Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα . Παιδια θελω να παρω το Z2,εχει πολλες διαφορες με το Ζ 3 ; Αξιζει να δωσω τα 90 ευρω παραπανω ;

Επισης διαβαζω οτι η οθονη αφηνει δαχτυλιες και οτι γενικως δεν εχει καλη αποδοση ; τι ισχυει τελικα ;

Με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια και να μην κολλαει...ΤΟ 9506 που εχω τωρα δεν εχει καθολου lag .

Τι να κανω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αν παίξεις με ρυθμίσεις έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Απλά θέλει λίγη όρεξη και γνώση. Το κινητό το αδικούν αυτοί που δεν το έχουν δουλέψει καν ή που απλα βλέπουν με παρωπίδες κάποια πράγματα. Το κινητό είναι εξαιρετικό παντού.

Lag και sony απλά δεν πάνε μαζί! Η μπαταρία για τον φίλο με το 9506 3 επίπεδα ανώτερη, όπως και κατασκευή. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το Ζ2 από τα κινητά που κυκλοφόρησαν μετά την παρουσίαση του.Αν σε παίρνει οικονομικά πάνε για Ζ3 μιας και είναι σε κάποια σημεία αναβαθμισμενο από το Ζ2

Link to comment
Share on other sites

@JohnyBcool

Κορυφαίες φωτογραφίες βγάζει το κινητό, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και από κανέναν..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

@JohnyBcool

Κορυφαίες φωτογραφίες βγάζει το κινητό, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και από κανέναν..

 

Την ημέρα μπορεί..Αλλιώς βρίσκεται πίσω από τον ανταγωνισμό. Κρίμα όμως

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η φωτογραφία στο κινητό γενικά είναι για την στιγμή,τίποτα άλλο.Εγώ σε γενέθλια διακοπές και οτιδήποτε γιορτινό έχω ψηφιακή και βγάζω τέλειες φωτογραφίες.Και άμα θες να ανέβεις επίπεδο πας σε dslr.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η φωτογραφία στο κινητό γενικά είναι για την στιγμή,τίποτα άλλο.Εγώ σε γενέθλια διακοπές και οτιδήποτε γιορτινό έχω ψηφιακή και βγάζω τέλειες φωτογραφίες.Και άμα θες να ανέβεις επίπεδο πας σε dslr.

 

Εφόσον για άλλες καταστάσεις έχεις κάμερα,τότε δεν θα έχεις θέμα και με το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα στο z2. Όταν επιλέγω να στείλω κάποια smileys (τα πολλά σχέδια τες πα που έχει να επιλέξεις) αρκετά απο αυτά στην αποστολή του μηνύματος δεν εμφανίζονται ούτε σε εμένα ούτε στον δέκτη. Ξέρει κάποιος γτ???

 

Ευχαιστώ

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση μόνο, το tempered glass βγαίνει εύκολα μετά άμα χρειαστεί η θα ξηλώσω καμιά οθόνη μαζί?

Φιλε μου αν προσπαθησεις να βγαλεις το glass να φορας γιαλια στα ματια σου (μυωπιας/ηλιου) για να προστατευσεις τα ματια σου σε περιπτωση που σπασει κατα τη διαδικασια :cool:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν προσπαθησεις να βγαλεις το glass να φορας γιαλια στα ματια σου (μυωπιας/ηλιου) για να προστατευσεις τα ματια σου σε περιπτωση που σπασει κατα τη διαδικασια :cool:

Σοβαρά υπάρχει τέτοια περίπτωση?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Παιδια θελω να παρω το Z2,εχει πολλες διαφορες με το Ζ 3 ; Αξιζει να δωσω τα 90 ευρω παραπανω ;

Επισης διαβαζω οτι η οθονη αφηνει δαχτυλιες και οτι γενικως δεν εχει καλη αποδοση ; τι ισχυει τελικα ;

Με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια και να μην κολλαει...ΤΟ 9506 που εχω τωρα δεν εχει καθολου lag .

Τι να κανω ;

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή με εξαιρετική απόκριση..Μακράν καλύτερη από του z1 όσο το είχα (πριν κάνει μπάνιο και χαλάσει) η απόκριση ηταν τραγική.. κατέβαινα σελίδα και μου έτρεμε η σταμάταγε ετσι ξαφνικα.. δεν ξέρω αν ήταν προβληματικό άλλα σε σχέση με του z2 δεν εχει καμια σχεση.. για την μπαταρία προσωπικά μου φένεται αρκετά καλύ. Με πολύ βαρια χρήση μου κρατάει άνετα την μέρα.. όσο για το αν κολλαει.. δεν μου έχει κολίσει ποτέ πάνω απο 1 δευτερόλεπτο τους 4 μήνες που το έχω

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά υπάρχει τέτοια περίπτωση?:confused:

Πρέπει να το λυγισεις πολύ για να σπάσει, είναι αρκετά ευκαμπτο. Εγώ το είχα λυγισει σχεδόν 60° για να το καθαρίσω και πάλι δεν έσπασε

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα μπορεί..Αλλιώς βρίσκεται πίσω από τον ανταγωνισμό. Κρίμα όμως

Την φωτογραφιαρα της πανσεληνου που είχα ανεβάσει στις 5/1 την θυμάσαι; ; -)

ΥΓ με το που μπαίνω στην κεντρική σελίδα του playstore και ρολαρω πανω κάτω παρατηρώ οτι ψιλολαγκαρει..να φανταστώ φταίει το κακογραμμενο πλεηστορ ε;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά υπάρχει τέτοια περίπτωση?:confused:

Μπορει να σπασει και να πεταχτουν θραυσματα γυαλιου. Δεν θες να μπουν στα ματια σου ;) Φυλαγε τα ρουχα σου να σου μεινει το σωβρακο λεμε στο χωριο μου :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σπασει και να πεταχτουν θραυσματα γυαλιου. Δεν θες να μπουν στα ματια σου ;) Φυλαγε τα ρουχα σου να σου μεινει το σωβρακο λεμε στο χωριο μου :lol:

Να που πάντα κάτι μαθαίνεις :D

Μαζί με τον κίνδυνο να σπάσει να σου και η παροιμία ;)

Link to comment
Share on other sites

με το που μπαίνω στην κεντρική σελίδα του playstore και ρολαρω πανω κάτω παρατηρώ οτι ψιλολαγκαρει..να φανταστώ φταίει το κακογραμμενο πλεηστορ ε;

Επίσης το ασφαλτ 8 μου έκανε λιγα ψιλολαγκς έκανα επανεκκίνηση και τώρα έστρωσε κάπως.. Τι λέτε;

ΥΓ ειμαι ψείρας το ξέρω...

ΥΓ2 γενικά τα games την ξεσκιζουν την μπαταρία όσα mAh και να είναι...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την φωτογραφιαρα της πανσεληνου που είχα ανεβάσει στις 5/1 την θυμάσαι; ; -)

ΥΓ με το που μπαίνω στην κεντρική σελίδα του playstore και ρολαρω πανω κάτω παρατηρώ οτι ψιλολαγκαρει..να φανταστώ φταίει το κακογραμμενο πλεηστορ ε;

 

Play store και στο note 4 κάνει κάτι χαζά. Οπότε δεν είναι θέμα κινητού. Πολλές φορές εμένα δεν φορτώνει καν το store .

όσο για την κάμερα φίλε μου είναι ένα κλικ κατώτερο έτσι όπως έχω συγκρίνει με άλλες συσκευές. Αυτό όμως μόνο για κάποιον που περιμένει τρελά αποτελέσματα από την κάμερα του.Εναν απλό χρήστη σαν κ μένα η κάμερα του δεν με απογοήτευσε. Έτσι κ αλλιώς βραδυνές φωτογραφίες πολύ σπάνια να βγάλω. Όπως λέμε όλα τα θετικάτου κκινητού ας πούμε κ το ένα μικρό του αρνητικό. (Σε ορισμένες περιπτώσεις )

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή με εξαιρετική απόκριση..Μακράν καλύτερη από του z1 όσο το είχα (πριν κάνει μπάνιο και χαλάσει) η απόκριση ηταν τραγική.. κατέβαινα σελίδα και μου έτρεμε η σταμάταγε ετσι ξαφνικα.. δεν ξέρω αν ήταν προβληματικό άλλα σε σχέση με του z2 δεν εχει καμια σχεση.. για την μπαταρία προσωπικά μου φένεται αρκετά καλύ. Με πολύ βαρια χρήση μου κρατάει άνετα την μέρα.. όσο για το αν κολλαει.. δεν μου έχει κολίσει ποτέ πάνω απο 1 δευτερόλεπτο τους 4 μήνες που το έχω

 

Μαλιστα..να παω για Ζ3 στα 380,ειναι 2 μηνων Ελληνικο Η να παρω απο ΠΛΑΙΣΙΟ Ζ2 στα 399 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..να παω για Ζ3 στα 380,ειναι 2 μηνων Ελληνικο Η να παρω απο ΠΛΑΙΣΙΟ Ζ2 στα 399 ;

Το Ζ2 σε σκρουτζομάγαζα έχει 330 και σου μένουν 60 ευρώ για τα έξτρα.Τώρα για το Z3 αν είναι σε άριστη κατάσταση αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Αριστο ειναι λεει,φυσικα θα παω να το δω ( εχει θετικες φουλ το ατομο).

Οποτε παω για Ζ3. Ελπιζω να με βολεψει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αριστο ειναι λεει,φυσικα θα παω να το δω ( εχει θετικες φουλ το ατομο).

Οποτε παω για Ζ3. Ελπιζω να με βολεψει.

 

Αν θέλεις root και custom rom , ισως το Ζ2 να είναι καλύτερη λύση. Νομίζω πως για Ζ3 έχει βγει root μόνο με ξεκλείδωμα bootloader και σαν αποτέλεσμα χάσιμο εγγύησης.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αριστο ειναι λεει,φυσικα θα παω να το δω ( εχει θετικες φουλ το ατομο).

Οποτε παω για Ζ3. Ελπιζω να με βολεψει.

 

Με 400 το βρίσκεις στο insomnia σφραγισμένο. Ψαξτο λίγο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε είναι καλή η κατανάλωση; http://i59.tinypic.com/6dr8ls.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα έπαιζες angry birds?
http://i57.tinypic.com/55rpk8.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...