Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφατα αγορασα ενα κινεζικο κινητο που ειναι το ιδιο με το Iphone 4 στην εμφανιση.

Το προβλημα ειναι πως οταν το βαζω στο αθορυβο λειτουργει και η δονηση(ειναι τρομερα δυνατη και ακουγεται πολυ δυνατα)...πηγαινω προφιλ χρηστη/Γενικα/ρυθμισεις/εγκατασταση τονων/και τα βαζω ολα σιωπηλα...αλλα η δονηση ακουγεται.

Επισης αν παω σε ενα προφιλ χρηστη(το οποιοδηποτε)και παω στο Τυπος συναγερμου,δεν βρισκω εκει μεσα αθορυβο...(λεει μονο Κουδουνισμα-Μονο δονηση-Κουδουνισμα και δονηση-δονηση και μετα κουδουνισμα)

Πως γινεται να το κανω αθορυβο χωρις να χτυπαει η δονηση??

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.

 

Βάζεις να ηχογραφήσει σε εντελώς ήσυχο περιβάλλον και το βάζεις για ringtone

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζεις να ηχογραφήσει σε εντελώς ήσυχο περιβάλλον και το βάζεις για ringtone

Το δοκιμασα αυτο και λειτουργει,οταν ομως ξεκλειδωνω το κινητο ακουγεται ενας ηχος(σκρατσσ) και κανει θορυβο....

Ξερεις πως τον κλεινω τον ηχο αυτον?

Δεν θελω να ακουγεται το παραμικρο.

 

Επισης εχω αλλα 2 προβληματακια σχετικα με τον κλωνο μου...

1ον.

Θελω να διαγραψω μερικα εικονιδια απο τις 4 καρτελες μενου.Ξερω πως μπορω να τα μεταφερω απο την μια στην αλλη αλλα δεν ξερω πως φευγουν.

2ον

θελω να μαθω πως μπορω να κανω εικονιδια καποιες εφαρμογες java που κατεβασα απο το σιτε.Μπορω μονο να τις ανοιξω αφου παω ΜΟΝΟ Menu/java/java/εφαρμογη (ανοιγμα)

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Ειμαι υπερευχαριστημενος μετα απο ενα χρονο με το κ599. Ψαχνω για κλωνο του iphone4 με capasitive screen, wifi, 2 sim kai analog tv... Αν εχει καποιος υποψιν θα παρακαλουσα να με ενημερωσει...Thanks προκαταβολικα. Το Kiphone καλο φενεται αλλα δεν εχει tv
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι γι αυτό που θες φίλε pedlar.Αν θες με resisitive οθόνη πας για το J8 ή το Η6

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το J8 έχει πολύ χάλια οθόνη όσον αφορά την φωτεινότητα και την αντίθεση χρωμάτων. Το έχω βάλει δίπλα στο m002l και έχει τεράστια διαφορά! Φαίνεται ακόμα κι από τα βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Μαλον θα περιμενω λιγο ακομα γιατι απο οτι λετε, ειναι μεγαλη η διαφορα. Με το κ599 εχω ενα θεμα σχετικα με την συνθεση μυνηματος κλπ... πιστευω σε 1-2 μηνες θα βγει κατι αντιστοιχο με capacitive... Θα παρακολουθω τα γραφωμενα;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε Trackera.Τι εγινε βρηκες το κινητο?Αν ναι ποσο κανει το κινητο να παρω αυτο και να το πληρωσω στην τραπεζα την Τριτη στο Ηρακλειο Κρητης?
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπεσ ebay ψαξε αρχιζουν απο 70 δολαρια τα iphone 4 αλλα προσεξε τισ διαστασεισ να ειναι ιδιεσ για να μπαινουν τα πισω καπακια απο γνησια iphone υπαρχουν χιλιαδεσ στο ebay
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!παρελαβα και γω την παρασκευη το kiphone.μπορω να πω σαν συσκευη σε ξεγελαει και μοιαζει εκπληκτικα με το κανονικο.μεταλλικο περιβλημα γυρω γυρω πλαστικο καπακι πισω πλαστικοποιημενο(λειο και γυαλιστερο μοιαζει με μεταλλικο).αποκριση οθονη αρκετα καλη(αν και με την capacitive οθονη μολις γνωριστηκαμε).το μενου σχεδον το ιδιο με το γνησιο(καταφερα και εκανα την αρχικη οθονη σχεδον ιδια με την αρχικη του γνησιου εκτος ενα δυο συμβολα) μυνηματα κλασικα 70 χαρακτηρες αλλα το προβλημα που αναφερεται δεν το εχει.εχει φακελους στα αρχεια μουσικης που τους ανοιγεις και γραφει τα τραγουδια(εβαλα και της φωτος απο τα αλμπουμ μουσικης που εχω με τα mp3 αλλα δεν τα βγαζει).απο wifi δεν μπορω να πω γιατι δεν εχω(θα το βαλω να δω αν βρει και θα σας πω). της φωτογραφιες μπορεις να της ζουμαρεις με τα δακτυλα αλλα μεχρι ενα σημειο εξαρταται την αναλυση γιατι μετα φαινονται τετραγωνακια.φωτος, μουσικη και βιντεο μπορεις να τα δεις και στο πλαι εχει αυτοματη περιστροφη κατι το οποιο δεν εχει στα μυνηματα.το μονο προβλημα που εχει (για μενα) δεν ξερω τι αναλυση βιντεο να του βαλω για να βλεπω.εχω το total video converter αλλα οταν του εβαλα την ρυθμιση για το κανονικο iphone και ειχε μια μικρη καθυστερηση στο βιντεο με "πηδηματακια".μπορει καποιος που ξερει να μου πει;(εστειλα μυνημα και στο σαιτ που το πηρα να μου πουν αλλα ακομα τιποτα).το προγραμμα ειναι καλο εχει πολλες ρυθμισεις σε μορφη ηχου βιντεο οθονη αλλα ποια ειναι η πιο καταλληλη;ελπιζω να μην σας κουρασα και να σας ενημερωσα σχετικα με το κινητο.οτιδηποτε θελετε πειτε μου,σας ευχαριστω.http://img221.imageshack.us/g/dsc00208h.jpg/ Edited by mixaliskam
προσθηκη φωτογραφιων
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη όποτε μπορείς μια φωτογραφία το κινητό μέσα που γράφει πιο μοντέλο είναι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα την touch screen πρόσωψη(από ebay)γιατί η εργοστασιακή ήθελε σφύρι για να δουλέψει.:lol:Τι θα έκανα,όλη την ώρα με το νύχι θα τη δούλευα;Πάντως εγεινε βελόυδο τώρα.;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

υπαρχει καποια ρυθμιση στο κινητο οσο αφορα το ιντερνετ να μπαινει μονο απο το wifi?

Σημερα ηρθε ο λογαριασμος της vodafone και τα 15€ ηταν απο χρηση ιντερνετ.. και το εχω μονο 2 εβδομαδες... και μου κανει εντυπωση γιατι στο ιντερνετ μπαινει μονο αν εχω ανοιχτο wifi γιατι δεν εχω κανει ακομα τις ρυθμισεις της vodafone.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο το παρα απο το fastcardtech με Registed airmail εκανε ακριβως 21 μερες να ερθει τους ειχα πει να γραψουν gift(δωρο)και ετσι δεν πληρωσα τελωνειο απλα ενω ειχα βαλει original συσκευασια μου το στειλανε σε μαυρο κουτι που δεν ανεφερε τιποτα απο εξω.ειχε μεσα το κινητο(χωρις καρτα μνημης),καλωδιο συνδεσης με το πισι, 2 μπαταριες 960 mha (αν και της αναφερει στο σαιτ 1800)φορτιστη(χωρις ευρωπαικο ανταπτορα τον πηρα χωρια 1.49$)ακουστικα, ζελατινα οθονης και τα original χαρτια(οδηγιες)του iphone, ασχετο αλλα απλα ετσι τα εχει για μοστρα.τσεκαρα το wifi αν βρισκει δικτυο και οκ. συνδεση δεν εκανα γιατι δεν ειχα τους κωδικους.το κινητο αναφερεται στο σαιτ kiphone εβαλα εικονα αν μπορειτε να δειτε κατι γιατι μου φαινεται δεν αναφερει μαρκα.ανεβαζω ολες της φωτος γιατι της δυο που εβαλα σαν τροποποιηση στο προηγουμενο μυνημα δεν της βλεπω,εκτος αν κανω κατι λαθος.το url για της φωτος αν δεν καταφερω να της κανω να φαινονται εδω.

http://img233.imageshack.us/gal.php?g=dsc01044y.jpg

http://img233.imageshack.us/gal.php?g=dsc01044y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το kiphone που είχα παραλάβει εγώ,έγραφε kiphone μέσα.Γι αυτό και σου είπα να το βγάλεις φωτογραφία.Όπως βλέπω εσένα δεν γράφει,οπότε προφανώς είναι κάποιο άλλο μοντέλο!

Έχει θέματα αυτό που παρέλαβες;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, το kiphone που πήρες είναι αυτό http://www.fastcardtech.com/goods-4997-Kiphone%204GS%2035%20Capacitive%20screen%20Compass%20Quadband%20WIFI%20MSN%20Email%2020M%20camera%20Gravity%20sensor.html Γιατί θέλω να το παραγγείλω και εγώ και δεν ξέρω τι παίζει με το πληκτρολόγιο.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Ναι εχει 3 θεματα, δεχεται java εφαρμογες και παιχνιδια.το κινητο ειναι αυτο που εχω παρει αν και εγω το πηρα 129$ ,τωρα το εχουν 119$.εχω βαλει απο πανω φωτος να δεις οτι δεν εχει προβλημα με το ελληνικο πληκτρολογιο εκτος του οτι ολα τα κινεζικα γραφουν 70 χαρακτηρες και οχι 160 ανα μυνημα.αν το παρεις να τους πει να γραψουν gift στο πακετο να μην πληρωσης τελωνειο και υποψιν οτι δεν εχει ουτε καρτα μνημης ουτε ευρωπαικο ανταπτορα για να μπαινει στην πριζα.σου παραθετω της σελιδες:

http://www.fastcardtech.com/category.php?id=19

http://www.fastcardtech.com/goods-64-UNIVERSAL+AU+US+UK+to+EU+TRAVEL+POWER+ADAPTER+PLUG+BUY+WITH+PHONE+FREE+SHIP.html

αν θες οτιδηποτε διευκρινηση ή απορια ή να ανεβασω καποια αλλη φωτογραφια απο το μενου του κινητου ή οτι αλλο θες πριν αποφασισεις για την αγορα του κινητου πες μου, θα χαρω να σου απαντησω.φιλικα Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ανεβαζω και αλλες φωτος και απο το μενου και απο την μπαταρια του κινητου οτιδηποτε αλλο θελετε πειτε μου.

http://img146.imageshack.us/gal.php?g=dsc01054a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω είναι ίδιο στα πάντα με αυτό που είχα πάρει και εγώ πλήν αυτών που γράφει κάτω από την μπαταρία.Προφανώς απλά από άλλο εργοστάσιο είναι το δικό σου και δεν έχει και το πρόβλημα που είχε το δικό μου( και το τσεκάραμε κάποια στιγμή σε καμιά 10ρια kiphone που είχε απόθεμα ο προμηθευτής μου)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά Μιχάλη, ήσουν πολύ κατατοπιστικός, θα το παραγγείλω αύριο γιατί μου φαίνεται πολύ ωραίο το κινητό.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

[quote=Laseras;3364059

 

τιγνωμη εχετε για αυτα ??

 

Υπάρχουν πολλές διαφρετικές εκδόσεις στα 4G clone.

Aπό τιμή πάντος είναι ακριβά .

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...