Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει το wifi direct?

Προσπάθησα σήμερα να μεταφέρω φωτό μεταξύ του Ζ2 και διάφορων samsung συσκευών (S3, S4, Note 10.1) αλλά μάταια.

Τι παίζει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει το wifi direct?

Προσπάθησα σήμερα να μεταφέρω φωτό μεταξύ του Ζ2 και διάφορων samsung συσκευών (S3, S4, Note 10.1) αλλά μάταια.

Τι παίζει? :worry:

 

Και στις δύο συσκευές πάνε:

Settings>WiFi>πατα το κουμπί με τις τρεις τελείες>WiFi direct.

Αν εκεί η μια συσκευή εντοπίσει την άλλη, τότε νομίζω εισαι οκ,κανε τις συσκευές connected.

Μετά πας σε οποιαδήποτε ταινία, αρχείο κτλ και επιλεγεις WiFi direct

Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο συσκευές πάνε:

Settings>WiFi>πατα το κουμπί με τις τρεις τελείες>WiFi direct.

Αν εκεί η μια συσκευή εντοπίσει την άλλη, τότε νομίζω εισαι οκ,κανε τις συσκευές connected.

Μετά πας σε οποιαδήποτε ταινία, αρχείο κτλ και επιλεγεις WiFi direct

 

Αυτό κάνω, αλλά δεν...

Οι δύο συσκευές συνδέονται με επιτυχία, αλλά η αποστολή οποιουδήποτε αρχείου αποτυγχάνει. Και μάλιστα αποτυγχάνει είτε το Ζ2 είναι αποστολέας είτε είναι παραλήπτης...

Εσύ το έχεις κάνει και σου δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, αλλά δεν...

Οι δύο συσκευές συνδέονται με επιτυχία, αλλά η αποστολή οποιουδήποτε αρχείου αποτυγχάνει. Και μάλιστα αποτυγχάνει είτε το Ζ2 είναι αποστολέας είτε είναι παραλήπτης...

Εσύ το έχεις κάνει και σου δούλεψε?

 

 

Χμμμ. Ζ2 σε nexus 7 δουλεύει αμέσως.

Το αντίστροφο όμως όχι, δε μπορώ να μεταφέρω αρχείο τώρα. Weird.... Το κοιταω μήπως βρω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Μετά πας σε οποιαδήποτε ταινία, αρχείο κτλ και επιλεγεις WiFi direct

 

Υπάρχει επιλογή "WiFi direct"? Εμένα, όταν θέλω να στείλω μια φωτογραφία από το Ζ2, οι δύο επιλογές που έχω είναι "OfficeSuite Wifi direct" και "File Commander Wifi direct".

Ποιά από τις δύο χρησιμοποιείς εσύ και σου δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή "WiFi direct"? Εμένα, όταν θέλω να στείλω μια φωτογραφία από το Ζ2, οι δύο επιλογές που έχω είναι "OfficeSuite Wifi direct" και "File Commander Wifi direct".

Ποιά από τις δύο χρησιμοποιείς εσύ και σου δουλεύει?

 

Σου έστειλα πμ, αν βρούμε λύση το ανακοινωνουμε κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα greenify.. Τελικά δουλεύει και νον-ρουτ!

Βέβαια δεν μου δίνει την δυνατότητα να παγωνω ότι θέλω όπως το link2sd...αλλά οκ.

ΥΓ για αυτές που έκανα greenify δεν θα έρχονται ειδοποιήσεις αναβαθμισεων στο playstore?

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα greenify.. Τελικά δουλεύει και νον-ρουτ!

Βέβαια δεν μου δίνει την δυνατότητα να παγωνω ότι θέλω όπως το link2sd...αλλά οκ.

ΥΓ για αυτές που έκανα greenify δεν θα έρχονται ειδοποιήσεις αναβαθμισεων στο playstore?

αναβαθμισεις θα ερχονται, οι ειδοποιησεις των εφαρμογων δεν θα ερχονται, πχ τα μηνυματα του facebook δεν θα ερχονται ενω οι αναβαθμισεις του facebook κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισεις θα ερχονται, οι ειδοποιησεις των εφαρμογων δεν θα ερχονται, πχ τα μηνυματα του facebook δεν θα ερχονται ενω οι αναβαθμισεις του facebook κανονικα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε, το φβ το έχω παγώσει, κρατώ μόνο messenger.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα greenify.. Τελικά δουλεύει και νον-ρουτ!

Βέβαια δεν μου δίνει την δυνατότητα να παγωνω ότι θέλω όπως το link2sd...αλλά οκ.

ΥΓ για αυτές που έκανα greenify δεν θα έρχονται ειδοποιήσεις αναβαθμισεων στο playstore?

 

Όντως παίζει κ χωρίς ρουτ ? Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόνο σε ρουτ λειτουργεί ???

Link to comment
Share on other sites

Όντως παίζει κ χωρίς ρουτ ? Γιατί είχα την εντύπωση ότι μόνο σε ρουτ λειτουργεί ???

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα μέχρι που το διάβασα σε μια άλλη θεματική ενότητα εδώ πέρα.. Απλά με ρουτ θα σου δίνει δυνατότητα για να παγωνεις περισσότερες...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα ενημέρωση της έκδοσης. Η κάμερα δείχνει να μην κινείται ομαλά.. σαν να λαγκάρει, είναι λογικό; Και το ρολόι stamina τι ακριβώς είναι;
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα ενημέρωση της έκδοσης. Η κάμερα δείχνει να μην κινείται ομαλά.. σαν να λαγκάρει, είναι λογικό; Και το ρολόι stamina τι ακριβώς είναι;

Δεν έχει κάτι το κινητό σου, απλά στην 4.4.4 κατέβασαν λίγο τα fps στην προεπισκόπηση φωτογραφίας για να μην ζεσταίνεται τόσο η κάμερα νομίζω. Γενικά εγώ είχα διαβάσει για διάφορα μικροπροβλήματα στην νέα έκδοση σε forum και γι' αυτό δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα. Θα το κάνω όταν πλησιάζει ή ώρα του lollipop. Όταν έκανες αναβάθμιση είχες κάνει πρώτα επαναφορά ρυθμίσεων? Γιατί απ' ότι ξέρω έτσι πρέπει να γίνει για να γίνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι το κινητό σου, απλά στην 4.4.4 κατέβασαν λίγο τα fps στην προεπισκόπηση φωτογραφίας για να μην ζεσταίνεται τόσο η κάμερα νομίζω. Γενικά εγώ είχα διαβάσει για διάφορα μικροπροβλήματα στην νέα έκδοση σε forum και γι' αυτό δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα. Θα το κάνω όταν πλησιάζει ή ώρα του lollipop. Όταν έκανες αναβάθμιση είχες κάνει πρώτα επαναφορά ρυθμίσεων? Γιατί απ' ότι ξέρω έτσι πρέπει να γίνει για να γίνει σωστά.

Οχι δεν εκανα επαναφορα. Αν του κανω τωρα δε πειραζε ε?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache την εφαρμογή της κάμερας και πες μας αν έφτιαξε
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην φανταστείτε ότι κάνει κανονικό greenify η εφαρμογή χωρίς ρουτ.. Μιας και μόνο αναγκαστική διακοπή κάνει σε κάθε εφαρμογή που έχεις επιλέξει.. Το μεσεντζερ ας πούμε συνέχεια κάποια στιγμή θα πετιεται..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα το πρόγραμμα κανονικά παιδια ειναι πολύ κάλο .. τησ δυο μέρες τησ έχεις για πλακα αν δεν εισται κολλημένοι με το κινητό απο πανω με έντονη χρήση μια μέρα ειναι άνετη. θελω να μαθω κατι επειδη δεν μενω σε θεσσαλονικη αθηνα και δεν εχω καποιο public θελω να δω αν ενα προγραμμα απο το play store που γίνεται να γινει ζευγάρι το κινητό μας με galaxy gear ρολογακι ποιος μπορει να του στηλω το πρόγραμμα επιδει ειναι μ πληρωμή να το δοκιμάσει αν μπορει καποιος ασ στηλει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος samsung galaxy σ4 και είμαι ανάμεσα σε z2 και z3 αλλα από στατιστικά λένε είναι το 2 αξίζει περισσότερο όντως? τι μου προτείνεται και εσείς ευχαριστώ πολύ!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος samsung galaxy σ4 και είμαι ανάμεσα σε z2 και z3 αλλα από στατιστικά λένε είναι το 2 αξίζει περισσότερο όντως? τι μου προτείνεται και εσείς ευχαριστώ πολύ!

Παρε Ζ2 είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.. Το Ζ3 εχει λίγο φωτεινοτερη οθονη,λιγο δυνατότερο ηχείο, κάμερα με μεγαλύτερο ISO..αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί το +170€...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Z3 ασυζητητί από μένα αν δεν σε πειράζει πολύ η μεταξύ τους οικονομική διαφορά ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

150 ευρώ είναι μια σεβαστή έως μεγάλη θα έλεγα διαφορά, εγώ για χάρη του καλύτερου κρατηματος στο χέρι και της εξαιρετικής οθόνης του Αν δεν κόλλαγες στο χρηματικό, θα επέλεγα Ζ3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο. ..Επειδή έχεις samsung, και λογικά είσαι εξοικιωμενος με τα buttons εκτός οθόνης, μήπως πρέπει να βάλεις και στο παιχνίδι και το s5, μιας και οικονομικά βρίσκεται ανάμεσα στα δύο σονυ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όντως 170 ευρώ ειναι διάφορα! Αλλα απο αδιάβροχο έχετε κάνει δόκιμες? και κατι αλλο εχει και Ir για την tv?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Z3 ασυζητητί από μένα αν δεν σε πειράζει πολύ η μεταξύ τους οικονομική διαφορά ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

150 ευρώ είναι μια σεβαστή έως μεγάλη θα έλεγα διαφορά, εγώ για χάρη του καλύτερου κρατηματος στο χέρι και της εξαιρετικής οθόνης του Αν δεν κόλλαγες στο χρηματικό, θα επέλεγα Ζ3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο. ..Επειδή έχεις samsung, και λογικά είσαι εξοικιωμενος με τα buttons εκτός οθόνης, μήπως πρέπει να βάλεις και στο παιχνίδι και το s5, μιας και οικονομικά βρίσκεται ανάμεσα στα δύο σονυ ;)

 

Ναι το εχω βρει απο εναν φιλο το εχει 5 μηνες στα 300ευρω μου το δινει αλλα δεν ξερω αν το βουτήξω στο νερα τη θα κανει χαχαχα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάνω από μισό χρόνο το Ζ και ήμουν πολύ ευχαριστημενος, αν το κινητό το θες για έντονη χρήση σε νερό, νομίζω πως το πιο κατάλληλο είναι το Ζ1 ,δείχνει να έχει μεγαλύτερο βάρος στην αδιαβροχοποιηση και έχει περάσει και τα τεστ αφού παράγεται πάνω από χρόνο εξαλειφοντας έτσι διάφορα κουσούρια και ελαττώματα θα έλεγα, διαφορετικά πήγαινε για Ζ2, μιας και αυτό είναι περισσότερο χρόνο στην παραγωγή σε σχέση με το Ζ 3 και αν διαβάσεις στο θέμα με τα Ζ3 υπάρχουν παράπονα για την στεγανοτητα από κάποια μέλη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάνω από μισό χρόνο το Ζ και ήμουν πολύ ευχαριστημενος, αν το κινητό το θες για έντονη χρήση σε νερό, νομίζω πως το πιο κατάλληλο είναι το Ζ1 ,δείχνει να έχει μεγαλύτερο βάρος στην αδιαβροχοποιηση και έχει περάσει και τα τεστ αφού παράγεται πάνω από χρόνο εξαλειφοντας έτσι διάφορα κουσούρια και ελαττώματα θα έλεγα, διαφορετικά πήγαινε για Ζ2, μιας και αυτό είναι περισσότερο χρόνο στην παραγωγή σε σχέση με το Ζ 3 και αν διαβάσεις στο θέμα με τα Ζ3 υπάρχουν παράπονα για την στεγανοτητα από κάποια μέλη

 

 

Ναι το διαβάσα σήμερα οτι πηρε υγρασία και δεν άνοιγε η οθόνη δεν ξερω βέβαια και το σ5 τι κανει εκει αλλα δεν το πολυ εμπιστεύομαι σε αυτο το θεμα!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβάσα σήμερα οτι πηρε υγρασία και δεν άνοιγε η οθόνη δεν ξερω βέβαια και το σ5 τι κανει εκει αλλα δεν το πολυ εμπιστεύομαι σε αυτο το θεμα!

Το σ5 είναι πολύ πιο κάτω σε αδιαβροχοποιηση απο καθε Ζ σειρά.. Ενα πλαστικό καπάκι έχει απο πίσω που αν το βγάλεις θα δεις ότι έχει μόνο ένα λαστιχακι της πλάκας που προστατεύει την μπαταρία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...