Jump to content

ZTE Nubia Z5S Mini


kontz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σου φίλος,

κατέβασε αυτό http://ul.to/zsebh28m βάλτο στην sd κάρτα τρέχτω. {Πρέπει να βάλει να μπορείς να κάνεις install απο unknown apps στα settings} Μετά . Go- MyFiles-> βρές το apk που έχεις ήδη βάλει στην sd + κάνε run, μετά ->

Save all the file into the SD sard.

Run Root explorer on your phone, allow the phone folder system/app "mounted as r/w"

Copy those Google apps from the SD card, paste to the same folder in the phone.

In the system/app/, press and hold GoogleCalendarSyncAdapter.apk, it will popup a window, select "Permissions", tick on above nine option.

Other Google apps are the same operation.

Reboot the phone.

5 Λεπτά υπόθεση!!

Αν θες τπτ άλλο πες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, καποιος που να χρησιμοποει με επιτυχια τοtitanium back up?

Γενικοτερα να μην εχει θεμα με root permissions στις εφαρμογες που χρησιμοποιει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει παρατηρήσει κανείς θέμα bleed στην οθόνη? Εγώ είδα και επιβεβαίωσα βάζοντας το backlight bleed test, πως σε μαύρο φόντο στη δεξιά πλευρά έχει κάποιο bleed (ασπρίλες), όχι ιδιαίτερα αισθητό βέβαια.

 

Τώρα σκέφτομαι μήπως να ζητήσω αντικατάσταση, αλλά 1-2 μήνες αναμονή δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Ειδικά αν είναι γενικό θέμα του μοντέλου και μου στείλουν πάλι αλλο με το ίδιο πρόβλημα. Γι αυτό ρωτάω εάν έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο για να δω και πως θα πράξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω. αν μπορεις, πατωντας πανω στο πεδιο που αναφερει το ποσοστο θα σου δειξει και ποση ωρα είναι σε λειτουργια. γραψτο μαζι με την συνολικη λειτουργια απο την αρχικη οθονη της μπαταριας.

 

Εμένα με το update το τελευταίο 72% η οθόνη σε 6 ώρες και 4 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πολύ κατανάλωση η οθόνη...Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σε κάποιο update!!!

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,παραθετω εναν οδηγο πως να κανουμε πληρες backup με το HDDRawCopyPortable.exe,για να διορθωσουμε τυχον σοβαρα προβληματα στο κινητο οπως στην περιπτωση μου.ειναι απο ρωσικο φορουμ με google translate.

επειδη ολες αυτες τις μερες ψαχνω αρκετα πως μπορω να βρω λυση,αυτος ειναι ο μονος τροπος.

σημερα,στο κινεζικο φορουμ, επεσα πανω σε ενα θεμα που ελεγε οτι μπορει να προκληθει hard brick απο το root που κανουμε στη συσκευη,γιατι κατι συμβαινει με καποια αρχεια διαχειρισης στο συστημα.μεχρι εκει καταλαβα....(google translate κι εδω)

επειδη οι περισσοτεροι ,αν οχι ολοι,κανουμε root θεωρω οτι θα ηταν καλο καποιος κατοχος να κανει τον κοπο να δοκιμασει τη διαδικασια,ωστε να εχουμε τα καταλληλα εργαλεια σε περιπτωση ατυχηματος.οπως καλη ωρα στην περιπτωση μου:(

ο οδηγος:

 

Guide for a sector backup your smartphone program HDDRawCopyPortable.exe

 

Use only porteybl version, without installation. Program with the installation of 32-bit. The computer does not hang switch to other programs during the backup, and not svarachivayte program. Backup is 20-25 minutes. Fully charge the phone. first thing to do is turn off the smartphone off simultaneously hold three buttons "+", "-" and "ON" on the body. Need to keep a long time, 5 seconds - 15 and then release the button to "ON" and still keep the volume about 2-3 seconds. In Task Manager appears Qualcomm MMC Storage USB Device

 

εικονα 1

 

 

 

Thereafter, the program properties HDDRawCopy need to put a tick 2: compatibility mode with XP sp3 and run as administrator

 

εικονα 2

 

 

Run the program. At this point, the phone has to be connected to the computer. The first thing that greets us when the program starts, it offers the choice of a source for hard drive cloning, ie, to choose our Qualcomm MMC Storage USB Device . In this window visible and the other drives connected to your computer. They choose not! Be careful, only Qualcomm MMC Storage USB Device!!! I click Continue.

 

εικονα 3

 

 

After pressing ourselves to the second screen-selection screen of the archive file (ie the file in which the program writes the entire contents of your smartphone sector by sector, its size will be about 32-36 gigabytes .) Therefore advance look at what drive has 36 GB free. Double click on the FILE

 

εικονα 4

 

 

in the dialog box, select the drive and folder where the backup will be saved and enter the file name of the future backup.

 

εικονα 5

 

 

 

Choosing the path and name for the backup click Continue and get to the start page of the copy process. On this page, be sure to check with that ! Qualcomm MMC Storage USB Device) and where (say as in our example, the file F: \ NX501_24_02_2014_dump.img we are going to back up. checked, all right, you can proceed. To start copying, we just need to press button START

 

εικονα 6

 

 

The process has started. We can only wait for its completion. Process takes about 20-25 minutes.

 

εικονα 7

 

 

That's all.

Link to comment
Share on other sites

λινκ για το προγραμα

http://download.cnet.com/H...-75574796.html

 

οι τελευταιες 2 εικονες απο τη διαδικασια και screenshot απο τα αρχεια που χρειαζονται στο ποστ #96.

καλο θα ηταν να παρουμε ενα backup πριν και να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν τη διαδικασια.

ελπιζω να μην αδιαφορησετε και παλι...

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα... Στην μπαταρία το ίδιο με εσάς. Πολύ μεγάλο ποσοστό κατανάλωσης από την οθόνη. Μου ήρθε με google play και μαλλον και root. Μια ερώτηση... Απουσιάζει η κλασική λίστα με τα apps ή είναι ιδεα μου;;; Ό,τι app κατεβαζεις ντε και καλα πρεπει να υπαρχει στην οθονη;;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με παρατεταμένο πάτημα μπορείς να πετάξεις οποία εφαρμογή δεν θέλεις να βρίσκεται στην αρχική οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με παρατεταμένο πάτημα μπορείς να πετάξεις οποία εφαρμογή δεν θέλεις να βρίσκεται στην αρχική οθόνη.

 

Μα δε βγαζει το κλασικο κουβαδακι η καποιο Χ. Απλα μπορεις να τις κουνας περα δωθε κι αν πατησεις το μικρο κοκκινο Χ μπορεις να τις απεγκαταστησεις απευθειας. Κατα τ'αλλα η σε φακελους θα μπουν η θα ειναι χυμα στην οθονη. Και ξαναρωταω! Την κλασικη λιστα με τα apps δεν την εχει;;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

εχει launcher εναν της zte και ο οποιος δεν εχει το κλασσικο app drawer. Αν θες βαζεις καποιον αλλον( εγω εχω το nova prime πχ)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, με nova θα πορευτω κι εγω μαλλον. Ο φορτιστης που μου εστειλε ο κινεζος δε δουλευει... Το φορτιζω σε αυτον που ειχα απο το Blade αλλα φορτιζει πιο αργα φανταζομαι καθως δινει μικροτερη παροχη
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιησεις (μηνυματα, κλησεις, fb, viber κλπ) σας αναβει ledάκι; Υπαρχει τροπος να επιτευχθει αυτο;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιησεις (μηνυματα, κλησεις, fb, viber κλπ) σας αναβει ledάκι; Υπαρχει τροπος να επιτευχθει αυτο;

ενεργοποιησε το breath light απο τις ρυθμισεις της προβολης και θα αναβοσβηνει ο κυκλος σε αναπαντητες και σε sms

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που ξέρει, για αντικατάσταση του κινητού ή επιστροφή χρημάτων με dispute κινούμαι? (το έχω κάτι παραπάνω από μια βδομάδα) Edited by darkasmas
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω κάνει root, έβαλα CWM και έβαλα την τελευταία επίσημη ROM της Nubia. Πάει πολύ καλά το κινητό αλλά δεν μπαίνει στο Google Play. Πιθανότατα χρειάζεται gapps? Κατέβασα αυτά από το λινκ του 1ου ποστ από το needrom αλλά δεν τα περνάει η CWM (installation aborted). Any ideas? Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω κάνει root, έβαλα CWM και έβαλα την τελευταία επίσημη ROM της Nubia. Πάει πολύ καλά το κινητό αλλά δεν μπαίνει στο Google Play. Πιθανότατα χρειάζεται gapps? Κατέβασα αυτά από το λινκ του 1ου ποστ από το needrom αλλά δεν τα περνάει η CWM (installation aborted). Any ideas?

δοκιμασε :μεσα απο το ρυθμισεις> εφαρμογες> ολα > google play πατα εκκαθάριση δεδομενων. το ιδιο και στο υπηρεσιες google play.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε :μεσα απο το ρυθμισεις> εφαρμογες> ολα > google play πατα εκκαθάριση δεδομενων. το ιδιο και στο υπηρεσιες google play.

 

Το έκανα αλλά τίποτα... Με το που φλασαρα την 0.22 ναι μεν άφησε όλες τις εφαρμογές μου ανεγγιχτες αλλά το store πέθανε. Ούτε η cwm φλασαρει τα gapps. Για factory reset με βλέπω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα... Με το που φλασαρα την 0.22 ναι μεν άφησε όλες τις εφαρμογές μου ανεγγιχτες αλλά το store πέθανε. Ούτε η cwm φλασαρει τα gapps. Για factory reset με βλέπω

παρε καλου κακου ενα cmw back up πριν κανεις ρεσετ.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή υπάρχουν αρκετά κινεζικά site και καλο θα ειναι να υπάρχει ένας οδηγός αγοράς μπορείτε να γράψετε:

 

1. Απο που πήρατε το κινητό;

2. Πόσο καιρό περίπου έκανε να έρθει;

3. Αν αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα με την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή υπάρχουν αρκετά κινεζικά site και καλο θα ειναι να υπάρχει ένας οδηγός αγοράς μπορείτε να γράψετε:

 

1. Απο που πήρατε το κινητό;

2. Πόσο καιρό περίπου έκανε να έρθει;

3. Αν αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα με την παραγγελία;

 

Αν θες προσωπική άποψη, εγώ το πήρα από ΕΤ (Aliexpress) έκανε ακριβώς 4 βδομάδες από τη μέρα που έκανα παραγγελία μέχρι να το πάρω στο χέρι μου (27/2-27/3). Στις 12/3 αξιώθηκε ο πωλητής να το πάει στη μεταφορική (singpost), 14/3 έφυγε από τη μεταφορική. Mε τον κινέζο, απλά δε μου απάντησε 1-2 φορες που τον ρώτησα γιατί δεν το έχει στείλει ακόμα. Ήρθε όμως άψογο και μαζί με τη θήκη που παρήγγειλα (είχε επιλογή για έξτρα θήκη). Αν δε βαριέσαι να περιμένεις 1 μήνα το συστήνω ανεπιφύλακτα. Είναι εξαιρετικά τα spects του για το κόστος του. Αν θες κάτι άλλο στείλε μου PM

 

ANTUTU κανείς; Εμένα μου έβγαλε 25718

 

Για kernel ξέρει κανείς τίποτα; Έχω φαγωθεί να βρω κάποιον να υποστηρίζει double tap στην οθόνη για ξεκλείδωμα!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Οταν απαντησω σε μια εισερχομενη κληση,ο καλών καθυστερεί τα πρωτα 2 δευτερα να με ακουσει.Τι να ρυθμισω για να μην καθυστερει η απαντηση μου?

Επισης πως θα βγαλω το προθεμα +30 απο τους αριθμους που με καλουν ή εγω καλω?Αυτοματα μπαινει το +30 σε καθε τηλεφ νουμερο.

Τρεχω miui 4.2.28

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχει κανει κανεις παραγγελία απο αυτό το site;

http://www.nubiamobileshop.com/nubia-z5s-mini-4-7-inch-hd-screen-ram-2gb-qualcomm-android-smart-phone.html

 

Ειναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχει κανει κανεις παραγγελία απο αυτό το site;

http://www.nubiamobileshop.com/nubia-z5s-mini-4-7-inch-hd-screen-ram-2gb-qualcomm-android-smart-phone.html

 

Ειναι αξιόπιστο;

Δοκίμασε πρωτα να επικοινωνήσεις μαζί τους και να δεις εαν θα σου απαντήσουν. Οταν ψαχνόμουν για nubia και τους ρώτησα δεν μου έστειλαν ποτε απάντηση. Ισως εσεις να εισαι πιο τυχερός!

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρωτα να επικοινωνήσεις μαζί τους και να δεις εαν θα σου απαντήσουν. Οταν ψαχνόμουν για nubia και τους ρώτησα δεν μου έστειλαν ποτε απάντηση. Ισως εσεις να εισαι πιο τυχερός!

 

 

Εσυ φίλε μου τελικα πήρες το κινητό απο άλλο site;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...