Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με το mobile internet του F2G τι παίζει ? υπάρχει συμβατότητα με το m002l ? Το έχει δοκιμάσει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ψαχνω για προσοψη (digitizer) για moo2l. Αν εχει κανεις κανενα χαλασμενο μ002λ που δεν το χρειαζεται ας μου αναντησει!!! Εγω φιλε trixoptosi το καθαρισα απο τη σκονη 3 φορες και την τριτη κοπηκε η καλωδιοταινια που συνδεει την προσοψη με την οθονη. Ειναι ηδη τσακισμενη απο τους κινεζους οποτε δεν θελει και πολυ! Παντως εχουν μεγαλο θεμα με την σκονη, δεν εχουν καθολου στεγανοτητα!

αυτο χρειζεσαι : http://cgi.ebay.com/Touch-Screen-Glass-Digitizer-For-M002L-WiFi-TV-Mobile_W0QQitemZ170461674724QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item27b04ebce4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το κινητό..δεν μπορώ να χρησιμποιήσω ούτε το google maps, ούτε τους browsers (safari και mini opera).

Και στα 3 η οθόνη αφής δεν δουλεύει καλά, και μετά απο λίγο μόλις ακουμπήσω την οθόνη κλείνουν οι εφαρμογές.

Καμία ιδέα κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πρίν κάτι μέρες.Φανταστικό απλά.Δέν το περίμενα τόσο καλό.Θα θελα να μου πείτε κανα λίνκ με apps αν ξέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για προσοψη (digitizer) για moo2l. Αν εχει κανεις κανενα χαλασμενο μ002λ που δεν το χρειαζεται ας μου αναντησει!!! Εγω φιλε trixoptosi το καθαρισα απο τη σκονη 3 φορες και την τριτη κοπηκε η καλωδιοταινια που συνδεει την προσοψη με την οθονη. Ειναι ηδη τσακισμενη απο τους κινεζους οποτε δεν θελει και πολυ! Παντως εχουν μεγαλο θεμα με την σκονη, δεν εχουν καθολου στεγανοτητα!

 

Κ εγω ψάχνω για ακουστικά αλλα τζίφος δεν εχω βρει συμβατό βύσμα. Αν βρει κανένας hands free που να κάνουν ας μας βοηθήσει.

 

Παρεμπιπτόντως τα ακουστικά του Κ599 κάνουν στο m002l??

Edited by nick_wolf
Link to comment
Share on other sites

κατι εχεις αλλαξει στις ιδιοτητες των εφαρμογων java. δε εχω ομως τηλεφονω μπροστα μου να σου πως τι ακριβως πρεπει να κανεις. παντος ειναι σιγουρα στις ιδιοτητες των java
Link to comment
Share on other sites

Αν και ένας φίλος με βοήθησε στην ρύθμιση του Video player (network profile-->profile 1-->edit profile-->data account -->wireless LAN) από εκεί που δεν έκανε τίποτα, τώρα φαίνεται οτι προσπαθεί να κάνει Buffering αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου βγάζει play failed !. Γνωρίζει κανείς φίλος τι πρέπει να κάνω ώστε να παίζει τα βίντεο του Youtube ;
Πάντα όρθιοι!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειδα το κινητο και μ¨αρεσε το θελω για χρηση internet δηλ. για την δουλεια μου (email, skype, gtalk etc.) κανει την δουλεια του η....

μηπως εχετε κατα νου καπιο καλητερο....

επισης θα εκτιμουσα τιχον προτασεις να το παρω απο το ricardo, ebay η μηπως απο τα κινεζικα site απευθειας ?

παντως απο Ελληνικα e-shop η τιμες ειναι απαραδεκτες! μεχρι και 50% πανω!

 

thanks :)

 

Help Please :)

Link to comment
Share on other sites

@omastoras

 

1. προσωπικά δεν μου έβγαλε πρόβλημα το κιν με κανένα bluetooth που δοκίμασα.

 

2. Στα αγγλικά πρέπει να γράφει το εικονίδιο file manager ή κάπως έτσι...

οκ φίλε μου ευχαριστώ πολύ το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δοξα το θεο αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες θα δεις και πιοιο το πουλαν σχετικα φθηνα αλλα και τα παντα σχετικα με το κινητο.

Καλο ειναι.παρτο

 

Να σου πουμε εμεις κανε αυτο η παρτο απο κει δεν εχει νοημα.

Υπαρχουν αρκετοι και ελληνες και ξενοι που εχουν το κινητο σε καλες τμες.

Δες τις προηγουμενες σελιδες και ψαξουν

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα μετά από αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό με το pc για να μεταφέρω κάτι αρχεία από/προς την sd card και παραδόξως κάτι δεν πάει καλά...

Το συνδέω με το usb καλώδιο και το μόνο που γίνεται είναι η φόρτιση...

Δεν βγάζει το γνωστό μήνυμα που επιλέγεις usb storage, web cam κλπ στην οθόνη του κινητού, με αποτέλεσμα να μην το βλέπει ο υπολογιστής. To δοκίμασα σε τρεις τέσσερις υπολογιστές, τα ίδια, μόνο σε ένα laptop έβγαλε το μύνημα μία φορά αλλά μετά όταν το ξαναδοκίμασα τίποτα και εκεί.

Φαντάζομαι πρέπει να φταίει το καλώδιο, κάποια επαφή του usb μάλλον στράβωσε, εκτός και αν είναι τίποτα άλλο...

Έχει παρουσιαστεί σε κανένα άλλο φίλο αυτό το πρόβλημα;

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μετά από αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό με το pc για να μεταφέρω κάτι αρχεία από/προς την sd card και παραδόξως κάτι δεν πάει καλά...

Το συνδέω με το usb καλώδιο και το μόνο που γίνεται είναι η φόρτιση...

Δεν βγάζει το γνωστό μήνυμα που επιλέγεις usb storage, web cam κλπ στην οθόνη του κινητού, με αποτέλεσμα να μην το βλέπει ο υπολογιστής. To δοκίμασα σε τρεις τέσσερις υπολογιστές, τα ίδια, μόνο σε ένα laptop έβγαλε το μύνημα μία φορά αλλά μετά όταν το ξαναδοκίμασα τίποτα και εκεί.

Φαντάζομαι πρέπει να φταίει το καλώδιο, κάποια επαφή του usb μάλλον στράβωσε, εκτός και αν είναι τίποτα άλλο...

Έχει παρουσιαστεί σε κανένα άλλο φίλο αυτό το πρόβλημα;

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή...

Θα σου προτεινα να περνας οτι αρχειο θες απευθειας στην καρτα χρεισιμοποιωντας ενα απλο card reader, αλλα αν θες παρε και ενα καλωδιο:http://cgi.ebay.com/USB-Cable-for-K599-Wifi-TV-IPhone-100-Original-NEW_W0QQitemZ270480509225QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef9e50929

Link to comment
Share on other sites

Thanx troxoptosi παντος αυτο που με ενδιαφερει αν εχεις το κινητο μπορεις να με πεις....;)

οπως ειπα το κινητο και μ¨αρεσε το θελω για χρηση internet δηλ. για την δουλεια μου (email, skype, gtalk etc.) κανει την δουλεια του η μηπως να δω καπιο καλητερο....

περασα απο το καταστημα http://www.1ena.com/ να το δω απο κοντα και να ρωτησω τα παραπανο....

παιδια μακρια δεν εχουν ιδεα τα ατομα και ως γνωστον ειναι και πανακρηβη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ αλλά διορθώνεται σχετικά εύκολα:

1. Πατάς *#3646633# για να μπεις Engineering Mode

2. Επιλέγεις Audio-->Normal Mode-->Speech. Τα μενού που βλέπεις εκεί (Volume0, Volumer1 κ.λ.π.) είναι η ρύθμιση της έντασης του ήχου για κάθε "μπάρα" ήχου όταν πατάς το αριστερό πλήκτρο του κινητού για αύξηση ή μείωση του ήχου. Αυτή είναι η ένταση που ακούς εσύ τους άλλους. Αλλάζεις της ρυθμίσεις εκεί σε μία πιο μεγάλη τιμή. Εγώ έχω αλλάξει το Volume 6 σε 231, και τα υπόλοιπα σταδιακά πιο χαμηλά από αυτό, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που σε βολεύει εσένα. Η επιλογή "16 Level Volume" είναι για analog Gain (τα μικρόφωνα των PC έχουν το microphone boost που είναι κάτι αντίστοιχο). Το analog Gain εγώ δεν το άλλαξα καθόλου.

3. Πας πίσω και επιλέγεις το Microphone. Πάλι αλλάζεις τις τιμές, αλλά αυτή τη φορά όμως, είναι η τιμή της έντασης που θα σε ακούν οι άλλοι, τότε όλες οι τιμές στα Volume0, Volume1 κ.λ.π. θα είναι ίδιες... Εγώ το έβαλα στην τιμή 231 και ακούγομαι στους άλλους μια χαρά.

4. Στο τέλος θα σου ζητήσει να κάνεις update τις ρυθμίσεις, επιλέγεις save και τέλος... Κάνε το κινητό ένα restart και είσαι έτοιμος.

 

Πριν να αλλάξεις κάτι, αποθήκευσε κάπου τις παλιές σου ρυθμίσεις. Υπάρχει και ένα software για να κάνει αυτή τη δουλειά, το βρήκα στο http://www.i9forum.co.uk. Ψάξε για το MTKLongcheer (Used to change default firmware volume levels for receiver, mic, headset, & speakers, etc. φορ Windows OS). Το software δεν χρειάζεται κάποιο special καλώδιο. Εγώ το τέσταρα με bluetooth connection και με το κανονικό καλώδιο, και δουλεύει μια χαρά.

 

Για όσους έχουν πρόβλημα στην ένταση της ανοιχτής ακρόασης, με τα αντίστοιχα βήματα στο μενού LoudSp διορθώνεται και αυτό.

 

Σε αυτο εδω το ποστ περιγραφεται πως να δυναμωσουμε τους ηχους σε engineering mode.

 

Υπαρχουν αλλαγες ωστε να διορθωσουν τον ΧΑΛΙΑ ηχο που εχει?? Σε ραδιο και τραγουδια γενικως γιατι και στην χαμηλοτερη ενταση να το εχω μονο παραμορφωση ακουγεται...

Link to comment
Share on other sites

Στου αδερφού μου έχει την συνηθισμένη ποιότητα που έχουν τα περισσότερα κινητά. Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη παραμόρφωση.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι τραγικος ο ηχος. Δεν εχω την απαιτηση να εχει ηχο ισαξιο των επωνυμων κινητων, αλλα οχι και να μην μπορω να ακουσω λιγο ραδιο απο την παραμορφωση.

 

Για αυτο αν ξερει καποιος να πειραξουμε καμια ρυθμιση, μηπως βελτιωθει ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να περνας οτι αρχειο θες απευθειας στην καρτα χρεισιμοποιωντας ενα απλο card reader, αλλα αν θες παρε και ενα καλωδιο:http://cgi.ebay.com/USB-Cable-for-K599-Wifi-TV-IPhone-100-Original-NEW_W0QQitemZ270480509225QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef9e50929

 

Ναι το Card reader είναι μία λύση, αλλά απαιτεί κλείσιμο κινητού, βγάλσιμο μπαταρίας και κάρτας και μετά το αντίθετο...

Ευχαριστώ για το link με το καλώδιο, σκέφτομαι να προσπαθήσω να πειράξω λίγο τις επαφές (από την πλευρά του usb) του καλωδίου και αν δεν καταφέρω τίποτα, πάω για άλλο καλώδιο, ελπίζοντας ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην υποδοχή του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μετά από αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό με το pc για να μεταφέρω κάτι αρχεία από/προς την sd card και παραδόξως κάτι δεν πάει καλά...

Το συνδέω με το usb καλώδιο και το μόνο που γίνεται είναι η φόρτιση...

Δεν βγάζει το γνωστό μήνυμα που επιλέγεις usb storage, web cam κλπ στην οθόνη του κινητού, με αποτέλεσμα να μην το βλέπει ο υπολογιστής. To δοκίμασα σε τρεις τέσσερις υπολογιστές, τα ίδια, μόνο σε ένα laptop έβγαλε το μύνημα μία φορά αλλά μετά όταν το ξαναδοκίμασα τίποτα και εκεί.

Φαντάζομαι πρέπει να φταίει το καλώδιο, κάποια επαφή του usb μάλλον στράβωσε, εκτός και αν είναι τίποτα άλλο...

Έχει παρουσιαστεί σε κανένα άλλο φίλο αυτό το πρόβλημα;

Κάθε βοήθεια ή ιδέα δεκτή...

Ναι. Το έκανε και σε μένα. Ακριβώς το ίδιο. Το αναφέρω λίγο πιο πίσω, στη σελ. 81.

Δοκίμασα τα πάντα. Το καλώδιο τί να έχει? Αφού φορτίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κατι επαθε το κινητο και δε φορτιζει στα ξαφνικα. Συδεω το καλωδιο σε πριζα και λαπτοπ κ τιποτα.

Παρακαλω ενα χερι βοηθειας!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να περνας οτι αρχειο θες απευθειας στην καρτα χρεισιμοποιωντας ενα απλο card reader, αλλα αν θες παρε και ενα καλωδιο:http://cgi.ebay.com/USB-Cable-for-K599-Wifi-TV-IPhone-100-Original-NEW_W0QQitemZ270480509225QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3ef9e50929

 

Δεν ξέρω και δεν μπορώ να παραγγείλω από το ebay. Από Ελλάδα ξέρεις μήπως από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το έκανε και σε μένα. Ακριβώς το ίδιο. Το αναφέρω λίγο πιο πίσω, στη σελ. 81.

Δοκίμασα τα πάντα. Το καλώδιο τί να έχει? Αφού φορτίζει κανονικά.

 

Sorry, δεν το είχα δει...

Λοίπον δοκίμασα τώρα σε ένα laptop που δεν είχα δοκιμάσει και δούλεψε κανονικά. Το αποσυνδέω και μετά όταν το ξανασυνδέω πάλι το ίδιο πρόβλημα, γίνεται η φόρτιση αλλά τίποτα άλλο.

Παράξενο πράγμα, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, που και που δουλεύει, αλλά συνήθως όχι. Γι'αυτό λέω μήπως είναι καμιά επαφή στο καλώδιο, δεν ξέρω αλλά μήπως αν μία έχει πρόβλημα, ίσως να επιτρέπει στο κινητό να φορτίσει (παίρνει τάση) αλλά όχι και να συνδεθεί...

Link to comment
Share on other sites

Tα παραλές ίσως φίλος.Δεν εχει τοσο χαλια ηχο.

Ναι ειναι μετριος.

 

Αλλα δεν ειναι χαλια με τιποτα.

Απλα οταν το δυναμωνεις τοτε εισερχεται παραμορφωση.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον ειναι θεμα καλωδιου.

Σε μενα που εχω το m002l το καλωδιο απο τη μαμα του συνδεεται και φορτιζει κανονικα και εμφανιζεται mass storage Κλπ κλπ.

 

Σε καλωδιο που πηρα απο ebay samsung e900 απλα φορτιζει και δε μπορει να το δει σαν αποθηκευση δεδομενων κλπ!!!Δε μπορω να καταλαβω γιατι!!!

 

Αρα ειναι θεμα καλωδιου μαλλον.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν το είχα δει...

Λοίπον δοκίμασα τώρα σε ένα laptop που δεν είχα δοκιμάσει και δούλεψε κανονικά. Το αποσυνδέω και μετά όταν το ξανασυνδέω πάλι το ίδιο πρόβλημα, γίνεται η φόρτιση αλλά τίποτα άλλο.

Παράξενο πράγμα, δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, που και που δουλεύει, αλλά συνήθως όχι. Γι'αυτό λέω μήπως είναι καμιά επαφή στο καλώδιο, δεν ξέρω αλλά μήπως αν μία έχει πρόβλημα, ίσως να επιτρέπει στο κινητό να φορτίσει (παίρνει τάση) αλλά όχι και να συνδεθεί...

 

Ναι αλλά αν είναι θέμα καλωδίου τότε γιατί σε κάποιες περιπτώσεις δουλεύει?

Λες :(...σε ένα laptop που δεν είχα δοκιμάσει και δούλεψε κανονικά. Το αποσυνδέω και μετά όταν το ξανασυνδέω πάλι το ίδιο πρόβλημα...). Αν ήταν θέμα καλωδίου δε θα δούλευε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...