Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Χρονια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

Είπα να γράψω την δική μου εμπειρία απο την αγορά ενος s4 clone .

Μετά απο αρκετή μελέτη εδώ , και πάντα με γνώνονα τα οικονομικά μου αποφάσισα να κάνω δώρο στην κόρη μου ένα .

Με ψάξιμό αρκετό και κοιτώντας κριτικές και κάνοντας και προσευχές κατέληξα εδώ:http://www.aliexpress.com/item/NEWEST-1-1-i9500-phone-s4-MTK6577-android-4-1-5-inch-1G-RAM-4GB/919606188.html

Το κινητό παραγγέλθηκε στις 29/11 και με sweden post έφθασε Θεσ/νίκη στις 19/12 . Aφου η μικρή (17 είναι) είναι ανυπόμονη το ανοιγουμε και είναι όλα ΟΚ. Με τα logo του κανονικά , 2 μπαταρίες, 1 θήκη και κατι άλλα. Το κινητό ανοιξε κανονικά και είχε όλες τις εφαρμογές που λέει . Δεν ξέρω απο root και ούτε πήραξα κάτι αφου το κινητό είναι πολύ καλό , GPS σε 2 δεύτερα βρήκε τη θέση μου WI-FI πολυ καλό , γρήγορο στο ιντερνετ , και γενικά έχει οτι υπόσχεται .

Με την μπαταρία μικρό θέμα αφού το ρολόι μπορείς να το απενεργοποιήσεις χωρίς να το διαγράψεις, κρατάει μετά απο 3-4 πλήρεις φορτίσεις 1 μέρα και κάτι κι ας είναι η μικρή στο f.b. κανα 3 ώρο συνολικά.

Το σύνδεσα στον Η/Υ αλλά δεν το αναγνώριζε, οπώτε κατέβασα το SAMSUNG KIES και το είδε αμέσως ενω η εφαρμογή πέρασε και στο τηλέφωνο. Δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και όλα τα apps κατεβαίνουν κανονικά . Πλέον έρχεται και το δεύτερο για την σύζυγο αφου ζηλέψε την μικρή.

 

H οθονη ειναι ΙΡS ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν γραφει invalid imei το φτιαχνεις ευκολα με οδηγιες ενος φιλου εδω Stsagreek ,του μιλαω να σου στειλει π.μ. Καλη χρονια σε ολους σας

 

Δεν εχω εντοπίσει να γράφει invalid imei. οταν τοποθετώ την καρτα και ανοίγω το κινητό, δεν μου ζηταει το pin και το μονο που γραφει στην μπαρα ειναι πως στην άλλη θυρα sim δεν υπάρχει καρτα. Κ οταν παταω *#06# μου εμφανιζει κανονικά τους αριθμούς imei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και 2 μερες εχω βαλει και εγω στο κινητο μου (015) legend 2 την τελευταια ρομ του stargreek για δοκιμη να δω τι λεει!! Για αρχη βλεπω να ειναι ωραια στημενη με ετοιμη repartition την ενσωματωμενη μνημη στα 2.5 gb αν θυμαμαι καλα και με ετοιμο να δειχνει στο μενου μονο την μνημη κινητου.Ειναι ροοτ και εχει και εξτρα αρκετες εφαρμογες.Το μονο που θελει περασμα το gps.conf η απο την εφαρμογη που εχει μεσα η το αλλο του aiakos απτο αναλογο θεμα.Ο λογος που εβαλα αυτην σε σχεση με την μαμα την οποια την εχω και backup και δουλευε αρκετα καλα ειναι οτι η μαμα μου εκανε αρκετες φορες απο μονη της restart η συσκευη η ξαφνικα μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν διαβαζε την καρτα sim και μετα το ρεσταρτ μου εχανε και της επαφες.... Αυτη η νεα ρομ του σταρ γενικα ειναι ποιο σταθερη και 2 μερες που την εχω μου εκανε μονο 1 φορα restart. Γιατι συμβαινει αυτο βρε παιδια καπου διαβασα που ελεγε ενας φιλος εδω οτι ειχε και αυτος το ιδιο θεμα..!!! Ειναι γενικο το κακο συμβαινει σε πολλους αυτο παρολλο που ειναι ολοκαινουργιο το κινητο μου?? Εχετε βρει καποια ρομ η οποια να ειναι αρκετα σταθερη και δοκιμασμενη και να μην κανει καθολου restart κλπ θεματα ?? Ευχαριστω πολυ!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εντοπίσει να γράφει invalid imei. οταν τοποθετώ την καρτα και ανοίγω το κινητό, δεν μου ζηταει το pin και το μονο που γραφει στην μπαρα ειναι πως στην άλλη θυρα sim δεν υπάρχει καρτα. Κ οταν παταω *#06# μου εμφανιζει κανονικά τους αριθμούς imei.

 

Τοτε η δεν σου κανει καλη επαφη η κανε μια αλλαγη με αλλη για να δεις εαν στην διαβαζει,κουνα την και λιγο μηπως κανει καλυτερη επαφη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχετε βρει καποια ρομ η οποια να ειναι αρκετα σταθερη και δοκιμασμενη και να μην κανει καθολου restart κλπ θεματα ?? Ευχαριστω πολυ!!! ;) ;)

 

Γιώργο και εγώ όταν την έβαλα μου έκανε restart. Ξαναμπήκα recovery, ξαναέκανα wipe data 2 φορές και την έκανα ξανά install τη ρομ. Από κείνη τη στιγμή δεν ξαναέκανε restart. Δεν ξέρω αν έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά και από εμένα!!

 

Και εμένα μου κάνει restart η συσκευή, βέβαια με την τελευταία ρομ του stargreek κάνει ελάχιστες σε σχέση με πριν που ανά 1 ώρα μου κόλλαγε..Νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα επεξεργαστή η όλη κατάσταση, αλλά δεν είμαι και γνώστης..

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο και εγώ όταν την έβαλα μου έκανε restart. Ξαναμπήκα recovery, ξαναέκανα wipe data 2 φορές και την έκανα ξανά install τη ρομ. Από κείνη τη στιγμή δεν ξαναέκανε restart. Δεν ξέρω αν έτυχε.

 

Πολυ σωστα ετσι επρεπε να κανεις.Απλα δεν σου εκατσε καλα η ρομ υπηρχαν παλια αρχεια απο κατω της παλιας.Εαν ανεβασει και το καινουριο recovery img touch screen που εχει φτιαξει εχει και επιλογη που διαγραφει ολο το παλιο system και δεν εχεις προβληματα με την καινουργια ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το legend με μια sim γενικά είμαι ευχαριστημένος, εκτός από το wifi που πρέπει να είμαι κοντά στο modem.Το πρόβλημα που έχω είναι ότι μετά από πτώση μου έσπασε το τζάμι της οθόνης, γνωρίζει κάποιος που μπορώ να παραγγείλω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το legend με μια sim γενικά είμαι ευχαριστημένος, εκτός από το wifi που πρέπει να είμαι κοντά στο modem.Το πρόβλημα που έχω είναι ότι μετά από πτώση μου έσπασε το τζάμι της οθόνης, γνωρίζει κάποιος που μπορώ να παραγγείλω?

 

Ρωτα εδω πιστευω ειναι ιδια http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.63.vYlOM1&id=20176537769 http://www.mychinesephone.com/viewtopic.php?f=19&t=266

Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το legend με μια sim γενικά είμαι ευχαριστημένος, εκτός από το wifi που πρέπει να είμαι κοντά στο modem.Το πρόβλημα που έχω είναι ότι μετά από πτώση μου έσπασε το τζάμι της οθόνης, γνωρίζει κάποιος που μπορώ να παραγγείλω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2419852 φιλε μου δες αυτο εδω μπορει να σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά !!! Ελπίζω να είστε καλά! Λοιπόν...θα ήθελα 2 ερωτήσεις να σας κάνω στους ποιο εξιδεικευμένους με τα clone . Θέλω να μου πείτε ποιό είναι το καλύτερο που πλησιάζει(οθονη λογοτυπο μνήμη κ αξιοπιστία) στο Samsung I9502 Galaxy S4 duos http://www.gsmarena.com/samsung_i9502_galaxy_s4-5420.php και αν έχει την ρομ την original touchwiz της samsung που τα σπάει. Δεν θέλω να πειραματιστώ ψάχνω το καλύτερο,διάβασα πάρα πολλά ποστ σας κ για αυτό ρωτάω τα σημερινά δεδομένα!

 

Επίσης ΑΝ ξέρετε ψάχνω κάποιον εξίσου αξιόπιστο κλώνο του Samsung I9192 Galaxy S4 mini duos.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Κ Πάλι καλή χρονιά

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστο στον Γιωργο για την πολυτιμη βοηθεια του και τις ROM :)

 

Ο Stargreek εαν ασχολειθει το κινητο αναβαθμιζεται αρκετα,η τελευταια μου αρεσει καλυτερα απο ολες τουλαχιστον ξερεις ποση ραμ εσεις ποσο αλλο χωρο για apps

Link to comment
Share on other sites

Ο Stargreek εαν ασχολειθει το κινητο αναβαθμιζεται αρκετα,η τελευταια μου αρεσει καλυτερα απο ολες τουλαχιστον ξερεις ποση ραμ εσεις ποσο αλλο χωρο για apps

 

Παιδια μολις ειδα πριν απο λιγο οτι βγηκε νεο update 4/1/14 της ρομ του stargreek το οποιο ειναι και ποιο μικρο απο το προηγουμενο!! Ξερετε τι παραπανω εχει αυτο το νεο update?? Ειναι ποιο σταθερο δεν κανει restart και τι αλλο παραπανω εχει ειναι ροοτ τι αλλα εχει μεσα κλπ ?? Γραφει κιολας if you have naviram error flash this..... from recovery. Τι εννοει ο ποιητης οεο ??? Πρεπει οπωσδηποτε να βαλουμε και αυτο το αρχειακι η οχι?? Οχι τιποτα αλλο αλλα την προτελευταια την εβαλα την παρασκευη και ετσι οπως ηταν καθαρο το κινητο με 100% μπαταρια του εκανα batttery calibration και απο της 19:30 της παρακευης τωρα εχω με ελαχιστη χρηση 75% μπαταρια καλο...!!! Εσυ morfo1967 αυτην την τελευταια 4/1/14 εχεις βαλει να μας πεις τι εχεις δει τα συν και τα πλην ?? ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια μια εβδομαδα μιας και ειναι γνωστος του και demo user xaxa.Εγω εβαλα και τι ζιπ που λες .Το τι κανει λεει με κοκκινα γραμματα.Με μια λεξη σου δειχνει τα πραγματικα στοιχεια του κινητου ρομ ραμ κτλ.Καλη χρονια δεν ειπα σε ολους σας.Μετα απο 2 μηνες και με το κινητο αυτο ειμαι ευχαριστημενος πολυ σε ολα μονο πλην ειναι το οχι τοσο καλο wifi σε σχεση με τα αλλα πχ το zopo 980 που ειχα.Ελπιζω το νεο που θα βγαλουν να το διορθωσουν.Ειναι πολυ βολικο κινητο σε διαστασεις.Τελος restart ουτε η παλια ουτε η νεα δεν μου κανει και δεν εχω κανενα προβλημα Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταια μια εβδομαδα μιας και ειναι γνωστος του και demo user xaxa.Εγω εβαλα και τι ζιπ που λες .Το τι κανει λεει με κοκκινα γραμματα.Με μια λεξη σου δειχνει τα πραγματικα στοιχεια του κινητου ρομ ραμ κτλ.Καλη χρονια δεν ειπα σε ολους σας.Μετα απο 2 μηνες και με το κινητο αυτο ειμαι ευχαριστημενος πολυ σε ολα μονο πλην ειναι το οχι τοσο καλο wifi σε σχεση με τα αλλα πχ το zopo 980 που ειχα.Ελπιζω το νεο που θα βγαλουν να το διορθωσουν.Ειναι πολυ βολικο κινητο σε διαστασεις.Τελος restart ουτε η παλια ουτε η νεα δεν μου κανει και δεν εχω κανενα προβλημα

 

Λοιπον πριν απο λιγο εβαλα και εγω το νεο update μαζι και το αρχειακι το εξτρα ζιπ. Με μια πρωτη ματια εχει καποιες μικρες αλλαγες στο μενου στην μπαρα ειδοποιησεων καθως και φενεται η κανονικη μνημη του κινητου!!Εβγαλα 7-8 apps που δεν ηθελα παγωσα και το ρολοι εβαλα μονο της επαφες μου και 1-2 βασικες εφαρμογες που ηθελα και μολις εκανα και battery calibration ειμαι στο 100% και η ωρα ειναι 17:04.Για να δουμε ποσο θα κρατηση και αν θα μου ξανακανει κανα restart μεχρι να σβησει απο μπαταρια με ελαχιστη χρηση!!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως παγωνουμε το ρολοι???

 

Αν εισαι ροοτ κατεβαζεις την εφαρμογη root freezer pro η κατι αντοιστοιχο απο το play store και μεσα απο αυτην πας την βρισκεις και την κανεις freeze !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι βασικό που με παιδεύει κι εμένα είναι όπως γνωρίζετε η μπαταρία. Ποια μπαταρία έχετε αγοράσει; είναι κάποια συγκεκριμένη; είχα ακούσει για τη zero lemon...

Κι αν έχετε ήδη πάρει γράψτε ακριβώς το link.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα ακόμα θέμα που το παλευω αλλά δεν το κατάφερα... Στο multi window δεν μπορώ να προσθέσω προγράμματα που έχω κατεβάσει παρά μόνο κάποια native της συσκευής... Λύνεται;

 

Το root checker λέει ότι είναι root η συσκευή.. Με κάποια προγράμματα (multi window editor, closed κλπ) ενώ τα πρόσθετα κι έκανα reboot δεν έμπαιναν...

 

Κατά τα άλλα είμαι αρχάριος ;-)

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το βράδυ "φόρεσα¨ και εγώ στο κινητό μου την τελευταία ρομ του Stargreek. Όλα καλά, αλλά, δεν δουλεύει το gesture σε μένα. Κάνω κάτι λάθος; Κατά τα άλλα, διορθώθηκαν αρκετά προβληματάκια της προηγούμενης,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ http://www.aliexpress.com/store/product/015-S4-phone-5-inch-i9500-mtk6589-quad-core-1-6-ghz-android-4-2-1280/626711_1264862413.html αυτό που λέει με το antutu test 13476 ισχύει? Λίγο μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...