Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..xm

μια μερα μπαταρια ειναι καπως απογοητευτικο,....

ενας λογος που εδωσα τον κλωνο ηταν η κακη αποδοση της μπαταριας.βεβαια ειχα το Κ599

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσουμε τα πρώτα κινέζικα με τηλεόραση και ελληνικά που είχαν βγεί και είχαν διάρκεια μπαταρίας από 3-5 μέρες όλα τα άλλα είναι στην μια μέρα άντε και μια δεύτερη αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση.Συμφωνώ ότι είναι πολύ αρνητικό και για πολλούς,λόγος για να μην το πάρεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για αγορα iphone 4 clone με android...Εχω ακουσει πολλα...Οτι ειναι πολυ βαρυ το λογισμικο και δεν το "σηκωνει" η συσκευη...Οτι βγαζει βλαβες και αλλα σχετικα...Εψαξα στο ιντερνετ αλλα εχουν βγαλει τοσα πολλα και με διαφορετικα ονοματα που δεν ξερω τι να διαλεξω.Θα ηθελα αν γινεται να μου πει καποιος ποιο ειναι το καλυτερο στο ειδος του και αν γινεται και κανενα λινκ θα ειμουν υποχρεος...Ευχαριστω

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Επισης διαφωνω οτι τα android κινεζικα δεν ειναι καλα μου ρθε το Η3000 δεν ηταν γρηγορο ουτε ειχε σουπερ οθοναρα,

αλλα για οποιον θελει dual sim τηλεοραση ασυρματο δικτυο gps(κανονικο)

και με δυνατοτητες smartphone

ειναι σουπερ για τα 120 ευρω που κοστιζει περιπου,

κατεβασα και ελληνικο πληκτρολογιο και καθαρισα

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα κινέζικα με android,αλλά αν ήταν να πάρω κάτι θα έπερνα αυτό αφού ο droulis είναι από τους λίγους που γράφουν για νέα κινητά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να αλλάζει το λογισμικό στα κινεζικα τηλεφωνα και να παίρνει ας πούμε android η windows η κάτι άλλο καλύτερο από αυτό που έχουν τώρα? γιατι δεν παιζει youtube και ενα σωρο αλλες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να αλλάζει το λογισμικό στα κινεζικα τηλεφωνα και να παίρνει ας πούμε android η windows η κάτι άλλο καλύτερο από αυτό που έχουν τώρα? γιατι δεν παιζει youtube και ενα σωρο αλλες εφαρμογες.

Όπως δεν υπάρχει για τα περισσότερα κινητά να τους αλλάξεις λειτουργικό, έτσι δεν υπάρχει και για αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή κοινότητα γεια σας. Είμαι νέο μέλος και πρόσφατα

αγόρασα το J8 iphone clone και αντιμετωπίζω το πρόβλημα της σύνδεσης στο ιντερνέτ.

Ο πωλητής μου πρότεινε την δική σας ιστοσελίδα για βοήθεια.

Συγκεκριμένα έστησα το wi fi και είναι ενεργοποιημένο , όταν όμως ανοιγω το Mini Opera μου βγάζει το μήνυμα

"Failed to connect to the internet " Go to http//www.operamini.com/help?version =4.2 with your desktop browser

Επίσης έγιναν οι ρυθμίσεις στο Java για το Mini Opera και συγκεκριμένα :

στο network profile

profile mode user specific

select sim sim 1 h 2

java sim 1 profile wlan

java sim 2 profile wlan

 

Παρόλα αυτά δεν έχω ιντερνετ.

 

Ελπίζω κάποιος που έχει την ίδια συσκευή να μου πει τι να κάνω

 

Δεν ξέρω αν έχει γραφεί κάτι σχετικό με το ερώτημά μου γιατί δεν ήταν δυνατόν να διαβάσω και τις 35 σελίδες .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε την ώρα και την ημερομηνία στο κινητό σου και ξαναπροσπάθησε.

Το κινητό που πήρες είναι από τους χειρότερους κλώνους με αυτά τα χαρακτηριστικά,αν γίνεται άλλαξε το.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να παίζει youtube και κανενα GPS ? γιατί με το opera που έχει μέσα σε αυτά τα κινητά κλώνους δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γνωρίζεται αν υπάρχει τπτ που μετατρέπει την αναλογική tv σε ψηφιακή;;; σε κινέζικα iphones;;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει ένα κινητό κινεζικο λέγεται MTKBTDEVICE i phone 4 ξέρετε αν έχει GPS αυτό γιατί έχω βάλει ένα σωρό προγράμματα GPS και δεν λειτουργεί κανένα. γενικά έχουν τα κινεζικα GPS?
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει ένα κινητό κινεζικο λέγεται MTKBTDEVICE i phone 4 ξέρετε αν έχει GPS αυτό γιατί έχω βάλει ένα σωρό προγράμματα GPS και δεν λειτουργεί κανένα. γενικά έχουν τα κινεζικα GPS?

 

κάποια έχουν gps και κάποια άλλα όχι.

Αυτό που ανέφερες μάλλον δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

 

δεν αναφέρει απολύτως τίποτα για gps. δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να βαλουμε κατι εεε??

 

όχι δεν έχει gps. Το μόνο που μπορείς να κάνεις (χωρίς να είναι σίγουρος) είναι να βάλεις google maps αλλά δεν θα βγάζει τη θέση σου και χωρίς να μπορείς να βάλεις διαδρομές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βλέπω πάρα πολλά κινέζικα I-phone στο http://www.ricardo.gr/search/search.asp?ListingType=6&LanguageNr=0&Catg=69569 ,αλλά δεν μπορώ να διακρίνω πιο είναι καλύτερο..Για να σας διευκολύνω ,θα μου άρεσε να είχε Gps αλλά όχι και υποχρεωτικά.Αυτό που μου αρέσει είναι το design ,θέλω να μοιάζει αρκετά στο 4 και να κρατάει και λίγο η μπαταρία του μην θέλει κάθε 5 ώρες φόρτισμα..Ξέρω είναι λίγο δύσκολα όσο ζητάω απλά,μου αρέσει πολύ το εν λόγο κινητό και μου είναι αδύνατο να το αγοράσω γνήσιο..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τελικά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο :

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BD%CE%B1%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BE%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84v-wifi-2sim-%CE%B8hkh-%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%BF/v/an647963976/

 

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/kinita-tilefona/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/i-phone-4-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84vwifi/v/an647720672/

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν όντως έχουν τηλεόραση γιατί εδώ δια΄βασα ότι δεν έχουν ,αν παίζουν βίντεο απο γιουτούμπ και αν η οθόνη είναι μάπα επειδή δεν είναι capacive

Edited by Teo17
Link to comment
Share on other sites

Teo17 εγώ αγόρασα το δεύτερο το έχεις , το J8 4G. To πήρα από Ricardo . Είχα πρόβλημα με μπαταρία , δεν κρατούσε πάνω από 1 μέρα και με τις ρυθμίσεις του wifi.

Το επέστρεψα και περιμένω από τον πωλητή να μου αλλάξει τον φορτιστή να το δοκιμάσει , να μου σετάρει το wifi και να μου το στείλει πίσω .

Απ΄όσο το χειρίστηκα , ήταν πολύ καλό στις λειτουργίες του , ακόμα και η tv έπιανε αρκετά κανάλια.

Η γνώμη μου είναι , αν θέλεις να δώσεις μέχρι 120€ πάρε ένα clone iphone . AΝ μπορείς να δώσεις μέχρι 230€ ψάξε για original iphone μεταχειρισμένο, υπάρχουν καλά και δοκιμασμένα. Απλώς συμβιβάζεσαι με τις γρατζουνιές που μπορεί να έχει . Άλλωστε και καινούργιο να πάρεις σε 2-3 μήνες κάποιες γρατζουνιές θα του κάνεις και εσύ.

Πάντως για clone iphone ψάξε και ζήτα εγγυήσεις για την διάρκεια της μπαταρίας. Αλλιώς θα έχεις μεγάλο πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

@nhzt

Πήρες ένα από τα χειρότερα κινέζικα που έχουν κυκλοφορήσει.Το έχω ξαναγράψει και το ξαναγράφω για να αποφύγετε αυτό το ρημάδι.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Μετά από καταστροφή του υπάρχοντος κινητού αποφάσισα να δοκιμάσω με έναν κλώνο. Με ενδιαφέρει πέρα από τις απλές χρήσεις ενός κινητού (τηλ. επικοινωνία, μηνύματα, bluetooth χρησιμοποιώ συνέχεια - ιδίως στο αμάξι με car dvd) οπωσδήποτε πολύ καλή σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο, ενώ δε θα με χάλαγε και η τηλεόραση

Από μια μικρή αναζήτηση που έκανα βρήκα αυτόν τον κλώνο

http://www.ebw.gr/el-gr/Product/7252/StarTech-WDT-2000-Dual-Cards-Dual-Cameras-Dual-Bluetooth-Quad-Band-WIFI-JAVA-Color-TV-3-0-Inch-Flat-Touch-Screen-QWERTY-keypad-Smart-Cell-%CE%94%CE%99%CE%A0%CE%9B%CE%97-%CE%A3%CE%99%CE%9C-2-Sim-%28%CE%95%CE%9D%CE%95

 

ο οποίος έχει και δερμάτινη θήκη που επίσης με βολεύει για να προστατεύσω το κινητό από ατυχήματα (σαν αυτά που κατέστρεχαν την προηγούμενη συσκευή που έχω :p)

Θα ήμουν ευγνώμων εάν διάβαζα τι γνώμη έχουν οι γνωρίζοντες γι' αυτό!

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Θα ήθελα να με βοηθείσετε στην αναζήτηση μου για να αγοράσω κ εγώ ένα αντίγραφο Iphone4 μιας και τα οικονομικα μου δεν επαρκούν για original.. Έχω μπερδευτεί λίγάκι στην αναζήτηση, έχω βέβαια καταλάβει από τις προηγούμενες απαντήσεις ότι το καλύτερο είναι το Kiphone αλλά από αναζήτηση 5-6 ημερων στο ricardo δυστυχώς δεν το έχω βρει.. Εδώ να τονίσω ότι με ενδιαφέρει μονο αγαρά απο ελληνικο site γιατι δεν θέλω να μπλέξω με Κίνες, αποστολες και τελωνεία. Οπότε το ricardo ενδείκνυται.

 

Αυτά που με ενδιαφέρουν να έχει είναι πάνω κάτω είναι σαφώς να είναι όσο το δυνατόν παρόμοιο με το αυθεντικό, να έχει καλό wifi, καλή touch οθόνη (έχω άσχημο παρελθόν από ένα LG viewty που είχα στο παρελθόν) αν είναι κ capacitive ακόμα καλυτερα, κ βέβαια όσο το δυνατόν ανθεκτικοτερο.. Για να μην πολυλογώ, με άλλα λόγια ποιο έρχεται δεύτερο μετα το Kiphone μέσα στο ricardo ( κάποιο που να πωλείται στο ricardo και να είναι από αξιόλογο πωλητή)

 

Υ.Γ. Δεν έχω καταλάβει σχεδόν από όλα τα μοντέλα, αν γενικώς τα κινέζικα υποστηρίζουν flash στον browser τους, γιατί θα με ενδιέφερε κ αυτή η δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολουσ ειμαι κατοχοσ κ668 mobile phone και εχω καποιεσ αποριες αν μπορεισς να με βοηθησεισ.

 

1, εχει στο πισω μεροσ του κινητου flashlight led πως μπορω να το κανω να λειτουργησει;

 

2. μπορω να βαλω κινουμενεσ εικονεσ σαν wallpaper;

 

3. μπαινω youtube και δεν παιζει βιντεο μου λεειι stream δεν υποστηριζεται

 

αν μπορειτε να με βοηθησετε και ξερετε κατι θα χαρω να μου πειτε.οποιος θελει μπορει να μου στειλει email στο thanopoylossss@yahoo.gr

 

παιδια κατεβασα ενα jar αρχειο παιχνιδι για το κινητο το εκανα εγκατασταση ξεκιναει μου βγαζει να επιλεξω γλωσσα το μετακινω με τα βελακια αλλα δε πατιεται τιποτα για να ξεκινησει το παιχνιδι γιατι;;;;;;

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια βοηθεια. ξεχασα το κωδικο ασφαλειας και τωρα με το που το ανοιγω μου ζηταει ''Input phone lock code''

καμια βοηθεια κανεις? υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να το κανουμε reset?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...