Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7270


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

402 ευρο το πηρα φιλε μου μνημη εγω ειδα 15,2mb αν θυμαμαι καλα και αναρωτιεμαι στυη αρχη ελεγαν για 33 mb που ειναι αυτα?κατα τα αλλα καλο ειναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

402?...polla einai ...

 

paidia san ennallaktiki lisi metaxy ton 7260 kai tou 6230 ti proteinete?

 

reply please einai simantiko :)

Link to comment
Share on other sites

θελει κι ερωτημα?6230 φυσικα τα χει ολα και σε πολυ χαμηλη πλεον τιμη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εχθές άκουσα το πιο κουφό: περνώντας από το Πλαίσιο του Συντάγματος ρώτησα εάν έχουν το 7270 και πήρα την εξής απάντηση: "ακούσαμε ότι έχει κυκλοφορήσει αλλά εμείς δεν το έχουμε :p Η κυκλοφορία του καθυστέρησε γιατί 3 container που έρχονταν στην Ευρώπη από Ινδία, Φιλιππίνες, Ασία γενικότερα, βυθίστηκαν από το τσουνάμι :blink: "

 

Τι σχόλιο να κάνεις σε αυτό; Κατ'αρχήν εγώ ήξερα ότι τα κινητά φτιάχνονται στη Φινλανδία. Τουλάχιστον όλα τα κινητά μου μέχρι τώρα (6100, 8310, 8910ι, 6600, 3200, 6510...) στην πλάτη τους γράφουν "Made in Finland". Τώρα άλλαξε αυτό; :geek:

 

Άκουσε κανείς σας την ιστορία του τσουνάμι;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

402 ευρο το πηρα φιλε μου μνημη εγω ειδα 15,2mb ανθυμαμαι καλα και αναρωτιεμαι στυη αρχη ελεγαν για 33 mb που ειναιαυτα?κατα τα αλλα καλο ειναι

 

Μαλιστα...Η ποιοτητα κατασκευης του ειναι καλη;;

Σε ποιο χρωμα το πηρες;Το ασπρο φαινεται παντως πολυ μουφα.

 

Οσο για την μνημη,τι να πεις,ισως να θεωρησαν οτι 32mb ειναι πολλα για ενα fashion μοντελο;:blink:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τα δικα μου παντα γουστα η ποιοτητα κατασκευης του μου φαινεται μετρια αυτο που μου αρεσε πολυ ηταν η αισθηση που χει το πληκτολογιο του στο πακετο εχει 2 εξτρα ανταλλακτικα πανια που εχουν τον ρολο της προσοψης ενα κοκκινο κι ενα μαυρο το μαυρο ειναι ωραιο παντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

mou eipan apo vodafone shop oti tha exoun paralaves aftin tin triti me tetarti...

 

mallon afto tha paro paidia telika... hmoun metaxy tou 7270,7260 kai tou 6230(gia synaisthimatikous-logoys timis klp os endoxo synexisti tou 6210)

 

alla pleon sto neo mou kinito tah ithela funky design kai na to efxaristiemai optika pio poly apo ta texnika features me super duper cameres klp :)

 

molis to tsekaro tha sas grapso empeiria :)

 

mexri tote parolafta kapoioi katoxoi as grapsoun kapoi asxolia...thetika ki arnitika :D

Link to comment
Share on other sites

mou eipan apo vodafone shop oti tha exoun paralaves aftin tin triti me tetarti...

 

mallon afto tha paro paidia telika... hmoun metaxy tou 7270,7260 kai tou 6230(gia synaisthimatikous-logoys timis klp os endoxo synexisti tou 6210)

 

alla pleon sto neo mou kinito tah ithela funky design kai na to efxaristiemai optika pio poly apo ta texnika features me super duper cameres klp :)

 

molis to tsekaro tha sas grapso empeiria :)

 

mexri tote parolafta kapoioi katoxoi as grapsoun kapoi asxolia...thetika ki arnitika :D

καλυτερα να μην το παρεις εμενα μου φανηκε κατω του μετριου η οθονη ενταξει καλουτσικη ειναι αλλα σε ολα τα αλλα ειναι πολυ υποδιεστερο σε σχεση με αλλα κινητα σε αυτα τα λεφτα δες και το χ-700

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτη thx for the reply

 

θες να πεις οτι το πουλας δηλαδη? :P

 

κοιταξε,θελω να παρω ενα καινουριο κινητο(ειμαι ακομα με το 6210),αλλα οσο PC freak ειμαι ικανοποιω εκει το ψωνιο μου με την τεχνολογια αιχμης(εξαλλου εχω και 2 καμερες και digital φωτογραφικη). Οποτε αν ειναι να πληρωσω καποια χρηματα για ενα καινουριο κινητο ,θελω απλα να ειναι ευχαριστο ,ομορφο,ιδιαιτερο να με ικανοποιει να το βλεπω και να το εχω μαζι μου γενικα-προσωπικο αντικειμενο ειναι εξαλλου,χωρις να δινω βαρυτητα στα τεχνικα features τοσο(πιο πολυ με νοιαζει να εχει FM radio να σου πω).Μου αρεσει το 7270 για το funky-art-deco-WHATEVER στυλακι του αλλα οκ ειπαμε να μη δωσουμε και 400 ευρω για να ειναι και πατατα τελειως!

 

Μαλλον κλεινω προς το 7270 αν και με τραβαει ιδιαιτερα το 6230(θετικα:πιο φτηνο,τα εχει ολα τεχνικα εστω και μετρια,μικρο μεγεθος,κομψο,συνεχιστης ως μοντελο του 6210 το οποιο εχω και θεωρω ενα απο τα καλυτερα κινητα ever---αρνητικα : ειναι σχεδον...παλιο,δεν ειναι clam-shell που δεν ειχα ποτε και θελω να δοκιμασω-με πορτακι εννοω,ψιλοσυμβατικο-συντηρητικο design αλλα προφανως απευθυνεται σε αλλο target group)

 

Tωρα απο χθες με ψηνει ενας φιλος για το 7610 ,αφου μου λεει θα δωσω που θα δωσω τοσα λεφτα...Ωραιο ειναι δε λεω, αλλα εχω διαβασει οτι εχει βγαλει ψιλοπροβληματακια κι επισης ξεφευγει λιγο και σε τιμη (500 ευρω για κινητο ρε γαμωτο?) οσο πειρασμος και να ειναι

 

το ξερεις εσυ το κινητο αυτο?

 

ps: οπως καταλαβες ειμαι φανατικος της ΝΟΚΙΑ...(προς το παρον)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατσε να στα εξηγησω λιγο χιλλιες φορες να παρεις το 6230 παρα το 7270 φιλε μου πετας τα λεφτουδια σου στα σκουπιδια το κινητο δε κανει τιποτα απολυτως μονο μεγαλυτερη οθονη εχει ουτε bluetooth δεν αξιοθηκαν να του βαλουνε,απο την αλλη το 7610 ειναι ενα ΠΑΡΑ πολυ καλο κινητο και μην ακους κανεναν το κινητο δουλευει αψογα αλλα για να καταλαβωψ ο φιλος σου σου το πουλαει 500 ευρο?γιατι αν στο που λαει τοσο στο δινει πανακριβα μεταχειρησμενο παει καπου στα 320-350 το πολυ και καινουριο παει στα 460 νομιζω,η επιλογη μου εμενα θα ηταν το 7610,μα να σε ρωτησω κατι?εχεις δει το x-700?εχει τα χαρακτηρηστικα που ζητας συν οτι εχει και symbian και κανει 440 ευρο απο το πλαισιο ριξε του μια ματια γιατι αξιζει το κινητακι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

hmm thelo na ta do ki apo konta pantos...xereis einai kai to real thing enas paragontas na apofasiseis

 

thx pantos gia to endiaferon...

 

to x700 den to koitao (to eida mallon) epeidi thelo nokia...opote mallon i maxi tha paixtei metaxy 6230 kai 7270.gia diaforetikous logous to kathena.To 7610 oxi de mou to poulaei alla to pire aftos kai mou leei ta kalitera :)

 

esy giati pires to 7270 opos diavasa parapano?

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia shop στο Χαλάνδρι το έδινε το Σάββατο με 405 €. Το είδα στο ψεύτικο και έχει απίθανο design και μεγάλη οθόνη. Σε μέγεθος είναι πολύ μικρότερο απ'ότι φαίνεται στις φωτογραφίες και μικρότερο από το 7610.

 

Συμφωνώ πάντως με τον φίλο που βαρέθηκε την τεχνολογία αιχμής στα κινητά. Έχω το 6600, έχω αγοράσει προγράμματα που ποτέ δεν χρησιμοποιώ και μου λείπει φοβερά το ραδιόφωνο... Τέλος πάντων, αυτά είναι γούστα, ό,τι θέλει ο καθένας!

 

Η ΤΙΜ δεν το έχει φέρει ακόμα, αλλά ανακοίνωσε την τιμή του στα 455 €.

 

Περιμένουμε κι άλλα reviews από χρήστες που το αγόρασαν.

Αννη
Link to comment
Share on other sites

το πηρα φιλε μου γιατι μου αρεσει να δοκιμαζω καθε τι που βγαινει σε σχεση με κινητα αρκει να μου τραβηξει το ενδιαφερον δυστυχως το 7270 φανηκε οτι μου τραβηξε το ενδιαφερον αλλα σε γενικες γραμμες απογοητευτηκα οταν το πηρα και μαλιστα ειπα και τα υπερ και τα κατα σε αυτον που το πηρε αν και του αρεσε παρα πολυ το τελειος αντιθετο δηλαδη απο τη δικη μου γνωμη αλλα τελος παντων,δυστυχως για ακομα αλλη μια φορα καταλαβα οτι η νοκια εβγαλε ξανα μια αποτυχια με ακριβο κουστουμι,δε λεει μια αλλα αυτα ειναι γουστα να δω ποσο θα το κρατησει αυτος που του το πουλησα αν και δειχνει οτι του αρεσει πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε τετοια τιμη καλυτερα κανενα κ-700 η κανενα 6230 που θα κοστισει πολυ πιο φτηνα,ειναι κακο να ειναι κανεις κολλημενος με μια εταιρεια ετσι ημουν κι εγω για μενα ομως καλα κινητα της νοκια ειναι μονο 7610,6630,6230 και το 3230 που θα ερθει μαλλον τον αλλον μηνα και σε πολυ χαμηλη τιμη και θα τα χει κι ολα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει, τι κακό έχει το κινητό; Εάν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για bluetooth ή Symbian φαντάζομαι μια χαρά κινητό είναι, ή όχι; Εμείς περιμένουμε από όσους απαντούν στο forum να μας εξηγούν εάν το κινητό δουλεύει σωστά και σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά που ήδη γνωρίζουμε. Όποιος θέλει άλλης κατηγορίας κινητό θα πάει στο αντίστοιχο forum. Έτσι δεν είναι;

 

Εξάλλου όλοι παραδέχονται ότι η Nokia έχει το πιο φιλικό interface από όλες τις άλλες εταιρίες.

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, ας συνεχισουμε λοιπον για τα χαρακτηριστικα του και τις εμπειριες μας απο αυτο . Ειναι καθαρα υποκειμενικη η αγορα ενος κινητου για το τι χαρακτηριστικα πρεπει να εχει και το πως σκοπευει κανεις να το χρησιμοποιησει. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει, τι κακό έχει το κινητό; Εάν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για bluetooth ή Symbian φαντάζομαι μια χαρά κινητό είναι, ή όχι; Εμείς περιμένουμε από όσους απαντούν στο forum να μας εξηγούν εάν το κινητό δουλεύει σωστά και σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά που ήδη γνωρίζουμε. Όποιος θέλει άλλης κατηγορίας κινητό θα πάει στο αντίστοιχο forum. Έτσι δεν είναι;

 

Εξάλλου όλοι παραδέχονται ότι η Nokia έχει το πιο φιλικό interface από όλες τις άλλες εταιρίες.

φυσικα ετσι ειναι δεν αντιλεγω απλα εχω συνηθισει τοσο καιρο να συζητω με ανθρωπους που γουσταρουν να χουν την τεχνολογια στα χερια τους και μου φαινεται τωρα πολυ παραξενο να μιλαω για ενα τοσο απλο κινητο ωστοσο θα γραψω καθαρα τη γνωμη μου,το κινητο προσφερει ακριβως οτι λεει τουλαχιστον γι αυτες τις 2 μερες που το ειχα δε μου παρουσιασε τιποτα το στραβο ουτε κολληματα ουτε και τιποτα αλλο κακο,ακουστικο πολυ καλο οθονη καλη απεικονιζει καλυτερα απο το 6230 φυσικα ειναι και μεγαλυτερη,πληκτρολογιο εχει πολυ καλο και μου αρεσε πολυ,ποιοτητα κατασκευης μετρια,το μενου ειναι ιδιο με του 6230 με λιγο διαφορετικα εικονιδια η συνδεσιμοτητα που περιοριζεται δυστυχως μονο στην θυρα ir και καλωδιο δε παρουσιασε κανενα προβλημα και δουλεψε αψογα και με το pc και με οποιοδηποτε κινητο που το συνδεσα για μεταφορα εικονων και ηχων,τα καλλυματα που δινουν ενταξει δε μπορω να πω οτι ειναι και κατι το συγκινητικο αλλα αλλαζουν λιγο το μονοτονο look που εχει,σε γενικα αποψη το κινητο ειναι καλο γι αυτα που προσφερει αλλα πολυ υπερτιμημενο στα 280 ευρο θα ηταν αριστο στα 402 ομως αδικαιολογητο,γουστα ειναι αυτα φυσικα οποιος θελει να ρωτησει κατι ας το κανει :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη22, μπορείς να μου πεις πώς συνέδεσες το κινητό με άλλο κινητό; Μέσω υπερύθρων;
Αννη
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου μεσω υπερυθρων και δε παρουσιασε κανενα προβλημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να κάνω κι εγώ μια ερώτηση γιατί σήμερα πήρε το μάτι μου κάπου το 7270 και είναι από τα υποψήφια που κοιτάζω να αγοράσω.

 

Έχει photo caller ID (νομίζω έτσι το λένε), δηλαδή να μπορώ να βάλω μια φωτογραφία σε ένα όνομα στον τηλ. κατάλογο και όταν με καλεί κάποιος να εμφανίζεται η φωτογραφία του?

 

Για να το κάνω πιο συγκεκριμένο, έχω διαβάσει στο User Manual του 7270 οτι μπορείς να κάνεις assign μια φωτο σε ένα όνομα στα Contacts αλλά δεν λέει πουθενά αν εμφανίζεται η φωτο όταν σε καλούν. Μήπως μπορούν να μας διαφωτίσουν οι κάτοχοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση φίλη kvos, φαντάζομαι ότι για να δέχεται αποθήκευση εκόνας στα contacts, θα σου την δείχνει κι όταν σε καλεί ο κάτοχος της εικόνας.

 

Στο forum αυτό απλά δεν βλέπω να συμμετέχουν οι κάτοχοι του κινητού, ή δεν υπάρχουν; :p

 

Μήπως κατά τύχη, ξέρει κανείς πότε θα το φέρει η ΤΙΜ;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

να κάνω κι εγώ μια ερώτηση γιατί σήμερα πήρε το μάτι μου κάπου το 7270 και είναι από τα υποψήφια που κοιτάζω να αγοράσω.

 

Έχει photo caller ID (νομίζω έτσι το λένε), δηλαδή να μπορώ να βάλω μια φωτογραφία σε ένα όνομα στον τηλ. κατάλογο και όταν με καλεί κάποιος να εμφανίζεται η φωτογραφία του?

 

Για να το κάνω πιο συγκεκριμένο, έχω διαβάσει στο User Manual του 7270 οτι μπορείς να κάνεις assign μια φωτο σε ένα όνομα στα Contacts αλλά δεν λέει πουθενά αν εμφανίζεται η φωτο όταν σε καλούν. Μήπως μπορούν να μας διαφωτίσουν οι κάτοχοι?

απαντω σαν πρωην κατοχος ναι δεχεται εικονα για καοιον που σε καλει κι εμφανιζεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...