Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4ψήφιο θα έπιανες ρε αστέρι;Καλύτερα να το έπιανες στο Λόττο ή το Τζόκερ, πιο πολλά θα έπερνες :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το νέο κινητό που έχω αποκτήσει το I9 3G.

 

Το κινητό αυτό έχει μέσα αρκετά παιχνίδια τα οποία μου είναι άχρηστα .

και συν τοις άλλοις είναι και στα κινέζικα και δε καταλαβαίνεις τίποτε.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα αφαιρέσω .. (είναι java τα παιχνίδια )

 

Επίσης αν κάποιος ξέρει υπάρχει κάποια σουίτα όπου να μπορώ να άλλάξω το εσωτερικό look του κινητού ; του μενού ή να προσθέσω themes ;

 

έχω κάνει μια ελαφριά αναζήτηση στο google αλλά χωρίς αποτέλεσμα ..

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων :)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μαλλον δεν μπορεις,αν βρεις κατι πες μας και ςμας να το εχουμε στα υποψιν

ισως απο το μενου java να μπορεσεις να διαγραψεις τα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το k599 iPhone clone, όλα λειτουργούν άψογα αλλά έκανα βλακεία, ζόρισα στραβά την κεραία και όταν την ανοίγω τέρμα έκανε πολύ κενό (τζόγο) και επηρεάζει την λήψη.

Δλδ. την κουνάω λίγο και το σήμα έρχεται, χάνεται κτλ. Αν δεν την έχω τέρμα ανοιχτή και κλείσω το ένα στέλεχος είναι εντάξει σταθερό αλλά λιγοστεύει το σήμα.

Σαν κάτι να μην ακουμπάει καλά μέσα. (όταν είναι τέρμα ανοιχτή)

Έχει εγγ/ση, αλλά είμαι από απομακρυσμένο χωριό των Σερρών, το πήρα από Αθήνα και ο πωλητής λέει θα το στείλει Κίνα και θα πάρει πάνω από μήνα και θα πρέπει να πληρώσω και αρκετά μεταφ/κα.

Λέω να το ανοίξω μόνος μου μιας και πιάνει λίγο το χέρι μου, έχω και κολητήρι άν χρειαστεί αλλά κινέζικο δεν ξανάνοιξα και δεν ξέρω τι θα συναντήσω. Έχει ανοίξει κανείς k599, ανοίγει εύκολα ή θα το χαλάσω τελείως? Ή να το αφήσω έτσι και όσο πιάνει?

Παρακαλώ τη συμβουλή κάποιου έμπειρου (που έχει ανοίξει k599).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα το k599 iPhone clone, όλα λειτουργούν άψογα αλλά έκανα βλακεία, ζόρισα στραβά την κεραία και όταν την ανοίγω τέρμα έκανε πολύ κενό (τζόγο) και επηρεάζει την λήψη.

Δλδ. την κουνάω λίγο και το σήμα έρχεται, χάνεται κτλ. Αν δεν την έχω τέρμα ανοιχτή και κλείσω το ένα στέλεχος είναι εντάξει σταθερό αλλά λιγοστεύει το σήμα.

Σαν κάτι να μην ακουμπάει καλά μέσα. (όταν είναι τέρμα ανοιχτή)

Έχει εγγ/ση, αλλά είμαι από απομακρυσμένο χωριό των Σερρών, το πήρα από Αθήνα και ο πωλητής λέει θα το στείλει Κίνα και θα πάρει πάνω από μήνα και θα πρέπει να πληρώσω και αρκετά μεταφ/κα.

Λέω να το ανοίξω μόνος μου μιας και πιάνει λίγο το χέρι μου, έχω και κολητήρι άν χρειαστεί αλλά κινέζικο δεν ξανάνοιξα και δεν ξέρω τι θα συναντήσω. Έχει ανοίξει κανείς k599, ανοίγει εύκολα ή θα το χαλάσω τελείως? Ή να το αφήσω έτσι και όσο πιάνει?

Παρακαλώ τη συμβουλή κάποιου έμπειρου (που έχει ανοίξει k599).

Αστο οπως ειναι.επισης η ζημια ειναι απο δικη σου πατατα και δεν ειναι αστοχια υλικου!

επισης εγω δεν θα εμπαινα καν'στο κοπο να το στειλω πισω..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε RAVER μιλάς λογικά. αλλά εμένα με τρώει η ιδέα να το ανοίξω. Είμαι έτοιμος να την κάνω τη μ....α. Λες να μη μπορέσω να το ξανακλείσω?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε RAVER μιλάς λογικά. αλλά εμένα με τρώει η ιδέα να το ανοίξω. Είμαι έτοιμος να την κάνω τη μ....α. Λες να μη μπορέσω να το ξανακλείσω?

τι να σου πω..αμα πιανουν τα χερια σου καν'το ;)

 

αλλα για εμενα μην το πειραζεις,αλλωστε αυτο το κινητο δεν το πηρες για να βλεπεις τηλεοραση!! αλλα για wifi κ.α.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μη το κάνεις!

Να σου πω ότι άνοιξα το iPhone 3G... Δεν είναι ίδια, αλλά έχουν το ίδιο καλούπι και μετά δε μπορούσα να το κλείσω! Και χάλασε...

Link to comment
Share on other sites

To iPhone 3G δεν εχει καμια σχεση με το κλωμο Κ599!

 

καταρχας το αυθεντικο εχει ενσωματωμενη μπαταρια και καλυμα.

εδω μιλαμε για κινητο που "σπαει" σε 3-4 κομματια..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους ενδιαφερονται, περα απο τις εφαρμογες που ανεβασα στην σελιδα 38 ακομα μια δοκιμασμενη. To Snaptu παιδια ειναι απλα τρομερο!!!! Γενικα για αν εχετε υπ οψιν, βαση του κινητου Nokia 6260 βρισκω συμβατες εφαρμογες. Ολες φορτωνουν αλλα μπορει να μην ειναι συμβατες στο touch...Αυτα! :D

 

Ωραιος! Αμα βρεις κι αλλα, περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα θα ηθελα να ρωτησω αν βρεθηκε λυση για την αναγνωση ελληνικων e-book πριν μου πειτε οτιδηποτε να σας πω οτι παρακολουθω καιρο την συζητηση εχω διαβασει 2 κ 3 φορες ολες τις απαντησεις και να σας πω τι εχω κανει για το θεμα αυτο,μετετρεψα τα pdf σε txt αφου μονο txt και pdb αρχεια διαβαζει μετετρεψα την κωδικοποιηση σε utf-8 αλλα κ σε unicode και σε western europe σε ολες τις περιπτωσεις το κειμενο μου εμφανιζοταν με κινεζικα......υπαρχει καποιος που να εχει καταφερει να διαβασει ελληνικα ebook η τζαμπα προσπαθω?
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πεί πώς σετάρω το κιν. ώστε να μην φορτώνει gps για βίντεο sto youtube απο τη στιγμή που είμαι μέσα σε lan και δουλέυω απο εκεί τον opera ???

ευχαριστώ πολλύ....

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

θα πας στον media player network profile και εκει θα διαλεξεις το wlan

 

φιλε manwlis77, πάω στο network profile k εχει 5 επιλογες αλλα όλα είναι ίδια.... κ δεν υπάρχει wlan...

 

για πες μου τι κανω ???

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε ένα από τα profile,πάτα προαίρεση,edit profile και στο data account βάζεις το wireless LAN.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα θα ηθελα να ρωτησω αν βρεθηκε λυση για την αναγνωση ελληνικων e-book πριν μου πειτε οτιδηποτε να σας πω οτι παρακολουθω καιρο την συζητηση εχω διαβασει 2 κ 3 φορες ολες τις απαντησεις και να σας πω τι εχω κανει για το θεμα αυτο,μετετρεψα τα pdf σε txt αφου μονο txt και pdb αρχεια διαβαζει μετετρεψα την κωδικοποιηση σε utf-8 αλλα κ σε unicode και σε western europe σε ολες τις περιπτωσεις το κειμενο μου εμφανιζοταν με κινεζικα......υπαρχει καποιος που να εχει καταφερει να διαβασει ελληνικα ebook η τζαμπα προσπαθω?

 

Για δοκίμασε κωδικοποίηση ελληνικών ΙSO-8859-7, μήπως...

Βαρέθηκα να μου λένε RTFM...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.έχω κι εγώ το k599, το πήρα από Αγγλία (ήρθε σε 4 ημέρες, πλήρωσα με pay pal, όσο για τη μετατροπή χρημάτων ,όταν πας να πληρώσεις στο pay pal .σου αλλάζει αυτόματα την τιμή σε euro ανάλογα με την ισοτιμία της ημέρας.Εμένα πχ.μου κόστισε 107 ευρώ ενω μετα 3 ημέρες φίλος μου το πλήρωσε 109 ευρώ) το κινητό δουλεύει μια χαρά, το wifi είναι αρκετά γρήγορο αλλά το πρόβλημα που έχω είναι ότι ενώ χρησιμοποίησα το bluetooth με άλλα κινητά και με pc δεν μου αναγνωρίζει το bluetooth ακουστικό το οποίο είχα χρησιμοποιήσει επιτυχώς σε άλλο κινητό και επίσης δεν μπορώ να διαβάσω βιβλία στα ελληνικά όπως και ο προηγούμενος φίλος.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth δοκιμασε να κανεις επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων.Πιθανων να εχει φαει κολλημα και να δουλεψει.Ποτε δεν ξερεις.

 

δοκιμασε τους κωδικους:1122,1212,0000 καποιο απο αυτα θα ταιριαζει.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

φίλε bill 21, το πρόβλημα είναι ότι δεν εντοπίζει καθόλου το ακουστικό για να μου ζητήσει μετά κωδικό! είναι σαν να μην υπάρχει!μπορεί φυσικά να έχει πρόβλημα το ίδιο το ακουστικό.μάλλον πρέπει να τι δοκιμάσω σε άλλο τηλ. για να το ελέγξω

΄Όσο για το e book μάλλον παιδευόμαστε μάταια γιατί η συσκευή προφανώς δεν μπορεί να διαβάσει ελληνικά

ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αλλο ακουστικο.

το τηλεφωνο αυτο δεν εχει παρουσιασει σε καποιον προβλημα το bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ την Παρασκευή και είμαι ακόμα στην αναζήτηση του αν όλα δουλεύουν όπως πρέπει...:D

Μέχρι τώρα δεν υπάρχει πουθενά πρόβλημα, μόνο μία ερώτηση έχω...

Το πρώτο (από πάνω) πλαινό κουμπί, τί ακριβώς κάνει; γιατί δεν έχω καταλάβει ποιά είναι η χρήση του και αν δουλεύει όπως πρέπει. Το δεύτερο και το τρίτο αυξομειώνουν την ένταση, αλλά το πρώτο;

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές πάντως, προσφέρει πολλά παραπάνω από ότι πληρώνεις, πραγματικό value for money...

 

Πήρα μια θήκη για iphone 3g που δεν εφαρμόζει τέλεια αλλά είναι μια χαρά. πήρα και ένα φορτιστή αυτοκινήτου που βγάζει θυληκό usb, το μόνο που θα ήθελα είναι ένα επιπλέον καλώδιο που να συνδέει το κινητό με usb, έχει βρει κανένας κάτι που να ταιριάζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...