Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε το θεμα του Paypal.

Σου δινω μια τυχαια σελιδα ...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypal&page=378

Διαβασε καλα να ενημερωθεις,πριν κανεις κατι με το paypal.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες ποια ρομ να βαλω για να δουλευει σωστα.

Ενω το κινητακι δουλευε αψογα τα δυο κατω κουμπια στην αρχικη οθονη δεν ανταποκρινονται στο αγγιγμα απο λιγο εως καθολου.

Εκτιμω οτι ειναι θεμα ρομ τι λετε

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια ρομ να βαλω για να δουλευει σωστα.

Ενω το κινητακι δουλευε αψογα τα δυο κατω κουμπια στην αρχικη οθονη δεν ανταποκρινονται στο αγγιγμα απο λιγο εως καθολου.

Εκτιμω οτι ειναι θεμα ρομ τι λετε

 

και εγω ιδιο προβλημα ειχα και αλλαξα digitizer.. μακαρι σε σενα να ειναι θεμα ρομ και να μην χρειαστεις επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

Faraomc αγορα απο που φιλε.

Με εσκισες αμα ειναι να το ανοιξω βρασε ορυζα

 

Το είχα αναφέρει και πιο πάνω, το έκανα πριν καπιταλ κοντρολ... σε μένα δε δούλευε όλο το κάτω αριστερά μέρος της οθόνης http://www.aliexpress.com/item/NEW-OriginalBlack-JY-F1-Jiayu-F1-Touch-Screen-Digitizer-Replacement-for-JIAYU-F1Touch-Panel-phone-Tacking/1989689383.html?spm=2114.01020208.3.3.vXGu4F&ws_ab_test=201407_3,201444_5,201409_4

Link to comment
Share on other sites

Faraomc αγορα απο που φιλε.

Με εσκισες αμα ειναι να το ανοιξω βρασε ορυζα

 

Δεν θα το ανοίξεις. Αν δεν έχει πέσει και να έχει φανερό χτύπημα, θα το στείλεις πίσω στο Vickmall και θα το φτιάξουν/αντικαταστήσουν. Είναι μέσα στην εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Γιατί σε αυτό το firmware 20141027-165454 δεν μπορώ να κάνω root? Δοκίμασα με framaroot αρκετές version έως και την τελευταία 1.9.3 αλλά μου βγάζει error #9 Failed Try another exploit if available ?!?!?!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε αυτό το firmware 20141027-165454 δεν μπορώ να κάνω root? Δοκίμασα με framaroot αρκετές version έως και την τελευταία 1.9.3 αλλά μου βγάζει error #9 Failed Try another exploit if available ?!?!?!

 

Πριν αρκετούς μήνες που το είχα δοκιμάσει, είχα και γω το ίδιο πρόβλημα. Ξαναπέρασα την προηγούμενη ROM, του Ιουλίου, και το framaroot δούλεψε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πριν αρκετούς μήνες που το είχα δοκιμάσει, είχα και γω το ίδιο πρόβλημα. Ξαναπέρασα την προηγούμενη ROM, του Ιουλίου, και το framaroot δούλεψε κανονικά!

 

Η προηγούμενη rom ποια είναι μπορείς να βάλεις link εδώ....Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη rom ποια είναι μπορείς να βάλεις link εδώ....Ευχαριστώ.

 

F1WW-20140714-200639, δηλ. Ιούλιος του 2014 (η τελευταία είναι του Οκτωβρίου του 2014), αλλά δε θυμάμαι από που την είχα κατεβάσει. Ίσως από NeedROM...

Link to comment
Share on other sites

F1WW-20140714-200639, δηλ. Ιούλιος του 2014 (η τελευταία είναι του Οκτωβρίου του 2014), αλλά δε θυμάμαι από που την είχα κατεβάσει. Ίσως από NeedROM...

 

Εντάξει ευχαριστώ την βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανίζεται ένα μηνυμα που μου λεει ότι ο χωρος αποθηκευσης του τηλεφωνου είναι γεματος και με καλει να απεγκαταστησω εφαρμογες.

Αρχικα το μηνυμα αυτό αφορουσε στον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο. Μετεφερα όμως οσες εφαρμογες μπορουσα στον χωρο αποθηκευσης του τηλεφωνου.

Το αποτέλεσμα είναι η μπαρα του εσωτερικου αποθηκευτικου χωρου να δειχνει κατά 95+% γεματη ενώ αυτή του χωρου αποθηκευσης να μην είναι ουτε στη μεση. Και όμως εμφανίζεται γεματης χωρητικότητας.

Στον χωρο βεβαια της καρτας δεν μπορω να μετακινησω/εγκαταστήσω τιποτα.

Γνωριζει κανεις πως μπορω να εγκαθιστω η να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα για να αποσυμφορησω την κατασταση στο εσωτερικο του τηλεφωνου ;

Η γενικα πως αντιμετωπίζουμε αυτό το θεμα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε νομίζω ότι έχει βγει οποιαδήποτε ROM διαφορετική από 4.2! Αν κάποιος έχει βρει κάτι νεότερο, πχ 4.3 ή 4.4, ας ενημερώσει.

 

Μήπως υπάρχει κάτι σε 4.3; έχω παραγγείλει ένα mi band 1s και από ότι διάβασα το app του παίζει σε 4.3 και επάνω..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όχι.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανει πως μπορει ο καταλογος των επαφων να εμφανιζονται με το επιθετο πρωτα και μετα το ονομα.

tapatalk from my desktop

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανει πως μπορει ο καταλογος των επαφων να εμφανιζονται με το επιθετο πρωτα και μετα το ονομα.

tapatalk from my desktop

 

Αν θυμαμαι καλα, φοραει την 4.2, που δεν το επιτρεπει.

Εκτος και αν κατεβασεις εφαρμογη για επαφες, που το κανει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανει πως μπορει ο καταλογος των επαφων να εμφανιζονται με το επιθετο πρωτα και μετα το ονομα.

tapatalk from my desktop

 

Αν μπεις στις επαφες και πατησεις "ρυθμισεις" ,δεν εμφανιζεται το μενου "επιλογες προβολης" ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, φοραει την 4.2, που δεν το επιτρεπει.

Εκτος και αν κατεβασεις εφαρμογη για επαφες, που το κανει.

 

νομιζα ότι φορουσε 4.4.2

εν πασει περιπτωσει δεν υπαρχει πουθενα καμμια επιλογή για οποιαδήποτε ρυθμιση των επαφων ειτε από την συντομευση ειτε από το μενου της συσκευης.

Σε ποια εφαρμογή αναφερεσαι ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλημερα. Μια βοηθεια παιδια. Ενας φιλος μου εκανε επαναφορα στο jy-f1 και κολησε στην αρχικη οθονη που δειχνει το λογκο της jiayu. Τι μπορουμε να κανουμε? Ευχαριστω.
Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια βοηθεια παιδια. Ενας φιλος μου εκανε επαναφορα στο jy-f1 και κολησε στην αρχικη οθονη που δειχνει το λογκο της jiayu. Τι μπορουμε να κανουμε? Ευχαριστω.

 

οκ ακυρο. βρηκα αυτο το βιντεο

και ελυσα το προβλημα.
Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...