Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω τον κλόνο του n97 και θα ήθελα να μάθω αν γίνετε να αντικαταστήσω το digitizer με το αυθεντικό,

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, έχω τον κλόνο του n97 και θα ήθελα να μάθω αν γίνετε να αντικαταστήσω το digitizer με το αυθεντικό,

ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Να βάλεις το digitizer από αυθεντικό Nokia n97 δεν θα κάνει.Για να βρεις ανταλλακτικό ή να το στείλεις να στο φτιάξουν,αυτό γίνεται

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον διάβασα βιαστικά την ερώτηση και δεν κατάλαβα σωστά. Digiter από το αυθεντικό N97 δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει.
Link to comment
Share on other sites

tracera plz όταν έρθει το kiphone σε παρακαλώ πολύ πόσταρε εντυπώσεις....είμαι ανάμεσα στο airphone και στο kiphone...Και δεν ξέρω πιο να διαλέξω..Οπότε όταν έρθει plz περιμένω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

ενδιαφέρομαι για το Ciphone 4GS (ίδιο με το Kiphone 4GS αλλά με Windows Mobile και με Resistive touchscreen)...Το έχει κανείς?

Τελικά είναι τόσο σημαντική η Capacitive οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ

 

το θεμα ειναι να βρω κατι αναλογο σε χαμηλου κοστους συσκευες

 

http://t3mag.gr/news/3280

Link to comment
Share on other sites

νομιζω 256/256.εμενα με ενδιαφερει αν η αναλυση της οθονης ειναι 480χ800 αν και δε νομιζω:O

ετσι αναφέρεται στα χαρακτηριστικά...το δικό μου μολις ξεκίνησε το ταξίδι απο Κίνα!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

νομιζω 256/256.εμενα με ενδιαφερει αν η αναλυση της οθονης ειναι 480χ800 αν και δε νομιζω:O

 

ειναι σιγουρα 480χ800 γιατι εβαλα wvga πληκτρολογιο finger keyboard στο κινητο με τις 3.8 ιντσες οθονη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

ενδιαφέρομαι για το Ciphone 4GS (ίδιο με το Kiphone 4GS αλλά με Windows Mobile και με Resistive touchscreen)...Το έχει κανείς?

Τελικά είναι τόσο σημαντική η Capacitive οθόνη?

Δυστηχώς για το κινητό που ρωτάς δεν μπορώ να απαντήσω,ούτε που γνώριζα την ύπαρξή του

Σχετικά με τις διαφορές μεταξύ capasitive και resistive απλά θα σου πώ ότι όταν δουλέψεις με κινητό με capasitive οτιδήποτε άλλο θα το βρίσκεις τριτοκοσμικό,όπως και θα ξεχάσεις αμέσως τα κινητά με hardware πληκτρολόγιο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εχω σκοπο να το παραγγειλω.επειδη δεν ξαναειχα dual sim εχω σκοπο να εχω την sim που εχω τωρα και στη δευτερη μια καρτα Q για να εκμεταλευτω τη προσφορα και να ψιλομπαινω ΙΝΤΕΡΝΕΤ.χρειαζεται καποια επιλογη ωστε να μπαινει internet μεσω Q και οχι μεσω της καρτας cosmote της βασικης μου?
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε ευχαριστω πολυ

 

Μηπως κατα συμπτωση ξερεις και κανενα κινεζικο με Android 2.1 και πανω;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω πολυ

 

Μηπως κατα συμπτωση ξερεις και κανενα κινεζικο με Android 2.1 και πανω;

 

χαιρετώ και σένα

 

απλώς παρακολουθώ τα τεκταινόμενα ,υπάρχουν στο site πολλοί πιο ειδικόι από μένα απλώς ενδιαφέρομαι σε λίγους μήνες και εγώ για αγορά ή του καλυτερου i phone 4 clone ή ενός πιο ακριβού αλλά πιο εντυπωσιακού http://www.fastcardtech.com/goods-4996-HD2+LEO+43+inch+Capacitive+screen+Muti-touch+WIFI+GPS+CPU+1G+Build+in+16GB+Dual+sim+standby+Quadband+256M512M+80M.html

έχω τώρα το κ599 που το πήρα από ένα καλό παλικάρι εδώ στο site αλλά που με έχει γράψει για 2 καλώδια φόρτσης που του ζήτησα .

 

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ και σένα

 

απλώς παρακολουθώ τα τεκταινόμενα ,υπάρχουν στο site πολλοί πιο ειδικόι από μένα απλώς ενδιαφέρομαι σε λίγους μήνες και εγώ για αγορά ή του καλυτερου i phone 4 clone ή ενός πιο ακριβού αλλά πιο εντυπωσιακού http://www.fastcardtech.com/goods-4996-HD2+LEO+43+inch+Capacitive+screen+Muti-touch+WIFI+GPS+CPU+1G+Build+in+16GB+Dual+sim+standby+Quadband+256M512M+80M.html

έχω τώρα το κ599 που το πήρα από ένα καλό παλικάρι εδώ στο site αλλά που με έχει γράψει για 2 καλώδια φόρτσης που του ζήτησα .

 

Καλή επιτυχία

 

για μένα μην πάρεις το τηλ που έχεις στο link σου...το λέω αυτό γιατί η οθόνη είναι πολύ μεγάλη και θα έχεις πρόβλημα με την μπαταρία..αν όχι αμέσως σε κανα μήνα σίγουρα θα έχεις θέμα..Επιπλέον θα κολλάει αρκετά το τηλ να το ξέρεις..Εδώ αυτά που έχουν 1ghz καλό cpu και δεν τα βγάζουν εύκολα πέρα με το android και το 2,1 ειδικά...φαντάσου αυτό..

Το τηλ δεν το έχω δει από κοντά απλά είναι κοινή λογική...τόσο μεγάλη οθόνη με κακής ποιοτητας μικρή μπαταρία και λειτουργικό με low end cpu ...

Αυτά από μένα..

Link to comment
Share on other sites

για μένα μην πάρεις το τηλ που έχεις στο link σου...το λέω αυτό γιατί η οθόνη είναι πολύ μεγάλη και θα έχεις πρόβλημα με την μπαταρία..αν όχι αμέσως σε κανα μήνα σίγουρα θα έχεις θέμα..Επιπλέον θα κολλάει αρκετά το τηλ να το ξέρεις..Εδώ αυτά που έχουν 1ghz καλό cpu και δεν τα βγάζουν εύκολα πέρα με το android και το 2,1 ειδικά...φαντάσου αυτό..

Το τηλ δεν το έχω δει από κοντά απλά είναι κοινή λογική...τόσο μεγάλη οθόνη με κακής ποιοτητας μικρή μπαταρία και λειτουργικό με low end cpu ...

Αυτά από μένα..

 

αγαπητέ Βαγγέλη

έχω μία προτίμηση στις μεγάλες οθόνες και γενικά στα μεγάλα πράγματα (πχ έχω μία 42 αρα plasma στο υπνοδωμάτιο), και όπως λένε όλοι μία οθόνη μετά από ένα μήνα χρήσης σου φαίνεται μικρή.Ακόμη και το ΒΕΝQ S6 είμαι διατεθειμένος να ψάξω.Μετά απο την οθονίτσα του πολύ καλού κινητού sony 750 ,η μετάβαση στην 3,4 ιν του κ599 ήταν πολύ ευπρόσδεκτη για τα δικά μου μάτια ,οπότε η μεγάλη οθόνη δεν με φοβίζει.Σίγουρα θα λάβω υπόψιν τις επισημάνσεις σου για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της συσκευής. Βέβαιο είναι ότι είμαστε εκτός θέματος (λάθος topic).

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

http://www.cwell-hk.com/products/PS-4GC.aspx

 

To Κiphone 4GS με άλλη ονομασία και χαμηλότερη τιμή...

 

πραγματικά πες μου ένα λόγο που το βάφτισες kiphone 4gs το συγκεκριμένο...

Ούτε ίδια χαρακτηριστικά,ούτε ίδιο όνομα...

Αργότερα θα ανεβάσω φωτογραφίες και χαρακτηριστικά από το kiphone 4gs

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ IPHONE CLONE. ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??? ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΣΙΜ? ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΟΠΟΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛ... ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΤΟ ΠΟΥ ΣΚΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΣΚΟ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ????

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΗΧΟ ΚΛΕΙΣΗΣ???

BLUETHOOT ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΤΗΛ???

 

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

 

{tzoulaik: Δεν επιτρέπεται να γράφεις μηνύματα μόνο με κεφαλαία. Από δω και πέρα, θα διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση. Ρίξε μια ματιά στους Όρους Χρήσης, σαν νέος χρήστης.}

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ IPHONE CLONE. ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??? ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΣΙΜ? ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΟΠΟΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΤΗΛ... ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΤΟ ΠΟΥ ΣΚΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΗΣΚΟ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΩ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ????

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΗΧΟ ΚΛΕΙΣΗΣ???

BLUETHOOT ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΤΗΛ???

 

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

ποιον κλωνο εχεις ακριβως?? για βοηθησε λιγο περισσοτερο..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα σήμερα το kiphone 4GS.

http://img297.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0035j.jpg

 

Εκπληκτική κατασκευή,μεταλλικό το γύρω γύρω,πάρα πολύ γρήγορο,φοβερή capacitive οθόνη ακριβώς ίδιου μεγέθους με το αυθεντικό(το screen protector του αυθεντικού κάνει ακριβώς) και με το μηλαράκι τυπωμένο απο πίσω και γράφει iphone.Κάνει το airphone no.4 να μοιάζει σαν φτηνή απομίμηση δίπλα του και έχει ιδανικό βάρος.Αρκετά καλό βάρος,το wifi δουλεύει απροβλημάτιστα με τον opera mini.Έχει 3 πολύ όμορφα θέματα για να επιλέξεις αυτό που σ αρέσει περισσότερο.

Όλα τα λεφτά φυσικά είναι το touch αυτού του κινητού που μας κάνει να ξεχάσουμε αυτά που ξέραμε ως τώρα από τα κινέζικα.Άμεση απόκριση στο δάχτυλο και multitouch.

Και εκεί που λές ότι βρήκα ένα κινητό απίστευτο μια κακοτεχνεία έρχεται να σου μπερδέψει τα συναισθήματα.Στο ελληνικό πληκτρολόγιο 5-6 γράμματα είναι σχεδόν κολλημένα και ουσιαστικά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.Μυνήματα φυσικά διαβάζει κανονικά στα ελληνικά

http://img258.imageshack.us/img258/7318/imag0037m.jpg

Αυτό για μένα αρκεί για να πάω για το επόμενο.

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι πολύ εύκολη η απάντηση.Κλείνεις το forum,πιάνεις το κινητό σου και πέρνεις ένα τηλ τον πωλητή σου και σου λέει ποιό κινητό έχεις αγοράσει και πως βρίσκεις τις λειτουργείες που θες.

Όταν μάθεις κάποιες περισσότερες λεπτομέρειες γι αυτό το κινητό γράψε μας εδώ και τις εντυπώσεις σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολη η απάντηση.Κλείνεις το forum,πιάνεις το κινητό σου και πέρνεις ένα τηλ τον πωλητή σου και σου λέει ποιό κινητό έχεις αγοράσει και πως βρίσκεις τις λειτουργείες που θες.

Όταν μάθεις κάποιες περισσότερες λεπτομέρειες γι αυτό το κινητό γράψε μας εδώ και τις εντυπώσεις σου

 

Οκ θα το κοιταξω και θα σας πω...

Το μονο που με χαλαει προς το παρον σε αυτο το κινητο ειναι το σημα... Δεν εχω τελικα καλο σημερα και στα δυο μου νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση. κλωνος iphone 4 χωρις τηλεοραση βγαινει?? ευχαριστω :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...