Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το μελανό σημείο των κινέζικων κινητών αυτής της "γενιάς".Το μόνο κινητό με καλή αυτονομία είναι το t518i

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περα απο την μπαταρια ειναι οτι δεν υποστηρήζει 3G k video κλήσεις
γιατι δεν εχουν 3g network ,τωρα μπαινει στην κινα, ηταν απαγορευμενο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το κινητό που σας έλεγα.

http://cgi.ebay.com/QUAD-BANDS-DUAL-SIM-WIFI-FM-MP3-TV-PHONE-W9-UNLOCKED_W0QQitemZ280437261725QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414b5d059d

Το άνοιξα και είδα ότι το μοντέλο είναι το ZOHO W901.

Τώρα το φορτίζω.

Τι ξέρουμε για αυτό το μοντέλο; Αντίστοιχο του κπ599 ? Τα ίδια έχουν (μενού, λειτουργίες, wifi, tv κτλ), απλά εμένα έχει hardware πληκτρολόγιο που το ήθελα, για αυτό το πήρα. Θα κάνω και review σε κάποια φάση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις παρέλαβα το κινητό που σας έλεγα.

http://cgi.ebay.com/QUAD-BANDS-DUAL-SIM-WIFI-FM-MP3-TV-PHONE-W9-UNLOCKED_W0QQitemZ280437261725QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414b5d059d

Το άνοιξα και είδα ότι το μοντέλο είναι το ZOHO W901.

Τώρα το φορτίζω.

Τι ξέρουμε για αυτό το μοντέλο; Αντίστοιχο του κπ599 ? Τα ίδια έχουν (μενού, λειτουργίες, wifi, tv κτλ), απλά εμένα έχει hardware πληκτρολόγιο που το ήθελα, για αυτό το πήρα. Θα κάνω και review σε κάποια φάση πάντως.

απο oτι φενεται απο την φωτογραφια ειναι το ιδιο μενου με του κ599!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με αυτη την τιμη μην περιμενετε να κανουν τα παντα ''τελεια''. Οτι πληρωνεις παιρνεις....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

απο oτι φενεται απο την φωτογραφια ειναι το ιδιο μενου με του κ599!!

μα τα περισσοτερα κινεζικα εχουν το ιδιο μενου..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενταξει με αυτη την τιμη μην περιμενετε να κανουν τα παντα ''τελεια''. Οτι πληρωνεις παιρνεις....

μια χαρα κανουν την δουλεια τους!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Το κινητό φοράει το ΜΤ6235 τσιπάκι.

Η οθόνη μια χαρά, το ασύρματο μια χαρά, σέρφαρα κανονικά, το μόνο που δεν κατάφερα είναι να δω βίντεο στο youtube (έκανα αυτό με τα προφίλ του player αλλά τζίφος). Μόνο αν τα κατεβάσω και τα δω offline. Δοκίμασα και με opera και με bolt. Δεν καταλαβαίνω γιατί.

E τι άλλο. Έχει 2 αρχικά μενού, ένα σαν το Iphone και ένα άλλο, προφανώς όλα έτσι θα είναι. Το 2ο μενού είναι αυτό :

http://i645.photobucket.com/albums/uu177/phone-china/18.jpg?t=1245954234

Θεωρητικά είναι webcam όταν το συνδέεις στον υπολογιστή. Εμένα άλλοτε πιάνει (δείχνει εικόνα) και τις περισσότερες φορές μαύρη μαυρίλα. Drivers βρήκα κανονικά από το http://www.china-mobile-phone.com/service/download.htm

Η λήψη της τηλεόρασης τζετ και δε χάνει και καθόλου frames η εικόνα.

Ε για ό,τι άλλο ρωτήστε. Και αν έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα, κάποια συμβουλή κτλ ευπρόσδεκτη.

 

Ακούστε και το κουφό.

Πάνω έχει 2 υποδοχές, πολλά από αυτά από τα κινητά λένε ότι φορτίζουν με φορτιστές ΝΟΚΙΑ. Εμένα έχει μια πιο χοντρή (που μπαίνει ο παλιός φορτιστής ΝΟΚΙΑ με το πιο παχύ βύσμα και στο δίπλα ο λεπτός).

Λοιπόν, βάζω παλιό φορτιστή, μου γράφει "συνδέθηκαν ακουστικά". Το βάζω στη πρίζα, τίποτα. Βάζω στο δίπλα στο λεπτό φορτιστή ΝΟΚΙΑ, δεν κάνει τίποτα. Βάζω άλλο φορτιστή ΝΟΚΙΑ λεπτό (καλά ίδιους δεν έχουν όλα τα ΝΟΚΙΑ?) και φορτίζει κανονικά. Τι γίνεται ρε γμτ, θα μας τρελάνει ο κινέζος :)

Επίσης έχω την εντύπωση πως το σήμα της 1ης κάρτας (vodafone) είναι πιο χαμηλό από το συνηθισμένο. Και αυξομειώνεται ψιλοπερίεργα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by AfterForever
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.....

 

Έκανα ανάρτηση στο άλλο θέμα με το star tech 5000 και δεν έχω λάβει καμία απάντηση μέχρι τώρα, πράγμα που δεν μου κάθεται καλά, αν κρίνω από τον αριθμό των posts σε αυτό το θέμα....

 

Οι ερωτήσεις μου λοιπόν συνοψίζονται στις εξής:

 

1. Ποιό είναι τελικά καλύτερο? Το k599 ή το star tech 5000?

 

2. Μήπως το star tech 5000 βγήκε αργότερα από τον Ιούνιο που βγήκε το k599 και αυτό ίσως να είναι και ένα στοιχείο που να το κάνει λίγο καλύτερο (ίσως σε επεξεργαστή, ίσως σε εσωτερική μνήμη, ίσως σε λοιπά χαρακτηριστικά)

 

3. Πως μπορώ να ξεχωρίσω αν σε κάποιο κατάστημα το μοντέλο k599 που διαθέτουν έχει 2 ηχεία και όχι ένα όπως το αρχικό μοντέλο?

 

4. Γιατί δεν μπορώ να βρω σε κανένα ξένο site το star tech 5000, παρά μόνο στα ελληνικά sites? Έψαξα για κινέζικα και αγγλικά sites και παραδόξως δεν βρήκα τίποτα...

 

5. Τελικά η διαφορά τιμής που διαπίστωσα μεταξύ του k599 και του star tech 5000 μπορεί να θεωρηθεί ένδειξη ανωτερότητας, με δεδομένο ότι όλοι οι κλώνοι είναι από το ίδιο κράτος κατασκευασμένοι?

 

6. Τι έχει παιχτεί με το κατάστημα easy buy world και δε δέχεται παραγγελίες?

 

Να σημειώσω ότι είμαι εδώ και ένα χρόνο ένας ευχαριστημένος κάτοχος I9-3g που το αγόρασα από το easybuyworld...

 

Όσο για το sar που λένε πολλοί σε αυτό το θέμα..... αν με βοηθήσετε να καταλήξω σε κάποιο και να το αγοράσω, θα το δοκιμάσω, μιας και έχω φίλο που έχει μετρητή!!

 

Θα χαρώ πολύ να έχω ανταπόκριση!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λίγο αναλυτικά ή όποιος άλλος έχει την γνώση τα βήματα που πρέπει να γίνουν στον player και στον router μιας και εμένα κάνει ακριβώς τα ίδια και ακόμα με παιδεύει χωρίς να έχω βρει κάποια λύση ακόμα

 

Ευχαριστώ

το ιδιο ηθελα να ρωτησω και γω,αν γνωριζει καποιος ας πει!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μας έπαθε κάτι πολύ κουφό.

Χθες το home button αποκρινόταν με πολύ απαλό πάτημα και σήμερα δε πατιέται καθόλου!!

Μπορώ να το ανοίξω κάπως να δω τι έπαθε τέσπα?

Όχι τίποτα άλλο, δεν έχω και εγγύηση και λυπάμαι την αδερφή μου :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα και εγω το κ599 και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να δω τα βιντεακια απο το youtube..please οποιος ξερει να απαντησει μην μου πειτε να διαβασω τα προηγουμενα posts γιατι το εκανα και δεν εβγαλα ακρη..σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πως να ρυθμισω το gprs για να εχω ιντερνετ απο την wind.ξερει κανεις κατι????

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

THANKS :D

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@decibel:

Βάση των κανονισμών του forum...

Το μέλος, εφόσον πληρεί τις απαραίτητες προϋποθέσεις, έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.

 

Η δικιά σου είναι πολύ παραπάνω (124.49 KB). Διόρθωσε το σε παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυο ερωτησεις,αξιζει να παρω το κ599 και αν ναι απο ποιο σιτε?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει .

ειναι κινεζικο!!

 

+1 :lol:Άσε που μπορεί να μην παίζει και youtube. :heat:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

youtube δεν θα παιζει σιγουρα.

δεν βλεπεις τι γινεται παραπανω ? ολοι ρωτανε γιατι δεν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι επαιζε :wacko: λετε να μην ηταν κινεζικο αλλα γιαπωνεζικο :lol: :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...