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα.Αν και εδω γραφουμε για κλωνους του S4 πιστευω οτι εχει προβλημα με το imei το τηλεφωνο σου.Κοιτα να δεις κατεβαζοντας την μπαρα για να δεις τις ειδοποιήσεις γραφει invalid imei k oxi cosmote

 

Χρόνια πολλά κ ευχαριστώ για την απάντηση!! Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποια λύση γι αυτό ή να το στείλω πίσω;;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κ ευχαριστώ για την απάντηση!! Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποια λύση γι αυτό ή να το στείλω πίσω;;

 

Εαν γραφει invalid imei το φτιαχνεις ευκολα με οδηγιες ενος φιλου εδω Stsagreek ,του μιλαω να σου στειλει π.μ. Καλη χρονια σε ολους σας

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω σημερα...αλλα οσα tools κι αν κατεβασα δεν μπορω να κανω root το κινητο, ποσο μαλλον να κανω backup τη rom και να βαλω την καινουρια του φιλου stargreek... :(

 

παρελαβα κι εγω σημερα...αλλα οσα tools κι αν κατεβασα δεν μπορω να κανω root το κινητο, ποσο μαλλον να κανω backup τη rom και να βαλω την καινουρια του φιλου stargreek... :(

 

δοκιμασα και με Auto Root package και με frameroot

το root checker μου βγαζει οτι δεν ειμαι root και δεν μπορω να κανω τιποτα

καμια βοηθεια?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδια μιας και οι σελιδες αρχίζουν και γίνονται παρα πολλες, μήπως θα έπρεπε να πούμε ποια κινεζιά είναι ο καλύτερος και αξιοπιστος κλώνος του s4 χωρίς προβλήματα ? Ίσως μια λίστα με ενδεικτικές τιμές κτλ

 

Θέλω κι εγώ να πάρω ένα αλλά υπάρχουν αρκετοί κινέζικοι κλώνοι...

οπότε μιας και οι περισσότεροι κάνουμε root και περνάμε coocked rom να βρούμε ποιος κλώνος είναι ο πιο αξιόπιστος για αυτήν την δουλεία.

Link to comment
Share on other sites

stargreek η καποιος που γνωριζει μπορει παρακαλω να στειλει link με τα tools που δουλευουν σωστα για:

1. να κανουμε root το κινητο.

2. σωστο backup ROM και IME.

3. εγκασταση σωστου CWM για εγκατασταση της rom του star

 

Συγνωμη για την ταλαιπορια αλλα ειναι τοσα πολλα που δεv ξερουμε ποια λειτουργουν σωστα και ποια οχι

 

Ευχαριστω και καλη χρονια.

 

p.s. αν και το framaroot kai Auto Root μου λενε οτι το κινητο εχει γινει root, το checkroot λεει πως δεν ειμαι root, πως γινεται αυτο?

επισης το messege app κρασαρει οταν παω να πατησω settings...δεν μπορω να ρυθμισω τιποτα

Edited by chris_a
Link to comment
Share on other sites

stargreek η καποιος που γνωριζει μπορει παρακαλω να στειλει link με τα tools που δουλευουν σωστα για:

1. να κανουμε root το κινητο.

2. σωστο backup ROM και IME.

3. εγκασταση σωστου CWM για εγκατασταση της rom του star

 

Συγνωμη για την ταλαιπορια αλλα ειναι τοσα πολλα που δεv ξερουμε ποια λειτουργουν σωστα και ποια οχι

 

Ευχαριστω και καλη χρονια.

 

p.s. αν και το framaroot kai Auto Root μου λενε οτι το κινητο εχει γινει root, το checkroot λεει πως δεν ειμαι root, πως γινεται αυτο?

επισης το messege app κρασαρει οταν παω να πατησω settings...δεν μπορω να ρυθμισω τιποτα

φιλε μου εκει που ειναι η ρομ του star εχει διαφορα λινκ για ολα οσα θες..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ή εχω αρχισει να τα χανω η το κινητο θα παει πισω στην κινεζα πειτε μου σας παρακαλω που κανω λαθος...

Ανεβασα καποιες φωτο και καποια βιντεο με τα χαρακτηριστικα του κινητου και προβληματα που αντιμετωπισα, οπως επισης φαινεται οτι το κινητο δε γινεται root με τιποτα.

 

Ολες οι δοκιμες εγιναν μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ενεργοποιημενο usb debugging.

 

https://www.dropbox.com/s/daupru4cnqv27b5/S4%20problem.zip

 

Στις φωτο απο cpu z φαινεται το "μοντελο" του κινητου οπως επισης αμεσως μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων φαινεται να εχει root access yes, πως γινεται αυτο;

Στις φωτο απο cpu identifier φαινονται τα στοιχεια του κινητου.

 

Στα 3 βιντεο φαινεται οτι ενω το κινητο γινεται root με επιτυχια με one click root και με frameroot (στο οποιο δοκιμασα κι μ αλλες εκδοσεις με το ιδιο αποτελεσμα μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) οταν κανω εγκατασταση root checker και οχι μονο μου βγαζει οτι δεν ειμαι root!! πως γινεται αυτο;

 

Στο αλλο βιντεο φαινεται το προβλημα που εχω στις ρυθμισεις μηνυματων, σε καμια περιπτωση δεν μπορω να τις ανοιξω, η εφαρμογη κρασαρει με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τιποτα ουσιαστικο, να μην μπορω να τ απενεργοποιησω και να βαλω καποια αλλη εφαρμογη για μηνυματα (και να πεταει το εκνευριστικο pop up καθε φορα που λαμβανω μηνυμα).

Επισης μου εμφανιζει μονιμως ενα error στα δικτυα wifi, οτι και να κανω δεν φευγει.

 

Κανει και σ αλλους απο εσας αυτα τα προβληματα; Πιστευω οτι αν καταφερω να το κανω root κι βαλω τη rom του Γιωργου αυτα θα λυθουν.

 

Παρακαλω δειτε τα επισυναπτομενα κι οποιος μπορει να βοηθησει αμεσα (αν υπαρχει λυση) γιατι εχω 5 μερες μονο για ν ανοιξω dispute. Αν δε γινει κατι θα σταλει πισω κι ειναι κριμα γιατι γενικως μ αρεσε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Χρονια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

Είπα να γράψω την δική μου εμπειρία απο την αγορά ενος s4 clone .

Μετά απο αρκετή μελέτη εδώ , και πάντα με γνώνονα τα οικονομικά μου αποφάσισα να κάνω δώρο στην κόρη μου ένα .

Με ψάξιμό αρκετό και κοιτώντας κριτικές και κάνοντας και προσευχές κατέληξα εδώ:http://www.aliexpress.com/item/NEWEST-1-1-i9500-phone-s4-MTK6577-android-4-1-5-inch-1G-RAM-4GB/919606188.html

Το κινητό παραγγέλθηκε στις 29/11 και με sweden post έφθασε Θεσ/νίκη στις 19/12 . Aφου η μικρή (17 είναι) είναι ανυπόμονη το ανοιγουμε και είναι όλα ΟΚ. Με τα logo του κανονικά , 2 μπαταρίες, 1 θήκη και κατι άλλα. Το κινητό ανοιξε κανονικά και είχε όλες τις εφαρμογές που λέει . Δεν ξέρω απο root και ούτε πήραξα κάτι αφου το κινητό είναι πολύ καλό , GPS σε 2 δεύτερα βρήκε τη θέση μου WI-FI πολυ καλό , γρήγορο στο ιντερνετ , και γενικά έχει οτι υπόσχεται .

Με την μπαταρία μικρό θέμα αφού το ρολόι μπορείς να το απενεργοποιήσεις χωρίς να το διαγράψεις, κρατάει μετά απο 3-4 πλήρεις φορτίσεις 1 μέρα και κάτι κι ας είναι η μικρή στο f.b. κανα 3 ώρο συνολικά.

Το σύνδεσα στον Η/Υ αλλά δεν το αναγνώριζε, οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES και το είδε αμέσως ενω η εφαρμογή πέρασε και στο τηλέφωνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και όλα τα apps κατεβαίνουν κανονικά . Πλέον έρχεται και το δεύτερο για την σύζυγο αφου ζηλέψε την μικρή.

Edited by andoda
Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα στον Η/Υ αλλά δεν το αναγνώριζε, οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES και το είδε αμέσως ενω η εφαρμογή πέρασε και στο τηλέφωνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και όλα τα apps κατεβαίνουν κανονικά . Πλέον έρχεται και το δεύτερο για την σύζυγο αφου ζηλέψε την μικρή.

Χρονια πολλα χαχα με εκανες και γελασα [Λογο κλωνου που εχεις] πολυ με το.... οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES.Βαλε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snappea&hl=el και αυτο στο πσ http://www.snappea.com/ καλη χρονια να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα χαχα με εκανες και γελασα [Λογο κλωνου που εχεις] πολυ με το.... οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES.Βαλε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snappea&hl=el και αυτο στο πσ http://www.snappea.com/ καλη χρονια να εχεις

 

η ρομ που εχεις κανει μπορω να τη βαλω στο hdc galaxy s4 legend με μια sim?

ευχαριστω πολυ και καλη χρονια..

Link to comment
Share on other sites

η ρομ που εχεις κανει μπορω να τη βαλω στο hdc galaxy s4 legend με μια sim?

ευχαριστω πολυ και καλη χρονια..

p\

Πιστευω ναι [πανω απο 1000 ατομα το εκαναν] αλλα κανε πρωτα backup την δικη σου και μετα την οποια αλλη.καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν έχει 1gb RAM αλλά 512mb. Αυτά που γράφουν οι Κινέζοι είναι ψέματα.

 

 

 

Καλημέρα.Χρονια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

Είπα να γράψω την δική μου εμπειρία απο την αγορά ενος s4 clone .

Μετά απο αρκετή μελέτη εδώ , και πάντα με γνώνονα τα οικονομικά μου αποφάσισα να κάνω δώρο στην κόρη μου ένα .

Με ψάξιμό αρκετό και κοιτώντας κριτικές και κάνοντας και προσευχές κατέληξα εδώ:http://www.aliexpress.com/item/NEWEST-1-1-i9500-phone-s4-MTK6577-android-4-1-5-inch-1G-RAM-4GB/919606188.html

Το κινητό παραγγέλθηκε στις 29/11 και με sweden post έφθασε Θεσ/νίκη στις 19/12 . Aφου η μικρή (17 είναι) είναι ανυπόμονη το ανοιγουμε και είναι όλα ΟΚ. Με τα logo του κανονικά , 2 μπαταρίες, 1 θήκη και κατι άλλα. Το κινητό ανοιξε κανονικά και είχε όλες τις εφαρμογές που λέει . Δεν ξέρω απο root και ούτε πήραξα κάτι αφου το κινητό είναι πολύ καλό , GPS σε 2 δεύτερα βρήκε τη θέση μου WI-FI πολυ καλό , γρήγορο στο ιντερνετ , και γενικά έχει οτι υπόσχεται .

Με την μπαταρία μικρό θέμα αφού το ρολόι μπορείς να το απενεργοποιήσεις χωρίς να το διαγράψεις, κρατάει μετά απο 3-4 πλήρεις φορτίσεις 1 μέρα και κάτι κι ας είναι η μικρή στο f.b. κανα 3 ώρο συνολικά.

Το σύνδεσα στον Η/Υ αλλά δεν το αναγνώριζε, οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES και το είδε αμέσως ενω η εφαρμογή πέρασε και στο τηλέφωνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και όλα τα apps κατεβαίνουν κανονικά . Πλέον έρχεται και το δεύτερο για την σύζυγο αφου ζηλέψε την μικρή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...