Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήραν τηλ, στα επόμενα 15 λεπτά θα το έχουν φέρει εδώ. Ας ελπίσουμε πως δεν θα είναι από τις κακές παρτίδες! :rolleyes:

 

Να δείτε πως του ήρθε και λιποθύμησε από τη χαρά του :lol::lol::lol::lol::lol:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Λοιπόν επικοινωνώ ξανά με γη...ήρθε ;-)

 

Νοιώθω μια μικρή ζέστη από πίσω τώρα που το ξεψαχνίζω από πίσω, και βάζω τα πάντα από λογαριασμούς / εφαρμογές. Τι κλάση κάρτα προτείνεται; Να πάω να πάρω μια στο σχόλασμα ;-)

 

Θα γράψω περισσότερα αφού το παίξω κανά 2ήμερο!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επικοινωνώ ξανά με γη...ήρθε ;-)

 

Νοιώθω μια μικρή ζέστη από πίσω τώρα που το ξεψαχνίζω από πίσω, και βάζω τα πάντα από λογαριασμούς / εφαρμογές. Τι κλάση κάρτα προτείνεται; Να πάω να πάρω μια στο σχόλασμα ;-)

 

Θα γράψω περισσότερα αφού το παίξω κανά 2ήμερο!

 

και μονο που εχεις 4Κ βιντεο, οσο φτανει η τσεπη σου ανεβα...πολλα GB και μεγαλη ταχυτητα..δεν ξερω αν θυμασαι εξαλλου τι προτεινε η sony για την θερμοκρασια που σταματουσε το βιντεο "παρτες γρηγορες καρτες" αλλα προφανως θες και μεγαλη γιατι τα 10 λεπτα ειναι καμποσα GB (10 νομιζω)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και μονο που εχεις 4Κ βιντεο, οσο φτανει η τσεπη σου ανεβα...πολλα GB και μεγαλη ταχυτητα..δεν ξερω αν θυμασαι εξαλλου τι προτεινε η sony για την θερμοκρασια που σταματουσε το βιντεο "παρτες γρηγορες καρτες" αλλα προφανως θες και μεγαλη γιατι τα 10 λεπτα ειναι καμποσα GB (10 νομιζω)

 

Καλά σίγουρα, απλά ρωτάω τι θεωρείτε το optimal σε κλάση. Σε GB οκ πάει ανάλογα τις ανάγκες

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα κάτοχος...Κάτι αρνητικό δεν έχω βρει ακόμα.

Υπερθεμανση μόνο την πρώτη μέρα είδα.όλες τις υπόλοιπες μέρες τίποτα. 90% χρήση με 3g και με αρκετό σκάλισμα..

Κάμερα εκπληκτική (έρχομαι από το Ζ). Οθόνη επίσης το ίδιο.

Ήχος πολύ καλός και καθαρός αν και του Ζ μου φαινόταν ποιο δυνατός...

Μπαταρία ακόμα δεν έχει στρώσει...Εχθές όμως είδα κάτι 7+ ώρες να μου λέει στην στατιστική...

Το μόνο που φοβήθηκα ήταν το μέγεθος,ευτυχώς όμως το συνήθισα... Ο μεγάλος έρωτας όμως παραμένει η Ζεταρα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ;-) Παραγγέλθηκε λοιπόν, http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/KINGSTON-microSDCX-64GB-Class-10---%28SDCX10-64GB%29,99452,397666,1285829.html?langId=-18 ;-)

 

Βασικά πήγα να βάλω τα games που έχω αγοράσει και λέω κάτσε δεν πάμε καλά χωρίς κάρτα ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μαζευτηκατε καμια 10ρια με αυτα και με κεινα. :p

Το πολυ θετικο ειναι οτι κανεις δεν εχει τα θεματα με τα περιεργα γυαλια ή με μεγαλρς θερμοκρασιες και λοιπα.

 

Να ξερετε οτι τωρα το καλοκαιρι και μονο την οθονη να αναβετε θα ζεσταινεται η συσκευη. Ολες οι συσκευες ζεσταινονται στην πλατη που ειναι ο επεξεργαστης.

Καλοριζικο σε οποιους το πηραν.

Σκεφτομαι να παρακαμψω την αγορα του Ζ1 και να παω απευθειας σε Ζ2 καθως ειναι το πιο ολοκληρωμενο smartphone εκει εξω. Θα περιμενω να πεσει η τιμη του, να μαζεψω και κανα χρημα και θα το τσιμπησω. Αν και τωρα εχω βολευτει με τη Ζετα γιατι γραφω με το ενα χερι. Οτιδηποτε μεγαλυτερο φοβαμαι οτι θα με κουρασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαζευτηκατε καμια 10ρια με αυτα και με κεινα. :p

Το πολυ θετικο ειναι οτι κανεις δεν εχει τα θεματα με τα περιεργα γυαλια ή με μεγαλρς θερμοκρασιες και λοιπα.

 

Να ξερετε οτι τωρα το καλοκαιρι και μονο την οθονη να αναβετε θα ζεσταινεται η συσκευη. Ολες οι συσκευες ζεσταινονται στην πλατη που ειναι ο επεξεργαστης.

Καλοριζικο σε οποιους το πηραν.

Σκεφτομαι να παρακαμψω την αγορα του Ζ1 και να παω απευθειας σε Ζ2 καθως ειναι το πιο ολοκληρωμενο smartphone εκει εξω. Θα περιμενω να πεσει η τιμη του, να μαζεψω και κανα χρημα και θα το τσιμπησω. Αν και τωρα εχω βολευτει με τη Ζετα γιατι γραφω με το ενα χερι. Οτιδηποτε μεγαλυτερο φοβαμαι οτι θα με κουρασει.

 

για μενα, αν η οθονη του Ζ2 ειναι αυτο που λενε, αξιζει μονο και μονο για αυτο, κατα ταλλα δεν μπορω να φανταστω ποσο πιο γρηγορο μπορει ναναι απο το Ζ1 μιας και ηταν απιστευτα δυνατο και αλαγκαριστο..

Απο την αλλη δεν αξιζει να τα σκασεις τωρα, περιμενε...

Οσο για μεγεθος, δυστυχως το Ζ ηταν το μεγαλυτερο δυνατο που θα μπορουσαμε πολλοι και γιαυτο και εγω πηγα στο compact και βρηκα την υγεια μου! πραγματικα νιωθω απολυτα ικανοποιημενος και αν δεν μου χρειαστει μεγαλυτερη οθονη δεν το βλεπω να το αλλαζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα, αν η οθονη του Ζ2 ειναι αυτο που λενε, αξιζει μονο και μονο για αυτο, κατα ταλλα δεν μπορω να φανταστω ποσο πιο γρηγορο μπορει ναναι απο το Ζ1 μιας και ηταν απιστευτα δυνατο και αλαγκαριστο..

Απο την αλλη δεν αξιζει να τα σκασεις τωρα, περιμενε...

Οσο για μεγεθος, δυστυχως το Ζ ηταν το μεγαλυτερο δυνατο που θα μπορουσαμε πολλοι και γιαυτο και εγω πηγα στο compact και βρηκα την υγεια μου! πραγματικα νιωθω απολυτα ικανοποιημενος και αν δεν μου χρειαστει μεγαλυτερη οθονη δεν το βλεπω να το αλλαζω.

 

Νικόλα η οθόνη είναι όντως εξαιρετική. Πολύ κοντά και σίγουρα πιο ψηλά από το c που έχεις.

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό και ειδικά οι φαν της Sony θα το λατρέψουν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

πρώτα σύννεφα μάλλον. Προσπαθώ να βρω GPS και δεν βρίσκει. Είναι όλα ενεργοποιημένα, δεν φαίνεται να lockarei. Σε πόση ώρα σας βρίσκει εσάς; Κατέβασα και το GPS Toolbox και δεν δείχνει να lockarei. Βέβαια είμαι μέσα στο κτήριο, αλλά παλιά το Razr μια χαρά έβρισκε.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα η οθόνη είναι όντως εξαιρετική. Πολύ κοντά και σίγουρα πιο ψηλά από το c που έχεις.

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό και ειδικά οι φαν της Sony θα το λατρέψουν...

 

τετοια λεγε μου να με δελεασεις..

εγω ο μονος λογος που θα σκεφτομουν ενα Ζ2 ειναι η χαμηλη τιμη και τα 3GB ram εφοσον δεν το αλλαξω κανα 2 χρονια (γιατι και τα 2 τωρα με καλυπτουν).

Παρολα αυτα ειναι ακριβο ακομα και καινουριο δεν το σκεφτομαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ειναι τελειο το Ζ2. Το ειδα στο Public και επαθα την πλακα μου...

Το μονο μείον ειναι το μέγεθος. Ηδη με το Ζ καποιες φορες ζορίζομαι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πρώτα σύννεφα μάλλον. Προσπαθώ να βρω GPS και δεν βρίσκει. Είναι όλα ενεργοποιημένα, δεν φαίνεται να lockarei. Σε πόση ώρα σας βρίσκει εσάς; Κατέβασα και το GPS Toolbox και δεν δείχνει να lockarei. Βέβαια είμαι μέσα στο κτήριο, αλλά παλιά το Razr μια χαρά έβρισκε.

 

ακυρο ολα καλα!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι την πρώτη φορά που ενεργοποιείται ο δέκτης GPS, δημιουργείται ένας πίνακας με το απόγειο του αστερισμού δορυφόρων. Ο λόγος είναι ότι σε κάθε επόμενη σύνδεση είναι ευκολότερη η αναζήτηση σήματος διότι οι δορυφόροι ακολουθούν συγκεκριμένες τροχιές. Αυτός ο πίνακας ανανεώνεται περιοδικά και συνήθως η λειτουργία αυτή προκαλεί μικρή καθυστέρηση στο κλείδωμα.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσθέστε και εμένα απο σήμερα στους κατόχους Ζ2 :D

Αν και είπα θα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή τελικά δεν άντεξα και αφού με δελέασε η τιμή των 599 ευρώ στο http://www.planetmobile.eu

το παρείγγειλα αν και με λίγο φόβο γιατί το συγκεκριμένο μαγαζί δεν το έχω ξανακούσει:cry:

Τελικά μετά απο 3 μέρες το έστειλαν και όλα προς το παρόν δείχνουν καλά.

Είναι το γερμανικό μοντέλο λευκό και έχει και μέσα τα καλά ακουστικά σε λευκό χρώμα :rolleyes:

Αντε να δούμε πως θα πάει...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Σωστός mod! Λοιπόν σκέψεις - ερωτήσεις σε έχοντες, να δούμε αν είναι γενικό πρόβλημα ή θα μπω σε διαδικασία backup -> Amazon.de με την δυνατότητα που δίνουν να στείλουν το νέο και μετά να στείλω το παλιό.

 

Οκ σε καταστάσης φόρτισης, να το καταλάβω να θερμαίνεται (θα δω σε 2 μέρες πάλι ;-)) αλλά μπείτε οι υπόλοιποι σε μια από τις παρακάτω περιπτώσεις:

 

  1. Κατεβάστε ένα μεγάλο παιχνίδι, ανεβάζει θερμοκρασία σε κατάσταση που καίει λίγο μετά;
  2. Παίξτε το παιχνίδι, να μην είναι tetris αλλά κάτι βαρύ, ανεβάζει θερμοκρασία σε κατάσταση που καίει λίγο μετά;
  3. Βάλτε μια ταινία να παίξει, ανεβάζει θερμοκρασία που καίει λίγο μετά;
  4. Τρέξτε το XBMC και βάλτε το να σκανάρει τους φακέλους, ανεβάζει θερμοκρασία σε κατάσταση που καίει λίγο μετά;
  5. Είσαι κάτοχος M8 ή S5 (που έχουν ίδιο επεξεργαστή), κάντε τα ίδια και πείτε εσάς ζεσταίνεται τόσο;

 

Προσοχή, καίει εννοώ έξω από την θήκη. Με την θήκη είναι κομπλέ αλλά δεν λέει και πολλά αυτό ;-)

 

Αν όχι, τότε προφανώς παίζουν παρτίδες και παρτίδες (ναι τα έκανα όλα αυτά χθες). Και πρέπει να πάω σε λογική backup (αλήθεια backup χωρίς root, ολικό παίζει; Ώστε απλά να αλλάξω συσκευή) και επιστροφή με παράλληλη παραλαβή του νέου.

 

ΥΓ

Το κινητό επίσης κάτω από το νερό, παραμένει αδιάβροχο, αλλά ο χειρισμός του είναι λίγο δύσκολος αφού λογικά τις σταγόνες τις αντιλαμβάνεται ως "πατήματα" ;-)

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια δεν παίζω στο κινητο αλλα στο aspahalt 8 στάνταρ θα ανεβάσει θερμοκρασια(εδώ στο iPad και το thinkpad ιδιαίτερα μου χτυπάει 65-70 βαθμούς)

Σε YouTube ανεβάζει ελαφρώς όταν παίζεις 720/1080p video(φυσιολογικό και εδώ) με wifi πάντα.

Όταν φορτίζει επισης φυσιολογικό είναι να ανεβάζει θερμοκρασία αλλού λίγο λιγότερο η περισσότερο αλλα νορμαλ κατάσταση είναι γενικότερα(με ολα τα κινητά μου και tablet ανέκαθεν συνέβαινε αυτο)

Εγώ βέβαια όταν φορτίζει η οποιαδήποτε συσκευή μου(κινητο)δεν την χρηςιμοποιω καθόλου παρά μόνο να απαντήσω σε κλήσεις (με bt)η κανά SMS.

Τίποτα αλλο.

Το ίδιο και στο tablet φορτίζει το ενα,χρηςιμοποιω το αλλο.

Επισης παίζει ρόλο και ποιο κινητο χρησιμοποιουσες πριν το xperia.

 

Για εμενα η θερμοκρασία που αναπτύσσει τη βρίσκω φυσιολογική ανάλογα την χρήση που κανω,αλλα μπορεί κάλλιστα με ενα firmware update να δούμε βελτίωση σε αυτο το τομεα για όποιον τον ενοχλεί (και το s4 είχε σοβαρότατα θέματα υπερθέρμανσης αλλα λύθηκαν με update στην πορεία)

 

Επισης παίζει ρόλο ότι πλεον μπαίνουμε στο καλοκαίρι και οι εξωτερικές θερμοκρασίες.

Διαφορετικά θα ήταν αν αγόραζες το κινητό Νοέμβριο μήνα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς του κατόχους:

Το Ζ2 κάνει native ηχογράφηση κλήσεις;

 

Θυμάμαι παλαιά πριν την κυκλοφορία του είχε διαρρεύσει ένα screenshot, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς του κατόχους:

Το Ζ2 κάνει native ηχογράφηση κλήσεις;

 

Θυμάμαι παλαιά πριν την κυκλοφορία του είχε διαρρεύσει ένα screenshot, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Δεν είχα δει αυτό το shot που λες, αλλά όχι δεν έχει. Εννοείς ενώ κάνεις κλήση, να το πατήσεις σε μια επιλογή. Ούτε στις επιλογές κλήσεις είδα κάτι. Εγώ είχα δει τηλεφωνητή ξεχωριστό να έχει, και όντως έχει

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

βγήκε και το review για το Ζ2 http://www.myphone.gr/d/sony/xperia-z2.319/review/ . Βελτιώμενο κατά πολύ από το Ζ1 και εγώ θα έλεγα ότι έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και με πολύ κάμερα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...