Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πιο πρόγραμμα κάνεις την μετατροπή; Εγώ που δοκίμασα 3-4 διαφορετικά κατά καιρούς όλα δούλεψαν, και το κινητό τις έπαιξε τις ταινίες μια χαρά... τελικά κατέληξα στο format factory που είναι και free (http://www.pcfreetime.com/). Ακόμα και προγράμματα που χρησιμοποίησα για μετατροπή αρχείων με settings για iphone/ipod, το m002l τα έπαιξε τα video κανονικα.

 

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα όταν πας να διαβάσεις το αρχείο video στο κινητό; Δοκίμασε και με το format factory και πες νεα. Απλά βάλε τη σωστή ανάλυση, γιατί μπορεί το software που έχεις για την μετατροπή να βάζει κάποιο flag που δεν το υποστηρίζει το m002l

 

 

Κατεβασα αρκετα αλλα κανενα δε δουλευε.Οταν λες σωστη αναλυση εννοεις 320 480?Θα χρησιμοποιησω αυτο που λες to formatfactory και θα σου πω αν δουλευει.

Σε καθε περιπτωση θελω να μεταφερεται στο m002l στην καλυτερη δυνατη αναλυση εικονας.

αυτο ισως εχει να κανει ομως και με το ρυθμο καρε ανα δευτερολεπτο που μπορει να διαβασει το κινητο ετσι δεν ειναι?

Δηλαδη αν η τελεια εικονα με αναλυση πετυχαινεται σε καρε 30 ανα σεκ,τοτε αν το κινητο διαβαζει μεχρι 25 δε θα φαινεται καλα.Σωστος?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα στον browser me παει και όταν πατήσω Watch Video με πάει κανονικά στον video player και το δειχνει με streaming.

Έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις του browser για τα βίντεο του youtube?

 

ειναι ευκολο να μου αναφερεις τις ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε στον browser?

Link to comment
Share on other sites

@trixoptosi αν θες δοκίμασε και το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

 

Εγώ έτσι ακριβώς περνάω στο κινητό μου (Κ599) ταινίες με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις με μόνη διαφορά στην ανάλυση της εικόνας όπου βάζω τη σωστή για τη συσκευή μου και οι ταινίες είναι άψογες.;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου αναφερεις τις ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε στον browser?

 

Ωπς έκανα λάθος. Αλλάζεις τις ρυθμίσεις του video player ως εξής:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2921840#post2921840

Link to comment
Share on other sites

Moλις δοκιμασα το formatfactory!!

Σε μια ταινια λοιπον τη βαζω να κανει μετατροπη για iphone 320 480.

Και μου λεει οταν παω να την παιξω στο κινητο οτι το αρχειο ειναι invalid.

Μετα παω και την ξαναμετατρεπω με 320 240 mp4.

Παλι τιποτα,μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

 

Δε ξερω τι να κανω.Σε τι αναλυση επιτελους να το βαλω?

 

stefanw595

Θα δω και τον παραπανω οδηγο μηπως με βοηθησει.

Eσυ λες οτι βαζεις την αναλυση για το κινητο σου.

Ε ποια ειναι αυτη η αναλυση?Ιδιες ειναι με το m002l

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Έκανα παραγγελία το M002L και μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα!

 

English/Spanish/Portuguese/Italian/Deutsch/Russian/

Turkish/Polish

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270545678629

 

Μπορώ να κάνω κάτι;;;

 

Ευχαριστώ!

να στηλεις μηνημα στον πωλητη, και να τον ρωτησεις αν εχει αλληνικα, αν δεν εχει πες του αν μπορεις να το αλλαξεις.(αν και πιστευω πως θα εχει ελληνικα)

Link to comment
Share on other sites

να στηλεις μηνημα στον πωλητη, και να τον ρωτησεις αν εχει αλληνικα, αν δεν εχει πες του αν μπορεις να το αλλαξεις.(αν και πιστευω πως θα εχει ελληνικα)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Βασικά και εγώ αυτό πιστεύω!

Περιμένω απάντησή του.

Link to comment
Share on other sites

Moλις δοκιμασα το formatfactory!!

Σε μια ταινια λοιπον τη βαζω να κανει μετατροπη για iphone 320 480.

Και μου λεει οταν παω να την παιξω στο κινητο οτι το αρχειο ειναι invalid.

Μετα παω και την ξαναμετατρεπω με 320 240 mp4.

Παλι τιποτα,μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

 

Δε ξερω τι να κανω.Σε τι αναλυση επιτελους να το βαλω?

 

stefanw595

Θα δω και τον παραπανω οδηγο μηπως με βοηθησει.

Eσυ λες οτι βαζεις την αναλυση για το κινητο σου.

Ε ποια ειναι αυτη η αναλυση?Ιδιες ειναι με το m002l

 

Το λινκ που έχει βάλει ο stefanw595 το έχω αναφέρει και εγώ σε προηγούμενη σελίδα και είναι δοκιμασμένο. Η ανάλυση που θα βάλεις είναι 480*320 (οριζόντια * κάθετα)

Link to comment
Share on other sites

Moλις δοκιμασα το formatfactory!!

Σε μια ταινια λοιπον τη βαζω να κανει μετατροπη για iphone 320 480.

Και μου λεει οταν παω να την παιξω στο κινητο οτι το αρχειο ειναι invalid.

Μετα παω και την ξαναμετατρεπω με 320 240 mp4.

Παλι τιποτα,μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

 

Δε ξερω τι να κανω.Σε τι αναλυση επιτελους να το βαλω?

 

Η ανάλυση που βάζω εγώ πάντως στο formatfactory είναι 480Χ320 (όχι 320Χ480) και με 25fps (δεν θα δεις διαφορά με τα 30fps). Δώσε κανά feedback αν το δικιμάσεις κι έτσι να δούμε αν φταίει το κινητό σου ή απλά ήταν θέμα μετατροπής.

 

Α!!.. και αν έχεις υπότιτλους σε str, το format factory θα τους ενσωματώσει μόνο του, αρκεί να έχουν ίδιο όνομα με το video και να είναι στο ίδιο folder.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο Java μέσα έχει πολλές φορές τον Opera mini σε διαφορες γλώσσες. Πως γινεται αυτά να τα διώξω μιας και μου είναι άχρηστα?
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτες τις εκανα αλλα παλι ρε ****το γραφει failed play

 

Αν ειναι σχετικα με το youtube πρεπει να εχεις ανοικτο το ζητουμενο port απο τον player στο router σου, με ontelecom παιζει χωρις να ανοιξω το port αλλα με της vivodi το router επρεπε να το κανω open.

Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο Java μέσα έχει πολλές φορές τον Opera mini σε διαφορες γλώσσες. Πως γινεται αυτά να τα διώξω μιας και μου είναι άχρηστα?

 

γινεται μονο με custom flash. οποτε, καλυτερα να μη το δοκιμασεις, εκτος αν εχεις το καλωδιο για φλας, τις γνωσεις για να πειραξεις το firmware και 5-6 clones για δοκιμες και καψιμο -)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που έχει βάλει ο stefanw595 το έχω αναφέρει και εγώ σε προηγούμενη σελίδα και είναι δοκιμασμένο. Η ανάλυση που θα βάλεις είναι 480*320 (οριζόντια * κάθετα)

 

Λοιπον.τελικα το δοκιμασα και παιζει τελεια!

Μια χαρα!!Ευχαριστω.

 

 

 

ρε παιδια,στο m002l της κοπελας μου προσπαθω να βαλω ηχο κλησης(εναν ηχο Mp3) και δεν τον παιρνει.Το ρυθμιζω κανονικα αλλα χτυπαει με τον default ηχο midi 1.

Δοκιμασα τα παντα,αντεγραψα το Mp3 στη μνημη του τηλεφωνου αλλα τιποτα.

Δεν αλλαζει το κινητο καν τους ηχους κλησης που εχει απο τη μανα του!(ring 1,ring 2, k.o.k)

Χτυπαει μονο με τον Midi 1 ηχο!!

To εκλεισα,το ξανανοιξα,τιποτα.

 

Θα τρελαθω!!Τι να κανω?Για πειτε ιδεες.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.η βοηθεια σας πολυτιμη και ευχρηστη.οσο αφορα το youtube ολα οκ.μονο που εχω διαβασει ολο το φορουμ(5 μερες διαβαζω) για τα μμσ εκανα οτι ελεγε αλλα δυστυχως τιποτα.ισως κανω καποιο λαθος που δεν βλεπω κατα την ρυθμιση.εχω wind αν υπαρχει καποιος τροπος υποδειξης θα ημουν υποχρεος.οσο αφορα το κινητο για τους πιο καινουργιους κατοχους ειναι αψογο.(εχω το Τ2000)..και με τα ακουστικα τι γινεται υπαρχει τροπος να ακουγονται λιγο πιο δυνατα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,στο m002l της κοπελας μου προσπαθω να βαλω ηχο κλησης(εναν ηχο Mp3) και δεν τον παιρνει.Το ρυθμιζω κανονικα αλλα χτυπαει με τον default ηχο midi 1.

Δοκιμασα τα παντα,αντεγραψα το Mp3 στη μνημη του τηλεφωνου αλλα τιποτα.

Δεν αλλαζει το κινητο καν τους ηχους κλησης που εχει απο τη μανα του!(ring 1,ring 2, k.o.k)

Χτυπαει μονο με τον Midi 1 ηχο!!

To εκλεισα,το ξανανοιξα,τιποτα.

 

Θα τρελαθω!!Τι να κανω?Για πειτε ιδεες.

 

Για να αποκλείσουμε πρώτα το προφανές πριν να πούμε ότι έχει πρόβλημα το κινητό, πας στο μενού των προφιλ, "Tone setup"--> Sim1 incoming call (ή Sim2, ανάλογα τι θες) --> σε μία θέση από την 13 και κάτω επιλέγεις "Replace" και διαλέγεις το mp3,μετά ξαναεπιλέγεις το mp3 που πλέον θα είναι στη λίστα με τα ringtones και επιλέγεις "Set as ringtone", κάνεις "back" και στο profile options επιλέγεις "Activate" και είσαι έτοιμος...

 

Δεν θέλω να σε προσβάλω πως δεν έχεις κάνει αυτά τα βήματα, απλά για να αποκλείσουμε πρώτα το προφανές πριν αρχίσουμε να ψάχνουμε για κάτι άλλο,...

 

Πες μας και πια έκδοση λογισμικού έχει η κοπέλα σου; (Πάτα *#8375# και πες μας τι πληροφορίες σου δίνει)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με τους χάρτες Google Maps δεν φορτώνει σε μένα ξέρει τίποτα κανείς.Έχω το M002L iPHONE.

θέλει σύνδεση στο ιντερνετ με wifi ή οποιοδήποτε άλλο τρόπο

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να το πάρο και εγώ το κινητό από αυτό το site

http://www.fastcardtech.com/goods-3204-hiphone+M002L+WIFI+35+inch+touch+Analog+TV+Quadband+Dual+sim+card+Dual+camera+JAVA.html

είναι η καινούργια έκδοση που λέτε ή είναι η παλιά έκδοση?

είναι αξιόπιστο το site αυτό δεν έχω ξανακάνει αγορά από εξωτερικό?

τι λέει με το τελωνείο-ems? ( πληρώνω τελωνείο )?

άμα έχει κάνει κανεις αγορά από εκεί μπορεί να μου πει τι να προσέξω ?

ξέρει κανένας άλλο site που να είναι φτηνότερο απο 119 usd?

 

ευχάριστο....

Edited by crazydoctor
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Για να αποκλείσουμε πρώτα το προφανές πριν να πούμε ότι έχει πρόβλημα το κινητό, πας στο μενού των προφιλ, "Tone setup"--> Sim1 incoming call (ή Sim2, ανάλογα τι θες) --> σε μία θέση από την 13 και κάτω επιλέγεις "Replace" και διαλέγεις το mp3,μετά ξαναεπιλέγεις το mp3 που πλέον θα είναι στη λίστα με τα ringtones και επιλέγεις "Set as ringtone", κάνεις "back" και στο profile options επιλέγεις "Activate" και είσαι έτοιμος...

 

Δεν θέλω να σε προσβάλω πως δεν έχεις κάνει αυτά τα βήματα, απλά για να αποκλείσουμε πρώτα το προφανές πριν αρχίσουμε να ψάχνουμε για κάτι άλλο,...

 

Πες μας και πια έκδοση λογισμικού έχει η κοπέλα σου; (Πάτα *#8375# και πες μας τι πληροφορίες σου δίνει)

 

 

 

Tα παραπανω που λες τα εχω κανει κανονικα.

Και οπως ειπα πριν δεν βαζει ουτε τους ηχους που εχει μαμα,οπως ring 1 ring 2 κλπ.

H εκδοση ειναι

 

version e709 my 3.01.0

branch 08b

built time 2009/12/03

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

πολύ παράξενο :( Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει, οπότε θα απαντήσω με το τυπικο: "επαναφορά στις εργοστασιακές" :(

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω επαναφορα τοτε θα χαθουν και τα τηλεφωνα που ειναι στη μνημη του κινητου?
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Γίνομαι και γω μελος του club αφού αγόρασα ενα m002L να ρωτήσω κάτι. Κυκλοφορούν κατι θήκες σαν κι αυτές http://img706.imageshack.us/img706/3310/0009i.jpg εχει δοκιμάσει κανείς καμία? βασικά χωράνε στο κινητό μας και να ναι χαλάνε την εμφάνιση του κινητού ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...