Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια SOS εχω goophone 5s και ενω μεχρι εθχες λειτουργουσαν ολα αψογα σημερα που πηγα να το ανοιξω μου εβγαλε μια λευκη οθονη και στη μεση εμφανιστηκε η επιγραφη android απο εκεινη την στιγμη δεν κανει απολυτος τιποτα.Πραγματικα εχω παθε μεγαλο ταρακουλο!!Ας βοηθησει καποιος για το τι πρεπει να κανω απο δω και περα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS εχω goophone 5s και ενω μεχρι εθχες λειτουργουσαν ολα αψογα σημερα που πηγα να το ανοιξω μου εβγαλε μια λευκη οθονη και στη μεση εμφανιστηκε η επιγραφη android απο εκεινη την στιγμη δεν κανει απολυτος τιποτα.Πραγματικα εχω παθε μεγαλο ταρακουλο!!Ας βοηθησει καποιος για το τι πρεπει να κανω απο δω και περα.

 

Έτσι είναι όλοι οι κλώνοι, από τον πρώτο που εμφανίστηκε την Ντόλι: Ηταν ίδια η μαμά τους αλλά πέθαιναν γρήγορα:lol::lol::lol:

Ακόμα δεν έχω καταλάβει την ματαιοδοξία μερικών που προτιμούν να πουλάν μούρη με μαϊμού τηλέφωνα παρά να αγοράσουν ένα από τα πολλά επώνυμα κινέζικα που υπάρχουν σε εξαιρετικές τιμές στα κινεζομάγαζα.

 

Προτιμώ XIAOMI, LENOVO, HUAWEI, ZTE παρά Γκούφη, Μίκυ ή Ντόναλντ:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα,ομολογώ ότι έχετε κάνει καταπληκτική δουλειά σ αυτό το site.Μπραβο σας!Θελω την βοήθεια σας για μια αγορά που θέλω να κάνω.

Θέλω να αγοράσω ένα s5 clone ,αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι όσο ποιο πιστό αντίγραφο γίνεται.Τοσο εξωτερικά όσο κ εσωτερικά.Δηλαδη κάμερα μπαταρία εφαρμογές κλπ.

Ποιο site θα μου προτείνατε που να έχετε αγοράσει κ εσείς,κ τι ακριβώς πρέπει να προσέξω.Εχω ρίξει μια ματιά στο aliexpress κ στο fastcardtech μπορείτε να μου προτείνεται πωλητή κ μοντέλο η απο κάποιο άλλο site που να έχετε αγοράσει εσείς το ίδιο κινητό.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα,ομολογώ ότι έχετε κάνει καταπληκτική δουλειά σ αυτό το site.Μπραβο σας!Θελω την βοήθεια σας για μια αγορά που θέλω να κάνω.

Θέλω να αγοράσω ένα s5 clone ,αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι όσο ποιο πιστό αντίγραφο γίνεται.Τοσο εξωτερικά όσο κ εσωτερικά.Δηλαδη κάμερα μπαταρία εφαρμογές κλπ.

Ποιο site θα μου προτείνατε που να έχετε αγοράσει κ εσείς,κ τι ακριβώς πρέπει να προσέξω.Εχω ρίξει μια ματιά στο aliexpress κ στο fastcardtech μπορείτε να μου προτείνεται πωλητή κ μοντέλο η απο κάποιο άλλο site που να έχετε αγοράσει εσείς το ίδιο κινητό.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:)

Διάβασε λιγο ποιο πάνω..

Σήμερα μου ήρθε αυτό http://www.aliexpress.com/snapshot/6131036261.html έχει διαφορά στο κούμπωμα είναι ποιο εφαρμοστή , πολύ καλή ποιότητα .

Edited by andoda
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβασει,ποιο θα μου πρότεινες απο αυτα τα δυο;

 

http://www.aliexpress.com/item/HDC-S5-I9600-Phone-Perfect-1-1-MTK6582-Quad-Core-Smart-Mobile-Phone-5-1-HD/1774260830.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Fingerprint-Original-HDC-S5-I9600-Phone-2GB-RAM-8GB-ROM-MTK6592-Octa-core-Smart-Mobile-Phone/1868389244.html

 

Θα ήθελα το καλύτερο και απο πλευράς εξωτερικής αλλά κ απο θέμα κάμερας,μπαταρίας,GPS,wifi κλπ.

Ο πωλητής απο ότι έχω καταλάβει πάντως είναι καλός απο όσο διάβασα και παραπάνω

Α και κάτι άλλο πόσο καιρό κάνει περίπου να έρθει;Θέμα τελωνείου ελπίζω να μην υπάρχει ή πρέπει να του γράψω κάτι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικη αγορα μπορούμε να το βρουμε να είναι ολοϊδιο με το original ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικη αγορα μπορούμε να το βρουμε να είναι ολοϊδιο με το original ?

Οχι.......:)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει πρόβλημα με το kingelon G9000.

Κολάει λέει και νομίζει οτι είναι θέμα λειτουργικού.

Σχετικά με φλασάρισμα σε κινέζικο υπάρχει κάποιο tool η κάποιο site με υποστηριξη για rom και κλπ?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εδω και ποσο καιρο παραγγελνω κινητα απο το Minideal εχω παρει πανω απο 10κινητα και πρωτη φορα μου βγαζει αυτο στο tracking number Returned to SenderSingapore Post καποιος μπορει να μου πει τη πεχτηκε ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε πολυ καλο ποιοτικα σς σχεση με τα λεφτα του 1:1 ακριβως η μπαταρια ειναι λιγο φτωχη αλλα το απογευμα παω να παρω μια γνησια οκραπυρηνο 2γκιγκα ραμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποια καλη εφαρμογη να περασω ???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος κλώνος s5?:ninja:

 

Το καλυτερο που εχω δοκιμασει και φτηνο http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html ψαξε μηπως το βρεις φτηνοτερα γιατι εγω το πηρα απο τον ιδιο 20$ -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...ενδιαφερομαι για κινητο με 2 sim, και με οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια και καταγραφη βιντεο,και να εχει καλη ηχογραφηση και να εχει καλο gps και αν ειναι δυνατον και πυξιδα,Gravity Sensor,aselerometer, varometer.κτλ...... αυτα ειναι τα πιο βασικα.....αλλα δεν με χαλανε καθολου οι εξτρα δυνατοτητες και εφαρμογες,πιο πολυ ομως θελω να διαβαζω pdf .... ισως να μπορω να βαλω και καμια εφαρμογη οπως καποια που να μου δειχνει που ειναι τα αστερια καθε στιγμη ...δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου να παιζω παιχνιδια η να βλεπω βιντεο και δεν εχω σκοπο να το πειραξω καθολου στα λειτουργικα του........... ξερει κανεις να μου απαντησει για κατι που να πληρει τις προδιαγραφες μου απο αυτα που συζητατε εδω ? διαθετω 150- 200 ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι εχω φερει εγω και με 6572 και με 6582, τα δευτερα σαφως καλυτερα αλλα και λιγο ακριβοτερα, σε γενικες γραμμες καλα για τα χρηματα τους πιστα αντιγραφα και κατα τ'αλλα κλασικες mediatek συσκευες με τα συν κ τα πλην τους. Τιμια επιλογη για καποιον που θελει να εχει το ιδιο design με το original κ δεν θελει να τον ληστεψει η samsung, απλως ως γνωστον και κοινως αποδεκτο με το ιδιο budget παιρνεις επωνυμη κινεζικη συσκευη ποιοτικοτερη και με καλυτερη υποστηριξη.

 

Υγ. απο τη στιγμη που το S5 εχει γινει παντοφλα με τα τεραστια bezels δεν βλεπω και το λογο να παρει καποιος ενα τετοιο κλωνο. Εγω ειχα παρει τον S4 κλωνο μονο και μονο επειδη ναι μεν μου αρεσε σχεδιαστικα αλλα περισσοτερο επειδη το S4 ηταν και ισως ειναι ακομη η μικροτερη σε διαστασεις συσκευη με 5αρα οθονη. Ειδαλλως θα ειχα παει σε επωνυμο κινεζο που δυστυχως ομως μεχρι στιγμης δε μπορουν να μαζεψουν τα bezels οσο θα μου αρεσε.

καλησπερα....τι ειναι τα bezels?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε πολυ καλο ποιοτικα σς σχεση με τα λεφτα του 1:1 ακριβως η μπαταρια ειναι λιγο φτωχη αλλα το απογευμα παω να παρω μια γνησια οκραπυρηνο 2γκιγκα ραμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποια καλη εφαρμογη να περασω ???

 

φιλε μου καλοριζικο!!! ποσο σου κοστισε τελικα?

πως σου φαινεται? ειναι καλο? απο wifi πως παει ? η μπαταρια? η οθονη και γενικα η ποιοτητα κατασκευης πως σου φανηκαν?

περιμενουμε απντησεις για να ξεστραβωθουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καλυτερο που εχω δοκιμασει και φτηνο http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html ψαξε μηπως το βρεις φτηνοτερα γιατι εγω το πηρα απο τον ιδιο 20$ -

 

γεια σου φιλε μου.ειναι δικαρτο?πως σου φαινεται? σε ρωταω γιατι ξερω οτι εχεις απιστευτες γνωσεις σε κλωνους.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου.ειναι δικαρτο?πως σου φαινεται? σε ρωταω γιατι ξερω οτι εχεις απιστευτες γνωσεις σε κλωνους.

 

ειναι δικαρτο εαν πατουσες το λινκ θα το εβλεπες

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που ποσταρα δυο-τρεις σελιδες πισω, δυο μηνες τωρα και δουλευει απροβληματιστα. Εννοειται 1:1 κλωνος.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικο!!! ποσο σου κοστισε τελικα?

πως σου φαινεται? ειναι καλο? απο wifi πως παει ? η μπαταρια? η οθονη και γενικα η ποιοτητα κατασκευης πως σου φανηκαν?

περιμενουμε απντησεις για να ξεστραβωθουμε.

 

Ειναι κλωνοσ ενα προς ενα ολοιδιο του χω βαλει μια γνησια θηκη παει σφαιρα πολυ καλη οθονη κατι νπλιμολικια ρου γνησιου δεν υποστηριζοντε αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει και πολυ για την μοστρα το θελω πολυ καλο wifi και μπαταρια τελικα μετα απο 2 3 φορτισεις κραταει αρκετα με χρηση .gps δεν ρχω βαλει αν ξερει καποιος καλι να περασω ν μου πει.

Κατι τρελα μου κανε λιγο στην αρχη λες και παταγα συνεχεια οθονη και κουμπια αλλα δεν το χει ξανακανει αν το κανει θα βαλω ρομ απο την αρχη.

Εχω παρει αυτο που εχουν ποσταρει εδω 150€περιπου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικο!!! ποσο σου κοστισε τελικα?

πως σου φαινεται? ειναι καλο? απο wifi πως παει ? η μπαταρια? η οθονη και γενικα η ποιοτητα κατασκευης πως σου φανηκαν?

περιμενουμε απντησεις για να ξεστραβωθουμε.

 

Ειναι κλωνοσ ενα προς ενα ολοιδιο του χω βαλει μια γνησια θηκη παει σφαιρα πολυ καλη οθονη κατι νπλιμολικια ρου γνησιου δεν υποστηριζοντε αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει και πολυ για την μοστρα το θελω πολυ καλο wifi και μπαταρια τελικα μετα απο 2 3 φορτισεις κραταει αρκετα με χρηση .gps δεν ρχω βαλει αν ξερει καποιος καλι να περασω ν μου πει.

Κατι τρελα μου κανε λιγο στην αρχη λες και παταγα συνεχεια οθονη και κουμπια αλλα δεν το χει ξανακανει αν το κανει θα βαλω ρομ απο την αρχη.

Εχω παρει αυτο που εχουν ποσταρει εδω 150€περιπου

 

 

Ειναι δικαρτο? Απο κει που ποσταραν κανει 126,29 ευρω.εχει και λογοτυπα? Το wifi ποσο καλο ειναι?

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ειναι δικαρτο? Απο κει που ποσταραν κανει 126,29 ευρω.εχει και λογοτυπα? Το wifi ποσο καλο ειναι?

εχει τα λογότυπα κανονικα το μπροστα πισω από το τζαμι το wifi πολύ καλο πιανει καλα και είναι με μια σιμ ηθελα να ναι ιδιο ένα προς ένα με αυτό που κυκλοφορει εδώ ελλαδα εμφανιδσιακα τουλάχιστον.152 ευρο το χουν τωρα που κοιταξα

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχω δοκιμασει και φτηνο http://www.aliexpress.com/item/NEW-Dual-sim-card-S5-Phone-MTK6592-1920-1080-i9600-phone-mtk6592-octa-core-s5-mobile/1906352914.html ψαξε μηπως το βρεις φτηνοτερα γιατι εγω το πηρα απο τον ιδιο 20$ -

 

Πάντως εγώ που είχα επικοινωνήσει με τον πωλητή (luyis lusai)για το δίκαρτο, τη μια με βεβαίωνε ότι η ανάλυση είναι 1920*1080 και μετά από πίεση μου το άλλαξε σε 1280*720. Επίσης μου είπε ότι το λογότυπο είναι πάνω από το τζάμι και όχι κάτω. Ακόμη όταν τον ρώτησα σχετικά με τον επεξεργαστή αρχικά μου είπε ότι είναι 1,6Ghz, μετά 1,7 και μετά από πίεση δική μου μου ξαναείπε ότι είναι 1,6. Πραγματικά όλο αυτό μου δείχνει λίγο αναξιοπιστία γιαυτό είμαι επιφυλακτικός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που είχα επικοινωνήσει με τον πωλητή (luyis lusai)για το δίκαρτο, τη μια με βεβαίωνε ότι η ανάλυση είναι 1920*1080 και μετά από πίεση μου το άλλαξε σε 1280*720. Επίσης μου είπε ότι το λογότυπο είναι πάνω από το τζάμι και όχι κάτω. Ακόμη όταν τον ρώτησα σχετικά με τον επεξεργαστή αρχικά μου είπε ότι είναι 1,6Ghz, μετά 1,7 και μετά από πίεση δική μου μου ξαναείπε ότι είναι 1,6. Πραγματικά όλο αυτό μου δείχνει λίγο αναξιοπιστία γιαυτό είμαι επιφυλακτικός.

Αναλυση 1920*1080 σε κλωνο S5 δεν θα βρεις. Ολα ετσι γραφουν αλλα ειναι 1280*720.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αναλυση 1920*1080 σε κλωνο S5 δεν θα βρεις. Ολα ετσι γραφουν αλλα ειναι 1280*720.

 

Σύμφωνοι, αλλά αυτός πάει να παραμυθιάσει και αν δεν ξέρεις τόφαγες. Ειδικότερα για τον επεξεργαστή διαβάζω σε όλα ότι ο οκταπύρηνος είναι 1,7, αυτός πώς το δίνει 1,6, τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...