Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα κ ευχαριστω.... σημερα με εβαλε για λιγο στο ιντερνετ κ ειχε αναψει κ το G πανω πανω στην οθονη κ μπορεσα να μπω για λιγο... μετα ξανα δοκιμασα αλλα τπτ.... η σελιδα της jaga μου δειχνει πως δν υπαρχει:worry:.... οσο για το wi-fi δν μου ζητησε καποιον κωδικο:O

 

τελικα βρηκα την σελιδα εκανα της ρυθμισεις που εγραφε αλλα παλι τιποτα.... δηλαδη το G δεν αναβει παντα

Edited by skinas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με gprs είναι λίγο ταλαιπωρία.. Πρέπει να πας στην εφαρμογή που θέλεις να χρησιμοποιήσεις και να ρυθμίσεις να συνδέεται με gprs.. με το αντίστοιχο προφίλ. Αν θέλεις να συνδέεσαι με wi-fi θα πρέπει πάλι να αλλάζεις την ρύθμιση.

Τί ακριβώς κάνεις και δεν συνδέεται με wi-fi?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν κάποιο κινητό της αγοράς εχει φορτιστή που να κάνει στο Κ599? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο αυτο απο αυτη την διευθυνση και ειναι πολυ καλο αν και τ εχω μονο 14 μερεσ και με gps με ελληνικουσ χαρτες

 

http://www.ricardo.gr/accdb/viewitem.asp?AuctionNr=614341516&ComeFromMyPages=1

 

ανέβασε βίντεο ή φωτό - ότι θες - να δούμε το κινητάκι τις δυνατότητές του το "λειτουργικό" του. Μ' έχει τρελάνει :p

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που πήρε ο φίλος είναι ή το F98 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3211914#post3211914

ή το F073 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3211914#post3211914

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Από προτείνεται να το παραγγείλω? Υπάρχει κάποιο site αξιόπιστο που να το έχει σε κανα πακετάκι με καμία θήκη? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Από προτείνεται να το παραγγείλω? Υπάρχει κάποιο site αξιόπιστο που να το έχει σε κανα πακετάκι με καμία θήκη? Ευχαριστώ.

Υπαρχει αξιοπιστος πωλητης εδω μεσα..και απ'αυτον εχω παρει 3 κινητα.

αμα θες σου λεω με προσωπικο μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! ειμαι κ εγω κατοχος ενος m002l μολις 1 βδομαδα το εχω... εχω 2 προβληματακια... 1ον εχω κοσμοτε περναω της ρυθμισεις του ιντερνετ που μου στελνουν αλλα δν εχω ιντερνετ κ 2ον σε wi-fi ενω βρισκω δυκτιο παλι δεν εχω ιντερνετ... μπορειτε να με βοηθεισετε? ευχαριστω....:)

Aγαπητε φιλε

αν θες σου στελνω στο email σου τις ρυθμισεις για την Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καησπέρα!Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση...Έχω το συγκεκριμένο κινητό αρκετούς μήνες και δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα...Το πρόβλημα είναι πως μόλις σήμερα έφαγε μία τρελή βούτα απο το μπαλκόνι και 'εσπασε όλη η οθόνη αφής.Το κινητό ανοίγει κανονικά.'Εψαξα στο ebay για ανταλλακτικό και βρήκα.(http://cgi.ebay.com/Touch-Screen-Glass-Digitizer-M002L-WiFi-TV-Mobile-/280534920244?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item41512f2c34).

Εάν το παραγγείλω και το πάω σε κανένα γερμανό η πλαίσιο να μπορέσουν να μου το αλλάξουν??? Ή πάει το κινητο???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνεις στο link είναι μόνο το digitizer, η lcd δουλεύει;

Θα βρεις διάφορα καταστήματα να σου κάνουν αυτή τη δουλειά αλλά ίσως στο τέλος σου βγεί φθηνότερο να πάρεις ένα καινούριο.Μια καλή και φθηνή λύση είναι να μιλήσεις με αυτόν που στο πούλησε και να του το στείλεις να στο φτιάξει,θα κάνει κάνα μήνα αλλά θα σου βγεί πάμφθηνα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δίνεις στο link είναι μόνο το digitizer, η lcd δουλεύει;

Θα βρεις διάφορα καταστήματα να σου κάνουν αυτή τη δουλειά αλλά ίσως στο τέλος σου βγεί φθηνότερο να πάρεις ένα καινούριο.Μια καλή και φθηνή λύση είναι να μιλήσεις με αυτόν που στο πούλησε και να του το στείλεις να στο φτιάξει,θα κάνει κάνα μήνα αλλά θα σου βγεί πάμφθηνα

 

Το κι νητό ανοίγει κανονικά!Η οφόνη δεν βλέπω να έχει κανένα πρόβλημα.Απλά δεν μπορείς να πατήσεις τίποτα γιατί έχει σπάσει το γυαλί και δεν υπάρχει η σωστή πίεση εκεί που πρέπει.Χτες κοίταξα εάν ο πωλητης πουλάει ακόμα την ίδια συσκευή αλλά δεν υπάρχει πια...Θα επικοινωνήσω και μαζί του...Εγώ ίσα ίσα πιστεύω πως δεν θα μου πάρουν πολλά σε κάποιο μαγαζί εάν τους πάω και το ανταλλακτικό!Κανονικά θα πρέπει να μου χρεώσουν μόνο το τεχνικό μέρος!!Και κάνει και 3 βδομαδες να έρθει...Είδα και στο ιντερνετ διάφορα βιντεάκια με το πως να το φτιάχνεις μόνος σου αλλά δεν το ρισκάρω....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα..αν κ παρακολουθω καιρο το συγκεκριμενο topic κ γενικως το forum γραφω για πρωτη φορα..

εχω κ γω το m002l με την καινουρια εκδοση (με το εικονιδιο του fb κτλ.)

σχετικα με το youtube..στον video player μου δεν υπαρχει καμια επιλογη network profile ωστε να βαλω wireless LAN.

καμια ιδεα???

ευχαριστω..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το κι νητό ανοίγει κανονικά!Η οφόνη δεν βλέπω να έχει κανένα πρόβλημα.Απλά δεν μπορείς να πατήσεις τίποτα γιατί έχει σπάσει το γυαλί και δεν υπάρχει η σωστή πίεση εκεί που πρέπει.Χτες κοίταξα εάν ο πωλητης πουλάει ακόμα την ίδια συσκευή αλλά δεν υπάρχει πια...Θα επικοινωνήσω και μαζί του...Εγώ ίσα ίσα πιστεύω πως δεν θα μου πάρουν πολλά σε κάποιο μαγαζί εάν τους πάω και το ανταλλακτικό!Κανονικά θα πρέπει να μου χρεώσουν μόνο το τεχνικό μέρος!!Και κάνει και 3 βδομαδες να έρθει...Είδα και στο ιντερνετ διάφορα βιντεάκια με το πως να το φτιάχνεις μόνος σου αλλά δεν το ρισκάρω....

 

μοθ εσπασε κι εμενα η οθονη. μαλλον το digitizer , μιας και η οθονη δειχνει καλα.εχει λυσει κανεισ το προβλημα?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες αγορασα (απο πλανοδιο) ενα ι phone (κινεζικο) , π μοιαζει εκπληκτικα με το πρωτοτυπο , το δοκιμασα με φορτιστη αυθεντικο αλλα δεν φορτιζε , μετα απο αρκετο ψαξιμο σε μαγαζια μ ειπαν οτι δεν δουλεει διοτι θελει δικο του κινεζικο φορτιστη μηπως εχει κανεις σας καμια ιδεα που μπορω να βρω ? (η μπαταρια δεν βγαινει , οπως στο αυθεντικο) , ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

μοθ εσπασε κι εμενα η οθονη. μαλλον το digitizer , μιας και η οθονη δειχνει καλα.εχει λυσει κανεισ το προβλημα?

 

επικοινωνησα με τον πωλητη απο το ricardo , απο τον οποιο πηρα την συσκευη και μου ειπε οτι αλλαζει ολη η οθονη. 55 ευρω. θα το σκεφτω. προς το παρον βολευτικα με ενα νοκια. σταθερη αξια.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα..αν κ παρακολουθω καιρο το συγκεκριμενο topic κ γενικως το forum γραφω για πρωτη φορα..

εχω κ γω το m002l με την καινουρια εκδοση (με το εικονιδιο του fb κτλ.)

σχετικα με το youtube..στον video player μου δεν υπαρχει καμια επιλογη network profile ωστε να βαλω wireless LAN.

καμια ιδεα???

ευχαριστω..

 

παιδες παιζει να βοηθησει κανεις η μπα???

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το video player και πατάς options-προαίρεση και εκεί επιλέγεις το wireless LAN.Σίγουρα έχει αυτή την επιλογή η έκδοση λογισμικού που έχεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το video player και πατάς options-προαίρεση και εκεί επιλέγεις το wireless LAN.Σίγουρα έχει αυτή την επιλογή η έκδοση λογισμικού που έχεις

 

φιλε trackera κατ'αρχας ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις..

ανοιγωντας το video player κ πατωντας προαιρεση μου βγαζει τα εξης:

 

1.αναπαραγωγη

2.αποστολη

3.rename

4.διαγραφη

5.διαγραφη ολων των αρχειων

6.ταξινομηση

7.storage

 

για network profile η wireless LAN δεν γραφει πουθενα..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω αργότερα να έχω συσκευή μπροστά μου για να σου πω ακριβώς τα βήματα.

 

edit: Αν δεν κάνω λάθος έχει και ένα άλλο εικονίδιο network settings ή κάπως έτσι.και από εκεί μπορείς να κάνεις την ρύθμιση

Την ρύθμιση αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την κάνεις και από τον μαμίσιο browser που έχουν όλα τα κινέζικα κινητά.Sorry αλλά δεν έχω αυτή τη συσκευή τώρα και δεν μπορώ να είμαι απόλυτος σε ότι σου λέω

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πατάς media player -> Προαίρεση->Network Profile (7)->Profile 1-5 (Διαλέγεις ένα)-> Προαίρεση->Edit profile

Πας στο Data account και πατάς <διαλέγω>

Βάζεις το wireless Lan και <επετεύχθει>

Save profile - yes

Activate profile

Και είσαι ΟΚ.

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα μ ένα τέτοιο τηλέφωνο.Μετά από 1 μήνα περίπου χρήσης το τηλέφωνο με το που το ανοίγεις παρουσιάζει white screen.

Φαίνεται να δουλεύει σωστά μιας και το ξυπνητήρι χτυπάει στην ώρα του αλλά δεν μπορείς να δεις τίποτα στην οθόνη γιατί είναι λευκή.

Υπάρχει τρόπος να συνέλθει ή πάει για το γουδί το τηλέφωνο;

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω αργότερα να έχω συσκευή μπροστά μου για να σου πω ακριβώς τα βήματα.

 

edit: Αν δεν κάνω λάθος έχει και ένα άλλο εικονίδιο network settings ή κάπως έτσι.και από εκεί μπορείς να κάνεις την ρύθμιση

Την ρύθμιση αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την κάνεις και από τον μαμίσιο browser που έχουν όλα τα κινέζικα κινητά.Sorry αλλά δεν έχω αυτή τη συσκευή τώρα και δεν μπορώ να είμαι απόλυτος σε ότι σου λέω

 

Πατάς media player -> Προαίρεση->Network Profile (7)->Profile 1-5 (Διαλέγεις ένα)-> Προαίρεση->Edit profile

Πας στο Data account και πατάς <διαλέγω>

Βάζεις το wireless Lan και <επετεύχθει>

Save profile - yes

Activate profile

Και είσαι ΟΚ.

 

ειλικρινα κοντευω να τρελαθω..η επιλογη Network Profile δεν υπαρχει πουθενα στον media player..

επισης εψαξα κ στον μαμίσιο browser κ τπτ!!

οταν μπαινω να δω βιντεακι στο youtube ανοιγει ο media player παει να φορτωσει..επανω στην οθονη μου βγαζει εικονιδιο G1 (αυτο δε σημαινει οτι παει να συνδεθει με gprs??) κ μετα connection failed!!:angry:

αρχιζω κ απελπιζομαι κ πιστευω πως δεν προκειται να δω video απ΄το κινητο..:(

υπαρχει αλλος τροπος να το ρυθμισω??

ευχαριστω για την βοηθεια σας..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα ενα κινητο m002l εβαλα τισ ρυθμισεισ wap κανονικα και ενω συνδέωμαι κανονικα στο ιντερνετ στην 2 σελιδα ασ πουμε του facebook μου λεει μνήμη πλήρησ και δεν μπορω να την ανηξω την σελιδα μπορεί να με βοηθήσει καπιωσ ευχαριστω@!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...