Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν παίρνουν ούτε τα απλά αναβαθμίσεις, αλλά εκεί ξέρεις ότι παίρνεις κάτι απλό να κάνεις την δουλειά σου. Για τις δικές σου ανάγκες ίσως ένα android αυτής της κατηγορίας να σε καλύπτει. Εγώ την γνώμη μου ανέφερα. ;)

 

Κατσε τωρα με μπερδεψες... πριν δεν ειπαμε οτι αν παρω android θα εχει αργο επεξεργαστη και μικρη μνημη κλπ?

 

Ποια μοντέλα είδες να μην κυκλοφορούν? Ακριβώς από πάνω ο droulis αναφέρει 2 συσκευές με αυτά που ζητάς, εκτός από καλή κάμερα την οποία δεν πρόκειται να βρεις κανένα κινέζικο αυτής της κατηγορίας.

 

το x6 και το kiphone καποια παιδια ειπαν οτι δεν υπαρχουν στα "καταστηματα" πλεον...

Σχετικά με τον τρόπο αποστολής εξαρτάται από τον πωλητή. Τελωνείο συνήθως δεν σε πιάνει αν πάρεις ένα κινητό.

Στα περισσότερα καταστήματα οι αγορές γίνονται μέσω paypal όπου είναι και ο πιο ασφαλής και συνηθισμένος. Ότι αφορά το paypal στο παρακάτω θέμα:

Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

 

Τι εννοεις συνηθως δεν σε πιανει? Απο τι εξαρταται? Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εξωτερικο και οπως καταλαβαινεις ειμαι ασχετουλης! :)

ευχαριστω για το link νομιζω θα με βοηθησει...

 

ενα βιντεακι για i8 http://www.e-mobilo.com/i8_wifi_tv_capacitive.html

και ενα για το F7 http://www.e-mobilo.com/F7_wifi_tv_capacitive_4gs.html

 

ολοιδια κινητα ειναι απλα αλλαζει ταμπελακι

 

1 Γιατι να βγαλουν το ιδιο κινητο 2 φορες και μαλιστα στο ιδιο μαγαζι?

2 Εχεις δοκιμασει καποιο?

3 Στο βιντεο του ι8 προς το τελος δεν καταλαβα τι δειχνει ( 2,50 και μετα...τι ακριβως ειναι αυτο με το αυτοκινητο που φαινεται θολα?)

4 Ειναι τυχαιο που στο συγκεκριμενο μαγαζι τα βιντεο εχουν ανεβαστει απο Ελληνα και μερικα στα ελληνικα? ή δεν νομιζω?:p

5 Καμερα εχουν 0.5 mb ή κανω λαθος?

Παντως μερικα χαρακτηριστικα δεν αναφερονται και στα δυο το ιδιο πχ το βαρος...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατσε τωρα με μπερδεψες... πριν δεν ειπαμε οτι αν παρω android θα εχει αργο επεξεργαστη και μικρη μνημη κλπ?

 

Ναι, γι' αυτό και κατά τη γνώμη μου δεν αξίζουν. Αλλά για σένα μπορεί αυτό να μην είναι πρόβλημα! ;)

 

το x6 και το kiphone καποια παιδια ειπαν οτι δεν υπαρχουν στα "καταστηματα" πλεον...

 

Τι εννοεις συνηθως δεν σε πιανει? Απο τι εξαρταται? Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το εξωτερικο και οπως καταλαβαινεις ειμαι ασχετουλης! :)

ευχαριστω για το link νομιζω θα με βοηθησει...

 

Εξαρτάται από το αν θα το ελέγξουν. Συνήθως ελέγχουν μεγάλα δέματα. Τα κινητά τα στέλνουν σε μικρές συσκευασίες οπότε η πιθανότητα να το ελέγξουν είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, γενικά στη ζωή μου, "κλώνους"/"αντιγραφές"/"wonna-be" πράγματα δεν αγοράζω.

ΑΝ ΗΘΕΛΑ iPhone, πολύ απλά θα έκανα "κράτει" (υπομονή) κάνα-δυο μήνες και θα αγόραζα το ΚΑΝΟΝΙΚΟ.

(Ποτέ δεν εμπιστεύτηκα τα αντίγραφα...)

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου, παροτι πολυ συχνα παρακολουθω το thread αυτο. Οπως ειπε ενας φιλος πριν, η αποδοση τιμης κι επιδοσεων, ειναι σημαντικος παραγοντας για τα τηλεφωνα αυτα. Ομως ως κατοχος ενος original iphone, δηλωνω αγανακτισμενη με τον αμετρο μιμιτισμο των κινεζων ακομα και στα εικονιδια. Ναι ενταξει αυτα τα τηλεφωνακια, με λιγα λεφτα προσφερουν "καμποσα" και μαλιστα καινοτομα ενιοτε. Ομως γιατι η αγορα να χει γεμισει με τοσα "σαπια" που αντιγραφουν μεχρι και το τελευταιο εκατοστο μιας original συσκευης? Γιατι δεν σταματα το κακο στα iphone μονο. Πακιστανος στην Κολιατσου, κοντεψε να με πεισει δινοντας μου μια ωραιοτατη απομιμηση HTC HD2, που πιστεψτε με εμοιαζε τοσο επικινδυνα με το δικο μου αυθεντικο HD2. Αυτο ειναι που δεν ανεχομαι και μονο γι αυτο το λογο, δε θα περνουσα ποτε στην αγορα μιας τετοιας συσκευης. Θα παραδεχομουν τους κινεζους, αλλωστε και το original iphone πχ στην κινα συναρμολογειται, οταν αυτα τα specs τα προσαρτουσαν σε συσκευες με δικο τους χαρακτηριστικο σασι, κι οχι αντιγραφοντας και στο χιλιοστο ακομα, σασι επωνυμων κατασκευαστων. Δεν ειναι λιγο ειρωνικο ενας να χει πληρωσει 700 ευρω, κι ενας 100, κι ομως να κρατουν 2 "πανομοιοτυπες" συσκευες? Με καθε σεβασμο προς τους ηδη κατοχους των συσκευων αυτων, και χωρις καμια προθεση να μειωσω την αγορα τους.

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω μαζι σου εχουν βγαλει και δικα τους σχεδια αλλα.... δεν πουλανε.

ουτως η αλλως εσωτερικα ειναι ολα ιδια, το σχεδιο αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο ειρωνικο ενας να χει πληρωσει 700 ευρω, κι ενας 100, κι ομως να κρατουν 2 "πανομοιοτυπες" συσκευες?

Αυτά είναι θέματα που θα έπρεπε να ανησυχούν τις επώνυμες εταιρίες και που στις Η.Π.Α. σε ένα μεγάλο βαθμό έχει λυθεί,εδώ στην ευρώπη είμαστε λίγο πίσω ακόμα.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό τι σε ενοχλεί εσένα ως πελάτη-καταναλωτή από την στιγμή που άλλη χρήση έχει το original iphone και άλλη ο κάθε κλώνος του.

Σχετικά με το i8 που έχει δώσει το link παραπάνω ο droulis είναι πάρα πολύ καλό κινητό,έχω αναφερθεί και πιο παλιά σε αυτό,αλλά δεν ήξερα πιο μοντέλο είναι.Σήμερα παρέλαβα πάλι αυτό το μοντέλο,πρέπει να είναι το πληρέστερο κινέζικο κινητό ως τώρα.

@mikesak

και εγώ θα σου πρότεινα να μην πάρεις κινητό με android κινέζικο.Αν το θες με android πάρε κάτι σε επώνυμο με μια κάρτα που και σε καλή τιμή θα το βρεις και θα το ευχαριστηθείς.Αν θες κινέζικο κινητό πάρε κάποιο με capacitive+tv+wifi και θα έχεις μια allaround λύση που θα σε καλύψει στα βασικά.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1 Γιατι να βγαλουν το ιδιο κινητο 2 φορες και μαλιστα στο ιδιο μαγαζι?

2 Εχεις δοκιμασει καποιο?

3 Στο βιντεο του ι8 προς το τελος δεν καταλαβα τι δειχνει ( 2,50 και μετα...τι ακριβως ειναι αυτο με το αυτοκινητο που φαινεται θολα?)

4 Ειναι τυχαιο που στο συγκεκριμενο μαγαζι τα βιντεο εχουν ανεβαστει απο Ελληνα και μερικα στα ελληνικα? ή δεν νομιζω?:p

5 Καμερα εχουν 0.5 mb ή κανω λαθος?

Παντως μερικα χαρακτηριστικα δεν αναφερονται και στα δυο το ιδιο πχ το βαρος...

Ευχαριστω!

 

1. ειναι διαφορετικα εργοστασια παραγωγης

2.ναι

3.μας δειχνει την τηλεοραση προφανως δεν ειχε καλο σημα

4. Υπαρχουν και αλλα μαγαζια χωρις ελληνα να αγορασεις και φτηνοτερα αρκει να ψαξεις

5. αισθητηρα Vga με αναλυση 1600χ1200

τα χαρακτηριστικα τους ειναι ιδια

115x59x10.5

βαρος με μπαταρια: 125γρ

 

Επισης διαφωνω οτι τα android κινεζικα δεν ειναι καλα μου ρθε το Η3000 δεν ηταν γρηγορο ουτε ειχε σουπερ οθοναρα,

αλλα για οποιον θελει dual sim τηλεοραση ασυρματο δικτυο gps(κανονικο)

και με δυνατοτητες smartphone

ειναι σουπερ για τα 120 ευρω που κοστιζει περιπου,

κατεβασα και ελληνικο πληκτρολογιο και καθαρισα

Edited by droulis
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι θέματα που θα έπρεπε να ανησυχούν τις επώνυμες εταιρίες και που στις Η.Π.Α. σε ένα μεγάλο βαθμό έχει λυθεί,εδώ στην ευρώπη είμαστε λίγο πίσω ακόμα.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτό τι σε ενοχλεί εσένα ως πελάτη-καταναλωτή από την στιγμή που άλλη χρήση έχει το original iphone και άλλη ο κάθε κλώνος του.

Εκ πρωτης θεωρω σωστο να διευκρινισω,πως δεν καθιστω τον εαυτο μου δικηγορο της οποιασδηποτε εταιρειας, απλως παραθετω των προσωπικη μου γνωμη. Εν προκειμενω, ενοχλουμαι ως καταναλωτης/αγοραστης διοτι φιλε μου μεσα σε αυτα τα 700ευρω που εγω ισως μαζευα 2 χρονια για να καταβαλλω, πληρωσα και το design, αλλα και την εργονομια και τη λειτουργικοτητα που εξασφαλιζει αυτο. Επιπλεον, επειδη ολα μας τα δαχτυλα δεν ειναι ιδια, βρισκω τουλαχιστον αηδιαστικο να αγοραζουν πληστοι μια συσκευη των 100 ευρω, και να μας την πασαρουν ολο πρεστιζ, λες κ τρωμε χορτο, ως μια εκ των ακριβοτερων της αγορας. (δεν αναφερομαι σε μελη που συμμετεχουν στο παρον νημα, αλλα σε προσωπικα παραδειγματα). Το θεωρω αδικο λοιπον για οσους τα εσκασαν, εστω και στο ελαχιστο να μοιαζουν οπτικα, λειτουργικα, χρωματικα οι συσκευες τους με οσους απλα κατεβαλαν το 1/7 της τιμης. Για την ποιοτητα ενταξει δεν θα μπω στον κοπο να σχολιασω, γιατι το θεωρω τραγελαφικο. Εν κατακλειδι, και κλεινω την κουβεντα μου εδω χωρις ιχνος διαθεσης ειρωνικης/εχθρικης, η μεγαλυτερη μαστιγα στην αγορα (ηλεκτρονικη κυριως) την εποχη που διανυουμε, ειναι το να ψαχνουμε την εκαστοτε συσκευη μας απο ολες τις παντες, μηπως και πεσουμε θυματα της αριστοτεχνικης μιμησης καποιου κυριου κινεζου.

 

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι συμφωνώ οτι ειναι λίγο τραβηγμένο να θέλει κάποιος να βγάζει στο τραπέζι στην καφετέρια ενα iPhone like κλωνο και να λεει οτι το πλήρωσε 700 ευρώ. Βέβαια είμαι σίγουρος οτι οι περισσότεροι απο εδώ χρησιμοποιούν τετοια τηλέφωνα όπως και εγω άλλωστε, λόγω της δυνατότητας για να λειτουργούν με 2 sims. Επίσης και χωρις να θελω να περιαυτολογισω, εγω το κινέζικο το χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή, έχοντας ως κύριο τηλέφωνο ενα iPhone. Θα πρότεινα να δοκιμάσετε άφοβα μια τετοια αγορά, αρκεί να ειναι καλο το site. Όσον αφορά τις διαφορές των συσκευών, εσωτερικά ειναι ανύπαρκτες σχεδον, θα πρότεινα όμως κάποια που να μην ειναι αντίγραφο του iPhone, με μεγαλη capasitive multituch οθόνη, ακόμα και με 4,3 ιντσες, και λειτουργικό android. Και για να μην παρεξηγηθώ, το android κινέζικο, ΔΕΝ ειναι τρομερά γρήγορο, αλλα θα σας δώσει την δυνατότητα να παραμετροποιησετε το κινητό με χιλιους δυο τρόπους. Επίσης ΔΕΝ εχει το android κινέζικο, 3d acceleration οπότε δεν μπορει να παίξει παιχνιδια (αν θέλετε κάτι τέτοιο κοιτάτε λάθος κατηγορία κινητών). Τέλος θα πρότεινα να ρίξετε και μια ματια στο you tube, εχει αρκετά reviews για να πάρετε μια ιδέα απο την λειτουργικότητα αυτών των τηλεφώνων.
Live long and prosper
Link to comment
Share on other sites

μεσα σε αυτα τα 700ευρω που εγω ισως μαζευα 2 χρονια για να καταβαλλω, πληρωσα και το design, αλλα και την εργονομια και τη λειτουργικοτητα που εξασφαλιζει αυτο.

 

Ουσιαστικά καταλήγουμε ότι είναι άδικο γιατί θα κάνει μόστρα το κινητό και εκείνος που έδωσε 700 και εκείνος που έδωσε 100.Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει ούτε ο ένας ούτε ο άλλος και οι 2 το ίδιο προβληματικοί και γελοίοι είναι.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά καταλήγουμε ότι είναι άδικο γιατί θα κάνει μόστρα το κινητό και εκείνος που έδωσε 700 και εκείνος που έδωσε 100.Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει ούτε ο ένας ούτε ο άλλος και οι 2 το ίδιο προβληματικοί και γελοίοι είναι.

δε θεωρω προβληματικο και γελοιο εναν που εδωσε τοσα χρηματα για να απολαυσει πληρως τα χαρακτηριστικα ενος τετοιου τηλεφωνου. Αλλωστε γιατι μαζευε τα λεφτα; Γιατι τοτε, να γυρισουμε ολοι στα παλια νοκια που επαιρναν τηλεφωνο κι εστελναν μηνυματα μονο. Τα βασικα δηλαδη, αν θεωρουμε μοστρα τις ακριβες συσκευες. Αντιθετως, θεωρω προβληματικο και γελοιο αυτον που ψαχνει ολα τα κινεζικα sites για να βρει την πιο πιστη αντιγραφη ενος iphone, και να φτανει στο σημειο να βρισκει και πισω καπακια που να εχουν το μηλαρακι πανω. Η αν δε βρισκει, να ρωτα πως να το προσαρτησει... Καλη σας μερα

 

 

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι συμφωνώ οτι ειναι λίγο τραβηγμένο να θέλει κάποιος να βγάζει στο τραπέζι στην καφετέρια ενα iPhone like κλωνο και να λεει οτι το πλήρωσε 700 ευρώ. Βέβαια είμαι σίγουρος οτι οι περισσότεροι απο εδώ χρησιμοποιούν τετοια τηλέφωνα όπως και εγω άλλωστε, λόγω της δυνατότητας για να λειτουργούν με 2 sims. Επίσης και χωρις να θελω να περιαυτολογισω, εγω το κινέζικο το χρησιμοποιώ ως δεύτερη συσκευή, έχοντας ως κύριο τηλέφωνο ενα iPhone. Θα πρότεινα να δοκιμάσετε άφοβα μια τετοια αγορά, αρκεί να ειναι καλο το site. Όσον αφορά τις διαφορές των συσκευών, εσωτερικά ειναι ανύπαρκτες σχεδον, θα πρότεινα όμως κάποια που να μην ειναι αντίγραφο του iPhone, με μεγαλη capasitive multituch οθόνη, ακόμα και με 4,3 ιντσες, και λειτουργικό android. Και για να μην παρεξηγηθώ, το android κινέζικο, ΔΕΝ ειναι τρομερά γρήγορο, αλλα θα σας δώσει την δυνατότητα να παραμετροποιησετε το κινητό με χιλιους δυο τρόπους. Επίσης ΔΕΝ εχει το android κινέζικο, 3d acceleration οπότε δεν μπορει να παίξει παιχνιδια (αν θέλετε κάτι τέτοιο κοιτάτε λάθος κατηγορία κινητών). Τέλος θα πρότεινα να ρίξετε και μια ματια στο you tube, εχει αρκετά reviews για να πάρετε μια ιδέα απο την λειτουργικότητα αυτών των τηλεφώνων.

 

συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

δε θεωρω προβληματικο και γελοιο εναν που εδωσε τοσα χρηματα για να απολαυσει πληρως τα χαρακτηριστικα ενος τετοιου τηλεφωνου. Αλλωστε γιατι μαζευε τα λεφτα; Γιατι τοτε, να γυρισουμε ολοι στα παλια νοκια που επαιρναν τηλεφωνο κι εστελναν μηνυματα μονο. Τα βασικα δηλαδη, αν θεωρουμε μοστρα τις ακριβες συσκευες. Αντιθετως, θεωρω προβληματικο και γελοιο αυτον που ψαχνει ολα τα κινεζικα sites για να βρει την πιο πιστη αντιγραφη ενος iphone, και να φτανει στο σημειο να βρισκει και πισω καπακια που να εχουν το μηλαρακι πανω. Η αν δε βρισκει, να ρωτα πως να το προσαρτησει... Καλη σας μερα

 

Υπάρχουν άτομα τα οποία αγοράζουν iphone και δεν ξέρουν να κάνουν τίποτα.. παρά μόνο να μπαίνουν στο facebook!! Αυτοί είναι λογικό να ζηλέψουν κάποιον που έχει έναν κλώνο. Αυτοί όμως που χρησιμοποιούν πραγματικά τις δυνατότητες που προσφέρει το iphone, ούτε που θα τους απασχολήσει αν έχει κλώνο ο άλλος. Οπότε γι' αυτούς που κοιτάζουν κυρίως το design της συσκευής, είναι εξυπνότερο να πάρουν έναν κλώνο. :rolleyes:

Προσωπικά δεν έχω δει κανέναν να έχει κάποιον κλώνο και να το παίζει ότι έχει το γνήσιο.

 

Όπως και να 'χει εδώ δεν είναι το κατάλληλο θέμα για τέτοιες συζητήσεις. Μας είπες την γνώμη σου και το παράπονό σου. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Αν έχεις να πεις κάτι σχετικό με το θέμα, καλώς. Διαφορετικά μην συνεχίσεις την off-topic συζήτηση την οποία ξεκίνησες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα τα οποία αγοράζουν iphone και δεν ξέρουν να κάνουν τίποτα.. παρά μόνο να μπαίνουν στο facebook!! Αυτοί είναι λογικό να ζηλέψουν κάποιον που έχει έναν κλώνο. Αυτοί όμως που χρησιμοποιούν πραγματικά τις δυνατότητες που προσφέρει το iphone, ούτε που θα τους απασχολήσει αν έχει κλώνο ο άλλος. Οπότε γι' αυτούς που κοιτάζουν κυρίως το design της συσκευής, είναι εξυπνότερο να πάρουν έναν κλώνο. :rolleyes:

Προσωπικά δεν έχω δει κανέναν να έχει κάποιον κλώνο και να το παίζει ότι έχει το γνήσιο.

 

Όπως και να 'χει εδώ δεν είναι το κατάλληλο θέμα για τέτοιες συζητήσεις. Μας είπες την γνώμη σου και το παράπονό σου. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω. Αν έχεις να πεις κάτι σχετικό με το θέμα, καλώς. Διαφορετικά μην συνεχίσεις την off-topic συζήτηση την οποία ξεκίνησες.

δεν ειναι παραπονο μου, μιας και δεν ειμαι μετοχος καμιας εταιρειας. Απαντησα απλως σε ενα ποστ του andrewmaslim και επεσαν να με φανε. μεχρι και κομπλεξικη μ εβγαλαν εμμεσα. Γι αυτο υπεραμυνθηκα του εαυτου μου και τιποτα παραπανω. Εξαρχης τονισα πως αναγνωριζω και ειμαι υπερ του γεγονοτος οτι οι κινεζοι με χαμηλη τιμη, πωλουν εξτρα specs που ειναι και καινοτομα. ομως οταν διαφωνησα στο σασι φιλε μου, εγινε ο χαμος εδω. το forum ειναι για να ακουγονται οι αποψεις των συμμετεχοντων, κι αυτη ηταν η δικη μου. Πουθενα το offtopic. κι οσο για το ποιος αγοραζει την εκαστοτε αυθεντικη συσκευη, και τι τελικα ξερει με αυτη να κανει, κρατα τις επιφυλαξεις σου. καλημερα

 

 

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παραπονο μου, μιας και δεν ειμαι μετοχος καμιας εταιρειας.

Ποιος είπε ότι για να κάνει κάποιος παράπονο, πρέπει να είναι μέτοχος κάποιας εταιρείας? :blink:

 

Απαντησα απλως σε ενα ποστ του andrewmaslim και επεσαν να με φανε.

Με τον τρόπο που απάντησες.. λογικό! Από τους όρους χρήσης:

Δεοντολογία Χρηστών

8. Οι δημοσιεύσεις δεν θα πρέπει να περιέχουν απόψεις οι οποίες ενδέχεται να προκαλέσουν αντιδράσεις σε μια μεγάλη ομάδα χρηστών/επισκεπτών του myphone.gr.

 

μεχρι και κομπλεξικη μ εβγαλαν εμμεσα. Γι αυτο υπεραμυνθηκα του εαυτου μου και τιποτα παραπανω. Εξαρχης τονισα πως αναγνωριζω και ειμαι υπερ του γεγονοτος οτι οι κινεζοι με χαμηλη τιμη, πωλουν εξτρα specs που ειναι και καινοτομα. ομως οταν διαφωνησα στο σασι φιλε μου, εγινε ο χαμος εδω.

Με σκοπό να πετύχεις τί? Το μόνο που πέτυχες ήταν να προκαλέσεις αντιδράσεις.

 

το forum ειναι για να ακουγονται οι αποψεις των συμμετεχοντων, κι αυτη ηταν η δικη μου. Πουθενα το offtopic. κι οσο για το ποιος αγοραζει την εκαστοτε αυθεντικη συσκευη, και τι τελικα ξερει με αυτη να κανει, κρατα τις επιφυλαξεις σου. καλημερα

 

...για να ακούγονται οι απόψεις στα κατάλληλα θέματα. Στο παρόν θέμα γίνονται συζητήσεις που αφορούν τους κλώνους του iphone 4, όπως για το τί κινητό να αγοράσεις κάποιος, την εμπειρία των χρηστών μέσα από αυτές τις συσκευές ώστε να βοηθήσει και άλλους χρήστες. Με λίγα λόγια να δώσουν και να πάρουν βοήθεια οι χρήστες μεταξύ τους. Για οτιδήποτε άλλο υπάρχουν οι Τεχνολογικοί προβληματισμοί και οι Τεχνολογικοί διαξιφισμοί

 

Επίσης θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους Όρους Χρήσης.

 

Για οποιαδήποτε απορία σχετικά με τα παραπάνω, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου μέσω pm.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτινει και ενα δοκιμασμενο iphone κλωνο που τρεχει σε android (λινκ), για να δω τελικα αν θα προχωρησω σε μια αγορα ενος κλωνου...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου

οι λόγοι αγοράς ενός iphone κλώνου είναι μάλλον διαφορετικοί από αυτούς που ίσως πιστεύεις εσύ.

Αυτοί οι κλώνοι έχουν το καλό να έχουν dual sim,ραδιόφωνο,tv,wifi και άλλα χαρακτηριστικά σε μια τιμή από 70-120 ευρώ.

Για το συνολικό πακέτο αξίας-απόδοσης λοιπόν είναι πάρα πολύ καλά.Το αυθεντικό iphone έχει άλλα καλά,που δεν είναι ανάγκη να τα αναλύσουμε τώρα εδώ και κοστολογείται περίπου στα 650-700 ευρώ.Σε καμία περίπτωση ένας υποψήφιος αγοραστής του iphone δεν πάει να πάρει τον κλώνο του ως υποκατάστατο,είναι εντελώς διαφορετική η "πελατεία" των κλώνων

 

Δεν διαφωνω, γνωριζω τι εχουν αυτοι οι κλωνοι. Ομως, εαν θες κατι τετοιο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ "κλωνο iPhone"; Πες το π.χ. "Enterprise". (Αφου "ΔΕΝ" ειναι τελικα iPhone).

 

Για να ΒΑΖΕΙΣ τον ορο "κλωνο iPhone", θες να πιασεις πελατεια απο ατομα που ΘΕΛΟΥΝ το iPhone και δεν μπορουν να δωσουν τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ έχετε βαλθεί να μας τρελάνετε μερικοί...

Δηλαδή πως να το πεις ένα κινητό που σε εμφάνιση είναι ίδιο με το iphone.:shock:

Λες να μην ξέρει όποιος το παίρνει ότι δεν έχει ούτε apps,ούτε iOS,ούτε itunes κτλ;

Όσο για το αν το θέλουν το πραγματικό iphone,υπάρχουν πάρα πολλοί που ήδη το έχουν και άλλοι που πραγματικά δεν μπορούν να το πάρουν λόγω της μεγάλης τιμής του.Όπως παίρνουν ένα nokia,ένα SE,ένα Samsung έτσι παίρνουν και ένα κινέζικο για να κάνουν όσο το δυνατόν καλύτερα την δουλειά που θέλουν αφού θεωρούν ότι δεν αξίζει να δώσουν περισσότερα χρήματα.

Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τελικά πειράζει τους χρήστες iphone περισσότερο και από την ίδια την Apple η υπάρξη των κλώνων,γιατί δεν μπορούν να κάνουν την μόστρα τους,καθώς τους κοιτάνε οι υπόλοιποι με δυσπιστία για το αν είναι το αυθεντικό.

Με αυτή την κατηγορία των προβληματικών ανθρώπων εγώ δεν θα ασχοληθώ πάντως

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμμη για το ψιλο offtopic που θα ακολουθησει αλλα δεν βρηκα που αλλου να τα γραψω...

Λοιπον τελευταια ψαχτηκα και γω για την αγορα ενος iphone clone ομως καθως εψαχνα βρηκα αυτην και αλλη μια παρομοια αγγελεια http://www.internetlocalclassifieds.com/View.php?id=20100901115411pedrogreg&category=Shopping&sub=Electronic_Gadgets

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου εξηγησε πως ειναι μαγαζι στην αμερικη και πως τα iphone ειναι αυθεντικα,unlocked factory, το εξοδα αποστολης ειναι 30 $ και μεσα σε 48 ωρες θα ειναι σπιτι μου...Εχει και μια προσφορα που αν αγορασεις 2 σου δινει αλλο ενα δωρο...Πραγμα που σημαινει πως με 630 $ περνεις 3 iphone 4g 32 gb...

Ειναι δυνατον?Μου φανηκαν παντως ενταξει...Τι να προσεξω?Επισημαινω πως δεν ειναι κλωνος ειναι αυθεντικο προιον που φτιαxνεται απο την apple στην California.

Οποιος μπορει ας μου δωσει μια αμεση απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτεων!

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL

παιδια εχω το j8 enος φιλου και προσπαθω να το ξεμπλοκαρω πρεπει να εβαλε σkreen sever το οποιο ειχε ιο και πλεον το κινητο δεν ανοιγη καθολου το μενου οταν το ανοιγης απλα γραφει με ελληνικα και με κεφαλαια γραμματα ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ

ξερει καποιος τι μπορουμε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το j8 enος φιλου και προσπαθω να το ξεμπλοκαρω πρεπει να εβαλε σkreen sever το οποιο ειχε ιο και πλεον το κινητο δεν ανοιγη καθολου το μενου οταν το ανοιγης απλα γραφει με ελληνικα και με κεφαλαια γραμματα ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ

ξερει καποιος τι μπορουμε να κανουμε?

μπαινεις στο εργοστασιακο μενου και κανεις factory reset.

το πως θα μπεις στο μενου αυτο δυστηχως δεν το θυμαμαι απο εξω αλλα με μια αναζητηση εδω μεσα θα το βρεις.

(αν θυμαμαι καλα ειναι στα pinned θεματα)

 

 

edit

το βρηκα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=211879

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμμη για το ψιλο offtopic που θα ακολουθησει αλλα δεν βρηκα που αλλου να τα γραψω...

Λοιπον τελευταια ψαχτηκα και γω για την αγορα ενος iphone clone ομως καθως εψαχνα βρηκα αυτην και αλλη μια παρομοια αγγελεια http://www.internetlocalclassifieds.com/View.php?id=20100901115411pedrogreg&category=Shopping&sub=Electronic_Gadgets

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου εξηγησε πως ειναι μαγαζι στην αμερικη και πως τα iphone ειναι αυθεντικα,unlocked factory, το εξοδα αποστολης ειναι 30 $ και μεσα σε 48 ωρες θα ειναι σπιτι μου...Εχει και μια προσφορα που αν αγορασεις 2 σου δινει αλλο ενα δωρο...Πραγμα που σημαινει πως με 630 $ περνεις 3 iphone 4g 32 gb...

Ειναι δυνατον?Μου φανηκαν παντως ενταξει...Τι να προσεξω?Επισημαινω πως δεν ειναι κλωνος ειναι αυθεντικο προιον που φτιαxνεται απο την apple στην California.

Οποιος μπορει ας μου δωσει μια αμεση απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτεων!

ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να σου δωσει Iphone 4 στο 1/3 της τιμης.

ΜΗΝ αγορασεις γιατι μετα θα κλαις τα λεφτα σου.

το γνησιο iphone δεν εχει μεσα ουτε cd ουτε φοτιστη αυτοκινητου.

μονο τα απαρετητα

καλωδιο usb φοτιστη τοιχου και το κινητο

τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Έχει να πει κανείς τίποτα για ποιότητα σε αναπαραγωγή μουσικής τι λένε αυτοί οι κλώνοι; Εϊδα σήμερα ενός φίλου, νομίζω είναι το Χ6 αλλά δεν είμαι σίγουρος. Λέει του το φέρανε 60Ε από Shanghai, και πραγματικά πρέπει να δεις την ένδειξη για dual sim και fm radio να καταλάβεις πως είναι κλώνος...
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καταληξει στον καλλιτερο IPHONE 4 clone ??

υστερα απο ψαξιμο νομιζω πως το Ι8 capacitive ειναι ενα απο αυτα που

αξιζουν.Οποιος εχει αποψη για το συγκεκριμενο ας γραψει κατι

για την ποιοτητα του,μπαταρια,οθονη του.ααα

επισης ο τηλεφωικος καταλογος εξακολουθει να ειναι ο

δυσχρηστος κινεζικος καταλογος??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι ένα κινητό που θα καλύψει τους περισσότερους.Όλα δουλεύουν πολύ καλά.Ο τηλεφωνικός κατάλογος παραμένει ο ίδιος,έχει πολύ καλή ανταπόκριση η οθόνη του,μπαταρία με πολύ χρήση λίγο πάνω από την μέρα,σαν κατασκευή πάρα πολύ καλό.Είναι σίγουρα μέσα στις 2-3 καλύτερες επιλογές για κινέζικο κατά την γνώμη μου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...