Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικές σελίδες βλέπει;Τα ελληνικά μηνύματα τα αναγνωρίζει;Αν μπορείς ανέβασε μας καμιά φώτο από το μενού

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικές σελίδες βλέπει;Τα ελληνικά μηνύματα τα αναγνωρίζει;

 

ελληνικες σελιδες βλεπει μονο με το οπερα. σε μερικες ομως σελιδες βγαζει μονο κουτακια. πρεπει να παιζει ρολο η γραμματοσειρα που ειναι περασμενη στην σελιδα.

στα sms διαβαζει κανονικα τα Ελληνικα αλλα το λ το δ και το φ τα βγαζει λιγο πιο πλατια αλλα κανενα προβλημμα. βεβαια δεν μπορω να στειλω Ελληνικα παρα μονο greekglish...

στην σελιδα που μου δωσατε δεν εχει κατι καλο. του εβαλα ενα πακετο απο java παιχνιδια που βρηκα αλλα δεν εχει κουμπια το κινητο και ειναι αχρηστα. ψαχνω να βρω μερικα μπινελιδικα ετσι προγραμματακια εφετζιδικα οπως το οριτζιναλ για να εκμεταλευτο και το sensor που εχει για την θεση που εχει.

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο μεχρι τωρα αλλά.....ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ,ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ?? ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ???ΑΑ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ Κ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙ ΠΕΙΡΑΞΟΥΜΕ.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο εγώ γνωρίζω το θέμα με το πληκτρολόγιο στα sms δεν διορθώνεται.... μαθαίνεις και ζεις με αυτό :).

Τώρα για εφαρμογές δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα.... σαν τι εφαρμογές σκέφτεσαι για το v800 ότι θες να βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκέφτομαι για την αγορά μιας κινεζικής iphone knock-off για χρήση στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ Το τηλέφωνο Ψάχνω σε αυτή την sciphone i68. Είμαι έτοιμος να αγοράσω εγώ, πιστεύω, αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις για τους ανθρώπους που έχουν περάσει την Κίνα δρόμο.

 

1) Υπάρχουν αυτά τα καταστήματα (με φρικτή αγγλική μετάφραση) να αγοράσει από την ασφαλή;

2) Ξέρει κανείς από ένα καλό μέρος για να αγοράσει ένα;

3) Είναι όλα simcards δημιουργούνται ίσες; Έχω ένα ευρώ και τώρα είναι μία ΗΠΑ θα ταιριάζει σε αυτό το νέο τηλέφωνο; Ξέρω για τις συχνότητες, αλλά δεν το simcards.

4) Υπάρχει κάποιος που έχει κάποια εμπειρία με αυτό το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε κινεζικο iphone και εχει ενα προβλημα στα sms οταν του στελνουνε πχ: καλημερα του ερχετε:#>@<*!^

(συγχωρήστε με αν εχει δωθει και ποιο πριν τετια απαντηση δεν εχω διαβασει τις αλλες σελιδες):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε κινεζικο iphone και εχει ενα προβλημα στα sms οταν του στελνουνε πχ: καλημερα του ερχετε:#>@<*!^

(συγχωρήστε με αν εχει δωθει και ποιο πριν τετια απαντηση δεν εχω διαβασει τις αλλες σελιδες):rolleyes:

σιγουρα δεν θα εχει και ελληνικο μενου του φιλου σου, δυστυχως τετραγωνακια θα τα δεχεται.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσα "γραμματα" παιρνουν ολα αυτα τα κινητα σε καθε επαφη?

ειδα ενα Κ599 ενος φιλου και απο οτι καταλαβα μπορεις να βαλεις μονο σε μια γραμμη επιθετο και ονομα και μεχρι 15 χαρακτηρες...

ετσι ειναι και ολα τα υπολοιπα ή υπαρχει καποιο που σου επιτρεπει να εχεις ενα πεδιο για το επιθετο και ενα για το ονομα...

 

επισης υπαρχει καποιος τροπος να μετραφερθουν οι επαφες απο ενα αλλο κινητο ή ακομα καλυτερα να διαχειριζονται απο τον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκέφτομαι για την αγορά μιας κινεζικής iphone knock-off για χρήση στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ Το τηλέφωνο Ψάχνω σε αυτή την sciphone i68. Είμαι έτοιμος να αγοράσω εγώ, πιστεύω, αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις για τους ανθρώπους που έχουν περάσει την Κίνα δρόμο.

 

1) Υπάρχουν αυτά τα καταστήματα (με φρικτή αγγλική μετάφραση) να αγοράσει από την ασφαλή;

2) Ξέρει κανείς από ένα καλό μέρος για να αγοράσει ένα;

3) Είναι όλα simcards δημιουργούνται ίσες; Έχω ένα ευρώ και τώρα είναι μία ΗΠΑ θα ταιριάζει σε αυτό το νέο τηλέφωνο; Ξέρω για τις συχνότητες, αλλά δεν το simcards.

4) Υπάρχει κάποιος που έχει κάποια εμπειρία με αυτό το τηλέφωνο.

 

http://www.cectunlocked.com/images/D/1-292.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έκανε μετάφραση από σελίδα.

Do you speak english?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι σκέφτομαι για την αγορά μιας κινεζικής iphone knock-off για χρήση στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ Το τηλέφωνο Ψάχνω σε αυτή την sciphone i68. Είμαι έτοιμος να αγοράσω εγώ, πιστεύω, αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις για τους ανθρώπους που έχουν περάσει την Κίνα δρόμο.

 

1) Υπάρχουν αυτά τα καταστήματα (με φρικτή αγγλική μετάφραση) να αγοράσει από την ασφαλή;

2) Ξέρει κανείς από ένα καλό μέρος για να αγοράσει ένα;

3) Είναι όλα simcards δημιουργούνται ίσες; Έχω ένα ευρώ και τώρα είναι μία ΗΠΑ θα ταιριάζει σε αυτό το νέο τηλέφωνο; Ξέρω για τις συχνότητες, αλλά δεν το simcards.

4) Υπάρχει κάποιος που έχει κάποια εμπειρία με αυτό το τηλέφωνο.

 

Κάτι δεν πάει καλά εδώ...Χεχε!:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...απο χθες ειμαι κατοχος τις παραπανω συσκευης....το κινητο σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο με ολα τα καλουδια του...θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις τι γινεται με τις εφαρμογες,παιχνιδια αν γινεται να τις περασουμε η οχι...εκατσα και διαβασα στο φορουμ για εγκατασταση third party applications για το κανονικο iphone.εχει αρκετη διαδικασια...ευχαριστω προκαταβολικα.....

 

 

Ρύθμιση για να βλέπετε βίντεο από το youtube

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο.Αυτο που γνωριζω ειναι οτι δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες που προοριζονται για το iphone αφου δεν εχουν το ιδιο λειτουργικο συστημα. Το μονο που μπορεις να εγκαταστησεις εινα εφαρμογες java που μπορεις να βρεις ειτε δωρεαν ειτε πληρωνοντας προσεχοντας παντα να προοριζονται για την αναλυση του κινητου σου γιατι διαφορετικα η δεν θα καλυπτουν ολη την οθονη η δεν θα χωρανε σε αυτην. Επισης ενδεχεται να ταλαιπωρηθεις λιγο γιατι οι εφαρμογες αυτεσ θα πρεπει να προοριζονται για οθονη αφης(δεν υπαρχει πληκτρολογιο στο κινητο). Οπως καταλαβαινεις θελει λιγο ψαξιμο κ υπομονη αλλα θα την βρεις την ακρη , μην αποθαρρυνεσαι...

 

Παρεπιπτωντως μηπως θα μπορουσες να κανεις μια μικρη παρουσιαση του κινητου γιατι ο κοσμος αδημονει για λεπτομερειες:D

Edited by navi55
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...απο χθες ειμαι κατοχος τις παραπανω συσκευης....το κινητο σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο με ολα τα καλουδια του...θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις τι γινεται με τις εφαρμογες,παιχνιδια αν γινεται να τις περασουμε η οχι...εκατσα και διαβασα στο φορουμ για εγκατασταση third party applications για το κανονικο iphone.εχει αρκετη διαδικασια...ευχαριστω προκαταβολικα.....

παρουσίαση:

http://www.youtube.com/watch?v=bWPYnAoIw80

 

Εφαρμογές: Δέχεται JAVA εφαρμογές μόνο. Δεν διαθέτει λειτουργικό σύστημα, οπότε δεν δέχεται εφαρμογές για windows-mobile ή iphone...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έκανε μετάφραση από σελίδα.

Do you speak english?

 

yes, I speak english, I am sorry, I translated it into Greek with google, so maybe there is something wrong.

 

I mean I want to buy one Sciphoen i68 from one webstore http://www.cectunlocked.com/, but I am not sure whether it is safe, and I don't know much about chinese iphone, can you help me out? thanks in advance:D

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο κινητο θα θελα να ρωτήσω:

Μπορούμε να βρούμε πουθενά ρυθμισεις για mms?

Ποσο καλή ειναι η απόκριση της οθόνης αφής;

Link to comment
Share on other sites

Το V800i να υποθέσω πως ειναι το ιδιο μοντέλο με αυτο με τη διαφορά της προσθηκης του wifi?

αν ναι παρακαλώ πειτε μου

πως ειναι η αποκριση της οθόνης αφής;

υπάρχουν ρυθμισεις για mms?

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια

Εχω το V800i κανα δυο εβδομαδες τωρα με διπλες καρτες, παιζει παρα πολυ καλα, το μονο που δεν μπορω να σεταρω ειναι το ιντερνετ ειτε με WFi ειτε με Wap. Εχω Wind για το Wap και σαν κυρια καρτα, η αλλη ειναι C-OTE W-up.

Eχει σεταρει κανεις το συγκεκριμενο ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ δεκτη, εχω δοκιμασει τις ρυθμισεις της Wind και μου βγαζει ¨αγνωστος¨Host:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια

Εχω το V800i κανα δυο εβδομαδες τωρα με διπλες καρτες, παιζει παρα πολυ καλα, το μονο που δεν μπορω να σεταρω ειναι το ιντερνετ ειτε με WFi ειτε με Wap. Εχω Wind για το Wap και σαν κυρια καρτα, η αλλη ειναι C-OTE W-up.

Eχει σεταρει κανεις το συγκεκριμενο ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ δεκτη, εχω δοκιμασει τις ρυθμισεις της Wind και μου βγαζει ¨αγνωστος¨Host:worry:

 

 

Παιδιαααα το βρηκα καιαιαιαια παιζειειειειει...!

http://www.jaga.gr/drivers/WIND%20PLUS.PDF:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω παραγγηλει αυτό το τηλ, θα ήθελα να ξέρω με τι λειτουργεια του wifi πόσο θα κρατήσει η μπαταρία του?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...