Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100 ευρω ειναι το μαξιμουμ που δινω για το συγκεκριμενο κινητο.ουτε ευρω παραπανω.

παρτο απο το dualsimmobileshop που ειναι απο αγγλια και θα ερθει και πιο γρηγορα (μολισ λιωσουν τα χιονια εκει) και στο αλλαζει κιολας αν παθει κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα!!Επιτελους σημερα και μετα απο 12 μερες παρελαβα το iphone w350!Oι πρωτες εντυπωσεις ειναι απλα εξαιρετικες και το κινητο απλα ειναι κορυφη!Δεν περιμενα να ειναι τοσο αληθινο και τοσο ομοιο με το γνησιο ολα δουλευουν αψογα. Οθονη πολυ καλη,ομιλια σχεδον τελεια,καμερα καλη εως πολυ καλη,ηχεια δυνατα,τηλεοραση καλη αν και δεν εχω σημα καλο,wifi φενεται σωστο και γενικα γρηγορο,γενικα ειμαι ευχαριστημενος αν συνεχισει ετσι και δεν μου τα χαλασει αποτομα!Τωρα σιγα σιγα πρεπει να ξεκινησω να του βαλω κανα προγραμματακι και να το μαθω φυσικα!
Link to comment
Share on other sites

Oχι δε φοβαμαι αυτο.Αυτο ειναι το τελευταιο που φοβαμαι.συναλλαγη με paypal δε χανεις ποτε τα λεφτα σου ειναι κανονας αυτο,δεν ειμαι πρωταρης στο ebay.

 

Το θεμα ειναι και αυτο ρωταω ενας αξιοπιστος seller ωστε αν το κινητο εχει καμια λειτουργια που δε δουλευει να το στειλω πισω.Αυτο ψαχνω

 

Φίλε μου εγώ το πείρα απο κάποιο παιδί στη Πάτρα, και μου το άφυσε 110 ευρώ . Έχει και υποστήριξη. Εσύ αγόρασετο από ebay, εάν είσαι τυχερός – και δεν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα – . Στις περσότερες περιπτώσεις οι αγορές μεμονωμένων κινητών από το εξωτερικό (από οποιαδήποτε χώρα) με pay pal μόνο για 7-10 ημέρες σε καλύπτουν αν υπάρξει πρόβλημα. Μετά τρέχα …… γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το πείρα απο κάποιο παιδί στη Πάτρα, και μου το άφυσε 110 ευρώ . Έχει και υποστήριξη. Εσύ αγόρασετο από ebay, εάν είσαι τυχερός – και δεν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα – . Στις περσότερες περιπτώσεις οι αγορές μεμονωμένων κινητών από το εξωτερικό (από οποιαδήποτε χώρα) με pay pal μόνο για 7-10 ημέρες σε καλύπτουν αν υπάρξει πρόβλημα. Μετά τρέχα …… γύρευε.

δεν ειναι ετσι φιλε. εμενα μου χαλασε σε ενα μηνα και με καλυψε ο πωλητης.

μαλιστα οταν του εστειλα το tracking number της αποστολης του χαλασμενου κινητου πισω αμεσως μου εστειλε το αλλο προς τα εδω. δεν περιμενε να παραλαβει το χαλασμενο.παραξενο μου φανηκε εγω δε θα το εκανα. τον πιεσα ομως

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα!!Επιτελους σημερα και μετα απο 12 μερες παρελαβα το iphone w350!Oι πρωτες εντυπωσεις ειναι απλα εξαιρετικες και το κινητο απλα ειναι κορυφη!Δεν περιμενα να ειναι τοσο αληθινο και τοσο ομοιο με το γνησιο ολα δουλευουν αψογα. Οθονη πολυ καλη,ομιλια σχεδον τελεια,καμερα καλη εως πολυ καλη,ηχεια δυνατα,τηλεοραση καλη αν και δεν εχω σημα καλο,wifi φενεται σωστο και γενικα γρηγορο,γενικα ειμαι ευχαριστημενος αν συνεχισει ετσι και δεν μου τα χαλασει αποτομα!Τωρα σιγα σιγα πρεπει να ξεκινησω να του βαλω κανα προγραμματακι και να το μαθω φυσικα!

το κινητο να το χαρεις οπως σου ηρθε. αν ασχοληθεις να ψαχνεις προγραμματα κλπ θα χαλαστεις !! γιατι απλα δεν μπορεις να του κανεις τιποτα. τα κινεζικα ειναι να τα δεκτεις οπως ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το πείρα απο κάποιο παιδί στη Πάτρα, και μου το άφυσε 110 ευρώ . Έχει και υποστήριξη. Εσύ αγόρασετο από ebay, εάν είσαι τυχερός – και δεν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα – . Στις περσότερες περιπτώσεις οι αγορές μεμονωμένων κινητών από το εξωτερικό (από οποιαδήποτε χώρα) με pay pal μόνο για 7-10 ημέρες σε καλύπτουν αν υπάρξει πρόβλημα. Μετά τρέχα …… γύρευε.

 

προφανως επεσες σε λαθος πωλητες

αγαπητε καινουργιε φιλε του φορουμ

Link to comment
Share on other sites

προφανως επεσες σε λαθος πωλητες

αγαπητε καινουργιε φιλε του φορουμ

 

Είναι και θέμα τύχης οι αγορές από ebay. Μπορείς να πέσεις και σε κακό πωλητή και να μην έχεις την σωστή υποστηρίξη ιδικά εάν παρουσιαστεί πρόβλημα μετά από 2-3 μήνες. Εσύ ..αν και παλιός, προφανώς έχεις σταθεί τυχερός έως τώρα

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος εχει πολλες πωλησεις στο ebay δε νομιζω να μην υποστηριζει τα κινητα που δινει γιατι δεν θα ειχε τοσες πολλες θετικες...ευκολονοητο νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Η μεγιστη μνημη micro sd την οποια μπορει να δεχτει το κινητο ποια ειναι ξερετε μηπως?

Να δουλευει ομως χωρις προβληματα.

4 η 8?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Η μεγιστη μνημη micro sd την οποια μπορει να δεχτει το κινητο ποια ειναι ξερετε μηπως?

Να δουλευει ομως χωρις προβληματα.

4 η 8?

με 4γιγα μια χαρα δουλευει το κινητο.

σε παλιοτερες σελιδες καποιος νομιζω εχει αναφερει οτι εχει βαλει και 8 γιγα καρτα χωρις κανενα προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο να το χαρεις οπως σου ηρθε. αν ασχοληθεις να ψαχνεις προγραμματα κλπ θα χαλαστεις !! γιατι απλα δεν μπορεις να του κανεις τιποτα. τα κινεζικα ειναι να τα δεκτεις οπως ειναι!!

Ανακοίνωση μάλλον θα πρέπει να μπεί σε κάθε θέμα με τα κινέζικα αυτό για να το καταλάβουν όσοι τα παίρνουν.Είναι κρίμα να το παίρνεις και μετά να ψάχνεις μάταια για παιχνίδια και εφαρμογές.Οι χάρες των κινέζικων είναι out of the box ;)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα.Το ξυπνητηρι δουλευει οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

Δηλαδη αν προγραμματισω το κινητο να χτυπησει το πρωι και το κλεισω το προηγουμενο βραδυ,θα χτυπησει το ξυπνητηρι?μΠΟΡΕΙς να βαλεις οτι ηχο θες για ξυπνητηρι κλπ?

 

Μη σας φαινεται περιεργο.Σε ενα Omnia 1 που ετυχε να πεσει στα χερια που το ξυπνητηρι δε λειτουργουσε οταν ηταν κλειστο το κινητο!!!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα.Το ξυπνητηρι δουλευει οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?

Δηλαδη αν προγραμματισω το κινητο να χτυπησει το πρωι και το κλεισω το προηγουμενο βραδυ,θα χτυπησει το ξυπνητηρι?μΠΟΡΕΙς να βαλεις οτι ηχο θες για ξυπνητηρι κλπ?

 

Μη σας φαινεται περιεργο.Σε ενα Omnia 1 που ετυχε να πεσει στα χερια που το ξυπνητηρι δε λειτουργουσε οταν ηταν κλειστο το κινητο!!!

Mπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις! ακομη και με ραδιοφωνο μπορει να σε ξυπνησει.

επισης δουλευει με το κινητο κλειστο.

 

το ομνια ειναι windows mobile και ολα τα κινητα Αυτα πρεπει ετσι δουλευουν.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μη σας φαινεται περιεργο.Σε ενα Omnia 1 που ετυχε να πεσει στα χερια που το ξυπνητηρι δε λειτουργουσε οταν ηταν κλειστο το κινητο!!!

 

Όπως αναφέρθηκε ήδη, δεν είναι πρόβλημα του Omnia, αλλά χαρακτηριστικό όλων των Windows Mobile συσκευών. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι έχουν παλιότερη έκδοση του προγράμματος, και σε καινούργια κινητά μπορεί να βγάζει το μύνημα που αναφέρεις... εμένα το εμφάνιζε. Κατέβασε το καινούργιο software... Πας, http://www.intextechnologies.com/webpages/download-driver.aspx, Mobile Phones, Phone Suite Intex 1.1 και κατεβάζεις την έκδοση 1.1... Για σιγουριά κατέβασε και τις δύο εκδόσεις, γιατί εμένα η έκδοση 1.1 μπορούσε να κάνει τα πάντα στο κινητό, αλλά όχι να διαβάσει outlook... οπότε διάβασα outlook από την έκδοση 1.0, export και μετά import στην 1.1 και μετά μεταφορά στο κινητό. Θα σου πάρει 1 με 2 λεπτά το πολύ.

 

Επίσης, για μετάφορα από το κινητό στο outlook, υπάρχει τρόπος αλλά είναι "μπακάλικος". Αυτό που έκανα εγώ είναι να κάνω export το phonebook από το phone suite σε αρχείο .cvs, import σε excel ή oppenoffice για επεξεργασία (αν χρειάζετε) και μετά import στο outlook.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Α... τα τηλέφωνα στο PC folder του software είναι στο αρχείο PhoneSuite.bin

 

και μία γρήγορη ερώτηση, αν και δεν έχω ελπίδες μάλλον. Πήρα στα χέρια μου πρόσφατα το M002L που είναι αντίστοιχο του κ599, και όπως είναι γνωστό, όλα καλά αλλά το phonebook του κινητού είναι για κλάμματα. Υπάρχει κάτι σε java για τις επαφές μας; Έφαγα τον κόσμο αλλά τίποτα γιατί μάλλον δεν είναι γνωστές οι ρουτίνες για να κάνουν access το phonebook, και σε κάθε κινητό είναι και διαφορετικά... Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν του, reply:)

Αν θελεις γινε ποιο αναλυτικος, εχω κανει export apo to outlook κ το εχω κανει import στην 1,1 phone suite ,οι επαφες εμφανιζονται στο PC FOLDER tis 1,1 phone suite .meta τι κανω ?ποιο κανω copy k ποιο paste k που? τα εχω πατησει ολα αλλα δεν τα καταφερα. Ο file manager δουλευει κανονικα ,αρα η com port ειναι η σωστη, επικοινωνει τι φταιει? ευχαριστω εκ των προτερων.

 

εχω αυτη τη συσκευη http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/galactus-cellphone-watch-with-video-camera-media-player/

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ I PHONE ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΠΛΟΚΑΡΑ ΤΗΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ... ΝΑ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Δες την λύση not allowed to dial την έχουμε δώσει ένα σωρό φορές στα θέματα με τα κινέζικα κινητά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

η τηλεόραση πιάνει καλά και αν ναι που δεν το νομίζω σε πια χωρα το έβαλες προγράμματα και παιχνίδια όπως σου είπαν και τα αλλα παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς σε λίγο καιρό που θα μετανιώσεις που το πήρες θα με θυμηθείς !!! για δοκίμασε να ηχογραφήσεις τίποτα να δεις το τρομερό μικρόφωνο που έχει χάχα a και δοκίμασε να βάλεις albums στη μουσική να δεις ποσο εύκολο είναι να τα αλλάζεις sory που σου χαλάω τι χαρά που το πήρες άρα πρέπει να λέμε και την αλήθεια
Link to comment
Share on other sites

η τηλεόραση πιάνει καλά και αν ναι που δεν το νομίζω σε πια χωρα το έβαλες προγράμματα και παιχνίδια όπως σου είπαν και τα αλλα παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς σε λίγο καιρό που θα μετανιώσεις που το πήρες θα με θυμηθείς !!! για δοκίμασε να ηχογραφήσεις τίποτα να δεις το τρομερό μικρόφωνο που έχει χάχα a και δοκίμασε να βάλεις albums στη μουσική να δεις ποσο εύκολο είναι να τα αλλάζεις sory που σου χαλάω τι χαρά που το πήρες άρα πρέπει να λέμε και την αλήθεια
μπραβο ρε φιλε καλα τα λες, να τωρα θα παω να δωσω 500 ευρω να παρω απο τα καλα τηλεφωνα της αγορας να λυσω τα προβληματα μου.......:lol::lol::D:lol::D
Link to comment
Share on other sites

η τηλεόραση πιάνει καλά και αν ναι που δεν το νομίζω σε πια χωρα το έβαλες προγράμματα και παιχνίδια όπως σου είπαν και τα αλλα παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς σε λίγο καιρό που θα μετανιώσεις που το πήρες θα με θυμηθείς !!! για δοκίμασε να ηχογραφήσεις τίποτα να δεις το τρομερό μικρόφωνο που έχει χάχα a και δοκίμασε να βάλεις albums στη μουσική να δεις ποσο εύκολο είναι να τα αλλάζεις sory που σου χαλάω τι χαρά που το πήρες άρα πρέπει να λέμε και την αλήθεια

να δεις φιλε ποσοι εχουν μετανιωσει που εχουν δωσει 500 και 600€ για κινητο!!!

ριξε μια ματια στο στις αγγελιες.

Link to comment
Share on other sites

να δεις φιλε ποσοι εχουν μετανιωσει που εχουν δωσει 500 και 600€ για κινητο!!!

ριξε μια ματια στο στις αγγελιες.

 

Δε νομιζω πως πουλανε τοσο ακριβα κινητα επειδη μετανιωσαν που τα πηραν αλλα για να παρουν αλλα πιθανον νεοτερα κινητα εξισου ακριβα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειτε το θελετε ειτε οχι οι Κινεζοι ηρθαν για να μεινουν και μαλιστα τωρα τελευταια εχουν αγριεψει και βγαζουν κινητα πολυ καλα και καλυτερα ακομα απο τα "επωνυμα" που και αυτα στο κατω κατω κινεζικα ειναι.

Τωρα για το αν θα το μετανιωσει καποιος που θα παρει ενα κινεζικο, ε ας το μετανιωσει δεν χαθηκε και τιποτα αντε να χασει 100 με 150 ευρω. Προσωπικα εχω κλαψει αρκετα ευρω απο αγορες επωνυμων οπως για παραδειγμα μια 500αρα απο το ΑΘΛΙΟ αυθεντικο Iphone, μια 700αρα απο το ΠΑΝΑΘΛΙΟ Νοκια Ν95 8GB, και πολλες αλλες 500αρες απο ολα τα N series Nokia που αγοραζα με μανια πριν ανακαλυψω τα κινεζικα και τωρα πλεον εδω και 2 χρονια αγοραζω ΜΟΝΟ ΚΙΝΕΖΙΚΑ και αν τυχει καποιο να μην μου αρεσει δεν με πειραζει παιρνω αλλο.

Μπειτε και λιγο στα φορουμ με τα Νοκια, Σονυ Ερικσον, Iphone να δειτε τι λενε και ποσο "ικανοποιημενοι" ειναι αυτοι που τα εχουν παρει καποιος μαλιστα αναφερει ενα Ν97 που κανει επανεκκινηση καθε φορα που τον καλουν οποτε μην το ψαχνετε δεν υπαρχει τελειοτητα πουθενα μηχανακια ειναι ολα απλως οι Κινεζοι ειναι πιο τιμιοι και δεν μας τα πουλανε χρυσαφι.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το κινεζικο το παιρνεις , μετα το βαριεσαι και το πουλας το ιδιο ή λιγο πιο φτηνά (κανα 20αρικο).

το επωνυμο το αγοραζεις με ενα μισθο και το πουλας τα μισα.

αυτο ισχυει παντου οχι μονο στα κινητα.

οσο πιο φτηνο ειναι το πιο λιγα χανεις σε περιπτωση μεταπωλησης

Link to comment
Share on other sites

η τηλεόραση πιάνει καλά και αν ναι που δεν το νομίζω σε πια χωρα το έβαλες προγράμματα και παιχνίδια όπως σου είπαν και τα αλλα παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση να βρείς σε λίγο καιρό που θα μετανιώσεις που το πήρες θα με θυμηθείς !!! για δοκίμασε να ηχογραφήσεις τίποτα να δεις το τρομερό μικρόφωνο που έχει χάχα a και δοκίμασε να βάλεις albums στη μουσική να δεις ποσο εύκολο είναι να τα αλλάζεις sory που σου χαλάω τι χαρά που το πήρες άρα πρέπει να λέμε και την αλήθεια

 

φιλε patben πρωτον δεν καταλαβενω το στυλακι σου!!!δευτερον ι τηλεοραση στο δικτυο της τουρκιας πιανει μια χαρα πεντακαθαρα 15 καναλακια!τωρα αν εσυ μενεις σε καμια υπογα καλυτερα ανεβα προς ταρατσα μερια χαχα (οπως λες και εσυ)τωρα αν εσυ θες κινητο για ηχογραφισεις προβλημα σου!οσο για την καθαροτητα της συνομιλιας μετα απο συγκριση με iphone 3g 32g το w350 ειναι πολυ πιο καθαρο σε ηχο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...