Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας .Κατοχος Omnia i900 16GB (υπολειτουργει λογω βουτιας).

Ψαχνω ενα κινητο dual sim εδω και καιρο.εχω καταληξει σε iphone 4 κλωνο.ολα καλα,μεχρι εχθες που ειδα ενα απο κοντα (μου το πουλαγε ενας αφιγγανος για 150ε ).Την οθονη του την πιεζες και ηταν πλαστικουρα , και επειδη εχω διαβασει αν οχι ολες τις περισσοτερες συζυτησεις για τις capacitive τον εστειλα...(καλα δεν εδινα 150 σιγουρα).Εδω ερχετε η βοηθεια σας.

η capacitive ειναι στην αφη οπως το γνησιο ?

τι ειναι το multitouch?

με ενδιαφερει μονο το dual sim (θα ηθελα βεβαια να μιλαω στη μια γραμμη και μου βαραει η αλλη), bluetooth απο λειτουργιες,και φυσικα να κανει μονο τα βασικα.Επαφες , μπαταρια καλη αντε και κανα ηχο.

Υπαρχει καποιος που εχει παρει κατι παρομοιο και απροβληματιστο να μου δωσει ενα λινκ?

Υπάρχει αλλος "κινεζος" με αυτα τα στοιχεια?

Ευχαριστω!:rolleyes:

 

καλησπερα.η οθονη αφης δεν ειναι σαν το γνησιο αλλα ειναι καλη σε ταχυτητα και σε αποκριση στο χερι.

μπλε δοντι εχεισ κανονικα με ολοες τους τις λειτουργιες.και ολα τα βασικα που λες πως θες τα κανει ολα μια χαρα και απροβληματιστα.

εγω εχω αυτο και ειμαι ευχαριστημενος http://www.e-mobilo.com/kiphone_k668_capacitive_wifi_hiphone.html

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΟυ έσπασε η οθόνη και την άλλαξα μόνος.Όλα πήγαν οκ αλλά στο καλιμπράρισμα έκανα τη μα*** και δεν μπορώ να το δουλέψω σε καμία περίπτωση.Το calibration button φεύγει εκτός οθόνης και δεν πατιέται.Υπάρχει κανας τρόπος να γίνει reset το calibration μεσω hardware - software έστω και φάλτσο αλλά να μπορώ να πατήσω κανα κουμπί γιατί τώρα ξεφεύγει εντελώς;

Αλλιώς πάει για κουβά αν και όπως φαίνεται δουλεύει άψογα.

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω και γω τον τελευταίο καιρό, να αγοράσω ενα κινεζικο κλώνο του iphone, και το μοντελο στο οποίο κατέληξα είναι το http://www.achinaseller.com/cellphone.asp?/SoPhone-4-3.5-inch-Multi-Touch-Capacitive-Screen-Single-SIM-Card-wifi-G-sensor-Dual-cameras-Mobile-Phone-with-Build-in-4GB.htm ...Έχει μόνο μια σιμ, αλλά δεν με πειράζει, και νομίζω πως έχει το καλύτερο λειτουργικό και απόκριση σε σχεση με τους άλλους κλώνους. απλά είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κινέζικο κινητό, και προσπαθώ να μάθω ρωτώντας...Συνεπώς οποιαδήποτε συμβουλή που θα βοηθούσε να μην πάνε χαμενα τα λεφτα μου, είναι ευπρόσδεκτη.

Ποτέ μην διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο...

Ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

σχεδον στα ιδια χρηματα, παιρνεις ακομη και επωνυμα κινητα. μηπως να το ξανασκεφτεις?? βεβαια δεν ειναι κλωνοι του iphone 4 :)
Link to comment
Share on other sites

βγαινουν και αλλα μοντελα με μια σιμ 4γιγα wifi capacitive γυρω 145-155 δολαρια- περιπου δηλαδη 110 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνω και γω τον τελευταίο καιρό, να αγοράσω ενα κινεζικο κλώνο του iphone, και το μοντελο στο οποίο κατέληξα είναι το http://www.achinaseller.com/cellphone.asp?/SoPhone-4-3.5-inch-Multi-Touch-Capacitive-Screen-Single-SIM-Card-wifi-G-sensor-Dual-cameras-Mobile-Phone-with-Build-in-4GB.htm ...Έχει μόνο μια σιμ, αλλά δεν με πειράζει, και νομίζω πως έχει το καλύτερο λειτουργικό και απόκριση σε σχεση με τους άλλους κλώνους. απλά είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κινέζικο κινητό, και προσπαθώ να μάθω ρωτώντας...Συνεπώς οποιαδήποτε συμβουλή που θα βοηθούσε να μην πάνε χαμενα τα λεφτα μου, είναι ευπρόσδεκτη.

Oταν παίρνεις κάτι που δεν είναι "αυτό" ,αλλά μοιάζει με "αυτό¨ είναι σίγουρο ότι πετάς τα λεφτά σου οπότε τι ρωτάς !

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα,δεν πρόκειται να είναι σαν το αυθεντικό, αλλά είναι το αντίγραφο με τις καλύτερες προδιαγραφές από όσα έχω κοιτάξει. το βρήκα και σε άλλο site με 150$ περίπου, και θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε, μήπως το sophone βγάζει κανένα πρόβλημα είτε με το λογισμικό, είτε με την οθόνη...Είμαι λίγο άσχετος ακόμη με αυτά, και θα ήθελα να ξέρω, τι είναι η capacitive οθόνη, και τι διαφορές έχει από τις άλλες; Ακόμη, φίλε mol το σκέφτηκα, και λέω ας δοκιμάσω κάτι διαφορετικό,γιατί έχω πάρει και επώνυμα,και την δουλειά τους την κάνανε.Αυτό θα την κάνει την δουλειά που ισχυρίζονται ότι κάνει (δεν θέλω να το πάρω μόνο και μόνο γιατί είναι κλώνος του iphone, αλλά γιατί πιστεύω ότι και γενικά σαν κινητό έχει πολύ καλές δυνατότητες για την τιμή του);Το πρόβλημα που προκύπτει πάντα είναι η αξιοπιστία, και αυτό προσπαθώ να επιβεβαιώσω μέσα από εδώ. Υπάρχει κανένας που να το έχει αγοράσει;

Ποτέ μην διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο...

Ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Εχεί πεσει στα χερια μου ενα Κ599 με χαλασμενο το digitizer (το εξωτερικό πλαστικό της οθόνης). Έχω βρει ανταλακτικό αλλά ψαχνώ κάποιο how to για το πως θα ανοιξω το τηλέφωνο (μην μου μείνει τούβλο).

 

Γνωρίζει κανείς κάτι?

Edited by tzivanas
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω ένα κλώνο του iphone. Διάβασα στο φόρουμ, ότι καλύτερο όλων είναι το K688,το οποίο όμως τώρα δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Επιεδή έκανα μια σύντομη έρευνα αγοράς σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα και έχω καταλήξει σε δυο κινητά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, διότι δεν γνωρίζω και πολλά και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ παραπάνω...

Το πρώτο κινητό είναι αυτό (iphone X6): http://www.solomobi.com/product-4547.html

Το άλλο είναι το (i4GS) :http://www.e-mobilo.com/i4gs+_wifi_dual_sim_capacitive.html

Σε αυτην την ιστοσελίδα βρήκα και αυτό, το οποίο νομίζω είναι ίδιο με το πρωτο:

http://www.e-mobilo.com/x6_tv_wifi_capacitive_dual_4g.html

Από τα λίγα που αντιλαμβάνομαι, δεν έχουν μεγάλη διαφορά τα κινητά αυτά μεταξύ τους. Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά τους ή την οθόνη τους; Η θήκη του iphone είναι συμβατή με αυτά τα κινητά; Και το κυριότερο, γνωρίζει κανείς πόσο κρατάει η μπαταρία τους;

Αν κάποιος έχει κάποιο καλύτερο κινητό να μου προτείνει, είμαι εδώ για να ακούσω...

Ευχαριστώ.

God grant me the serenity to accept the things I can not change. Courage to change the things I can and the wisdom to know the difference.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω ένα κλώνο του iphone. Διάβασα στο φόρουμ, ότι καλύτερο όλων είναι το K688,το οποίο όμως τώρα δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Επιεδή έκανα μια σύντομη έρευνα αγοράς σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα και έχω καταλήξει σε δυο κινητά, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, διότι δεν γνωρίζω και πολλά και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ παραπάνω...

Το πρώτο κινητό είναι αυτό (iphone X6): http://www.solomobi.com/product-4547.html

Το άλλο είναι το (i4GS) :http://www.e-mobilo.com/i4gs+_wifi_dual_sim_capacitive.html

Σε αυτην την ιστοσελίδα βρήκα και αυτό, το οποίο νομίζω είναι ίδιο με το πρωτο:

http://www.e-mobilo.com/x6_tv_wifi_capacitive_dual_4g.html

Από τα λίγα που αντιλαμβάνομαι, δεν έχουν μεγάλη διαφορά τα κινητά αυτά μεταξύ τους. Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά τους ή την οθόνη τους; Η θήκη του iphone είναι συμβατή με αυτά τα κινητά; Και το κυριότερο, γνωρίζει κανείς πόσο κρατάει η μπαταρία τους;

Αν κάποιος έχει κάποιο καλύτερο κινητό να μου προτείνει, είμαι εδώ για να ακούσω...

Ευχαριστώ.

τσέκαρε τις ακριβείς διαστάσεις, για να είσαι σίγουρος για τις θήκες.Όσο για τις δυνατότητες,λίγο που το έχω ψάξει και γω, είναι καλύτερα τα κινητά με multi touch, multi task και capacitive οθόνη...

Ποτέ μην διαφωνείς δημόσια με έναν ηλίθιο...

Ο κόσμος δεν θα καταλάβει τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θυμηστε μου πως ανρβαζω τον ηχο απο μικροφωνο ?

καπου εχει ενα κρυφο μενου... δεν θυμαμαι τι παταω...

Link to comment
Share on other sites

ενα βιντεακι απο Χ6 wifi tv iphone 4 αντιγραφο http://www.e-mobilo.com/x6_tv_wifi_capacitive_dual_4g.html

 

Η Τηλεοραση-δεκτης δειχνει καλα?

και το wifi του τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος απο την τηλεοραση, το ασυρματο μπομπα η κατασκευη επισης, βγαινουν και αλλα ομως παρομοια αν θελετε τηλεοραση
Link to comment
Share on other sites

δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημενος απο την τηλεοραση, το ασυρματο μπομπα η κατασκευη επισης, βγαινουν και αλλα ομως παρομοια αν θελετε τηλεοραση

 

τι εννοεις δεν δειχνει καθολου? τοσο χαλια?

παρομοιο εψαξα και βρηκα το Η6 δεν εχει capacitive οθονη ομως...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου είχε φανεί και στην τηλεόραση αυτό το κινητό.

Όπως και να έχει νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καθόλου stock από αυτό το κινητό,οπότε οι ενδιαφερόμενοι κοιτάξτε για άλλα μοντέλα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου είχε φανεί και στην τηλεόραση αυτό το κινητό.

Όπως και να έχει νομίζω ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καθόλου stock από αυτό το κινητό,οπότε οι ενδιαφερόμενοι κοιτάξτε για άλλα μοντέλα

 

 

αυτο με το ζουμ που κανει και το i4gs ξερεις τελικα εαν το κανει και αυτο?

που ζουμαρεις-ξεζουμαρεις με τα δαχτυλα...:):)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η οθόνη και σε αυτό το κινητό είναι capacitive και multitouch αλλά όλα αυτά είναι απλά να έχουμε να λέμε...Είπαμε δεν υπάρχει stock από αυτό το κινητό πλέον

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η οθόνη και σε αυτό το κινητό είναι capacitive και multitouch αλλά όλα αυτά είναι απλά να έχουμε να λέμε...Είπαμε δεν υπάρχει stock από αυτό το κινητό πλέον

 

 

δηλαδη κανει... ωρaια !!!

σορυ κιολας αλλα ποιος σου ειπε οτι δεν εχει στοκ ?

μηπως εννοεις απο μαγαζι στην ελλαδα? ποσο καιρο εχει που κυκλοφορησε το συγκεκριμενο?

εγω πως βρηκα?

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Καλά,πάρε το και να δούμε τι θα σου στείλουν...

Λες να το έβγαλα από το κεφάλι μου ότι δεν υπάρχει stock από αυτό το μοντέλο;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλά,πάρε το και να δούμε τι θα σου στείλουν...

Λες να το έβγαλα από το κεφάλι μου ότι δεν υπάρχει stock από αυτό το μοντέλο;

 

 

δεν το περνω ουτε απο εbay ουτε απο μαγαζι...

αλλα απο ατομο που ειναι απο εργοστασιο και προμηθευει τα μαγαζια... :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 20 μέρες τουλάχιστον έχει σταματήσει η παραγωγή του...δεν μπορώ να στο πω πιο απλά.

Δεν είναι το μοναδικό μοντέλο που έχει έλλειψη stock και έχει καθυστέρηση στην παραγωγή του.

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 20 μέρες τουλάχιστον έχει σταματήσει η παραγωγή του...δεν μπορώ να στο πω πιο απλά.

Δεν είναι το μοναδικό μοντέλο που έχει έλλειψη stock και έχει καθυστέρηση στην παραγωγή του.

 

 

να σε ρωτησω αφου δεν ειναι παλιο μοντελο γιατι σταματησε ?

τεσπα.. ο συγκεκριμενος εχει καποια κομματια ακομα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ΑΜΕΣΑ μια μπαταρία για J8. Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Αθήνα? Μήπως πουλάει κανένας σας κάποια ??? Στείλτε pm... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Eνας φιλος θελει κινητο με capacitive οθονη , τηλεοραση και wifi ...

to X6 δεν μπορω να το βρω.. μαλλον πηρα το τελευταιο , ξερετε ποτε θα ξαναβγει αυτο ??..)

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αλλο ?

α!! να ειναι αντιγραφο του ιphone 4 ....

 

brηκα ενα ποιο πισω το Χ7.. αυτο ειναι καλο ?

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...