Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xμμμ αν ηταν 2 μερες full ανοιχτο τοτε οκ, αλλα ετσι σιγουρα δεν λεει. Στην αρχη μπορει να κανεις υπομονη αλλα μετα σιγουρα σου σπαει τα νευρα... Φαντασου να ανοιγεις και λιγο την tv δηλ... Τα 2800mAh μαλλον εφε ειναι. Κριμα γιατι 'ψηνομουνα' να το παρω...

οπως εχω γραψει και παλιοτερα το τηλεφωνο ειναι σουπερ!! ισως επεσα εγω σε ελλτωματικη μπαταρια..ομως σε ολα τα κινητα το πρωτο πραγμα που με ενδιαφερει ειναι η αυτονομια.

επισης δεν με βολεψε καθολου η οθονη αφης,στο κινητο ανταποκρινοταν παρα πολυ καλα..αλλα αμα οδηγεις μοτοσυκλετα ειναι καπως δυσκολο να το σηκωνεις.

αυτο που μου εκανε εντυπωση,ητανε οτι στο υπογειο που μενω..το κινητο ειχε σημα καμπανα..κι'αυτο που εχω τωρ..το sony ericsson w890 βγαινει εκτος σηματος.:whistle:

παντως αξιζει η αγορα του :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως αξιζει η αγορα του :up:

Το πακετο εχει συνηθως 2 μπαταριες ετσι? Υπαρχει επιτραπεζιος φορτιστης για την extra μπαταρια? Αν υπαρχει τοτε εχεις παντα την δευτερη στην τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

ισως επεσα εγω σε ελλτωματικη μπαταρια..ομως σε ολα τα κινητα το πρωτο πραγμα που με ενδιαφερει ειναι η αυτονομια.

επισης δεν με βολεψε καθολου η οθονη αφης,στο κινητο ανταποκρινοταν παρα πολυ καλα..αλλα αμα οδηγεις μοτοσυκλετα ειναι καπως δυσκολο να το σηκωνεις.

 

τωρα με βαζεις να κανω τον συνηγορο του διαβολου :) Και οι 2 μπαταριες που ειχε ηταν ελλατωματικες; Και αν ναι, γιατι δεν πηρες καποια extra? Και αφου δεν σε βολευε η οθονη αφης τοτε γιατι το πηρες; Σαφως οποιοδηποτε κινητο εχει μονο οθονη αφης, σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερα οταν οδηγας μοτοσυκλετα!

Link to comment
Share on other sites

Nαι!Το στέλνεις πίσω και στο κάνουν repair.Μην προσπαθείτε να διορθώσετε προβλήματα software σε αυτά τα κινητά,πιο πιθανό είναι να τα αφήσετε τούβλα :cry:

Του εστειλα email του πωλητη με το προβλημα χθες και δεν μου απαντησε ακομα. Κατι μου λεει οτι θα το παιξει "κινεζος" :cry:

 

PS Μολις τωρα πηρα email για τον πωλητη. Η απαντηση ειναι: I think the problem is in the K599 IMEI number . Such situation normaly happen in the IMEI 2 number block by the local telecompany. I think you need to change other style. With different IMEI number in sim 2. (because the IMEI number 2 is same)

Τι εννοωει παιδια δεν καταλαβα. Κανεις να μου εξηγησει τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

ισως επεσα εγω σε ελλτωματικη μπαταρια..ομως σε ολα τα κινητα το πρωτο πραγμα που με ενδιαφερει ειναι η αυτονομια.

επισης δεν με βολεψε καθολου η οθονη αφης,στο κινητο ανταποκρινοταν παρα πολυ καλα..αλλα αμα οδηγεις μοτοσυκλετα ειναι καπως δυσκολο να το σηκωνεις.

 

τωρα με βαζεις να κανω τον συνηγορο του διαβολου :) Και οι 2 μπαταριες που ειχε ηταν ελλατωματικες; Και αν ναι, γιατι δεν πηρες καποια extra? Και αφου δεν σε βολευε η οθονη αφης τοτε γιατι το πηρες; Σαφως οποιοδηποτε κινητο εχει μονο οθονη αφης, σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερα οταν οδηγας μοτοσυκλετα!

20 μερες που κρατησα το τηλεφωνο,δοκιμασα μονο την μια!

ισως η αλλη να ηταν καλυτερη..ομως το κινητο δεν με βολεψε καθολου.

πρωτη φορα πηρα με αφης..και δεν ηξερα.

 

φορτιστη επιτραπεζιο δεν ειχα..παντως το κινητο το προτεινω ανεπιφυλακτα για αγορα.

αλλωστε κι'εγω εκανα παραγγελια 3 κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσο ειναι η καμερα 2ΜΡ ή 1.3ΜΡ, τοσο ειναι και η μπαταρια 2800mA :lol:

Απο οτι ειδα καθε μερα θα πρεπει να θελει φορτισμα. Αλλα οπως ειπε ο φιλος πιο πανω αξιζει τα λεφτα του. Το σημα του, μου φανηκε καλυτερο απο τα sony ericsson, o τηλεοπτικος δεκτης μπορω να πω ειναι αριστος. Πιανει καλυτερα τα καναλια απο την tv card μου (με συνδεση εσωτερικης κεραιας)

.....και καλη τυχη σε οσους το αγορασουν, μην πεσουν σε κανενα ελαττωματικο κομματι :X

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάνει καλύτερα από τα SE που έχουν μεγάλο sar.. φαντάσου τί sar θα έχει αυτό :p

Βέβαια με ένα hands free είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάνει καλύτερα από τα SE που έχουν μεγάλο sar.. φαντάσου τί sar θα έχει αυτό :p

Βέβαια με ένα hands free είσαι οκ!

Δεν ξερω τι sar εχει αυτο (μας το φυλανε για εκπληξη), αλλα ακομα με το φθηνιαρικο μου samsung j700 με γυρω στο 0.50 sar ειχα καλυτερο σημα απο ακριβα sony ericsson. Ναι οντως, το handsfree ειναι απαραιτητο

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα σε οτι κινητο επιλεγω το τελευταιο πραγμα που :blink: ειναι το sar.

στο τηλεφωνο δεν μιλαω πολυ..2 ωρες τον μηνα..αλλα θελω εκει που το χρειαζομαι να ακουγομαι..και να μην κανει διακοπες! ε στο Κ599 το σημα ηταν καμπανα...:D

 

η τηλεοραση εμενα επιανε καλα..ρυθμιση Τουρκιας,ομως μετα πηγα σε σημειο..που ειχε σημα καμπανα..και την ρυθμισα παλι..ομως με ρυθμιση Ευρωπης.τοτε επιασε τελεια,σημα "καμπανα" που λεμε...εβλεπα τηλεοραση μια χαρα,αλλα για να κανω την πλακα μου και τιποτα παραπανω.(αποδοση μπαταριας).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Του εστειλα email του πωλητη με το προβλημα χθες και δεν μου απαντησε ακομα. Κατι μου λεει οτι θα το παιξει "κινεζος" :cry:

 

PS Μολις τωρα πηρα email για τον πωλητη. Η απαντηση ειναι: I think the problem is in the K599 IMEI number . Such situation normaly happen in the IMEI 2 number block by the local telecompany. I think you need to change other style. With different IMEI number in sim 2. (because the IMEI number 2 is same)

Τι εννοωει παιδια δεν καταλαβα. Κανεις να μου εξηγησει τι λεει;

 

Αν καταλαβα καλα σου λεει οτι ο παροχος σου μπλοκαρει τη 2η sim γιατι χρησιμοποιει τον ιδιο αριθμο IMEI με την 1η και θα πρεπει να αλλαξεις τον IMEI στην 2η sim. Τωρα πως το κανεις αυτο μην με ρωτας δεν εχω ιδεα.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Του εστειλα email του πωλητη με το προβλημα χθες και δεν μου απαντησε ακομα. Κατι μου λεει οτι θα το παιξει "κινεζος" :cry:

 

PS Μολις τωρα πηρα email για τον πωλητη. Η απαντηση ειναι: I think the problem is in the K599 IMEI number . Such situation normaly happen in the IMEI 2 number block by the local telecompany. I think you need to change other style. With different IMEI number in sim 2. (because the IMEI number 2 is same)

Τι εννοωει παιδια δεν καταλαβα. Κανεις να μου εξηγησει τι λεει;

 

 

Τζιμάκο εκείνο που προσπαθεί να σου πει είναι οτι φταίει το ΙΜΕΙ της δεύτερης κάρτας, οτι δηλαδή είναι μπλοκαρισμένο από της εταιρίες της κινητής και σου συστήνει να αλλάξεις μοντέλο γιατί όλα τα ΙΜΕΙ της 2ης κάρτας των Κ599 είναι ... ίδια (πράγμα εντελώς απίθανο). Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο κανείς με Κ599 δε θα μπορούσε να δουλέψει με 2 sim

 

Το International Mobile Equipment Identity δεν έχει καμιά σχέση με την κάρτα, αλλά είναι ο μοναδικός αριθμός της συσκευής.

 

Αρα η συσκευή σου έχει πρόβλημα και μάλλον να πάει για αλλαγή.

 

Από που το πήρες;

Βαρέθηκα να μου λένε RTFM...
Link to comment
Share on other sites

@ twosims, batrahian,

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια. :) Η απαντηση του ηταν πολυ παρα παραξενη. Ακου πραγματα....μπλοκαραν οι εταιριες το ΙΜΕΙ της δευτερης υποδοχης, σιγουρα ελαττωματικο ειναι. Το πηρα απο το ebay, πωλητης "akingsupermarket" ( http://myworld.ebay.co.uk/akingsupermarket/ )

 

Στην αρχη οταν το πηρα μου εκανε ιδιοτροπιες με τις sim card. Δεν τις δεχοταν. Τωρα τις δεχεται χωρις να πειραξω τιποτα:confused: Τωρα περιμενω να μου απαντησει αν πρεπει να στειλω την συσκευη μονο, ή ολο το πακετο μπαταριες, φορτιστη κτλ

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραψουμε *#06# βγαζει τους αριθμο των δυο ΙΜΕΙ. Σε σας ειναι οι ιδιοι οι αριθμοι; Εμενα ειναι διαφορετικοι....
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι οταν παω να εγκαταστησω ενα προγραμμα που εχω κατεβάσει με το οπερα γραφει οτι εχω ξεπερασει το οριο εγκαταστασης?

Την εγκατάσταση την κανω στην καρτα που εχει ελευθερο χωρο 1,8 G

Link to comment
Share on other sites

φίλη που έχει τον συγκεκριμενο κινεζο όταν προσπαθει να μπει σε συγκεκριμενες σελιδες μεσω του οπερα, του βγαζει πως πρεπει να αναβαθμισει το java του κινητου.

ερωτηση 1η : τι λειτουργικο να επιλεξει;

ερωτηση 2η : κατεβασε διαφορες επιλογες λειτουργικου, αλλα δεν βρισκει πως να το "τρεξει"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

φίλη που έχει τον συγκεκριμενο κινεζο όταν προσπαθει να μπει σε συγκεκριμενες σελιδες μεσω του οπερα, του βγαζει πως πρεπει να αναβαθμισει το java του κινητου.

ερωτηση 1η : τι λειτουργικο να επιλεξει;

ερωτηση 2η : κατεβασε διαφορες επιλογες λειτουργικου, αλλα δεν βρισκει πως να το "τρεξει"

η φιλη σου μπορει να εσβησε την καρτα μνημης και μαζι και το οπερα και γι'αυτο βγαζει σφαλμα.

να κατεβασει οποιονδηποτε mini opera στον υπολογιστη και να το περασει στο κινητο και θα δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρεί κανένας τρόπο να βλέπει τα ελληνικά site? Αναφέρομαι φυσικά σε πρόβλημα με την κωδικοποίηση.. όχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα αλλά όπου βλέπω ελληνικά πάντα εμφανίζονται τετραγωνάκια... Από εκεί κ πέρα με το skype τι παίζει? έχω καταβάσει 2με 3 εκδόσεις (μία κ από το getjar) αλλά εμφανίζονται πάνω αρτιστερά (ποτέ σε full screen k χωρίς να λειτουργεί η αφής) Άν έχει βρεί κάποιος καλό skype ας το παραθέσει παρακαλώ έστω κ σε pm. Από εκεί κ πέρα μπορεί το τηλέφωνα να χρησιμοποιηθεί σαν skype phone? Για να μιλήσω online (δεν με απασχολεί να βάλω μονάδες).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους... χρειάζομαι τα φώτα σας...

Μπήκα στο Solombi και γίνεται ενας χαμος... τρελός χαμός...

μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί πιο απο ολα αθταειναι το κ599 που λετε με το flash k to penaki ???

κ 2ον απο εσας που το εχετε μπαίνετε κανονικα σε vodafone live k vodafone live messenger που με ενδιαφέρει ??? κ αν ναιαπο πού κατεβάζοθμε την έκδοση ???

 

 

<Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .... :wacko:

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

η φιλη σου μπορει να εσβησε την καρτα μνημης και μαζι και το οπερα και γι'αυτο βγαζει σφαλμα.

να κατεβασει οποιονδηποτε mini opera στον υπολογιστη και να το περασει στο κινητο και θα δουλευει μια χαρα.

 

της το ειχα κατεβασει εγω η ιδια αυτο αλλα παρ ολα αυτα το προβλημα επιμενει και ειναι το εξης: ενω μπαινει κανονικα σε σελιδες,gmail,yahoo,myphone κα, οταν ειναι να μπει πχ σε καποιο παιχνιδι του facebook (δε θυμαμαι πως λεγονται γιατι δεν ασχολουμαι) εκει δεν φορτωνει τιποτα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρεί κανένας τρόπο να βλέπει τα ελληνικά site? Αναφέρομαι φυσικά σε πρόβλημα με την κωδικοποίηση.. όχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα αλλά όπου βλέπω ελληνικά πάντα εμφανίζονται τετραγωνάκια... Από εκεί κ πέρα με το skype τι παίζει? έχω καταβάσει 2με 3 εκδόσεις (μία κ από το getjar) αλλά εμφανίζονται πάνω αρτιστερά (ποτέ σε full screen k χωρίς να λειτουργεί η αφής) Άν έχει βρεί κάποιος καλό skype ας το παραθέσει παρακαλώ έστω κ σε pm. Από εκεί κ πέρα μπορεί το τηλέφωνα να χρησιμοποιηθεί σαν skype phone? Για να μιλήσω online (δεν με απασχολεί να βάλω μονάδες).

δεν βλεπεις ελληνικα σιτε στο κ599?!

Link to comment
Share on other sites

της το ειχα κατεβασει εγω η ιδια αυτο αλλα παρ ολα αυτα το προβλημα επιμενει και ειναι το εξης: ενω μπαινει κανονικα σε σελιδες,gmail,yahoo,myphone κα, οταν ειναι να μπει πχ σε καποιο παιχνιδι του facebook (δε θυμαμαι πως λεγονται γιατι δεν ασχολουμαι) εκει δεν φορτωνει τιποτα.

ε τοτε μια χαρα ειναι.το να παιζεις παιχνιδια απο το facebook εγω ποτε δεν εχω καταφερει με κανενα κινητο! ουτε φυσικα και με το δικο μου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

της το ειχα κατεβασει εγω η ιδια αυτο αλλα παρ ολα αυτα το προβλημα επιμενει και ειναι το εξης: ενω μπαινει κανονικα σε σελιδες,gmail,yahoo,myphone κα, οταν ειναι να μπει πχ σε καποιο παιχνιδι του facebook (δε θυμαμαι πως λεγονται γιατι δεν ασχολουμαι) εκει δεν φορτωνει τιποτα.

 

Χρειαζεται flash player για να παιξουν τα παιχνιδια στο facebook και η συγκεκριμενη εκδοση του opera mini δεν το εχει

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...