Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κύριοι μια ερώτηση αν και νέος στην παρέα του ζ2.θέλω να ρωτήσω αν ακούγεται και σε σάς ένα τικ τικ από μέσα σαν να κουνιετε κάτι αν ταρακουνισετε τιν συσκευή απότομα η αν χτυπήσετε με το δάχτυλο σας πίσω και πάνω στην συσκευή.....μου το έφτιαχνε και το ζ πού είχα και αυτό....
Oχι, κανενας θορυβος..

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και σε μένα ακουγεται, νομίζω ειναι το συρόμενο πλαστικό που αναγράφονται τα στοιχεία του κινητού. αυτο που βρίσκεται στο καπάκι της micro SD
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος ποια είναι τη ταχύτητα ανάγνωσης και εγγραφής του κινητού ?? Η πως μπορούμε να το μάθουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος ποια είναι τη ταχύτητα ανάγνωσης και εγγραφής του κινητού ?? Η πως μπορούμε να το μάθουμε ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους πιο εμπειρους καθως το πηρα και εγω προσωρινα μεχρι να βγει τιποτα τις προκοπης ναυαρχιδα φετινη με νορμαλ τιμη: Υπαρχει τροπος να του κανεις φορτιση με usb απο κλειστο pc? Ολα μου τα κινητα (samsung/lg/htc) φορτιζαν κανονικα. Το Ζ2 που εχω οπως και ενα Τ που ειχα δοκιμασει παλιοτερα ειναι σαν να μην τα συνδεεις πουθενα!!! WTF τι ειναι αυτη η βλακεια? Υποψιν ειμαι στοκ 4.4.4 rooted με το PRFcreator...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα της υπερθέρμανσης υπάρχει ακόμη? Εννοώ το μήνυμα που βγάζει όταν τραβάς 4κ βίντεο και το διακόπτει.. Εάν ναι, συμβαίνει μόνο όταν τραβάς 4κ βίντεο ή γενικά και όταν χρησιμοποιείς την κάμερα ή παίζεις παιχνίδια?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν τραβάς 4Κ βίντεο συμβαίνει αυτό...και δεν ξέρω πόση ορα πρέπει να τραβάς για να συμβεί αυτο...

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.. Εάν*συμβαίνει μόνο εάν τραβάς 4κ βίντεο τότε μου είναι αδιάφορο μιας και εάν το αγοράσω δεν πρόκειται να τραβήξω βίντεο τέτοιας ανάλυσης..άλλωστε ούτε καν το pc μου δεν μπορεί να τα αναπαράξει.. Με 720p ή 1080p είμαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.. Εάν*συμβαίνει μόνο εάν τραβάς 4κ βίντεο τότε μου είναι αδιάφορο μιας και εάν το αγοράσω δεν πρόκειται να τραβήξω βίντεο τέτοιας ανάλυσης..άλλωστε ούτε καν το pc μου δεν μπορεί να τα αναπαράξει.. Με 720p ή 1080p είμαι οκ..

 

Εγω από περιέργεια που είχα τραβήξει 4κ στα 7 λεπτά και κάτι ακόμα μου έβγαλε το μήνυμα.. Αν και είμαι σίγουρος πως σε όλα τα κινητά υπάρχει αυτό το θέμα.σε αλλά νωρίτερα σε άλλα αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω από περιέργεια που είχα τραβήξει 4κ στα 7 λεπτά και κάτι ακόμα μου έβγαλε το μήνυμα.. Αν και είμαι σίγουρος πως σε όλα τα κινητά υπάρχει αυτό το θέμα.σε αλλά νωρίτερα σε άλλα αργότερα

 

Λογικά ναι.. Υπάρχει θέμα και σε άλλα κινητά.. Απλώς ελπίζω στο z2 να μην υπάρχει θέμα και σε άλλες αναλύσεις και όχι μόνο στο 4κ..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι.. Υπάρχει θέμα και σε άλλα κινητά.. Απλώς ελπίζω στο z2 να μην υπάρχει θέμα και σε άλλες αναλύσεις και όχι μόνο στο 4κ..

 

Σε άλλες αναλύσεις όχι δεν έχω δει θέμα...τραβάω χαλαρά 10+ λεπτά βίντεο (όχι 4Κ) ενώ είμαι στον δρόμο για διάφορους λόγους και δεν έχει κάνει κιχ

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις επομενες εβδομαδες η αναβαθμιση σε Lollipop. Τα Ζ3 εχουν ξεκινησει ηδη. http://blogs.sonymobile.com/2015/03/16/starting-our-android-5-0-lollipop-rollout-xperia-z3-xperia-z3-compact/

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους, να την δοκιμάσετε και να μας πείτε και εμάς!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους, να την δοκιμάσετε και να μας πείτε και εμάς!

 

Αν δεν βγει καμμια pre-rooted 5.0.2 με βλεπω μια ζωη με την 4.4.4... Κινητο χωρις root ειναι σαν iphone. Τελος...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει καμμια pre-rooted 5.0.2 με βλεπω μια ζωη με την 4.4.4... Κινητο χωρις root ειναι σαν iphone. Τελος...

Αυτό λέω... Θα πάρει λίγο καιρό για να βρούμε τρόπο να τα ρουταρουμε..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις επομενες εβδομαδες η αναβαθμιση σε Lollipop. Τα Ζ3 εχουν ξεκινησει ηδη. http://blogs.sonymobile.com/2015/03/16/starting-our-android-5-0-lollipop-rollout-xperia-z3-xperia-z3-compact/

:D:D:D 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα παίδες το z2 πύραυλος απλά.

πανέμορφο βάλτε και στο καλάθι και 44.5k antutu

επίσης νομίζω ακούγεται πιό δυνατά στις εισερχόμενες παίζει να δουλεύουν και τα 2 ηχεία αλλά δεν είναι σίγουρο παίζει να λέω και βλακειές

Edited by chris1908
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα παίδες το z2 πύραυλος απλά.

πανέμορφο βάλτε και στο καλάθι και 44.5k antutu

επίσης νομίζω ακούγεται πιό δυνατά στις εισερχόμενες παίζει να δουλεύουν και τα 2 ηχεία αλλά δεν είναι σίγουρο παίζει να λέω και βλακειές

 

Πρόσεξε από μπαταρία πως τα πηγαίνει και πες μας. Όσο για τα ηχεία, δοκίμασε να σε πάρουν τηλέφωνο και κάλυψε με το χέρι το κάθε ηχείο διαδοχικά να δεις τι ισχύει τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω σκασει.εχω σονυ z2 d6503 με 4.4.4.ειδα εναν οδηγο που εχει εδω αλλα δεν ειναι για 4.4.4...ξερει καποιος Να με βοηθησει να το κανω ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω σκασει.εχω σονυ z2 d6503 με 4.4.4.ειδα εναν οδηγο που εχει εδω αλλα δεν ειναι για 4.4.4...ξερει καποιος Να με βοηθησει να το κανω ροοτ?

δες αυτό HOW TO ROOT XPERIA Z2 ON KITKAT 4.4.4 (23.0.1.A.0.167) D6502/D6503: https://youtu.be/atOMK8KpkC4

επίσης και ποιο σωστά ψάξε στο xda στο αντίστοιχο νήμα.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...